• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

wyszli z propozycją więc zdają sobie sprawę, że akcja z naszej strony jest realna. To akurat dobry znak. A że chcą diagnozować coś co jest oczywiste to kpina ...
...
... Osoba, która przyjdzie na spotkanie, bo nie musi to być minister oczywiście nie będzie miała do niczego poza "wsłuchiwaniem" i "diagnozowaniem" upoważnienia ...
...
... może poprosić (?!) by spotkanie polegało na odniesieniu się do wysłanych (już dawno) postulatów i by osoba z MF miała upoważnienie do podejmowania jakichś decyzji i podejmowania zobowiązań. W przeciwnym razie to tylko strata czasu i mydlenie oczu.


Powyższe (bardzo rzeczowe) słowa, powodują u mnie pewien niepokój, wobec scenariusza
najbliższych dni, a szczególnie trzech 19-21 bieżącego miesiąca. Osobiście, odczytuję w nich
obawę, iż właściwie WSZYSTKO jest do przewidzenia i nie ma się co spodziewać "nowości".

Dzięki Koledze, czuję się zmuszony podzielić kilkoma kwestiami, związanymi z Prawdą przez
Niego przedstawioną, gdyż wszelkie przesłanki MF'u do działania, noszą nazwę "JAK ZWYKLE",
MUSZĄ zatem - jak zwykle - opierać się na sprawdzonych metodach, o których (jak zwykle)
zarówno negocjujący (strona społeczna) jak i obserwatorzy, absolutnie zapominają!

- Strona "polityki" NIGDY nie działa "rozrzutnie" rozdając kasę, którą sama może zgarnąć,
GŁUPOTĄ jest więc sądzić, że "od siebie" chce coś dać !!

- Strona "polityki" NIGDY nie działa "z marszu", musi więc w końcu dotrzeć do naszych łbów,
że wszelkie "rozmowy" są PRECYZYJNIE, SOCJOLOGICZNIE I NAUKOWO opracowywane przez
doświadczone sztaby specjalistów od zachowań ludzkich !!

- Strona "polityki" NIGDY nie działa "uczciwie i transparentnie", bezmyślną jest więc ślepota
na permanentne (mimo zakazu) stosowanie na każdym kroku zabiegów socjotechnicznych,
które najczęściej doprowadzają (ZZ) do przekonania osiągnięcia przyzwoitego konsensusu !!

Powyższe, to tylko sygnalizowanie CZĘŚCI faktów, a Nam jest potrzebne ROZWIĄZANIE
wobec tych i innych, niechybnie doskonale przygotowanych PUŁAPEK, które również należy
dobrze PRZYGOTOWAĆ! Moim, całkowicie subiektywnym zdaniem, ustalenie i przygotowanie
się do negocjacji "jak zwykle" - bazując na dotychczasowych (standardowych) metodach,
jest skazane na porażkę już na wstępie. Bardzo prawdopodobnym jest, iż część Związków
da się omamić metodami podobnymi do powyższych, a ci nieliczni, nieczuli na socjotechnikę,
zostaną (jak zwykle) wykluczeni z rozmów.

Ponieważ Pan Przewodniczący kategorycznie wyklucza zastosowanie z Naszej strony dowolnych
metod, mogących być posądzonymi mianem "nieczystej gry", ja widzę tylko jedną - JEDYNĄ
metodę dającą szansę powodzenia -
- PERMANENTNE, CHRONICZNE, NATRĘTNE, NAGMINNE ... ZASKOCZENIE !!!

Zapewne pojawi się tu wątpliwość, na czym to zaskoczenie miałoby polegać. Otóż mam na
myśli działania stanowczo niestandardowe, POZORNIE nielogiczne, doskonale i przemyślanie
nieprzewidywalne.

Tak tylko - dla przykładu, znów zadam jedno swoje "głupie" pytanie:

- Kto powiedział, że negocjacje ma prowadzić bezpośrednio Pan Przewodniczący, bądź któryś
z Vice- Przewodniczących ?!

Oczywiście, znów można mnie uznać za nawiedzonego idiotę, który tylko majaczy ...

