• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

teraz jednak jest już za późno- pismo przeczytali (większość) skarbowcy i ... czuje to co napisałem wcześniej. trzeba myśleć z wyprzedzeniem. teraz (chyba) większość skarbowców będzie uważać że celnicy.pl walczy tylko o funków (a cywili ma gdzieś) . to że cały związek ( a przynajmniej część) uważa że powinien reprezentować funków to ok. ale trzeba też wsiąść pod uwagę cywili- też są w związku. ale pisanie w postulatach że tylko funkowie się liczą i trzeba dbać o nich to przesada (pomijam wpisy niektórych na forum). tak jak napisałem wcześniej- jako jedność możemy tylko się liczyć. a tego nie widać. dalej są sztuczne podziały. co z tego że pracujemy w różnych urzędach (us, usc, Is) skoro mamy jeden cel- wzrost wynagrodzeń. inne cele przechodzą na dalszy plan. Owszem możemy walczyć o podwyższenie pensji - ale RAZEM. Żeby zmotywować środowisko skarbowców (cywiltrzeba dać coś co ich zachęci (czyli marchewkę)- na początek np; te obiecane 650zł na pracownika/ funka. tak jak wyszyło: dbamy tylko o funków a o resztę nie dbamy. trochę szkoda ale tak to wygląda.

Albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo nie chcesz. Przeczytaj jeszcze raz ostatnie wpisy Przewodniczącego Siwego oraz postulaty ZZ Celnicy PL i komentuj. Wśród postulatów przesłanych do Minister Finansów są również te dotyczące cywili wywodzących się ze środowiska urzędów skarbowych i uksów, więc czego chcesz więcej?
 
A nie pisałem? SG nie zrobiła NIC dosłownie NIC A swoje i tak wygrali umieją się ustawić. Jak zawsze. NIC nie robią A zbierają konfitury. Taka to ich pseudosłużba. Od kiedy pamiętam tak postępują. Wstyd. Natomiast Pan Panie Pytlak musi zakończyć działalność i rozwiązać to coś czemu daje Pan twarz. Szanuję Pana ale daje Pan twarz czemuś co nie istnieje. Szkoda Pańskiego życia i zdrowia na to. Jest Pan dobrym człowiekiem którym inni sterują. Niestety. Pozdrawiam Pana i pozostaję z sympatią. Do forumowiczòw- nie obrażajcie Pana Pytlaka to Dobry Człowiek. Po prostu został wkręcony i zmanipulowany. Tak bywa niestety. Ale jak pisałem to jest Dobry Człowiek.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Najważniejszy postulat dla 90% celników -to odblokowanie awansów na stanowisku!!Rozmawiałem z wieloma kolegami i jesteśmy zgodni,że największym problemem w Cle jest nałożone od 2010 embargo dla 90% celników na awans w stanowisku. Same podwyżki nie rozwiążą tego utrzymującego się od 2010 stanu totalnego absurdu, że jedni po 3 latach pracy stali sie nagle Ekspertami a inni z dawnego Inspektora-Mł eksepert -spadli na Specjalistę po 25-30 latach pracy tylko dlatego,że zajmowali akurat wtedy niskozawartościowane stanowisko. Obecnie przynajmniej u nas awans na stanowisku jest jedynie możliwy w DS i w przypadku zostania kierownikiem!!
 
czuć, żeś pobudzony.
Jakim prawem twierdzisz, że z protestu nici.

Do głębokiego przemyślenia, przytoczę Tobie rozmową zasłyszaną na korytarzu od znajomych ucywilnionych celników ..." jeżeli będzie strajkować granica, a mnie jak dadzą premię 1tys i poproszą o obsługiwanie systemów w celu rozładowania kolejek, to zrobię to z przyjemnością. Sprzedała podczas strajków granica oraz wypięła się po propozycjach, a teraz chcą tylko kasy , to ja mam teraz ich głęboko w d...ie ... "
 
celnicy, czas odzyskać cło. uwłaszczone na stopniach i stanowiskach przez wszelkiej maści koterie i kliki. zabetonowane przez pożeracza alg vel dobra zmiana. to chyba dla nas ta alegoria:

[video=youtube;RnbULDJAWeI]https://www.youtube.com/watch?time_continue=278&v=RnbULDJAWeI[/video]
 
Do głębokiego przemyślenia, przytoczę Tobie rozmową zasłyszaną na korytarzu od znajomych ucywilnionych celników ..." jeżeli będzie strajkować granica, a mnie jak dadzą premię 1tys i poproszą o obsługiwanie systemów w celu rozładowania kolejek, to zrobię to z przyjemnością. Sprzedała podczas strajków granica oraz wypięła się po propozycjach, a teraz chcą tylko kasy , to ja mam teraz ich głęboko w d...ie ... "

Za brak inteligencji kolegów z pracy, nie odpowiadasz, a jak widać na podanym przez Ciebie przykładzie, każda wymówka jest dobra by nie narażać własnej głowy... a może coś się uda zarobić na tym jeszcze?
 
Jak myślicie można dostać pozwolenie od dyrektora na prace w Lidlu. Kusi mnie te 1600 zł brutto na pół etatu, znacząco wspomogło by to mój budżet domowy.
Np. oficerowie zapieprzają na pasach w Medyce odprawiając osobówki, to myślę, że dostaniesz zgodę 😂
 
Porozumienie służb mundurowych z MSWiA nie zakończyło protestu. Masowe zwolnienia L4 dosięgnęły tym razem funkcjonariuszy Służby Więziennej i celników-źródło onet.pl
 
Back
Do góry