• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Hunter 1 to jest też moje marzenie...ludzie dzisiaj sobota obudźcie się i spójrzcie w lustro...co Was czeka za miesiąc dwa ...jak nic nie zrobicie?.Nie czekajcie na kolegów koleżanki tylko albo az ZRÓBCIE To a nie kolejny dzień czekać na sygnały z nieba....
 
Za miesiąc, dwa? Po tych spektakularnie "wysokich" podwyzkach, których większość nie zobaczy -przez kilka następnych lat nie będzie żadnych podwyżek! Jaka jest cena benzyny sami wiecie a dojeżdżać do pracy trzeba. Wiadomo, że będą jakieś formy nacisku dlatego lepiej zadbać i zdrowie. Za to nikt was z pracy nie wyrzuci. Nie wiem jakie są nastroje bo siedzę obecnie w domu ale również mam nadzieję, że wszyscy wezmą przykład z policji
 
Słuchajcie, tak na chłodno, Adam ma trochę racji. Jeżeli nie będzie całej tej "pompy i parady" koordynowanej odgórnie, w postaci flag, ulotek, informacji medialnych które będą zauważone i dotrą w zrozumiałej formie do większości społeczeństwa, nasze działania mogą przejść częściowo nie zauważone.

Nie jestem na tyle naiwny by wierzyć że 100% składu znajdzie się nagle na L4. Ale inaczej będzie odbierana wydłużona kolejka bez żadnej oprawy, inaczej zaś, nawet normalna kolejka na granicy, w oprawie rozdawanych ulotek czy innych oznak "walki o sprawę" (niejeden pomyśli że gdyby nie protest, to szybciej by przejechał), tak samo na lotniskach, gdzie nasza obsługa wpływa na terminowość ruchu. A nieliczne stałe kontrole obsługujące największe podmioty?
Gdy nie możemy działać siłowo, trzeba inteligentnie. Trzeba wykorzystać okoliczności na naszą korzyść. Szybę pancerną rozbija nie młot, ale punktowy, wielokrotnie słabszy nacisk.
Poza tym, nie zawsze trzeba odpalać atomówkę, zwykle wystarczy nią zagrozić.
Zgoda, że nie należy odpalać atomówki, a jedynie nią zagrozić. I to już jest realizowane.
O oprawę medialną się nie martw, bo ostatnie już ponad trzy tygodnie chyba pokazały, że potrafimy. Zaistniejemy także obecnie, ale pozwól to fachowcom ocenić kiedy i jak to teraz poprowadzić(nie piszę o sobie, ani ludziach ze Związku. Mam pewne kontakty w Wwie i z nich korzystam i nie na telefon). :)
Związek wykona obecnie właściwe działania, najlepsze dla sprawy, stawka jest wysoka i potrzebny jest spokój.
Wg nich Związek powinien dać jeszcze szansę władzy na naprawę tego co "nabroiło" kierownictwo KAS. Związek nie środowisko, które ocenę tego już podjęło oddolnie.
Oddolnie więc już się zaczęło i jestem przekonany będzie mocniej, będzie narastać i to jest bardzo pomocne, ale tylko wtedy gdy jest oddolne.
Tak mówią fachowcy, ale ja do niczego nie nawołuję. To kierownictwo KAS podsyca i nawołuje do protestu pisząc do ludzi niepoważne rzeczy, że będą podwyżki zamiast to po prostu zagwarantować, także prawnie. Obietnice niespełnione już były ze strony Szefa KAS nie raz, nie dwa razy. Niepoważne, bo widać nie wiedzą o czym piszą, jak ujął to słusznie Szanowny Forumowicz "Grupa rezerwy" - vide strona główna. Ludzie tego po prostu "nie kupują", bo zniknąłby korpus stanowisk specjalistycznych, a wielu ekspertów musiałoby awansować na kierownicze stanowiska., a to jest absurd, działanie pozaprawne, naginanie ratio legis rozporządzenia. Jest to więc wg mnie wymierzone jedynie na uspokojenie nastrojów.
Ponadto nie ma gwarancji na 2020r. podwyżki 500zł.
Nie ma gwarancji zniesienia 55 lat.
Nie ma nic o ucywilnionych, nic o zwolnionych, nic o nadgodzinach, L4, innych ważnych sprawach.
Nie ma żadnych gwarancji, a są tylko deklaracje i obietnice, które jak wspomniałem wiele razy w przeszłości zostały niespełnione przez Szefa KAS, nawet gdy były to zapewnienia na piśmie.
Musimy jako Związek(nie dot. działań oddolnych), dać szansę na prawdziwe POROZUMIENIE.
VIDE NASZ PROJEKT POROZUMIENIA.
GDYBY INTENCJE MF BYŁY SZCZERE, TO PODPISALIBY POROZUMIENIE, CZYLI GWARANCJE, ZOBOWIĄZANIA.
NIE DALI GWARANCJI, BO CHCIELI NAS OGRAĆ. O ile finalnie, dzięki niepodpisaniu deklaracji Szefa KAS, determinacją Naszą wygrać możemy zmianę rozporządzenia i podwyżki w 2019r. w wys. 655zł(zaznaczam, że tak jak w innych służbach, muszą być na koncie od STYCZNIA 2019r., a nie gdzieś w III kwartale 2019r., a by nie dać się wykiwać), to nie możemy zapominać o innych sprawach, równie ważnych, które są tylko w fazie deklaracji na obecnym etapie. Taka jest moja ocena tej sytuacji.
Trzymamy linię jak inne służby mundurowe, aż osiągniemy to co Oni, czyli jednoznaczne gwarancje a nie tylko deklaracje ramowych podwyżek i jakichś podwyżek w 2020r. i nic na lata 2021-2024, co już także wywalczyli inni mundurowi.
Albo jesteśmy służbą mundurową albo rzeczywiście nie zasługujemy na miano prawdziwej służby, jak niestety wielu twierdzi.
Ja uważam, że jesteśmy, co pokazuje w chwili obecnej postawa środowiska, co pokazaliśmy jako środowisko nie raz w przeszłości, za co bardzo Wam wszystkim dziękuję.
SZACUNEK BRACI CELNICZA DLA WAS, BRACI MUNDUROWA!
 
Ostatnia edycja:
Nie trzeba brać przykładu z policji ... Zz.celnicy .pl są najlepszym przykładem tego ,że można przenosić góry , trzymajmy linię nie oglądając się na innych....nikt nikogo nie będzie błagał, aby czynił swoją powinność.
 
Trzymamy linię bo w końcu JESTESMY Służbą Mundurową!!!Wspierajmy się Nawzajem.

Granico trzymaj linię. Pamiętajcie u Was jest najwięcej stanowisk specjalista SC-S. Do dzieła , nie ma na co dłužej czekač i oglądać się. Jest nas wiele tysięcy.Wiele.razem možemy zdziałač.
 
Zgoda, że nie należy odpalać atomówki, a jedynie nią zagrozić. I to już jest realizowane.
...


Zwracam uwagę Szanownego Koleżeństwa, iż niniejszy post Sławka, należy czytać
BARDZO UWAŻNIE I DOKŁADNIE !!!

Wypowiada w nim bardzo istotne szczegóły, które - jak widzimy - niezmiernie trudno
trafiają do świadomości, chyba większości z Nas, ale inaczej napisać nie można.

To jest ogromnie ważna instrukcja, odpowiadająca na wiele wątpliwości z tego wątku
(także wczorajszych moich - dziękuję Sławku), więc musimy skupić się szczególnie
na jej treści i ... WYKONAĆ !! Nic więcej nie trzeba ...
 
Ci którzy nie zrozumieli wypowiedzi Slawka..to niech czytają jeszcze raz i jeszcze raz...jest SOBOTA 24 listopada godzina 10.58 Ci którzy się Jeszcze NIE OBUDZILI ze świata bajek TO JEST WASZ WAZNY DZIEN!!! Działajcie i zacznijcie TRZYMAC LINIE!!!
 
W trakcie dbania o zdrowko mam wreszcie troche czasu dla siebie i rodzinki... Nie musze sie spinac...
 
W wątku "Dochodzeniówka popiera protest" Kolega Gefreiter, nieoceniony jak zawsze, zamieścił teksty porozumień innych służb wraz z postem:

Zawsze uważałem, że należy zgromadzić jak najwięcej informacji (najlepiej u źródła), by podjąć decyzję. Dlatego poniżej zamieszczam linki i skany porozumień które zostały podpisane przez poszczególne resorty i organizacje związkowe, dla porównania z propozycją Celnicy.PL i z "porozumieniem" zawartym z SKAS. Może się przydać, szczególnie kolegom ze strony skarbowcy.pl. Pojawiły się pytania o różnice. Niestety nie mogę się do nich zwrócić bezpośrednio na ich stronie, bo oczywiście zostałem zablokowany przez administratora.


Porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy
https://nszzfsg.pl/wp-content/uploads/2018/11/2018_11_08_porozumienie-MSWiA_Federacja-ZZ-SM.pdf


Porozumienie MS i związków zawodowych funkcjonariuszy i pracowników SW
http://www.nszzfipw.org.pl/komunikat-podpisane-porozumienie.html
https://docs.google.com/viewerng/vi...ipw.org.pl/wp-content/uploads/2018/11/IMG.pdf


Porozumienie z Szefem KAS
http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=26414


propozycja porozumienia Celnicy.PL
https://celnicy.pl/attachment.php?attachmentid=5983&d=1542865453


Nie bez znaczenia pozostaje fakt, ile czasu trwały negocjacje i spotkania z organizacjami związkowymi przed podpisaniem tych porozumień.

Warto przeczytać te porozumienia...
 
Konkretnie drodzy koleżanki i koledzy. To nie jest takie oczywiste dla wszystkich.