 
Ja uważam że troska o zdrowie już powinna być priorytetem dla wszystkich. Co do spotkania to najlepiej byłoby nie dyskutować z nimi tylko wysłuchać ile podwyżki na funkcjonariusza od stycznia 2019, ich zapewnienia co do postulatów i omówić jak chcą nam zagwarantować ta modernizację od 2020. Jestem świadoma,że nie da się zrobić tego w przyszłym roku. Skoro MB oboecuje podwyżki to czekamy na konkrety ile i od kiedy
 
Czy ten pan mb przeczytał jakiekolwiek pismo naszego zz ma tam wyoślone czego oczekuje tzw. środowisko. Nawet Ci z solidarności (z małej litery) napisali i też nie czytał.
Kto tu z kim pogrywa?!
Dla mnie to właściwie prowokacja.
cat gdzie jesteś??


Cóż Piotrku, siedzę w chacie i modlę się o niespodziewaną wygraną i długi wyjazd
na wakacje dla wszystkich "jasnowidzów" - egocentryków którzy innym, wyłącznie
"przycinają skrzydła" na tym Forum, a poza luźnym, wirtualnym mędrkowaniem,
nie są zdolni do ruszenia choćby palcem w lewym bucie ...

 
nie są zdolni do ruszenia choćby palcem w lewym bucie ...

[/B][/FONT][/QUOTE]
Głowa do góry właśnie teraz - to nie tylko do Ciebie.
Jutro jest nasze ..... na L4 ;)
 
pismo. które wysłała Solidarność wygląda dobrze, może warto wyciągnąć rękę i ustalić wspólną linię na spotkanie?

Cat, Twój pomysł jest przewrotny, ma zalety, potencjał, a nawet...wewnętrzne piękno, hehe
 
@AdamDworcow nie wiem czy podziały nie są już zbyt głębokie. Ale można spróbować. Ja, w każdym razie, od dziś dbam o zdrowie.
 
Ostatnia edycja:
Witam... moze to glupi pomysl, ale jakby na forum zainstalowac jakas forme licznika... zdrowotnego? 😉
 
Do chwili obecnej nie wiedziałem, że mam, aż tak poważane problemy zdrowotne. Na L-4 do końca listopada, a później dalsze diagnozowanie mojego stanu zdrowia.
 
Obstawiam ,podwyżka minimum w 2019 --300pln do 2022--ok1000, zniesienie 55,naliczanie emerytury przyjętych do 2003 po staremu czyli wszystko.
 
Obstawiam ,podwyżka minimum w 2019 --300pln do 2022--ok1000, zniesienie 55,naliczanie emerytury przyjętych do 2003 po staremu czyli wszystko.

A dlaczego mamy być gorsi od Policji, domagajmy się minimum tego, co ugrali policjanci i strażnicy oraz takich samych podwyżek dla pracowników cywilnych.
 
A dlaczego mamy być gorsi od Policji, domagajmy się minimum tego, co ugrali policjanci i strażnicy oraz takich samych podwyżek dla pracowników cywilnych.
optymisci z Was. Celem MF jest nie dać nic lub dać jak najmniej. A celem spotkania jest spacyfikowanie nastrojów i gra na czas. Zbliża się przecież forum klimatyczne. Po jego zakończeniu pozycja MF będzie silniejsza. W związku z powyższym nie można pozwolić by inicjatywa była po stronie MF i mogli realizować swój plan. I dlatego uwagi Cata są bardzo cenne. Trzeba ich wybić z rytmu. Wg mnie można to zrobić zawierając sojusz z Solidarnością i wymagając od MF by spotkanie polegało na odpowiedzi na postulaty. Będą mieli dwa wyjscia albo pokażą całkowity brak chęci dialogu albo wyjdą naprzeciw i będzie można wypracować kompromis. A kompromis to jedyne na co można liczyć więc nie bierzmy jeszcze kredytów pod spodziewane podwyżki.
 
pismo. które wysłała Solidarność wygląda dobrze, może warto wyciągnąć rękę i ustalić wspólną linię na spotkanie?

