• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Przykro stwierdzić, ale nasz związek milczy. Kolejny protest ma być oddolny? Ile razy się uda bez lidera? Napisał Pan Przew, że nie może wezwać do protestu. Otóż może, i musi, poprowadź nas wreszcie, wyznacz godzinę W. Jeśli się nie uda, to nic nam się nie należy. Ja mam dość chaotycznej walki bez przywódcy... Kolega policjant prawdę mi napisał, jeśli teraz nie ruszycie to was rozegrają...
 
Ostatnia edycja:
Tyle, że sygnału nie będzie, nigdy nie było. Może do cholery zarząd wreszcie dupsko ruszy, i zarządzi protest, nawet ryzykując. Ja za wami idę w ogień.
Protestuje pp, sp, sg, do protestu lada chwila ma sw przystąpić. JEśli teraz nie ruszymy to już nigdy służbą nie będziemy.
 
Ostatnia edycja:
Przykro stwierdzić, ale nasz związek milczy. Kolejny protest ma być oddolny? Ile razy się uda bez lidera? Napisał Pan Przew, że nie może wezwać do protestu. Otóż może, i musi, poprowadź nas wreszcie, wyznacz godzinę W. Jeśli się nie uda, to nic nam się nie należy. Ja mam dość chaotycznej walki bez przywódcy... Kolega policjant prawdę mi napisał, jeśli teraz nie ruszycie to was rozegrają...
Komu jak komu, ale mi zarzucasz milczenie? Trochę to mnie dziwi. Popatrz co robię od paru tygodni. Nawet zostałem już ocenzurowany na grupie celnicy na facebooku. Poza tym spokojnie. Obserwuj internet i ufaj. Jeżeli nie będzie porozumienia, to ruszą wszystkie służby. Oddolnie, bo tak to wygląda w innych formacjach i nie będzie inaczej wyglądało u Nas, bo nie może. Musisz to zrozumieć. Przypomnij sobie czerwiec 2016. Kartka powieszona na jednym z przejść granicznych rozpoczęła protest. Tak samo teraz, jedna kartka, jeden wpis na forum, jedna iskra, może wywołać lawinę, której już nic nie zatrzyma.
 
Przykro stwierdzić, ale nasz związek milczy. Kolejny protest ma być oddolny? Ile razy się uda bez lidera? Napisał Pan Przew, że nie może wezwać do protestu. Otóż może, i musi, poprowadź nas wreszcie, wyznacz godzinę W. Jeśli się nie uda, to nic nam się nie należy. Ja mam dość chaotycznej walki bez przywódcy... Kolega policjant prawdę mi napisał, jeśli teraz nie ruszycie to was rozegrają...


Szanowny Kolego @młspeclat67!

Kiedy zrozumiesz, że teraz, to W TWOIM INTERESIE jest milczenie Związku ??

TO TY MASZ MIEĆ WSZYSTKIEGO DOŚĆ, TO TY MASZ POŁOŻYĆ NA SZALĘ
SWOJE "BYĆ, ALBO NIE BYĆ" !!

Co Związek zrobi, gdy po "wezwaniu"- wielu z nas, ze strachu p*sr* się w gacie ?!

Związek może bardzo dużo, ALE TYLKO WTEDY, gdy może się oprzeć na ludziach
zdeterminowanych do granic możliwości, na osobach, które SAME POSTANOWIĄ
zawalczyć do końca O SWOJE.

Ja nie potrafię zaufać człowiekowi, którego miałbym wszędzie prowadzać za rączkę,
bo albo będę musiał zostać tyranem, albo skończę marnie ...
 
To jest tego sedno, teraz tylko od Was zależy, od wschodniej granicy, który urząd będzie wspominany jako jesień 2018 r.
 
cat kurna jesteś mój bliźniak jednojajeczny czy co, znowu z ust mi to wyjąłeś :)
pamiętajmy jakie uprawnienia ma ZZ jakie funk itd , jaki sygnał jakie wezwanie? do protestu strajku?
wiemy jakie Sławek zbierał cięgi za działanie dla ZZ to uwaga do młspec czegoś tam.
wyluzuj z tymi uwagami bo nie masz pojęcia jaka praca jest odwalana przez ZZ.
pisz na priw to ci wyłożę co i jak.
więcej wiary i spokoju.
jak nie będzie oddolne to nie będzie nic, (cyt. klasyk Konefał czy jak mu tam było)
 

Szanowny Kolego @młspeclat67!

