• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

do polityki idzie się po to, aby zdobyć władzę. tylko co dalej? w jakim celu się jej używa? żeby, na ten przykład ukraść narodowcom marsz?- konia z rzędem temu, który zobaczył prawdę o marszu w tvp1. żeby dobrą zmianę ograniczyć do wymiany paru osób na kierowniczych stanowiskach? żeby upodlić szeregowych celników i zwolnić de facto przewodniczącego związku? żeby szerzyć kłamstwo w życiu publicznym?

nasz protest ma służyć nie tylko nam samym. prawda w życiu społecznym to cel pierwszy. reszta sama przyjdzie czy zostanie wyłożona na tacy.
 
Ja się przyłączę, czekam tylko na magiczny 21! Kiepsko się ostatnio czuję, a przed końcem roku i wymagania w pracy większe i presja na ściągalność, statystykę, kto by to wytrzymał bez uszczerbku na zdrowiu?

Problem w tym, że będę w tym jednym z bardzo niewielu skarbowców. Niestety większość skarbowców nie widzi obecnie i wątpi żeby w przyszłości ZZ Celnicy.pl walczył również o służbę cywilną w KAS - to nie moja ocena, ja tylko przedstawiam jak to wygląda w ocenie sporej liczby skarbowców, z którymi rozmawiałem. To w połączeniu z tym, że "nasz" największy związek był wydmuszką przez lata, nie daje znacznej większości z nas nadziei na powodzenie i powoduje tylko to, że zamiast pracować wydajnie narzekamy (czy to jest mimowolna forma protestu?). Atmosferę w pracy mamy tragiczną i potrzebujemy jakiejś iskry, która pchnie środowisko do działania. Trudno to jednak osiągnąć przez wieloletni marazm i poczucie beznadziei.


Wierz mi, ten związek to nie wydmuszka. Nasz Przewodniczący wielokrotnie się sprawdził, poświęcając swoje życie rodzinne i zawodowe, aby walczyć w słusznych sprawach. Dajcie sobie szanse i zaangażujcie się (nie wiem co macie do stracenia, chyba już niewiele). Tak naprawdę wiele zależy od nas samych.
 
Ostatnia edycja:
A ja coraz częściej słyszę w środowisku "skarbowców" w obliczu marności i brakach wolicjonalnych związków cywilnych, że tylko ZZ Celnicy z rzeszą asertywnych i znających swoją wartość funkcjonariuszy "ma prawdziwe jaja"i jest prawdziwym, niezależnym, prężnym i chyba jedynym związkiem zawodowym, który cokolwiek może realnie wywalczyć dla całego środowiska.

Skarbowcy - przyłączcie się do akcji protestacyjnej. Włączcie myślenie i uwierzcie w siłę drzemiącą w całym środowisku!

Coraz gorzej się czuję ... niebawem pójdę na urlop dla podratowania zdrowia.
 
Ostatnia edycja:
Wielokrotnie juz powiedziano:ZZ Celnicy PL walczyl o funkcjonariuszy, a obecnie rowniez o pracownikow cywilnych, niewazne, gdzie pracuja. Ale walka wymaga wsparcia. Pomozmy zwiazkowi, wspierajmy go przez czlonkostwo i udzial w dzialaniach. A tak naprawde pomozmy... sobie! Bo zwiazek to nic innego tylko... My Sami! Pokonajmy marazm, uwierzmy, ze mozna zmieniac rzeczywistosc, ale musi byc nas wielu. Zapiszmy sie do zwiazku, ktory sie nie zaprzedal. Juz bylo wczesniej, ale powtorze: kopiujmy i przesylajmy do kolezanek i kolegow linki z forum, linki do waznych artykulow. Niech Ci, ktorzy nie czytaja stronki Celnicy PL wiedza, co sie dzieje. Zwlaszcza teraz... Zacznijmy ksztaltowac swiadomosc, ze naprawde mozemy cos zmienic... 😎
 
W Dzienniku Gazeta Prawna wyczytałem, że związki walczą o podwyżki 650 zł dla funkcjonariuszy służby stałej. A co z tymi ze służby przygotowawczej? Przecież z tymi zarobkami mało kto dotrwa do służby stałej, atrakcyjność pracy pod względem zarobków jest dramatyczna. Druga sprawa, że w robocie i tak młody robi po chwili to samo co funk w służbie stałej (oczywiście w miarę stanowiska, wiedzy). Panie Sławku nie zapominajcie o narybku!
 