Cat, Twój pomysł jest przewrotny, ma zalety, potencjał, a nawet...wewnętrzne piękno, hehe

przyłączam się,
Cat, ten żółty związek pewnie już rozpoczął negocjacje z mb i dogaduje się do jakiej kwoty mają zejść żeby dostać jeszcze kilka intratnych stołków w urzędach,
 
optymisci z Was. Celem MF jest nie dać nic lub dać jak najmniej. A celem spotkania jest spacyfikowanie nastrojów i gra na czas. Zbliża się przecież forum klimatyczne. Po jego zakończeniu pozycja MF będzie silniejsza. W związku z powyższym nie można pozwolić by inicjatywa była po stronie MF i mogli realizować swój plan. I dlatego uwagi Cata są bardzo cenne. Trzeba ich wybić z rytmu. Wg mnie można to zrobić zawierając sojusz z Solidarnością i wymagając od MF by spotkanie polegało na odpowiedzi na postulaty. Będą mieli dwa wyjscia albo pokażą całkowity brak chęci dialogu albo wyjdą naprzeciw i będzie można wypracować kompromis. A kompromis to jedyne na co można liczyć więc nie bierzmy jeszcze kredytów pod spodziewane podwyżki.

Chociaż często ponoszą mnie emocje, to rozsądek uważam za rzecz najważniejszą. Brawo, bardzo rozsądny wpis.
Mam nadzieję, że związek wypracuje sensowną strategię negocjacyjną. Bo na P. Przew. [z całym szacunkiem] ludzie z mf będą przygotowani. Zresztą ludzie z mf nie są jacyś wybitni, spodziewałbym się, że zastosują "Dziel i rządź" komuś damy, reszcie nic nie damy. W tym kontekście sojusz z solidarnością wydaje się logiczną konkluzją.
 
optymisci z Was. Celem MF jest nie dać nic lub dać jak najmniej. A celem spotkania jest spacyfikowanie nastrojów i gra na czas. Zbliża się przecież forum klimatyczne. Po jego zakończeniu pozycja MF będzie silniejsza. W związku z powyższym nie można pozwolić by inicjatywa była po stronie MF i mogli realizować swój plan. I dlatego uwagi Cata są bardzo cenne. Trzeba ich wybić z rytmu. Wg mnie można to zrobić zawierając sojusz z Solidarnością i wymagając od MF by spotkanie polegało na odpowiedzi na postulaty. Będą mieli dwa wyjscia albo pokażą całkowity brak chęci dialogu albo wyjdą naprzeciw i będzie można wypracować kompromis. A kompromis to jedyne na co można liczyć więc nie bierzmy jeszcze kredytów pod spodziewane podwyżki.

Cat zawsze trzeźwo ocenia sytuację i ma trafne uwagi. Wiem, że do spotkania musimy się profesjonalnie przygotować i ustalić priorytety - hierarchię celów możliwych do osiągnięcia i tego się trzymać . Sojusze są jak najbardziej wskazane, ale z tym różnie bywa. Wiadomo, że na razie to nie dzielimy skóry na niedźwiedziu.
 
[młodzi poprą protest obiema rekami
.[/QUOTE]

Poprą... ;););) Teraz to dałeś czadu..! ;) G...o prawda, że poprą, nowo przyjęci w Dorohujsku są wniebowzięci, pytałem ich z kolesiem, stwierdzili, że wynagrodzenie OK, a tu taki dodatek wpłynął, a tu taki... A starsi mają już wszystko w d..e. Pracują "oby Polska nie zginęła". A związki tylko piszą postulaty, i ch... z nich będzie. Trza się pakować, odbębnić 15 lat i szukać normalnej roboty. Nie czekać, bo nic się nie zmieni. A bynajmniej nie na lepsze.
 
Na stronie funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa (nszzfipw org pl) pojawił się
pilny komunikat Zarządu Głównego. Linku nie mogę zamieścić - chyba z powodu
niezabezpieczonej strony ...

"...Uzgodnienia zawarte w porozumieniu nie odbiegają od porozumienia podpisanego w służbach podległych MSWiA, jednocześnie porozumienie to zawiera dodatkowe rozwiązania dotyczące funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej ..."
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry