• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Przyjacielu, jedno nie wyklucza drugiego. Protest na granicy - podstawa, ale filmik na YT może wyłącznie pomóc wzmocnieniu przekazu, a jak (daj Boże) zacznie się poważnie na granicy, to ludziska znajdą też ten film.

Taaa..........akurat ludziska będą się doszukiwać filmiku.............. w sytuacji kiedy będą stali 24 godziny na granicy no nie............ja chyba śnię !
 
Obudźmy się, tylko oddolna, skomasowana inicjatywa pracujących na samych "dołach" przyniesie oczekiwany skutek. Musi nastąpić efekt śnieżnej kuli, tak jak w Policji, SW gdzie poziom w..........a przekroczył wszelkie dopuszczalne normy (lekceważący stosunek ministra Zielińskiego). My mamy swojego WIELKIEGO MAGIKA, który zrobi wszystko, aby nasze działania zdeprecjonować.

Bierzmy się do realnego działania - ZADBAJMY O SWOJE ZDROWIE.

TRZYMAJMY LINIĘ!!!
 
Przepraszam za milczenie, ale byłem na RDS i na Komisji Fin. Publ. Jeśli dojadę bez przeszkód to jeszcze dzisiaj w nocy napiszę o sytuacji w kraju oraz nieco więcej od kuchni o spotkaniu w MF. Trzymamy linię.
 
Panowie, ja właśnie o tym wcześniej w swoim przykładzie próbowałem napisać.
Uważam, że z punktu widzenia prawa nie do obrony jest konstrukcja przepisów, które nam mają grozić.
Nie może bowiem być tak, by "młodzi" byli wyróżniani in plus w stosunku do "starych" tylko dlatego, że przyszli później do służby.
To nierówne traktowanie bez żadnego uzasadnienia prawnego i faktycznego.
Wynika, tak jak ktoś na Forum napisał, prawdopodobnie z niedopatrzenia "fachowców" z MF.
Myślę więc, że jest to do wyperswadowania drugiej stronie, by się sami zreflektowali i poprawili.

Może niedopatrzenie, a może nie. Nie takie numery już przeszły, nasze obecne uprawnienia emerytalne też dziwnym trafem odbiegają od wcześniejszych zapewnień NASZEGO WIELKIEGO szefa (miało być pięknie, jak w innych służbach). I co mu możemy zrobić....
Teraz też kugluje, nawet mu powieka nie drgnie. Naprawdę śliczna sweet focia z podpisania porozumienia, wszyscy zadowoleni. Tylko my uważamy, że to jedno wielkie nieporozumienie.
 
Proponuję pewną wstępną rekapitulację.

Zacznijmy od tego, by policzyć - jako argumenty dla Sławka - ile ta cała operacja podwyżek może realnie kosztować.
Warto także porównać to z Policją.

Spróbujmy w taki sam sposób policzyć koszty podwyżek dla Policji i dla KAS.
Dla ułatwienia wstępnie przyjmuję, że wszystkie osoby dostaną równe kwoty - 655 zł
Policja: ~95.000 os. X 655 zł X 12 m-cy = ~750.000.000 zł rocznie
KAS: ~65.000 os. X 655 zł X 12 m-cy = ~510.000.000 zł rocznie.


Wiemy, że w Policji cywile dostaną dużo mniej niż funkcjonariusze (300 zł/os.). Nie wiem, ilu jest w Policji cywili, ale na pewno mniej niż proporcjonalnie w KAS f-szy w stosunku do cywili.


Pytanie więc brzmi:
DLACZEGO TAK BARDZO - PODWÓJNIE CO NAJMNIEJ - CHCĄ NAS ZROBIĆ W KONIA?

Przecież wg kierownictwa MF KAS jest tak wspaniały, że zasługuje na realne docenienie finansowe.
Funkcjonariusze celno-skarbowi, co nie podlega już żadnej dyskusji po "naszym" wyroku TK i wprowadzeniu nas do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego, są w sensie prawnym takimi samymi funkcjonariuszami jak Koledzy z Policji, SG, SW czy też Straży Pożarnej.
Jak słusznie stwierdza Sławek w wypowiedziach medialnych - my mamy najniższe uposażenia spośród służb mundurowych.
W sposobie działania US, poza zwlekaniem ze zwrotem VAT, nic praktycznie nie zmieniono - ani ludzi, ani procedury kontroli, ani jakiejś szczególnej aktywizacji w działaniu.
To UCS maja wykonywać "twarde" kontrole, w oparciu o znacznie zmienioną procedurę kontrolną, a następnie prowadzić skuteczne postępowania pokontrolne w zakresie ustalonych zobowiązań.
Ale na skutki tej reformy jeszcze długo przyjdzie nam czekać - to przecież ci sami ludzie kontrolują, którzy wcześniej byli wysoko wynagradzani za "ustalenia" z pustych faktur...
To potrwa jeszcze lata - musi się dużo zmienić.
Co zostaje z działania KAS, co powoduje (a raczej może ma wpływ) tak znaczące poprawienie wskaźnika wpływów budżetowych, którym chwali się tak często Pan Minister?
Twierdzę, że to są nasze - funkcjonariuszy c-s - twarde działania w zakresie zwalczania przestępczości, oczywiście pod kierunkiem, nadzorem i we współpracy z Prokuraturą i innymi służbami.
Bandyci zaczynają kalkulować czy im się opłaca dalej prowadzić przestępczą działalność uszczuplającą wpływy fiskalne lub wręcz prowadzącą do ogromnych wyłudzeń podatkowych.


Zestawmy te fakty z podejściem MF, gdy do tego jeszcze próbuje się nas i opinię publiczną wprowadzić w błąd, że podwyżki będą po 655 zł, a faktycznie od razu Ministerstwo wyklucza ogromne grupy osób z pełnego skorzystania z tej kłamliwej oferty.
Do tego dochodzi manipulowanie (czy też przemilczanie) przekazem dot. najistotniejszych problemów emerytalnych i przeciąganie prac ordynarną, prostacką sztuczką z zespołem, w którym łaskawie pozwolą nam się wypowiedzieć.
Na koniec mamy jeszcze podlanie tego pasztetu sosem pogróżek, że nie wolno podjąć do zakończenia całego "procesu" żadnych działań protestacyjnych ani zmieniać postulatów.

Powiedzmy sobie wprost:
TO JEST JEDNAK BARDZO OBRAŹLIWE TRAKTOWANIE.

TRZYMAJMY LINIĘ!
 
Witam. Chciałem zwrócić tylko uwagę, że potrzebny jest jakiś termin początkowy. Bo będzie jak ostatnio, że dużo ludzi się rozchoruje ale w dłuższym okresie czasu i wszystko się rozmyje. A chodzi o to, że każda epidemia atakuje masowo i nagle szeroką grupę ludzi w tym samym czasie. okres przed świąteczny jest chorowity zazwyczaj:)
 
...
To nierówne traktowanie bez żadnego uzasadnienia prawnego i faktycznego.
Wynika, tak jak ktoś na Forum napisał, prawdopodobnie z niedopatrzenia "fachowców" z MF.
Myślę więc, że jest to do wyperswadowania drugiej stronie, by się sami zreflektowali i poprawili.


Szanowny Kolego.

Pozwól mi zauważyć, że ustawy KAS są całe upstrzone bezprawnymi przepisami,
podobnie jak właśnie "nasza" część Emerytalnej.

Daleki jestem od użycia w tym wypadku określenia "naiwność", gdyż wykazałeś się
już na Forum ponadprzeciętnym rozsądkiem, ośmielę się więc na przypuszczenie,
iż posiadasz również ponadprzeciętny zasób wiary w rozsądek "drugiej strony".

Wiedząc jak powinno być, z pewnością widzisz różnicę wobec tego, jak faktycznie
jest i chyba owa "druga strona" również jest tego świadoma, a mimo to twardo
trwa na swoim stanowisku!

Dlatego ja bym absolutnie nie liczył na samoistną refleksję, gdyż ŚWIADOME
używanie "błędu", nie podlega pojęciu "refleksji" ...
 
Podsumuję swoje podsumowanie bardziej syntetycznie.

Nie ma moim zdaniem żadnych powodów, abyśmy byli tak dyskryminowani w świetle przytoczonych argumentów.
Próbują nas potraktować jak niedorozwinięte dzieci, z którymi można zrobić wszystko, co się chce, wmawiając im do tego, że jest OK i że "opiekunowie" bardzo się o nich troszczą...

To obraźliwe, bez szacunku dla nas.
 
nie wiem kto dokładnie jest administratorem forum ale filtr antyspamowy jest Fatalnie ustawiony i wiele cennych informacji jest nie publikowanych
 
Witam. Chciałem zwrócić tylko uwagę, że potrzebny jest jakiś termin początkowy. Bo będzie jak ostatnio, że dużo ludzi się rozchoruje ale w dłuższym okresie czasu i wszystko się rozmyje. A chodzi o to, że każda epidemia atakuje masowo i nagle szeroką grupę ludzi w tym samym czasie. okres przed świąteczny jest chorowity zazwyczaj:)


Służę uprzejmie.

Ten termin, to przedwczoraj ...
 

Szanowny Kolego.

Pozwól mi zauważyć, że ustawy KAS są całe upstrzone bezprawnymi przepisami,
podobnie jak właśnie "nasza" część Emerytalnej.

Daleki jestem od użycia w tym wypadku określenia "naiwność", gdyż wykazałeś się
już na Forum ponadprzeciętnym rozsądkiem, ośmielę się więc na przypuszczenie,
iż posiadasz również ponadprzeciętny zasób wiary w rozsądek "drugiej strony".

Wiedząc jak powinno być, z pewnością widzisz różnicę wobec tego, jak faktycznie
jest i chyba owa "druga strona" również jest tego świadoma, a mimo to twardo
trwa na swoim stanowisku!

Dlatego ja bym absolutnie nie liczył na samoistną refleksję, gdyż ŚWIADOME
używanie "błędu", nie podlega pojęciu "refleksji" ...

Dziękuję za ocenę.
Ja się już wypowiedziałem w tej kwestii.
Uważam że oni bezczelnie próbują wykonać "zajazd", wyzywająco wręcz blefują.
Nie jest to zatem twarde trwanie przy jakiejś przytomnej koncepcji działania, tylko sprawdzanie nas czy mamy ….-ja/ dość determinacji.

Napisałem też, że lepszej taktycznie okazji (tematyki bulwersującej całe środowisko) nie można sobie wyobrazić.
Podobnie, jak sytuacji w naszym najbliższym otoczeniu zewnętrznym (udany protest innych służb, sytuacja wokół Pana Ministra).
Jeżeli tego nie wykorzystamy, to lepszej okazji nigdy może nie być!

Dlatego - wiedząc jak było wcześniej - obstaje przy swojej optymistycznej (potencjalnie) prognozie.

Ale jest warunek:

Trzymajmy linię!

Pozdrawiam Kolegę : )
 
Witam. Chciałem zwrócić tylko uwagę, że potrzebny jest jakiś termin początkowy. Bo będzie jak ostatnio, że dużo ludzi się rozchoruje ale w dłuższym okresie czasu i wszystko się rozmyje. A chodzi o to, że każda epidemia atakuje masowo i nagle szeroką grupę ludzi w tym samym czasie. okres przed świąteczny jest chorowity zazwyczaj:)


No tak, Kolego Cat.
Oczywiście muszę zrozumieć ostrożne podejście i oceny w kontekście takich wpisów.
Nie jednego czy dwóch, to cała seria w ostatnim całym tygodniu.
Przy takim podejściu nie tylko trudno jest myśleć o szalonych sukcesach, ale nawet o zachowaniu tego, co już nam łaskawie dano...
; )))
 
Witam. Chciałem zwrócić tylko uwagę, że potrzebny jest jakiś termin początkowy. Bo będzie jak ostatnio, że dużo ludzi się rozchoruje ale w dłuższym okresie czasu i wszystko się rozmyje. A chodzi o to, że każda epidemia atakuje masowo i nagle szeroką grupę ludzi w tym samym czasie. okres przed świąteczny jest chorowity zazwyczaj:)

Też tak uważam. Jedni już od od poniedziałku trzymają linię,inni od jutra, albo poniedziałku.Jeszcze inni obserwują i czekają....



.
 
Proponuję pewną wstępną rekapitulację.

Zacznijmy od tego, by policzyć - jako argumenty dla Sławka - ile ta cała operacja podwyżek może realnie kosztować.
Warto także porównać to z Policją.

Spróbujmy w taki sam sposób policzyć koszty podwyżek dla Policji i dla KAS.
Dla ułatwienia wstępnie przyjmuję, że wszystkie osoby dostaną równe kwoty - 655 zł
Policja: ~95.000 os. X 655 zł X 12 m-cy = ~750.000.000 zł rocznie
KAS: ~65.000 os. X 655 zł X 12 m-cy = ~510.000.000 zł rocznie.


Wiemy, że w Policji cywile dostaną dużo mniej niż funkcjonariusze (300 zł/os.). Nie wiem, ilu jest w Policji cywili, ale na pewno mniej niż proporcjonalnie w KAS f-szy w stosunku do cywili.


Pytanie więc brzmi:
DLACZEGO TAK BARDZO - PODWÓJNIE CO NAJMNIEJ - CHCĄ NAS ZROBIĆ W KONIA?

Przecież wg kierownictwa MF KAS jest tak wspaniały, że zasługuje na realne docenienie finansowe.
Funkcjonariusze celno-skarbowi, co nie podlega już żadnej dyskusji po "naszym" wyroku TK i wprowadzeniu nas do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego, są w sensie prawnym takimi samymi funkcjonariuszami jak Koledzy z Policji, SG, SW czy też Straży Pożarnej.
Jak słusznie stwierdza Sławek w wypowiedziach medialnych - my mamy najniższe uposażenia spośród służb mundurowych.
W sposobie działania US, poza zwlekaniem ze zwrotem VAT, nic praktycznie nie zmieniono - ani ludzi, ani procedury kontroli, ani jakiejś szczególnej aktywizacji w działaniu.
To UCS maja wykonywać "twarde" kontrole, w oparciu o znacznie zmienioną procedurę kontrolną, a następnie prowadzić skuteczne postępowania pokontrolne w zakresie ustalonych zobowiązań.
Ale na skutki tej reformy jeszcze długo przyjdzie nam czekać - to przecież ci sami ludzie kontrolują, którzy wcześniej byli wysoko wynagradzani za "ustalenia" z pustych faktur...
To potrwa jeszcze lata - musi się dużo zmienić.
Co zostaje z działania KAS, co powoduje (a raczej może ma wpływ) tak znaczące poprawienie wskaźnika wpływów budżetowych, którym chwali się tak często Pan Minister?
Twierdzę, że to są nasze - funkcjonariuszy c-s - twarde działania w zakresie zwalczania przestępczości, oczywiście pod kierunkiem, nadzorem i we współpracy z Prokuraturą i innymi służbami.
Bandyci zaczynają kalkulować czy im się opłaca dalej prowadzić przestępczą działalność uszczuplającą wpływy fiskalne lub wręcz prowadzącą do ogromnych wyłudzeń podatkowych.


Zestawmy te fakty z podejściem MF, gdy do tego jeszcze próbuje się nas i opinię publiczną wprowadzić w błąd, że podwyżki będą po 655 zł, a faktycznie od razu Ministerstwo wyklucza ogromne grupy osób z pełnego skorzystania z tej kłamliwej oferty.
Do tego dochodzi manipulowanie (czy też przemilczanie) przekazem dot. najistotniejszych problemów emerytalnych i przeciąganie prac ordynarną, prostacką sztuczką z zespołem, w którym łaskawie pozwolą nam się wypowiedzieć.
Na koniec mamy jeszcze podlanie tego pasztetu sosem pogróżek, że nie wolno podjąć do zakończenia całego "procesu" żadnych działań protestacyjnych ani zmieniać postulatów.

