• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Tak! To syn.
Warto też wiedzieć CO produkuje "Maskpol" i zauważyć,
że to zamówienia rządowe ...


https://slask.onet.pl/maskpol-dostarczy-mundury-silom-zbrojnym/wepcss1

SZANOWNI Koledzy ten post dotyczy PROTESTU w SC-S, a nie powiązań rodzinnych M.B.
Na to kto na jaki stołek został posadzony nie mamy wpływu, ale na to czy w naszej SC-S coś się zmieni już tak.
Jednak to zależy od naszego zaangażowania , determinacji i mocnego przekazu skierowanego do innych, którzy nie odwiedzają tego forum.. Zatem skupmy się na tym co dla Nas najcenniejsze -na zdrowiu.
 
SZANOWNI Koledzy ten post dotyczy PROTESTU w SC-S, a nie powiązań rodzinnych M.B.
Na to kto na jaki stołek został posadzony nie mamy wpływu, ale na to czy w naszej SC-S coś się zmieni już tak.
Jednak to zależy od naszego zaangażowania , determinacji i mocnego przekazu skierowanego do innych, którzy nie odwiedzają tego forum.. Zatem skupmy się na tym co dla Nas najcenniejsze -na zdrowiu.


Jeśli nie "łapiesz" zależności tego posta i związku z TEMATEM "Protest",
to bądź łaskawa nie strofować i oceniać metod kogoś, komu być może
zależy na proteście CAŁEGO środowiska bardziej, niż Tobie ...
 
W temacie odpowiedzi na 17 postulatów ZZ Celnicy PL najbardziej rozśmieszył mnie ad.14 cyt. .... Ponadto ustawa o KAS wprowadziła dodatki kontrolerskie .......... Wydaje sie zatem, ze obecne rozwiązania są wystarczające. koniec cytatu
W moim IAS wielu funkcjonariuszom obniżono pensje zasadnicza by ja pózniej wyrównać dodatkiem 2%.
Droga pani Hanno Mazurkiewicz jak pani słusznie zauważyła .....pani sie tylko wydaje a my wiemy z pewnością ze to żenada , nie wstyd pani podpisywać sie pod takimi bzdurami???
 
Cat, to inteligentna bestyja... Madrze mowi... Nieraz troche... zawile😉 Ale ma racje... Ten artykul, to moze byc nastepny gwozdz... dla barmana... A gwozdzi nam potrzeba... A Maskpol, to byla bardzo prezna firma... Bardzo dobrze rozwijajaca sie... Produkuja maski, kamizelki dla policji i wojska i takie rozne wyposazenie... Nagle?! Zmiana zarzadu i maja produkowac... mundury!!! Otrzymuja do uszycia ilosc mundurow przewyzszajaca ich... mozliwosci produkcyjne! I co?! Oczywiscie nikt tego... nie przewidzial... Nagle wspomoga ich w uszyciu....podwykonawcy! Dlaczego zleca sie takiej firmie szycie, jezeli przez tyle lat produkowala dobrej jakosci inne wyroby i byla mocnym graczem na rynku krajowym i europejskim?! A prezes w poprzedniej firmie, czy nie zajmowal sie pozyskiwaniem... funduszy? Podobno ta firma miala 100 procentowa...skutecznosc...😎
 
SZANOWNI Koledzy ten post dotyczy PROTESTU w SC-S, a nie powiązań rodzinnych M.B.
Na to kto na jaki stołek został posadzony nie mamy wpływu, ale na to czy w naszej SC-S coś się zmieni już tak.
Jednak to zależy od naszego zaangażowania , determinacji i mocnego przekazu skierowanego do innych, którzy nie odwiedzają tego forum.. Zatem skupmy się na tym co dla Nas najcenniejsze -na zdrowiu.

protest, ze szkodą m.in. dla interesu publicznego wszystkich obywateli RP, został wywołany przez pożeracza alg. któremu, jak się okazuje, oprócz alg w otworze górnym zmieściło się jeszcze sporo frazesów ...

swoją drogą ciekawe, czy synek sam tak z siebie, czy z pomocą tatula :confused: ...
 
Cat, to inteligentna bestyja... Madrze mowi... Nieraz troche... zawile Ale ma racje... Ten artykul, to moze byc nastepny gwozdz... dla barmana... A gwozdzi nam potrzeba... A Maskpol, to byla bardzo prezna firma... Bardzo dobrze rozwijajaca sie... Produkuja maski, kamizelki dla policji i wojska i takie rozne wyposazenie... Nagle?! Zmiana zarzadu i maja produkowac... mundury!!! Otrzymuja do uszycia ilosc mundurow przewyzszajaca ich... mozliwosci produkcyjne! I co?! Oczywiscie nikt tego... nie przewidzial... Nagle wspomoga ich w uszyciu....podwykonawcy! Dlaczego zleca sie takiej firmie szycie, jezeli przez tyle lat produkowala dobrej jakosci inne wyroby i byla mocnym graczem na rynku krajowym i europejskim?! A prezes w poprzedniej firmie, czy nie zajmowal sie pozyskiwaniem... funduszy? Podobno ta firma miala 100 procentowa...skutecznosc...

A po co mieszać syna do naszych problemów. Nikt z nas go nie zna, pewnie zdolny i Maskpol łaknął. Zadanie łatwiejsze do sprawdzenia: ile automatów o niskich wygranych zostało zarejestrowanych w latach 2007-2008 pomimo zastrzeżeń z izb celnych. Jeden ma za to postawione zarzuty, a drugi ciągle gania na białym koniu.
 
Czy nie uważacie, że w dniu dzisiejszym pojawiło się tyle korzystnych informacji dla nas dotyczących algi barmana ? Chyba przestał jeździć w drodze do Piekielnika na Jasną Górę.
SZEF wszystkich szefów chyba w końcu zaczął nas wysłuchiwać. :)
 
Ostatnia edycja:
Mam propozycje: kopiujmy, co jakis czas link do forum, temat PROTEST i wysylajmy kolezankom i kolegom. Nie wszyscy maja zawsze mozliwosc sledzic forum, ale link szybko otworza i przeczytaja.
Skutek: duzo wiecej osob bedzie na biezaco z tematem protest! A to baardzo wazne i czasu malo!!! 😎
 
Do grupa rezerwy... nie chodzi o mieszanie... Z pozoru blache... Ale moze okazac sie dla nas istotne... A propos... Klientem firmy rodzinnej z Krakowa bylo m. in. PZU... ale to nic... nie znaczy... 😉
 
A po co mieszać syna do naszych problemów. Nikt z nas go nie zna, pewnie zdolny i Maskpol łaknął. Zadanie łatwiejsze do sprawdzenia: ile automatów o niskich wygranych zostało zarejestrowanych w latach 2007-2008 pomimo zastrzeżeń z izb celnych. Jeden ma za to postawione zarzuty, a drugi ciągle gania na białym koniu.

po co? bo przez takie nepotyzmy z algami dobra zmiana okazała się wydmuszką. mają pchać swoje rodzinki czy paść się na publicznych niwach bez żadnej zgany z naszej strony? bez słowa protestu?
 
po co? bo przez takie nepotyzmy z algami dobra zmiana okazała się wydmuszką. mają pchać swoje rodzinki czy paść się na publicznych niwach bez żadnej zgany z naszej strony? bez słowa protestu?


Dzięki WIELKIE @tele echo.

Gdybym to ja napisał, wielu by nie przeczytało ...
 
Jako pracownik służby cywilnej zatrudniony w KAS liczę, że na spotkaniu w MF w dniu 21 listopada uda się podpisać porozumienie nie gorsze niż to, co wywalczyli pracownicy cywilni policji, a Wam funkcjonariusze życzę podpisania takiego samego porozumienia, jakie podpisali zz policji z MSWiA.
Jeżeli miałbym coś od siebie dodać, to należy przypomnieć rządzącym, że przedstawiony przez PIS w 2006 roku projekt KAS gwarantował wynagrodzenie pracownikom nie mniejsze niż trzykrotności najniższej krajowej. I my pracownicy domagamy się spełnienia obietnic do roku 2023/2024.
Uważam, że tylko związki celników mogą cokolwiek wywalczyć, bo pozostałe związki działające w KAS to jest nieporozumienie i porażka. Nigdy do nich nie należałem i nie będę należał, ale jeżeli uda się wynegocjować dobre porozumienie, wstąpię do waszych związków, jako pierwszy z mojego us.
Policjanci trzymali linię my trzymamy granicę przyzwoitości.
 

Dzięki WIELKIE @tele echo.

Gdybym to ja napisał, wielu by nie przeczytało ...
1) Tele echo ma fajny "styl", ale z tym niby dziennikarzem Gadowskim czasami przesadza (posłuchaj gościa z ex PC-chyba viceprezesa i już wiesz kim zacz),
2) Z tym synem MB no to bez przesady. Wszyscy politycy jakoś, gdzieś swoje dzieci próbuąją ustawić, a w kwestii przetargów to był za cienki - za to odpowiada kto inny - taki jeden
3) Tzw. budżetówka to jak podają 550 tyś. pracownikow dla których "podwyżka' o 2,3 % to kwota ok 2,4 mld zł. Policja zawalczyła i dostała podwyżki oszacowane na ok. 2 mld. zł (nieźle co ? ).Ale z tego co słychać "ekipa trzymająca władzę" po ostatnich wydarzeniach mięknie i jak stwierdził nieudacznik Kropiwnicki (RPP) są przygotowani na "niekonwencjonalne działanie" (wg specjalistów drukowanie szmalu)- czyli Panie przewodniczący jest szansa (nawet NBP szacuje inflacjęO na 3,2% czyli realnie będzie ok. 4,5%- podwyżki poniżej tego to porażka),
4) O $OLDarności pisałem i robili to inni. Układ z nimi to porażka. Podpiszą każde porozumienie żeby utrzymać "wpływy" (stołki, kaset itd ),
Kiedyś "odpadną", a my będziemy potrzebowali zz, a kto z nimi będzie chciał rozmawiać ?
5) A co do ostatnich wydarzeń powiem wg Sunu, "Sztuka Wojny"
"Pośród klasy urzędników zawsze znajdują się ludzie skorumpowani, którym pełniony urząd spaczył charakter[...]. Istnieją rzesze pochlebców i sługusów, którzy pożądają bogactw, których jedynym pragnieniem jest dobrze wykorzystać czas i okoliczności dla spełnienia swoich egoistycznych celów. Możesz być pewny, ze wszystkich tych ludzi można w tajemnicy pozyskać na służbę przeciwko ich państwu".



Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Wacek, nie kibicuj, tylko się przyłącz.

Ja się przyłączę, czekam tylko na magiczny 21! Kiepsko się ostatnio czuję, a przed końcem roku i wymagania w pracy większe i presja na ściągalność, statystykę, kto by to wytrzymał bez uszczerbku na zdrowiu?

Problem w tym, że będę w tym jednym z bardzo niewielu skarbowców. Niestety większość skarbowców nie widzi obecnie i wątpi żeby w przyszłości ZZ Celnicy.pl walczył również o służbę cywilną w KAS - to nie moja ocena, ja tylko przedstawiam jak to wygląda w ocenie sporej liczby skarbowców, z którymi rozmawiałem. To w połączeniu z tym, że "nasz" największy związek był wydmuszką przez lata, nie daje znacznej większości z nas nadziei na powodzenie i powoduje tylko to, że zamiast pracować wydajnie narzekamy (czy to jest mimowolna forma protestu?). Atmosferę w pracy mamy tragiczną i potrzebujemy jakiejś iskry, która pchnie środowisko do działania. Trudno to jednak osiągnąć przez wieloletni marazm i poczucie beznadziei.
 
Back
Do góry