• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Te cześć z ostatniego zdania ....... Publicznie zamilcz w tym temacie ....... zastosuj czasem do siebie,
 
Te cześć z ostatniego zdania ....... Publicznie zamilcz w tym temacie ....... zastosuj czasem do siebie,

to do mnie?

to jaśniej i konkretniej bo można to odwrócić tak samo bez sensu do ciebie:

lepiej zamilcz zamiast histerycznie i nie mając racji wcinać się się bez argumentów....
 
potencjalny protest w kas to być może gruszki na wierzbie

co z protestem sm w sc-s?

kiedy i co będziemy robić w NASZYM interesie i naszych ucywilnionych koleżanek i kolegów?

bo jest ryzyko, że przy naszej bierności i skupianiu się na proteście w kas pociąg sm odjedzie bez nas
 
Stefan123. Ja także nie zgadzam się z wprowadzeniem KAS.
Dopóki jednak jest twórca tego tworu u władzy, KAS będzie trwał i trzeba się z tym pogodzić i odnaleźć się w tej rzeczywistości.
Uważam, że KAS prędzej czy później sam się przewróci. To kolos na glinianych nogach.
Gdyby nawet partia PiS wiedziała jak bardzo KAS zaszkodził dynamice wpływów budżetowych, sądzę że tego nie wiedzą, bo szkoda wielka ale tego niestety nie sposób dowieść, tak samo jak nie sposób udowodnić, ze większe wpływy są dzięki KAS(to drugie to absurd, bo akurat możemy dowieść, ze np. paliwa zatrzymaliśmy bez KAS) to i tak KAS trwałby i byłby ogłaszany sukcesem. Tak to niestety funkcjonuje na tym świecie i niestety każda partia tak działa. Prawda jest mało istotna. Liczą się doraźne cele polityczne.
Wszystko zatem musi być małymi kroczkami.
Zauważ, że wnioskujemy o wyodrębnienie SCS ze struktur KAS. Zresztą nie jesteśmy osamotnieni w tym, bo już ponad połowa MF wie, że to konieczne.
I tutaj to samo. Dopóki jest ten Szef KAS, będzie to spowalniane, ale sądzę, że nawet On to z czasem zrozumie. Może już zrozumiał, ale ciężko jest Jemu się przyznać, że nie stworzył ideału.

Projekt obywatelski nie cieszył się poparciem większości środowiska, ale tak jak pisze bolo1999, nie było to chociaż wyrażane na forum. Oczywiście, że masz prawo do krytyki, tylko czasami trzeba się zastanowić w jakim celu i po co? Zauważ, że mimo, iż ogół nie anagażował się w projekt, to jednak krytyki nie było tak dużej. Gdyby wszyscy bierni zachowali się tak jak Ty podczas zbiórki podpisów i atakowali wpisami projekt i skarbowość, byłoby podpisów góra 20 tys. O to chodzi, że nie zawsze wyrażanie swojego zdania, jeszcze do tego obrażając innych, ma sens. Nie zawsze i proszę o refleksję w tym zakresie.

Ps. Teraz napiszę jeszcze do wszystkich, którzy uważają się za lepszych od skarbowców, byłych pracowników czy urzędników UKS. Zaznaczam, że połączenie Nas także uważam za absurd.
Pomyślmy jednak. Jeżeli macie dzieci, to czy aby na pewno takiego postępowania braku tolerancji ich uczycie?
Czy tak mają nazywać i traktować Koleżanki i Kolegów np. z innej szkoły?
Na pewno nie, zatem zastanówmy się proszę, bo wywyższanie się, uważanie się za lepszego, obrażanie innych jest raczej oznaką tylko i wyłącznie słabości. Na pewno zaś nie świadczy o sile człowieka. Weźmy to sobie do serca i nie okazujmy słabości. O to samo apeluję do skarbowców.
Połączenie stosunku adm prawnego ze stosunkiem cywilnoprawnym w jednej instytucji to nieporozumienie i nie da się, aby to funkcjonowało dobrze w dłuższej perspektywie. To jednak nie znaczy byśmy tańczyli tak jak chce tego MF i niektóre agendy rządowe działające pod szyldem organizacji społecznych i skakali sobie do gardeł.
 
Ostatnia edycja:
Bolo1999. Już wypowiadałem się na ten temat. Wynik referendum da nam odpowiedź. Nie ma możliwości wskoczyć do pociągu, który być może odjeżdża. Do absencji wezwać przecież nie mogę. Pytanie też czy słychać coś o absencji w innych służbach, poza Policją. W tych służbach, które od początku są w Federacji SM.
 
Ale do dbania o zdrowie można wezwać zawsze :) Policja nie patrzyła na inne służby, sami zaczęli walczyć i wygrają. Policjanci mają jaja jako jedyni. Jeśli im coś się zmieni, to musimy mieć honor i nie żądać takich samych przywilejów i podwyżek jakie oni sobie wywalczą.
 
podbiję w porównaniu - to ani szef ani szew, a ... fastryga, wystarczy mocniej szarpnąć i po maskaradzie.
nasze środowisko nawet nie zdaje sobie sprawy jaki ten projekt kas jest miałki.
jeśli tylko chciałoby się nam głośno powiedzieć o realiach, popłoch w mf gwarantowany.
dlatego dla nich lepiej jak się gryziemy między sobą pod "dyktando".
.. w tym zakresie o żadnej dobrej zmianie nie ma mowy !!!!

