• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Jak pisał Sławek za przykładem policjantów budzą się wszyscy, nawet SG, co do której niektórzy koledzy podchodzą z rezerwą. Czytajcie ostatnie posty z forum SG/Służba/protest 2018 albo forum PSP/Związki Zawodowe/Protest Służb Mundurowych 2018.
P.S Cat przyjacielu, gdzieś na ifp w wątku protest AD2018 znalazłem, wpis, że cały wrd kp żywiec poszedł do lucyny:)


No i bądź tu mądry!
Ja info otrzymałem od kolegi - policjanta ...

 
Cyt. "Związkowców irytuje fakt, że mundurowi podlegli Ministerstwu Spraw Wewnętrznych mogą liczyć na dość znaczne podwyżki. W 2019 r. funkcjonariusze będą zarabiać średnio o ponad 800 zł więcej niż w 2015 r. ”Także żołnierze otrzymają podwyżki o 656 zł w przyszłym roku. Niestety kierownictwo KAS nie zawnioskowało o dodatkowe środki na podwyżki dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w 2019r. ”

Nasz problem polega na tym, że SCS jest poza strukturami MSW. Służby podległe MSW potrafią się zorganizować i postulaty wywalczyć, a my nie.
Myślę zatem, że naszym postulatem powinno być WŁĄCZENIE SCS do MSW!!!
W ramach MSW wszelkie podwyżki i inne nasze postulaty z pewnością byłyby zrealizowane. Dialog z Szefem KAS to nieporozumienie - przecież z nim nie da się nic załatwić, przecież więcej dowodów w tym temacie nam nie potrzeba .....
 
Jak pisał Sławek za przykładem policjantów budzą się wszyscy, nawet SG, co do której niektórzy koledzy podchodzą z rezerwą. Czytajcie ostatnie posty z forum SG/Służba/protest 2018 albo forum PSP/Związki Zawodowe/Protest Służb Mundurowych 2018.
P.S Cat przyjacielu, gdzieś na ifp w wątku protest AD2018 znalazłem, wpis, że cały wrd kp żywiec poszedł do lucyny:)

przerżnęli z kretesem II turę wyborów samorządowych. to początek końca partii, która oszukiwała i oszukuje nadal.

cela + czeka :D.
 
Niestety nie byłbym takim optymistą z tym końcem. Jeszcze dadzą nam popalić. Puki jest JW BANAŚ to nic się nie zmieni.


Mnie tu wciąż bardzo dziwi pewna kwestia.

Syn przemytnika, który onegdaj oberwał po palcach, wciskając łapska
i próbując "mieszać" w tak mocnym środowisku, jakim była SC - bez
względu na "obstawę" i okoliczności - sam jeden potrafił się parszywie
zemścić, praktycznie bez większego wysiłku i faktycznie przy żadnym,
realnym oporze.
To wręcz nieprawdopodobne, że JEDNA osoba, potrafi DOSŁOWNIE
"wodzić za nos" i robić co zechce, z niemal 60-cio tysięczną "armią"
uległych ludzi ...

 
powiem tak

całkowitą rację mają policjanci

etosem służby dzieci się nie wykarmi, nie opłaci im się dentysty itp.

kiedyś pariasami w szkolnych ławkach były dzieci z rodzin wielodzietnych

to nie było dobre i to się zmieniło

teraz tymi pariasami są dzieci szeregowych funkcjonariuszy - policji, sg, straży, sc-s

to jest ta dobra zmiana?

ja się z tym nie zgadzam

nieuczciwym jest po prostu to, że mając 5 dych na karku, 30 lat stażu, studia na państwowym uniwerku, po ponad 12 latach nienagannej służby, w weekendy, nocki, po melinach, na paskach i jamach, na skinienie, człowiek ma speca, 3 belki i pobory jak w lidlu po 6 latach

tak na marginesie - policjanci moment wybrali perfekcyjnie:

albo zabraknie pretorian 11 listopada, albo osiągną co chcą

powodzenia panowie i panie!!!
 
Ostatnia edycja:
co do listu

myslę, że taki list mógłby z powodzeniem napisać nie tylko ekspert, ale i niejeden specjalista - który pobory ma przecież dużo niższe więc i warunki skromniejsze

sorki, ja rozumiem brak podwyżki, ale może warto byłoby się rozejrzeć, czy nie robi się tego samego ramię w ramię z kolegą specjalistą?

owszem, specjalista dostał podwyżkę od mb, ale o ile mniej, nawet po tej podwyżce, zarabia od eksperta?

w skali roku ta różnica to kilka kilkanaście TYSIĘCY

ja nie żałuję ekspertom - o ile wykonywaliby jakieś szczególnie trudne, skomplikowane zadania, zbyt trudne dla specjalistów - ale jak jest?

rozejrzyjcie się dookoła siebie

w kas'ie, po zawirowaniach personalnych, często to specjalista jest przewodnikiem eksperta, wprowadza go w tajniki służby w terenie, na jamie, przy odprawach

owszem, ekspert ma dodatek 2%, śmieszny

a ile ma spec? 2%

tyle, że liczony od zupełnie innej kwoty nie?

no i sorki ale ta składnia w tym piśmie, niejednolitość formy, osoby, chaotyczność, zdania bez końca

i sam wstęp, sugerujący że albo piszący jest urzędnikiem, albo przedstawi sytuację jakiegoś urzędnika

nie tego spodziewałbym się po ekspercie

umiejętność poprawnego i czytelnego formułowania myśli w piśmie, to wydawałoby się, umiejętność podstawowa, a nie ekspercka

sorki, jeśli swoją bezpośredniością kogoś uraziłem, ale ja tak to czuję

a takie rozpaczanie eksperta, mnie speca, po prostu wpienia
 
co do listu

...