Jak myślicie kiedy musi być awans na stanowisku (w przypadku obecnych posiadanych max lub prawie max mnożników na stanowisku) by od stycznia 2018r. przysługiwała Wam pełna podwyżka 655zł?
 
Ostatnia edycja:
Kaszubka i inni Szanowni Forumowicze.
Ja piszę o truizmach i nie należy tego odczytywać jako jakiś mój sygnał. Wiadomo, że najlepiej gdyby środowisko odpowiedziało tu i teraz ale ja absolutnie do tego nie nawołuję.
Najlepiej, ale nie ma ciśnienia. To MF ma gorączkę, o czym świadczą apele kierownictwa.
Sygnału większego jak deklaracja Szefa KAS z 21.11. nie będzie i środowisko odpowiedziało.
Świadczy o tym jedynie pozytywny odbiór braku podpisu pod deklaracją i napływające deklaracje do Związku, na razie pojedyncze, ale zauważalne. Dziękuję Wam, bo to są także jasne sygnały dla MF i wzmacniające mnie, budujące.
Zatem wiemy, że wszyscy widzą próbę ogrania funkcjonariuszy przez MF, bo to jest w sposób jw. wyrażone jednoznacznie.
Czy środowisko odpowie w sposób czynny i kiedy to nie zależy ode mnie ani od nikogo z Was.
Proszę zatem nie nawoływać do tego. To musi być rzeczywisty ruch oddolny i będzie.
Związek zachowa się najlepiej jak można, zgodnie z sugestiami fachowców. Sprawa jest poważna i stawka wysoka. Dlatego bez emocji. To MF ma ciśnienie :)
Forum powinno zamilknąć w sprawie nawoływania do absencji. To nie jest potrzebne.
Wystarczy iskra, by wszystko stanęło. Może to być w każdej chwili. Może to być poniedziałek, może jeszcze nie. Idą Święta. Spokojnie. Broń atomową środowisko ma wciąż w zanadrzu.
 
Ostatnia edycja:
Czekając na recenzję mojego "zamrożonego" przez moderatora posta, chcę zwrócić uwagę na § 2 ust. 3 Porozumienia z 8.11.2018 r. między ZZ S łużb Mundur. a MSWiA.

Wynika z niego, że podwyżki w 2019 i 2020 (655 i 500) mają otrzymać WSZYSCY FUNKCJONARIUSZE "W RÓWNEJ KWOCIE, UWZGLĘDNIAJĄCEJ WZROST WSZYSTKICH SKŁADNIKÓW UPOSAŻENIA ORAZ NAGRODY ROCZNEJ".
Nie ma mowy o jakichś dodatkowych warunkach, a przecież ci funkcjonariusze zapewne (nie sprawdzałem, ale to chyba oczywistość) mają także swoje rozporządzenia ws. wysokości uposażeń, w których określone są stosowne przedziały mnożników.

Ponadto w tym Porozumieniu nikt nie powołuje na siłę (z udziałem notariuszy z kanapowych ZZ) zespołów ds. ….
To rola Ministra, by wykonać stosowne opracowania, a następnie je wdrożyć.

MF jest raczej jednym z największych liczebnie resortów, jeśli chodzi o liczbę osób zatrudnionych w centrali.
Brak wśród nich fachowców???
 

Attachments

  • porozumienie 08.11.2018-MSWiA_Federacja-ZZ-SM (1).pdf
    1,7 MB · Wyświetleń: 179
Obiecują od III kwartału ... a wcale nie musza być przy władzy!

Czekając na recenzję mojego "zamrożonego" przez moderatora posta, chcę zwrócić uwagę na § 2 ust. 3 Porozumienia z 8.11.2018 r. między ZZ S łużb Mundur. a MSWiA.

Wynika z niego, że podwyżki w 2019 i 2020 (655 i 500) mają otrzymać WSZYSCY FUNKCJONARIUSZE "W RÓWNEJ KWOCIE, UWZGLĘDNIAJĄCEJ WZROST WSZYSTKICH SKŁADNIKÓW UPOSAŻENIA ORAZ NAGRODY ROCZNEJ".
Nie ma mowy o jakichś dodatkowych warunkach, a przecież ci funkcjonariusze zapewne (nie sprawdzałem, ale to chyba oczywistość) mają także swoje rozporządzenia ws. wysokości uposażeń, w których określone są stosowne przedziały mnożników.

Ponadto w tym Porozumieniu nikt nie powołuje na siłę (z udziałem notariuszy z kanapowych ZZ) zespołów ds. ….
To rola Ministra, by wykonać stosowne opracowania, a następnie je wdrożyć.

MF jest raczej jednym z największych liczebnie resortów, jeśli chodzi o liczbę osób zatrudnionych w centrali.
Brak wśród nich fachowców???

INNE FORMACJE MAJĄ OBIECANE OD STYCZNIA 2019 .... I TO JEST PEWNOŚĆ A NIE JAKIEŚ niejasne III kw. 2019.
Masz racje i "komendant" Siwy ma rację ..... chcą nas ograć!
 
Back
Do góry