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Sławek mistrzami manipulacji jest Straż Graniczna. Oni nigdy nie protestowali. Natomiast zawsze na protestach czy Naszych czy teraz Policji usiłują swoje ugrać. Taka niestety jest prawda. Protestowałem uczestniczyłem. I zawsze SG stała z boku i brała konfitury. Nigdy czynnie nikogo nie wsparła. I tu nic się nie zmieni. Niestety. My walczymy Policja walczy A SG jak zwykle czeka. To ich taktyka. Ale nic dziwnego gdyż po pierwsze nie mają jaj A po drugie mają normalnych dbających o podwładnych dowódców czego u nas poza CHLUBNYMI WYJĄTKAMI brakuje. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
podbiję w porównaniu - to ani szef ani szew, a ... fastryga, wystarczy mocniej szarpnąć i po maskaradzie.
...


To i ja wtrącę swoje "trzy grosze" ...

Fastryga, to wprawdzie rzadki, ale jednak ścieg, który jakoś tam trzyma
całość przy ostrożnym postępowaniu. W przedmiotowym przypadku nie da
się znaleźć systematycznej linii, a całość jest "szpilkowana", to tu - to tam.
Lepiej zatem parę "szpilek" usunąć, niż szarpać się z całością ...
 
Zastanówmy się wspólnie, nie patrząc na innych, jak my celnicy, możemy tu i teraz wesprzeć Policjantów?

O i tu się zgadzam. Jeżeli Policja liczy na SG to niestety pomylą się. Niestety gdyż mam Kolegów z SG i Oni chcieliby coś zrobić ale tak naprawdę poza gadaniem nie zrobią NIC. Panowie Policjanci my też kiedyś liczyliśmy na SG i co się okazało? Byli pierwsi aby przejąć nasze kompetencje. Nie ci na dole ale ci z góry jak najbardziej byli ZA!!!!
 
Ostatnia edycja:
Falcon. Myślę, że w innych formacjach także zacznie się ten oddolny protest. Jest coś takiego jak solidarność służb mundurowych. Pomyślmy, jak wesprzeć Policjantów, w taki sposób, by także Nasz MF skłonić do refleksji na temat Naszych uposażeń. Rzucam temat.
 
Falcon. Myślę, że w innych formacjach także zacznie się ten oddolny protest. Jest coś takiego jak solidarność służb mundurowych. Pomyślmy, jak wesprzeć Policjantów, w taki sposób, by także Nasz MF skłonić do refleksji na temat Naszych uposażeń. Rzucam temat.


Wspominałem już, że moim zdaniem, istotną dla protestu policjantów, jest pozycja
"niby" nie związanego z tą formacją Ministerstwa Finansów, które to odgrywa
pozornie trzecio-planową, a faktycznie kluczową rolę blokującego "przeszkadzacza",
cofającego przyzwoitsze pomysły MSWiA. Nie wskazuję tak konkretów, ale szansę
(zarówno policjantów, jak i naszą) upatruję właśnie w tym obszarze ...
 
My walczymy Policja walczy A SG jak zwykle czeka. To ich taktyka. Ale nic dziwnego gdyż po pierwsze nie mają jaj A po drugie mają normalnych dbających o podwładnych dowódców czego u nas poza CHLUBNYMI WYJĄTKAMI brakuje. Pozdrawiam.[/QUOTE]

tak właśnie było jest i będzie zwłaszcza to, że "ich" szefostwo widzi swój interes w interesie całej SG.
Takie mam odczucie.
U nas odwrotnie.
 
Zastanówmy się wspólnie, nie patrząc na innych, jak my celnicy, możemy tu i teraz wesprzeć Policjantów?
Z tego co wiem od dzisiaj niektóre komendy Policji świeca pustkami (L4).
W niektórych zostali tylko dyżurni. Jest ogólna panika próbują ściągać ludzi z urlopów z wolnego bo niedługo 11 listopada.
Chcą ratować sytuację Żandarmerią i SG.
 
Z tego co wiem od dzisiaj niektóre komendy Policji świeca pustkami (L4).
W niektórych zostali tylko dyżurni. Jest ogólna panika próbują ściągać ludzi z urlopów z wolnego bo niedługo 11 listopada.
Chcą ratować sytuację Żandarmerią i SG.


Niestety, ale bywa różnie (jak u nas). Z tego, co wiem, to np. Żywiec - obsada pełna ...

 
Niestety, ale bywa różnie (jak u nas). Z tego, co wiem, to np. Żywiec - obsada pełna ...


dokładnie i tak samo będzie u nas. Dlatego kiedy dyskutujemy o akcji protestacyjnej nie wystarczy mówić co jest najlepsze ale trzeba też pamiętać na co się ludzie odważą i co jest realne. Pewnie, że najskuteczniejsza jest całkowita blokada granic ale czy też najbardziej realna? Ktoś powie, że w takim razie nie warto zaczynać. Niestety nic nie jest w życiu proste. Musimy walczyć tym co mamy a nie tym, co chcielibyśmy mieć.
 
Jak pisał Sławek za przykładem policjantów budzą się wszyscy, nawet SG, co do której niektórzy koledzy podchodzą z rezerwą. Czytajcie ostatnie posty z forum SG/Służba/protest 2018 albo forum PSP/Związki Zawodowe/Protest Służb Mundurowych 2018.
P.S Cat przyjacielu, gdzieś na ifp w wątku protest AD2018 znalazłem, wpis, że cały wrd kp żywiec poszedł do lucyny:)
 
Back
Do góry