• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Odniesienie do wieku jak piszesz jest złudne.
Art.18b wskazany w porozumieniach dotyczy przyjętych po1.01.2013. Nie dot regulacji Art 12 ust.em. A tu tylko my mamy cezure 55 i ona pozostaje!!!!.
Dalej Art. 15d liczenie okresów służby dalej w lesie dla fscs i to różni naszą sytuację od sytuacji innych mundurowych.
Niemniejistotne wg mnie.
Cywili jeśli dostaną to co w innych porozumieniach to ok. Ja też cywil;).
No i kwestia ucywilnionych.
Czyli spory katalog różnic.


Toż właśnie dlatego zwracam na te sprawy uwagę (Ty zaś precyzujesz - i dobrze!).

Cel mojego posta jest jednak jeszcze troszeczkę "głębszy". Chodzi o zaznaczony
gdzieś wcześniej, fragment komunikatu więziennictwa i zawarcie treści wcale nie
identycznych, a szczególnych - SPECYFICZNYCH, o istocie właściwej TEJ służbie ...
 
Odniesienie do wieku jak piszesz jest złudne.
Art.18b wskazany w porozumieniach dotyczy przyjętych po1.01.2013. Nie dot regulacji Art 12 ust.em. A tu tylko my mamy cezure 55 i ona pozostaje!!!!.
Dalej Art. 15d liczenie okresów służby dalej w lesie dla fscs i to różni naszą sytuację od sytuacji innych mundurowych.
Niemniejistotne wg mnie.
Cywili jeśli dostaną to co w innych porozumieniach to ok. Ja też cywil;).
No i kwestia ucywilnionych.
Czyli spory katalog różnic.

Celnicy zostali tez przyjęci po 2013 wszyscy,skrócono tylko długość służby do 15 lat,naliczanie też jest po 1999,w rozumieniu architektów tego tworu troszkę lepiej niż ci po 2013 ale z szlabanem 55 ale strach po wyborach samorządowych jest wielki i myślę że mamy duże szanse na usunięcie tych je... 55 w obu wypadkach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie zapominajcie że są "udupieni" którym odebrano mundur a nie mają tych jak to trafnie określiłeś je... 5 lat.

nigdy-nie-jest-za-pozno-ale-czasami-troche-jest.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie wiem czy to dobry znak, ale zwolnili ze stanowiska Hannę Mazurkiewicz - tę panią dyrektor od odpowiedzi na postulaty.
 
Celnicy zostali tez przyjęci po 2013 wszyscy,skrócono tylko długość służby do 15 lat,naliczanie też jest po 1999,
Ok.
Ja wskazywałem na specyfikę naszej sytuacji w odniesieniu do Art 12.
Co do Pani DYR to bez złudzeń nie pisała tego bez uzgodnienia z olimpem.
Czuję oddech jwbm.
 
Trzymam linię do końca listopada. Co dalej czas pokaże...

Człowieku co Ty piszesz ??? To nie jest Twoje prywatne forum.


Moim, skromnym zdaniem, takie "kozły ofiarne" składane są jedynie
w celu "zamydlenia" rzeczywistości ...

Ja też tak uważam.Pani Dyrektor chyba nie przedstawiła tylko swojego stanowiska???? Ludzie nie liczmy na ,,kokosy,, lecz na siebie i wspomòžmy Przewodniczácego, o co wcześniej prosił. Dbajcie o swoje zdrowie w ten czy inny sposób.
 
Ostatnia edycja:
I bardzo dobrze, że ją odwołali. Co do artykułu to jest tam napisane, że są pieniądze na podwyżki i będzie modernizacja w 2020-2022 ale już o podwyzkach w tym okresie nic nie jest napisane. Zobaczymy co zaproponują jutro ale warto, żebyśmy mieli zapis jak inne służby. No i ciekawe co z innymi postulatami
 
No i ciekawe co z innymi postulatami
Najważniejsza sprawa dla funków to odblokowanie drogi awansu na stanowisku, bez tego nadal nie będzie perspektyw w tej formacji! Tylko bez kolesiostwa -jasne warunki jak było kiedyś: dobra opinia przełożonego plus odpowiedni staż! A u skarbowców awansy-z kasą ,bo są podobno bez kasy!
 
Policji nie kupiono za 1000 zł na 11 listopada, może tym razem judaszowe grosze nie zamydlą oczu i uda się wywalczyć to co mają inne służby!
 
Warto też powalczyć o kwestie awansów na pagonach. Żenująca jest sytuacja gdy funk z kilkuletnim doświadczeniem chodzi z jedną belką na pagonie
 
I bardzo dobrze, że ją odwołali. Co do artykułu to jest tam napisane, że są pieniądze na podwyżki i będzie modernizacja w 2020-2022 ale już o podwyzkach w tym okresie nic nie jest napisane. Zobaczymy co zaproponują jutro ale warto, żebyśmy mieli zapis jak inne służby. No i ciekawe co z innymi postulatami


Wybacz, lecz będę uparty - nie "jak inne służby", lecz "NIE MNIEJ KORZYSTNIE
od innych służb"! Choćby ze względu na wspomniane przez Ciebie postulaty.

Jak słusznie już zauważyło tu parę osób, żądanie "jak w innych", ogranicza Nas
do kwestii wyłącznie zbieżnych z owymi "innymi". Specyfika służby czy pracy,
jest niezwykle istotna, o ile nawet nie priorytetowa ...
 
Z wyliczeń resortu wynika, że w 2019 r. i 2020 r. dodatkowe wydatki na podwyżki wyniosą ok. 22,2 mln zł
 
Back
Do góry