• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Szanowne
Koleżanki i Koledzy zrobiło się zimno,mróz, zwłaszcza na wschodzie.Pewnie nie jedna koleżanka czy kolega stojąc na służbie na przejściu granicznym, przeziębili się już,albo za chwilę się przeziębią. Podobnie w Oddziałach Satelickich i innych komórkach . W CUDA-ch, komórkach wewnętrznych, nadmiar spraw przy stosunkowo małej,niewystarczającej ilości funkcjonariuszy i pracowników, ciąle zmieniające się przepisy i systemy informatyczne powodują stres i frustrację,co osłabia system immunologiczny.A przecież zdrowie jest najcenniejsze.
 
Zimno, a mnie już w tym miesiącu nie stać na kupno biletów na autobus. Pobory daleko, a gruszy od 3 miesięcy nie wypłacili jeszcze. Spacer na piechotę odpada, za daleko. Samochód mam, ale bak pusty. Zresztą ostatnio stres nadszarpnął moje zdrowie i ja, jako skarbowiec, też muszę go podreperować. Zostawiam szafę pełną postępowań, no cóż, zdrowie ważniejsze.
 
Kurde. Ostatnio wszystkie badania wykazywały, że u mnie ze zdrowiem ( jak na człeka dość zaawansowego wiekowo ) nie jest najgorzej. Co najwyżej ciśnienie skacze, zwłaszcza jak przeczytam - także na intranecie - jakieś kompletnie bzdetne podziękowania za dotychczasową pracę z jednoczesnymi nadziejami ( tych dziękujących ), że dalej też się będę starał dla dobra ojczyzny czy usłyszę głupie wypowiedzi w publikatorach jakim to jesteśmy krajem miodem i mlekiem płynącym. Krwi też oddać nie mogę - ze względu na to skaczące ciśnienie, zbijane codziennymi porcjami prochów. Ale jakby tak pomyśleć, to mniej więcej od półtora roku powinienem być w depresji. Dyrekcja najpierw mnie zdegradowała a później pominęła przy podziale pieniędzy na te śmieszne podwyżki - znaczy jakiś nieudacznik jestem. Po prostu miernota. Skoro dyrekcja tak uważa to chyba przyjdzie całkiem się załamać. A żeby tak całkiem nie wegetować psychicznie trzeba będzie udać się do specjalisty, który po długotrwałej kuracji pozwoli odbudować wiarę w siebie.
 
Wielce Szanowny CAT

W całej rozciągłości zgadzam się z Twoim ostatnim wpisem.
 
Ostatnia edycja:
Wielce Szanowny CAT

Najlepszym rozwiązaniem dla obniżenia eskalującego nastroju niezadowolenia byłaby jego dymisja. Za dużo zostało skrzywdzonych ludzi. Nie wierzę już w jego jakiekolwiek enucjacje.

Dymisja i powołanie nowego przydu... w to miejsce byłaby jedynie przyczynkiem do mydlenia oczu i wzbudzania nadziei przez następny rok do kolejnego budzetu, a potem ochłapy albo nic. Niech naprawiają to co zepsuli w tym składzie. Żaden Brzęczek cudowny się nie pojawi.
 
Od jutra każdy dokument będę oglądał z 8 stron, a że ruch na granicy się wzmaga, a przy niedzieli nie będzie czasu na reakcję dla kierowników OC, może się udać żeby MB miał cieplutko, i mam nadzieję że jutrzejsza zmiana dzienna pokaże że potrafi walczyć o swoje.
 
Każdy cytat, z każdej gazety, jeżeli nie jest to autoryzowana wypowiedź, nie ma nic wspólnego z tym o co walczymy.
Pamiętam o Was, pamiętam o pracownikach, pamiętam o nieco starszych stażem, tych z kilkuletnim i tych z ponad 10-o letnim i większym. Żałuję i ubolewam, że "młodsi stażem" tak mało się angażują. Bardzo Was potrzebujemy. Dla Was, obok systemu motywacyjnego, najważniejszy jest postulat zniesienia 55 lat i warunki służby, bezpieczeństwo. Pamiętam o tym i innych postulatach.
Ale proszę Was, Wy też pamiętajcie. Wesprzyjcie mnie, wesprzyjcie Związek, już przed spotkaniem w środę.

Spokojnie jak na 55 powiedzą że nie to na wschodzie zgasimy światło,nie tylko teraz ale przed wyborami też.
 