W Dzienniku Gazeta Prawna wyczytałem, że związki walczą o podwyżki 650 zł dla funkcjonariuszy służby stałej. A co z tymi ze służby przygotowawczej? Przecież z tymi zarobkami mało kto dotrwa do służby stałej, atrakcyjność pracy pod względem zarobków jest dramatyczna. Druga sprawa, że w robocie i tak młody robi po chwili to samo co funk w służbie stałej (oczywiście w miarę stanowiska, wiedzy). Panie Sławku nie zapominajcie o narybku!

Dokładnie, tym bardziej, że w MSWiA podwyżke dostali WSZYSCY, niezależnie od tego czy ktoś jest w służbie przygotowawczej czy stałej.
 
Każdy cytat, z każdej gazety, jeżeli nie jest to autoryzowana wypowiedź, nie ma nic wspólnego z tym o co walczymy.
Pamiętam o Was, pamiętam o pracownikach, pamiętam o nieco starszych stażem, tych z kilkuletnim i tych z ponad 10-o letnim i większym. Żałuję i ubolewam, że "młodsi stażem" tak mało się angażują. Bardzo Was potrzebujemy. Dla Was, obok systemu motywacyjnego, najważniejszy jest postulat zniesienia 55 lat i warunki służby, bezpieczeństwo. Pamiętam o tym i innych postulatach.
Ale proszę Was, Wy też pamiętajcie. Wesprzyjcie mnie, wesprzyjcie Związek, już przed spotkaniem w środę.
 
Dzień dobry Państwu. Jako że na forum skarbowców wszelkie informacje o planowanej na 23.11 manifestacji pod ministerstwem i o akcji leczniczej są bezczelnie cenzurowane chciałam tylko uprzejmie poinformować że od wczoraj naprawiam swoje problemy zdrowotne nawarstwiające się od lat. Mam tylko nadzieję że ktoś zdąży za mnie rzetelnie dokończyć kilkunasto tomowe postępowanie i napisać przedawniającą się decyzję z vatu za 2013r. Byłaby szkoda jakby 0,5 miliona realnego do wyegzekwowania przypisu się przedawniło. Będzie o tyle trudno że telefon mi się coś psuje i ciężko będzie pomóc nawet zdalnie, ale niestety na nowy mnie nie stać.
 
Moim skromnym zdaniem jak juz napisalem wczesniej 19 to najwyzszy czas... Na rozmowy do barmana trzeba pojsc z mocnym argumentem... Dajmy argument Przewodniczacemu Najpozniej od 19 - tego... Drugiej szansy nie bedziemy mieli...
Szacunek dla kolezanki ze skarbowki... 😉 i innych, ktorzy dbaja o zdrowko, lecz wpisu... nie zamiescili!
 


Szanowny @Mirkuk83, zwróć uwagę także na daty, wskazane przez Federację.
Jest to 23 listopada. Wszak wiemy o propozycji MF'u, "SPOTKANIA" w dniu 21.

Z premedytacją zaznaczam słowo "spotkanie", gdyż tak właśnie odczytuję
skryte zamierzenia MF'u - spotkania, dla zachowania pozoru "rozmów" bądź
"dialogu", celem upublicznienia fałszywego obrazu dialogu. Jak wielu z Nas
zauważyło, iż to "zaproszenie", ponownie jest "ROZDAWANIEM KART" przez
MF, połączonym z niewłaściwym "rozpoczęciem rozgrywki" przez "KRUPIERA"?!

Nie tędy droga! Nie tędy, bo takie "tańce" w rytm, jaki zagra MF, prowadzą
wprost, do "porozumienia" o "z góry" przygotowanej przez MF treści, które
z pewnością zostanie ochoczo podpisane przez jakiś niszowy, "żółty" ZZ.

Dla MF'u tyle wystarczy, a to będzie koniec jakichkolwiek możliwości przełomu!

Osobiście widzę dla Nas tylko jedną szansę, na poprowadzenie rzeczywistego
dialogu - zmiana "krupiera". Niełatwe to zadanie, ale możliwe! MOŻLIWE, gdy
sprowokuje się obecnego, zmuszając do przedłożenia prośby o wcześniejsze -
- przełożone na 20 listopada - rozpoczęcie NEGOCJACJI !! Owe NEGOCJACJE,
winny być prowadzone z Naszej strony przez ZAWODOWCA, na którego wszak
Nas stać!

Nie muszę chyba wyjaśniać, w jaki sposób przeprowadzić rzeczoną prowokację,
bo dość już o tym się tu pisze. Wszyscy muszą się zaangażować i uczynić to
najpóźniej 19 listopada, bez przeliczania strat i zysków, bez lęku czy strachu,
z których żadne nie przystoi dorosłym, a myślącym ludziom ...
 
Back
Do góry