• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

to musi być skoordynowana akcja. Sławek, czekamy na info. Ja nie wiem czy będzie referendum protestacyjne czy zaczynamy działać z L4, a czas leci...

Jak rozwijało się L4 w 2016 w czerwcu? Jak rozwijała się absencja w Policji obecnie? Jak zaczyna się obecnie w SW?
ODDOLNIE OD POJEDYNCZYCH JEDNOSTEK!
Tego typu akcje zaczynają się zawsze oddolnie.
W SW media piszą, że gdzieś tam jest już jakaś absencja w danym zakładzie karnym. To powoduje następnie w perspektywie półtora tyg, max. dwóch - efekt śnieżnej kuli. Jeżeli MS nie zadziała, to w SW za półtora tygodnia będzie połowa na L4.
Tak samo było obecnie w Policji. W niektórych komórkach były już absencje 1 listopada, może nawet 31.10., a ja rozmawiałem z moim znajomym z Policji na stanowisku komendanta w dniu 4 listopada, który chciał się ze mną umówić na spotkanie po latach z noclegiem na Sobotę. Powiedziałem mu, że nie puszczą go, bo za parę dni będzie alarm w całej Policji, gdyż widzę, że zaczęło się u nich chorobowe. Nie dał mi wiary i powiedział, ze są tylko pojedyncze przypadki L4, ale nie umówiliśmy się na spotkanie, bo się upierałem :) Potwierdziły się oczywiście moje słowa, ale dopiero za jakiś czas.:) Do dzisiaj się nie odezwał, bo pewnie wciąż jest w alarmie. Porozumienie było 9 listopada, a więc półtora tygodnia od pierwszych medialnych informacji, a dopiero było ok 1/3 Policji na L4 9.11. Gdyby nie było porozumienia, to po weekendzie byłoby 50% i to we wszystkich służbach mundurowych, bo protest Policji pomału rozlewał się na inne formacje i narastałoby dalej. Tak to działa i tylko decydenci tego nie rozumieją.

Proszę więc nie pytać o sygnał i koordynację, bo tego nigdy i nigdzie nie było i nie będzie, bo być nie może.

Ps. Funkcjonariusze w SCS proponują różne terminy działań i w wielu miejscach sytuacja jest napięta, jest wrzenie, choć może tego nie widać, tak jak nie widział tego ww. mój Kolega w Policji. To może się zacząć w każdej chwili.
 
Zautomatyzowany system wysylki sms-ow... ect. Myslalem, ze nic mnie nie zaskoczy...
Ludzie ogarnijcie sie. Proponuje dodac wysylke na e-maila drukow l4 do wypelnienia, zamawianie domowych wizyt lekarskich za posrednictwem zwiazku.
Darujmy sobie moim zdaniem takie bzdurne wpisy. Rozmywaja temat. Chyba, ze taki jest cel...
Krotko: chce zawalczyc... to walcze! Nie mam woli i jaj to... milcze... Ja od siebie napisalem... Swietuje od 19 Swiatowy Dzien Toalet... Kropka. 😎
 
Stara prawda... gdy zaczyna sie cos dziac... wylaza spod ziemi...

Powiem tak, jak ma się te przysłowiowe J..... to nie czeka się na rozkaz/sygnał z góry bo ten rozkaz nie przyjdzie o czym Sławek już wielokrotnie pisał.
W 2016 nikt nie czekał tylko dbał o zdrówko bo ono jest najważniejsze, co nie?
 
Czy rozesłanie smsów nic nie da? Czy uważacie, że może zaszkodzić? Czy niesie jakieś ryzyko? Nie wystarczy zadbać o zdrowie, trzeba jeszcze zainspirować innych.
 
W IAS lubelskim, spokój i zadowolenie. Mało kto słyszał o jakimś "pogotowiu zdrowotnym" i akcji "szanuj swoje zdrowie". Znalazłem za to kilku orłów co z wypiekami na twarzy analizowali porozumienie MSWiA z służbami im podlegającymi i cieszących się, że dostana od nowego roku tak znaczące podwyżki (?). Moja diagnoza jest taka, że obecny stan funkcjonariuszy nie pozwala na jakąkolwiek mobilizację czy akcję.
 
Ostatnia edycja:
Mamy kolezanki i kolegow... komunikujmy sie... Moga byc esy. Kazdy do kilku osob. Kto chce ten wie. Czesc osob po prostu... udaje, ze nie wie.
Taka jest prawda. Ja rozsylam. Natomiast masowka rozsylana centralnie wedlug mnie jest bez sensu. Nie chce juz bic piany w tej kwestii. Trzeba ducha walki, wiary i checi, aby cos zmienic. Stracimy troche kasy jako chorzy? Trudno... Liczy sie nasze zdrowie. To musi wyjsc od kazdego z nas. To nie kwestia esow. Ludzie kalkuluja. To blad. Za chwile bedzie reka w nocniku. I dlugo jej... nie wyjmiemy. Ja bede swietowal i tyle.
 