Trzymajmy linie!!!
Nie pozwolmy, by barman i kolesie dluzej deptali Nasza Godnosc!!!
Od 19 zdrowko! Do skutku...
Powtorzmy 2008...2016...
Wierze w Nas! Dokopmy im... 😎
 
Ostatnia edycja:
Dokladnie... Slijmy smsy do naszych kolezanek i kolegow... pracownikow i funkcjonariuszy... Mamy wspolny cel... i wspolnego wroga!!!
 
A tymczasem na stronie żółtych związków piszą o spotkaniu z barmanem, pewnie im hojnie nalewa piwa, obiecuje nowe stołki, skoro napisali, uwaga:
Rada Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ „Solidarność” informuje, że w trakcie odbytego w ostatnich dniach spotkania z ministrem Marianem Banasiem - Szefem Krajowej Administracji Skarbowej otrzymała jednoznaczną informację, że pracownicy oraz funkcjonariusze KAS otrzymają podwyżki wynagrodzeń i uposażeń w podobnej wysokości i terminach, jak funkcjonariusze podlegli MSWiA.



W związku z ww. zapewnieniem, RKSAS NSZZ „Solidarność” na najbliższym spotkaniu kierownictwa KAS z przedstawicielami związków zawodowych, mającym odbyć się 21 listopada br. w Ministerstwie Finansów, będzie domagać się realizacji tych obietnic.
Prezydium RKSAS

Kto nie wierzył w moje informacje, to niech uwierzy, nasz sojusz z żółtymi związkami to nasz koniec, UWAŻAJCIE w Warszawie na negocjacjach!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Ja w sprawie oświadczenia majątkowego i alg bm.
Uważam ww. za ważki komtrargument w negocjacjach gdyby bm powoływał się na zaufanie do swojej osoby lub kładł na szalę własne słowo (no nie honoru do tego się nie posunie... chyba):mad:
 
Ciekawe liczba obecnych na forum.... rośnie mimo godziny i weekendu.
BM jest tu także, odezwij się wreszcie.
A jak nie osobiście to może Pani dyrektor departamentu jakiegoś tam??????
 
A tymczasem na stronie żółtych związków piszą o spotkaniu z barmanem, pewnie im hojnie nalewa piwa, obiecuje nowe stołki, skoro napisali, uwaga:
Rada Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ „Solidarność” informuje, że w trakcie odbytego w ostatnich dniach spotkania z ministrem Marianem Banasiem - Szefem Krajowej Administracji Skarbowej otrzymała jednoznaczną informację, że pracownicy oraz funkcjonariusze KAS otrzymają podwyżki wynagrodzeń i uposażeń w podobnej wysokości i terminach, jak funkcjonariusze podlegli MSWiA.



W związku z ww. zapewnieniem, RKSAS NSZZ „Solidarność” na najbliższym spotkaniu kierownictwa KAS z przedstawicielami związków zawodowych, mającym odbyć się 21 listopada br. w Ministerstwie Finansów, będzie domagać się realizacji tych obietnic.
Prezydium RKSAS

Kto nie wierzył w moje informacje, to niech uwierzy, nasz sojusz z żółtymi związkami to nasz koniec, UWAŻAJCIE w Warszawie na negocjacjach!!!!!!

Podobna wysokość i terminy mogą mieścić w MF-owej definicji nieco odmiennych. Po takiej tajnej, przyjacielskiej nasiadówie "odbytej w ostatnich dniach" warto sprawdzić czy przewodniczącego NSZZ nie ma na liście płac kolejnej komisji śledczej. Tak jak ostatnio było porozumienie, była grabula i była komisja ds. Amber Gold. A sponiewieranych skarbowców dopiero sądy przywracają do pracy.
 
Podobna wysokość i terminy mogą mieścić w MF-owej definicji nieco odmiennych. Po takiej tajnej, przyjacielskiej nasiadówie "odbytej w ostatnich dniach" warto sprawdzić czy przewodniczącego NSZZ nie ma na liście płac kolejnej komisji śledczej. Tak jak ostatnio było porozumienie, była grabula i była komisja ds. Amber Gold. A sponiewieranych skarbowców dopiero sądy przywracają do pracy.

Krótko: tonący brzytwy się chwyta :D
 
Ostatnia edycja:
Trzymajmy linie i dbajmy o zdrowie... Tego sie boja... barman i spolka... To jest wrzod na d... ie...
 
Back
Do góry