Kiedy zrozumiesz, że teraz, to W TWOIM INTERESIE jest milczenie Związku ??

TO TY MASZ MIEĆ WSZYSTKIEGO DOŚĆ, TO TY MASZ POŁOŻYĆ NA SZALĘ
SWOJE "BYĆ, ALBO NIE BYĆ" !!

Co Związek zrobi, gdy po "wezwaniu"- wielu z nas, ze strachu p*sr* się w gacie ?!

Związek może bardzo dużo, ALE TYLKO WTEDY, gdy może się oprzeć na ludziach
zdeterminowanych do granic możliwości, na osobach, które SAME POSTANOWIĄ
zawalczyć do końca O SWOJE.

Ja nie potrafię zaufać człowiekowi, którego miałbym wszędzie prowadzać za rączkę,
bo albo będę musiał zostać tyranem, albo skończę marnie ...

Ja już 3 protesty przeszedłem, w których czułem się całkiem sam, zero przywództwa, szczątkowe informacje. Nie zgadzam się z Tobą CAT, to co proponujesz to kunktatorstwo, to już nie przejdzie. Nasi szefowie powinni też zaryzykować, lepiej być Piłsudskim, niż Śmigłym. Protest trwa teraz, my nie robimy nic....
 
Ostatnia edycja:
...
tak to wygląda w innych formacjach i nie będzie inaczej wyglądało u Nas, bo nie może. Musisz to zrozumieć ...


Czy nadal masz zamiar Szanowny Kolego @Marabut odwracać uwagę od bezczynności,
szukając śmiesznych zarzutów przeciwko mnie ?!

Ani mnie nie zniechęcisz, ani obrazisz! Jeśli kiedyś pojmiesz "co poczyniłem", zaproszę
Cię na piwo i chętnie porozmawiam. Teraz wybacz - nie będę się tłumaczył ...
 
Ja już 3 protesty przeszedłem, w których czułem się całkiem sam, zero przywództwa, szczątkowe informacje, nie zgadzam się z Tobą CAT, to co proponujesz to kunktatorstwo, to już nie przejdzie. Protest trwa teraz, my nie robimy nic....
A pamiętasz 2012r przed EURO? Ogłosiły, apelowały i wzywały i to wszystkie ZZ. I co? I nic. Byłem na granicy i nie tylko i walczyłem ile mogłem i nic. To musi być oddolne. I proszę zrozum to wreszcie. Spokojnie obserwuj internet, myśl, analizuj, działaj.
 
A pamiętasz 2012r przed EURO? Ogłosiły, apelowały i wzywały i to wszystkie ZZ. I co? I nic. Byłem na granicy i nie tylko i walczyłem ile mogłem i nic. To musi być oddolne. I proszę zrozum to wreszcie. Spokojnie obserwuj internet, myśl, analizuj, działaj.

Pamiętam, byłem wtedy na kargo, robiłem co mogłem, ale zgłoszenia elektronicznego nie da się 20 min odprawiać. Oddawałem 5-10 spraw na koniec, tyle mogłem. Ale poszedłem, i cały oddział za Pana apelem poszedł Staraliśmy się. Kierownictwo się trzęsło. Pewnie nawet Pan o tym nie wiedział. Że ten Pana apel nie był tak do końca jak groch o ścianę.

Po prostu widzę to inaczej, protesty oddolne już się wypaliły. Czas na Piłsudskiego. Gdyby zarząd jednoznacznie wyznaczył termin. To chociaż się nie zgadzamy, jestem pewien, że 5000 członków przystąpiło by do protestu. Kolega policjant pytał mnie wprost, a co z wami, zawsze byliście przykładem?
 
Ostatnia edycja:
Ja już 3 protesty przeszedłem, w których czułem się całkiem sam, zero przywództwa, szczątkowe informacje. Nie zgadzam się z Tobą CAT, to co proponujesz to kunktatorstwo, to już nie przejdzie. Nasi szefowie powinni też zaryzykować, lepiej być Piłsudskim, niż Śmigłym. Protest trwa teraz, my nie robimy nic....