Powiedzmy sobie wprost:
TO JEST JEDNAK BARDZO OBRAŹLIWE TRAKTOWANIE.

TRZYMAJMY LINIĘ!

Nie czytałem całego Twojego wywodu, ponieważ na samym wstępie podajesz nieprawdziwe informacje dot. podwyżki cywili w policji w 2019 roku.
Cyt. "O podpisaniu porozumienia z przedstawicielami Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji poinformowało dziś MSWiA. Zgodnie z nim, pracownicy cywilni otrzymają od 1 lipca 2019 r. dodatkową podwyżkę w kwocie 250 zł na etat. Jak informuje MSWiA „niezależnie od tego pracownicy od 1 stycznia 2019 r. otrzymają 300 zł podwyżki z Programu Modernizacji”...…. Ponadto w zawartym dziś porozumieniu zapisano, że od 1 stycznia 2020 r. pracownicy otrzymają podwyżkę wynagrodzeń w wysokości nie niższej niż średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej ustalony w ustawie budżetowej na rok 2020"

Machina ruszyła i wysypały się informacje nie mające nic wspólnego z prawdą!
 
To OZZ KAS to jakieś nieporozumienie... To co jak funkcjonariusze dostaną np w sierpniu 2019 jakieś grosze to pójdą na skargę, że nie tak miało być w porozumieniu? Tylko do kogo? I kogo będzie to obchodzić? Nie patrzmy na nich. Trzymamy linie
 
Nie czytałem całego Twojego wywodu, ponieważ na samym wstępie podajesz nieprawdziwe informacje dot. podwyżki cywili w policji w 2019 roku.
Cyt. "O podpisaniu porozumienia z przedstawicielami Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji poinformowało dziś MSWiA. Zgodnie z nim, pracownicy cywilni otrzymają od 1 lipca 2019 r. dodatkową podwyżkę w kwocie 250 zł na etat. Jak informuje MSWiA „niezależnie od tego pracownicy od 1 stycznia 2019 r. otrzymają 300 zł podwyżki z Programu Modernizacji”...…. Ponadto w zawartym dziś porozumieniu zapisano, że od 1 stycznia 2020 r. pracownicy otrzymają podwyżkę wynagrodzeń w wysokości nie niższej niż średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej ustalony w ustawie budżetowej na rok 2020"

Machina ruszyła i wysypały się informacje nie mające nic wspólnego z prawdą!

Emocje niewspółmierne do sytuacji...
Nie chodzi o dokładne kwoty dot. cywili, które w "zgodnym z prawdą" wytyku mogę sobie przeczytać.
Chodzi o zasady traktowania (cywile - "tylko" o 105 zł - ale jednak mniej niż funkcjonariusze...) i rząd wielkości globalnych kwot do porównania.

Rozumiem, że po "księgowej" wpadce zostałem na starcie zdyskwalifikowany jako wyrażający opienie i poglądy nie zasługujące na zainteresowanie "księgowych".
OK, ale te emocje... proponowałbym jednak zachować na lepsze okazje.

Reszta postu mnie zainteresowała, mimo że jednak doczytałem jakoś do końca.

; )))
 
To OZZ KAS to jakieś nieporozumienie... To co jak funkcjonariusze dostaną np w sierpniu 2019 jakieś grosze to pójdą na skargę, że nie tak miało być w porozumieniu? Tylko do kogo? I kogo będzie to obchodzić? Nie patrzmy na nich. Trzymamy linie

Nie wszyscy już pamiętają, tak brzmiał par.2. Porozumienia NSZZ z szefem KAS z zeszłego roku: Szef KAS dołoży starań, aby pracownikom i funkcjonariuszom mu podległym, w wyniku wejścia w życie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej, zostało zaproponowane dalsze zatrudnienie lub dalsze pełnienie służby, chyba że spełnione zostaną przesłanki określone w art. 144 ust. 1 ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej...
I co nie dołożył? Przecież dołożył.
 
Back
Do góry