• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Małe wyjaśnienie dla tych Szanownych forumowiczów, którzy nie widzą by się cokolwiek u nich działo. Macie rację, tak jest w większości miejsc na razie. Tak było też w przeszłości przed największymi zrywami oddolnymi SC. TO NORMA. A gdy np. wrzało w całej formacji w 2012r., to później okazała się lipa. Są to zatem sytuacje nie do przewidzenia i Wasze wnioski z obserwacji tego co wkoło Was, z całym szacunkiem, ale są niewiele warte. Ja mam informacje z wystarczającej liczby miejsc, gdzie funkcjonariusze informują o tym co zamierzają zrobić, jak i kiedy, by wiedzieć, że jest napięcie. Daty padają różne, ale jeden okres przeważa i zapewniam Was, że nieuzasadniona jest Wasza gorączka, że to ma się stać tu i teraz, ze nic się u Was nie dzieje. Owszem, to może się stać w każdej chwili, bo wystarczy tylko iskra. tego nie wie nikt i nie jest w stanie ocenić. Dalsza zwłoka MF, to jak zabawa zapałkami nad beczką prochu. Tak jak w czerwcu 2016 na jednym przejściu powieszono kartkę "Protest" i dopiero wtedy ruszyło. Tak samo nikt nie myślał nawet o proteście w styczniu 2008. Dopiero Dorohusk musiał stanąć i trochę to trwało zanim zaskoczyły kolejne miejsca. W czerwcu 2016 dużo przed powieszeniem tej kartki, Związek pisał apele o wzmożeniu kontroli, Szef SC Min. M.Banaś także pisał. Środowisko miało praktycznie gotowca z MF i nic. Dopiero ta kartka sprawę ruszyła. Obecnie także protest może ruszyć w momencie, w którym żaden z Was, nawet się nie spodziewa. To są sytuacje, których nie sposób przewidzieć.
Nie wiecie zatem co się może stać, więc nie piszcie proszę swoich subiektywnych odczuć, bo wprowadzacie niepotrzebny zamęt.

Ps. Bardzo niesprawiedliwa ocena Dorohuska, tak jak i innych przejść, dokonana wyżej ad czerwca 2016. Dorohusk działał już przed pikietą czerwcową. DIC i wyższa kadra spędzali tam czas nieustannie na stanowiskach kluczowych. Można powiedzieć nocowali tam, rozbili obóz, bo Dorohusk robił swoje. Nie oceniajcie zatem, gdy nie macie pojęcia o tym co działo się na poszczególnych przejściach.
 
W styczniu 08 byłem praktykantem z rocznym stażem w SC. Gdy rozpoczął się protest, nie do końca wiedziałem jak się zachować. Do firmy przyszedłem przecież na chwilę...
Jednak świńska grypa Banasia w końcu i mnie dopadła. Pamiętam, co wtedy kier powiedział. Co?, chory, no tak młodzi olewają służbę. Dziękujemy bardzo.... to tak dla młodych, niezdecydowanych :)

Swoją drogą Pan Banaś, zapisze się w historii jako sprawca największych protestów w SC/SCS. 08, 16 itd. Proponuję zbiórkę na pomnik :)
 
W SC bieda a tymczasem w PKN Orlen organizacje związkowe podpisały uzgodnienie. Dzięki nim płace wzrosną o 250 zł w 2019 roku, a niektórzy otrzymają 2100 zł jednorazowej… https://www.bankier.pl/wiadomosc/Beda-podwyzki-w-PKN-Orlen-7625969.html
Pilnujemy na drogach paliw to Orlen ma kase na podwyżki. Możemy czuć się dumni,że dzięki naszej pracy sa podwyzki dla innych grup...
 
Czytajac... sluchajac, co sie dzieje, widzac jak jestesmy dymani... nasuwa sie pytanie: Czy sa jeszcze jakies watpliwosci dotyczace naszego... zdrowia? Pozdrawiam 😎
 
W Internecie IAS w Lublinie w zakładce związków ZZFiPSC woj.Lubelskiego jest informacja o przekazaniu 3 890 000,00zł na nagrody funkcjonariuszy IAS, Może ktoś odpowie gdzie są te pieniądze?
 
choroba to poważna sprawa. zwłaszcza wirusowa. trzeba ją przeleżeć, później się zobaczy. inne rozwiązanie jest niedobre.
 
Szanse?...Bedac permanentnie lzonym? Ile razy byla szansa? Obawiam sie, ze to spotkanie ma tylko rozladowac atmosfere przed konferencja klimatyczna... Pozniej beda obiecanki cacanki... Kolejna sciema... Oni rozmawiaja, gdy sa postawieni przed faktem... Beda grali na zwloke, az ludzie sie zniecheca... Obym sie mylil... Nagle chca sie spotkac? Nie wierze calemu towarzystwu z mf, nie wspomne o mb...
 
Ostatnia edycja:
Krótka rozmowa, albo przyjmują warunki zaakceptowane przez MSWiA (dotyczące podwyżek w służbach mundurowych) albo nie ma o czym debatować. Później trzeba rozmawiać natomiast o pozostałych sprawach zawartych w postulatach dotyczących całego KAS-u. Od 21 listopada do 3 grudnia (początek szczytu klimatycznego) jest na tyle czas, że przy "dobrej woli MF" (która do tej pory nie istniała) można się dogadać. Jeżeli nie chcą to wszyscy wiedzą co .......
 
Zastosuja sprawdzajaca sie scieme: powiedza, ze oczywiscie rozumieja nasze oczekiwania, ale potrzebuja troche czasu na konsultacje i wyliczenia. Dwie sytuacje:1)godzimy sie zostajemy znowu wydymani 2) nie zgodzimy sie, to pojdzie w swiat do spoleczenstwa, ze nie chcemy rozmawiac i isc na kompromis. Jak widac, dwie sytuacje, efekt taki sam... Jakbym chcial nas wyrysowac, to tak bym postapil.
 
Zastosuja sprawdzajaca sie scieme: powiedza, ze oczywiscie rozumieja nasze oczekiwania, ale potrzebuja troche czasu na konsultacje i wyliczenia. Dwie sytuacje:1)godzimy sie zostajemy znowu wydymani 2) nie zgodzimy sie, to pojdzie w swiat do spoleczenstwa, ze nie chcemy rozmawiac i isc na kompromis. Jak widac, dwie sytuacje, efekt taki sam... Jakbym chcial nas wyrysowac, to tak bym postapil.


Racja (ŚWIĘTA) !!

Szkoda czasu i atłasu. Nawiasem mówiąc, po ostatnich "wezwaniach" i "wyjaśnieniach",
co właściwie pozostaje? Pytania się skończyły, a marazm - jako "żywotność" sama w
sobie - głębią swą "poruszył" nawet skarbową "Solidarność", co wiedząc - nie wie co
czyni, a nie wiedząc - wie dokąd zmierza! I to by było na tyle ...
 
Od 21 listopada do 3 grudnia będą mamić i obiecywać. A później jak zwykle. Murzyn swoje zrobił. Przed szczytem NATO i DM też tak było. Skłonni do rozmów, obiecanki. Ile razy można dać się wydymać?
Jak to pisałem to źle się poczułem. I wiem co zrobię.
 
Back
Do góry