Pewnie Ci to nie pomoże, ale zapewniam Cię, że nie czułeś się bardziej samotny,
niż ja. Mnie w dodatku atakowano, wyśmiewano, uciszano, wyzywano, także na
tym Forum i to tylko dlatego, że mam pewne, niepopularne "wady".
Wadę wzroku - widzę z innej perspektywy, słuchu - słyszę czasem "między wierszami"
i języka - niektórym archaicznego (wychowanie przez dwie, przedwojenne nauczycielki).

Masz prawo nie zgadzać się ze mną, choć moje myślenie wyraża bardzo nieskomplikowane
zdanie: - jeśli sam nie wywalczę sobie lepszego życia, NIKT mi go nie da za darmo!

Jest jeszcze moja NATURALNA postawa, wobec TRZECH "SŁÓW", wyniesiona z domu
rodzinnego, którą większość określa mianem "pozy". Niestety, naturalności tych słów nigdy
nie umiałem "wybronić", więc zaprzestałem, choć wierzę niezmiennie w ich znaczenie. To
Bóg, Honor, Ojczyzna ...

 
Czy nadal masz zamiar Szanowny Kolego @Marabut odwracać uwagę od bezczynności,
szukając śmiesznych zarzutów przeciwko mnie ?!

Ani mnie nie zniechęcisz, ani obrazisz! Jeśli kiedyś pojmiesz "co poczyniłem", zaproszę
Cię na piwo i chętnie porozmawiam. Teraz wybacz - nie będę się tłumaczył ...

Napisałem Kolego co napisałem.
 
Ostatnia edycja:
Napisałem Kolego co napisałem i nie będę tego komentował i się z tego tłumaczył, bo to do niczego w tych okolicznościach nie prowadzi. Jednakże chętnie bym się spotkał i porozmawiał przy szacownym trunku.


Trzymam Cię za słowo.
Jeśli będziesz w okolicy miejscowości, którą podam Ci na priva - czuj się zaproszony.
 
Masz prawo nie zgadzać się ze mną, choć moje myślenie wyraża bardzo nieskomplikowane
zdanie: - jeśli sam nie wywalczę sobie lepszego życia, NIKT mi go nie da za darmo!


Z tym się zgadzam :)

Ten protest, to nie tylko pieniądze, postulaty Dla nas celników, jest to niepowtarzalna szansa, żeby dołączyć do katalogu służb mundurowych. Już na stałe. Jeśli teraz się nie ruszymy, to już zawsze będziemy tymi, którzy się wyłamali. I proszę nie pisać, że kiedyś ktoś nas nie poparł, wtedy nie było wspólnoty interesów, a teraz jest. I trzeba to wykorzystać.
Uważam, że powinniśmy przystąpić do protestu.
 
Ostatnia edycja:
I trzeba to wykorzystać. Uważam, że powinniśmy przystąpić do protestu.

Już "po ptokach" - patrz news na głównej.

frustracja.jpg
 
Ostatnia edycja:
Celnicy - niczego co uczyniliśmy w przeszłości nie musimy się wstydzić, pozostawmy to karierowiczom, krytykantom, kunktatorom, niedowiarkom i sceptykom.
policja przeżywa jak widać swój / nasz 2008 rok / czas i stara się odrobić strukturalne zaległości.
mamy prawo i obowiązek ich wspierać ale oni nas nie chcieli w tej grze od początku, a że u nas takie same problemy to fakt.
na wschodzie od dawna wrze ale teraz wypada poczekać aż koledzy pogranicznicy opowiedzą się w sprawie protestu, nie wypada ich wyręczać - mogłoby ucierpieć morale bratniej służby.
jednak wobec degradacji polskiego cła / w jego stulecie / stawianie jedynie na żądania płacowe nie wydaje się optymalnym pomysłem na najbliższe miesiące.
gra idzie wciąż o wysoki status funkcjonariuszy służby celnej.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Już nie ma żadnego protestu, mswia w takiej sytuacji wszystko by obiecało byle tylko nie wyjść na nieudaczników. I obiecali a policjanci łykneli. Pożyjemy zobaczymy.
 
Protest Służb Mundurowych zakończony, za zgodą Premiera i Minister Czerwińskiej. Wszyscy zadowoleni tylko NAS tam nie ma.
 
Back
Do góry