Podobnie IAS Rzeszów , nikt nic nie wie o akcji "szanuj swoje zdrowie", niewielu czyta forum celnicy.pl , ludzie nie widzą już sensu takich akcji pomimo, tego ,że mój cały wydział zachorował w 2016 (oczywiście poza Naczelnikiem) - nikt teraz nie chce słyszeć o podobnej mobilizacji nadmieniam ,że zabrano Nam mundury,obniżono uposażenia , wykonujemy takie same zadania jak przed reformą a tylko niektórzy wybrani (wcieleni do GRK) utrzymali status funkcjonariusz,( podział w komórce nie sprzyja koleżeńskim relacjom)
 
Podobnie IAS Rzeszów , nikt nic nie wie o akcji "szanuj swoje zdrowie", niewielu czyta forum celnicy.pl , ludzie nie widzą już sensu takich akcji pomimo, tego ,że mój cały wydział zachorował w 2016 (oczywiście poza Naczelnikiem) - nikt teraz nie chce słyszeć o podobnej mobilizacji nadmieniam ,że zabrano Nam mundury,obniżono uposażenia , wykonujemy takie same zadania jak przed reformą a tylko niektórzy wybrani (wcieleni do GRK) utrzymali status funkcjonariusz,( podział w komórce nie sprzyja koleżeńskim relacjom)

O właśnie , postulat przywrócenia do służby ucywilnionych byłby bardzo dobry.
 
A nazwa?... była psia grypa... czerwonka... no to... zielonka?


Obawiam się, że do pewnych "mentalności", nie jest możliwe trafić rzeczowymi
argumentami. Być może, byłoby trzeba skonstruować przekaz, z premedytacją
totalnie "pogięty" i "chybiony", by otrzymać właściwy efekt ?! Czy może jednak
odwrotnie ??

Możesz sprawdzić na przykładzie znanego Ci szefa, na ile przekonuje Cię jego
autoryzowany życiorys:

http://www.encysol.pl/wiki/L00133_Marian_Banaś

ps
Niedawno zasłyszana zagadka -
a propos ZIELONEGO - czy wiesz,
co odróżnia celnika i żabę ??
 
Hmmm... Cat cytat z wypowiedzi, z zamieszczonego przez Ciebie linku... - "dbajacego o dobro ojczyzny" :
... " Obecnie mamy w kraju sytuację odwrotną – naród, można powiedzieć, śpi mimo różnorakich możliwości" ...
Musze przyznac... dobrze to ujal... 😎
 
W IAS lubelskim, spokój i zadowolenie. Mało kto słyszał o jakimś "pogotowiu zdrowotnym" i akcji "szanuj swoje zdrowie". Znalazłem za to kilku orłów co z wypiekami na twarzy analizowali porozumienie MSWiA z służbami im podlegającymi i cieszących się, że dostana od nowego roku tak znaczące podwyżki (?). Moja diagnoza jest taka, że obecny stan funkcjonariuszy nie pozwala na jakąkolwiek mobilizację czy akcję.

juda coś mi to brzydko pachnie taka mała kolaboracja czy co?
 
Witam ponownie... Chwila refleksji...Tak czytając wpisy... Widząc "zaangażowanie" koleżanek i kolegów... Zastanawiam się, co czuje obserwując taką beznadzieję Przewodniczący, który od 10 lat ciągle walczy o sprawiedliwość dla Nas Wszystkich. Poświęcił tyle lat swojego życia. Kosztem swoim i swoich najbliższych. Swojej kariery zawodowej. Nieee, aby było jasne, nie jestem rodziną Przewodniczącego, kumplem ect. ani kimś, kto robi mu pijar. Kilka razy miałem przyjemność i zaszczyt z nim się spotkać. Człowiek silnej wiary, konsekwentny z charyzmą. I co widzi? Płaczących w rękaw... Użalających się nad sobą... Wiem przecież, że los nas Wszystkich doświadczył... Ale w jedności siła, co by nie mówić. Policja, teraz SW... A my? Jeżeli zaraz czegoś nie zrobimy, to ośmieszymy się też jako formacja predysponująca do... Służb Mundurowych!!! Nie będziemy zasługiwali na jakikolwiek szacunek... Pytanie retoryczne... Widząc to Panie Sławku, czy było...warto?... :cool:
 
Witam,
Jestem nowa na forum. I czytająć te wszystkie posty. Popieram protest. Tylko jak ktoś wcześniej wspomniał w grupie siła. Nikt sam nic nie zdziała. Musiamy walczyć wspólnie
 
Back
Do góry