Pomimo faktów, treść listu nie zawiera NIC! Nic, co by nie mogła napisać
większość z Obywateli tego Kraju. Szkoda, bo rodzi to niechęć w ogóle
do wsłuchiwania się w "głos Narodu" przez rządzących i niestety sprawia,
że inne, dużo "mocniejsze" treści, absolutnie mogą nie dotrzeć do odbiorcy.

Nie dyskredytuję sytuacji Autora lecz uważam, iż wiele historii, opisywanych
na tym Forum, miałoby kolosalnie większą szansę "przemówić do rozumu"
dowolnych decydentów. Przedmiotowa treść, raczej zaginie we mgle ...
 
Mnie tu wciąż bardzo dziwi pewna kwestia.

Syn przemytnika, który onegdaj oberwał po palcach, wciskając łapska
i próbując "mieszać" w tak mocnym środowisku, jakim była SC - bez
względu na "obstawę" i okoliczności - sam jeden potrafił się parszywie
zemścić, praktycznie bez większego wysiłku i faktycznie przy żadnym,
realnym oporze.
To wręcz nieprawdopodobne, że JEDNA osoba, potrafi DOSŁOWNIE
"wodzić za nos" i robić co zechce, z niemal 60-cio tysięczną "armią"
uległych ludzi ...


oprócz działalności ojca w oficjalnym życiorysie pomija też dęblin w 1974, z którego jak opisuje szybko się "zmył" :)

kto by pomyślał...
 
Bolo1999 napisz raz jeszcze. Nigdy nie ustępuj, nigdy się nie poddawaj.

sorki ale po zawale w 2017, już nie jestem taki wyrywny

przed zawałem przez 2 miesiące nie miałem komórki, przełożonego, obowiązków, miejsca, listy do podpisania itp.

kuźwa - ja nawet nie wiedziałem w którym urzędzie mam się stawiać i nikt tego nie wiedział

po prostu pismo z wyznaczeniem mi miejsca wykonywania obowiązków w us doręczono mi 1 marca - czyli po ustawowym terminie, w związku z tym ja stałem na stanowisku, że pełnię swoje obowiązki w dotychczasowym miejscu w oc, a pismo otrzymane 1 marca jest od nieistniejącego podmiotu - dic'a, i w zw z upływem ustawowego terminu nie ma znaczenia

i nikt przez 2miechy nie był w stanie tego potwierdzić - ani dias, ani nucs, ani scs-c

poza tym, to i wiele wiele innych spraw, związanych ze specyfiką słuźby, historiami z granicy, terenu i biura, przyjęciem, błyskotliwością i uczciwością przełożonych, podwyżkami, awansami i premiami, szkoleniami, reformami - w tym kas, opisałem już w swojej książce Byłem celnikiem" - Tom I "Opowieści tysiąca i jednej służby" i Tom II - "KAS tracja Ojczyzny"

https://celnicy.pl/showthread.php/14159-pro%C5%9Bba

jako literat czuję się spełniony
 
Ostatnia edycja:
Czy ktoś coś wie o dzisiejszym spotkaniu? Odbywa się? Jak frekwencja? Ktoś z MF przybył? I jakie efekty? A najważniejsze co robimy dalej.
 
poza tym, to i wiele wiele innych spraw, związanych ze specyfiką słuźby, historiami z granicy, terenu i biura, przyjęciem, błyskotliwością i uczciwością przełożonych, podwyżkami, awansami i premiami, szkoleniami, reformami - w tym kas, opisałem już w swojej książce Byłem celnikiem" - Tom I "Opowieści tysiąca i jednej służby" i Tom II - "KAS tracja Ojczyzny"

https://celnicy.pl/showthread.php/14159-pro%C5%9Bba

jako literat czuję się spełniony


...a jak z dystrybucją Twojej książki? Chętnie kupię. Może przy okazji protestu, jeśli się zgodzisz, możemy ją rozpowszechnić?
 
Zgodnie z informacją Pana Przewodniczącego S. Siwego, na zaproszenie w dniu 6 listopada 2018r. w NOT w Warszawie nie stawiła się żadna centrala związkowa. No więc mamy odpowiedz na podejście innych central związkowych do wspólnego działania. Po dotychczas podjętych próbach współpracy przez ZZ Celnicy niczego innego chyba nie można było się spodziewać. Jak zwykle podzieleni, a z tego MF się cieszy.
 
Back
Do góry