• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

prawda jest taka że na granicy równie dobre a nawet lepsze jest nadgorliwe wykonywanie kontroli...a wewnątrz kraju no cóż o zdrowie trzeba dbać ;))
 
Popieram w całej rozciągłości akcję protestacyjną. Obecnie dbam o swoje zdrowie. Chciałbym jeszcze raz zobaczyć naszą jedność, tak jak to pokazaliśmy w 2016 roku.
 
Tak jest na granicy wskazana jest teraz dokładność, jak nigdy dotąd, na UA prawie wojna (choć to polityczna), najazd Turków jak pod Wiedniem w XVIIw, obecnie jeszcze mam 8 dni zwolnienia, a później dokładność w kontroli. I tak na rozluźnienie, zrezygnuję z przysługujących mi prawnie 2 dni opieki nad dzieckiem, i pójdę do lekarza,
3maj linię
 
Kto będzie zdrowy i stawi się do służby/pracy uczestniczy w akcji "STOP UŁATWIENIOM DLA PRZEMYTU, STOP OSZUSTWOM PODATKOWYM.
Ja jestem zdrowy i już zacząłem. Wewnątrz też można baaardzo dokładnie dokonywać kontroli. Szczególnej uwadze polecam dyspozytorom cudo procedury uproszczone. Jest na tym polu wiele do zrobienia bo dla niektórych firm to jest prawdziwe eldorado. Nikt tego nie kontroluje. Jak mi zakażą kontroli to się mogę rozchorować. Strasznie wrażliwy jestem:p
 
a to który zz jest większy od naszego, bo nie rozumiem pana Walczaka

Słuszne pytanie.
Jeśli jest w KAS ZZ, który skupia większą liczbę Członków niż Celnicy Pl to ok. Ale gdyby tak nie było to możemy w/w panu zarzucić kłamstwo i celowe wprowadzanie opini publicznej w błąd, szerząc nieprawdziwe informacje w celu obniżenia rangi naszej Organizacji a to jest chyba czyn karalny. Jeśli błądzę to mnie poprawcie
 
jak stwierdził cejrowski, kaczyński ma krew niewiniątek na rękach, w kontekście braku legislacji antyaborcyjnej. nie chcę wchodzić w taką przerysowaną retorykę, ale aż mnie palce świerzbią w kontekście naszych zuchów.

już dłużej się nie da, panie i panowie.
 
Oj, widzę bardzo boli Ich to, że jesteśmy zdecydowanie największym związkiem w KAS.
Powiększmy to jeszcze. Sami widzicie jakie to ważne. Tak boli MF ten fakt, że aż minister, wprost do kamery, świadomie mija się z prawdą.
 
Ostatnia edycja:
Sławku czy można wyliczyć i przedstawić ogółowi kas na jakie ewentualnie mogą liczyć podwyżki w myśl porozumienia,bo wielu się wydaje,że dostaną 655 do pensji a tu przecież jest wliczonych parę innych składników.Może warto takie wyliczenia pokazać w mediach?!Gdzie znajdę szczegółową treść porozumienia?
 
Ktoś dzisiaj napisał bardzo piękne słowa:

"Róbmy swoje, róbmy to co każdemu podpowiada własne sumienie, tak abyśmy zawsze
bez zażenowania mogli spojrzeć w lustro ..."

Chyba nie uwzględnił sytuacji, w której ktoś drugi, uniemożliwia działanie zgodne
z sumieniem. Nie szkodzi! Zawsze trzeba postępować zgodnie z sumieniem.
Nawet wtedy, gdy to boli i przestaje mieć jakikolwiek sens ...

 
Może trzeba przykładowo pokazać ile ta podwyżka wyniesie,bo w niektórych przypadkach "zero" ale ludzie się na to porozumienie złapali i czekają na cud,którego nie będzie!
 
Ja już nie wytrzymałem tego "słownego" niezadowolenia pomieszanego z nadzieją na podwyżki obiecane przez związki Mariana. Wszyscy tylko mówią, że samemu nic nie zrobimy i trzeba czekać na innych, może jak zwykle - ze Wschodniej Ściany - a czynnie nie ma chętnych do protestu choćby pod hasłem "STOP UŁATWIENIOM DLA PRZEMYTU..." albo do zadbania o zdrowie..Ale widocznie ta reszta nie ma takiej chęci żeby coś zmienić bo te "wirtualne, obiecane przez Mariana pieniądze", których na razie nie ma nawet w projekcie budżetu, działają świetnie jak marchewka na osiołka! Gdy tymczasem to tylko jeden ze szczegółów - a reszta postulatów o zrównaniu nas z innymi "prawdziwymi Służbami Mundurowymi" i zaprzestaniu dyskryminacji na tym polu gdzieś większości umyka!!! Sami za obietnicę mglistych 650 zł (okrojonych bardzo mocno np. dla większości specjalistów) zgadzamy się na kolejne lata zabetonowania na stanowiskach i w awansach oraz na kolejne dyskryminacje emerytalne? Czyżby więc duża część z nas nie dorosła do statusu "funkcjonariusza służby mundurowej"? Czyżby większość z takich funkcjonariuszy była zdolna tylko mówić, i mówić, i narzekać jak to źle protest jest zorganizowany? Więc co, może najlepiej będzie przeczekać? Bo ktoś (najlepiej ZZ Celnicy.pl) "za nas powalczy i nadstawi głowę (mł. i spece)" albo "bo ja jako st. specjalista, mł.ekspert, ekspert i tak dostanę maksa a stracić mogę dużo jak się wychylę więc po co.."? Nie chciałbym żeby prawdą okazało się, że jaka służba mundurowa (a może raczej "w mundurze") takie podwyżki i traktowanie przez ministrów (MF). Dlatego ja ruszyłem się czynnie, na razie złapała mnie grypa, kuruję się ale z tego co wiem to takich czynnie niezadowolonych jest wciąż mało..Znacznie za mało..Przynajmniej w IAS w Gdańsku..CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ! I RUSZ CZTERY LITERY! AKTYWNIE!
 
Ostatnia edycja:
Na wschodzie (lubelskie) samozwańczy przodownicy wyrabiają mimo zmniejszonej obsady 200% normy! Niestety ale większość należy do grupy marzycieli lub ignoratów. Raczej nie będzie tam wsparcia. Ja aby nie mieć obrzydzenia do siebie robię to co uważam za słuszne w tym czasie.

szefie-zagramy-w-statki-jasne-strzelaj-l4.jpg
 
Na wschodzie (lubelskie) samozwańczy przodownicy wyrabiają mimo zmniejszonej obsady 200% normy! Niestety ale większość należy do grupy marzycieli lub ignoratów. Raczej nie będzie tam wsparcia. Ja aby nie mieć obrzydzenia do siebie robię to co uważam za słuszne w tym czasie.

Pokaż załącznik: 6044

To smutne co piszesz. Nie rozumiem Koleżanek i Kolegów na co ONI liczą? NIKT za NAS nic nie załatwi. Tylko w jedności i ilości siła. Czyżby było im tak dobrze. Wątpię .
 
Back
Do góry