• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Art. 15a. Emerytura funkcjonariusza przyjętego do służby po dniu 1 stycznia 1999 r.
Emerytura dla funkcjonariusza, który został przyjęty do służby po raz pierwszy po dniu 1 stycznia 1999 r., wynosi 40 % podstawy jej wymiaru za 15 lat służby i wzrasta na zasadach określonych w art. 15 emerytura funkcjonariusza pozostającego w służbie przed dniem 2 stycznia 1999 r., ust. 1 pkt 1 i ust. 2-5.
Jak rozumiecie, że
- 15a tylko okres 1999-2003 do końca 2019 MSWiA przedstawi gotowy projekt ?
Bo to moze nas dotyczyć.
 
Art. 12. Prawo do emerytury policyjnej
1.
Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Służbie Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej, Służbie Celno-Skarbowej lub w Służbie Więziennej z wyjątkiem funkcjonariusza, który ma ustalone prawo do emerytury określonej w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obliczonej z uwzględnieniem okresów służby i okresów z nią równorzędnych.
2.
W przypadku funkcjonariuszy Służby Celnej lub funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej dodatkowo wymagane jest ukończenie 55 lat życia i posiadanie w stażu służby co najmniej 5 lat:
1)
przy wykonywaniu zadań określonych odpowiednio w art. 1 ust. 2 pkt 4 i 5 ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej lub w art. 2 zadania Służby Celnej ust. 1 pkt 4–6 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej lub
2)
służby w Służbie Celno-Skarbowej.
3.
Funkcjonariusz Służby Celnej lub funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, który w dniu zwolnienia ze służby, przekształcenia albo wygaśnięcia stosunku służbowego, osiągnął staż służby 15 lat, w tym co najmniej 5 lat, o których mowa w ust. 2, ale nie osiągnął wieku 55 lat życia, nabywa prawo do emerytury w dniu osiągnięcia tego wieku, niezależnie od przyczyny zwolnienia ze służby, wygaśnięcia czy przekształcenia stosunku służbowego.

A czy to nas dotyczy:
- przejście na emkę po 25 latach służby bez warunku 55 lat życia
 
A mi jest po ludzku przykro jak czytam że jeszcze dziękują "naszym" ministrom... Straż graniczna oczywiście przy okazji dostała to, o co walczyli policjanci. Na nasze podwyżki było 0 a jest mniej niż 0. O reszcie postulatów nic nie wiadomo bo nawet nikt nie chce z nami gadać... To musi się skończyć strajkiem

Szanowni Państwo

Pracownicy i Funkcjonariusze
Krajowej Administracji Skarbowej

Informuję, że Minister Finansów prof. Teresa Czerwińska, na wniosek Kierownictwa Krajowej Administracji Skarbowej, podjęła decyzję o opracowaniu programu modernizacji KAS. Decyzja ta została poprzedzona szeroką dyskusją w Ministerstwie Finansów, jak również konsultacjami kierownictwa KAS z przedstawicielami Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ „Solidarność”.



Realizacja nowych wyzwań stojących przed KAS, związanych przede wszystkim z dalszym konsekwentnym dbaniem o szczelność systemu poboru podatków, wymaga nieustannego podnoszenia efektywności działania KAS poprzez jej unowocześnianie (modernizowanie), z czym wiąże się poniesienie niezbędnych kosztów i nakładów inwestycyjnych w kluczowych obszarach: zasobów ludzkich oraz majątku.

Nasza propozycja programu modernizacji obejmuje:

wzrost wynagrodzeń i uposażeń pracowników i funkcjonariuszy KAS;
zakupy sprzętu, pojazdów i wyposażenia wykorzystywanego do realizacji zadań KAS, w tym doposażenie przejść granicznych;
rozwój bazy nieruchomości KAS (głównie powierzchnie biurowe i magazynowe).
Plany Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej wpisują się w działania rządu, których celem jest wzmocnienie i modernizacja służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne i finansowe państwa. Program modernizacji KAS jest zbieżny z rozwiązaniami przyjętymi w ustawie modernizacyjnej służb mundurowych podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Służby podległe Ministrowi Finansów nie zostały wcześniej objęte takim programem. Dlatego chcemy zapewnić środki finansowe na rozwój KAS i zadbać o dobre warunki pracy i służby w naszej administracji.

Program „Modernizacja Krajowej Administracji Skarbowej w latach 2020 – 2022” zostanie ustanowiony uchwałą Rady Ministrów i będzie finansowany z budżetu państwa. Łączny koszt programu to ok. 1,9 mld zł, z czego ok. 660 mln zł zostanie przeznaczone na podwyżki wynagrodzeń i uposażeń pracowników/funkcjonariuszy KAS. Natomiast ponad 1,2 mld zł to planowany koszt zakupów pojazdów, sprzętu i wyposażenia oraz rozszerzenia bazy nieruchomości.

W ramach procesu modernizacji już w 2019 roku zostaną przekazane dodatkowe środki na zwiększenie wynagrodzeń i uposażeń w KAS.

Celem naszych działań jest zagwarantowanie możliwości wieloletniego rozwoju KAS oraz konsekwentna budowa nowoczesnej organizacji, która będzie dla Państwa atrakcyjnym miejscem pracy i służby.


Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów
Szef Krajowej Administracji Skarbowej
Marian Banaś
 
Ostatnia edycja:
Digital411 a czy jesteś pewien, że PiS wygra wybory? Już kiedy Banaś pisał, że w kas będziemy zarabiać po 5 tys. Pamiętasz to? Papier wszystko przyjmie. To są same ogolniki z których łatwo jest się wycofać.
 
A to też ciekawostka, pani Czerwińska i pan Banaś twierdzili, że nie ma pieniędzy na nasze podwyżki czy przeszeregowania. A tutaj cudowne znalezisko, są pieniądze na podwyżki dla Policji (szczerze wszystkim Policjantom gratuluję). Ale mam pytanie kogo pani minister Czerwińska okłamuje , nas Celników czy Policjantów. Nie pytam o pana Banasia bo on od dawna jest niewiarygodny, to według mnie największy szkodnik i człowiek który z całego serca nienawidzi Celników. Sławek nie mamy nic do stracenia, została jeszcze na lodzie SW i wojsko. Trzeba się dogadać ponad podziałami. I mam jeszcze jedną sugestie, Sławku wyślij oficjalne pismo do pani minister Czerwińskiej skąd i czyim kosztem znalazły się pieniądze dla Policji.
 
A to też ciekawostka, pani Czerwińska i pan Banaś twierdzili, że nie ma pieniędzy na nasze podwyżki czy przeszeregowania. A tutaj cudowne znalezisko, są pieniądze na podwyżki dla Policji (szczerze wszystkim Policjantom gratuluję). Ale mam pytanie kogo pani minister Czerwińska okłamuje , nas Celników czy Policjantów. Nie pytam o pana Banasia bo on od dawna jest niewiarygodny, to według mnie największy szkodnik i człowiek który z całego serca nienawidzi Celników. Sławek nie mamy nic do stracenia, została jeszcze na lodzie SW i wojsko. Trzeba się dogadać ponad podziałami. I mam jeszcze jedną sugestie, Sławku wyślij oficjalne pismo do pani minister Czerwińskiej skąd i czyim kosztem znalazły się pieniądze dla Policji.

Akurat wojsko ma już zagwarantowane podwyżki i ciągłą modernizację tak więc zostaje SW ale wątpię
 
Art. 12. Prawo do emerytury policyjnej
1.
Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Służbie Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej, Służbie Celno-Skarbowej lub w Służbie Więziennej z wyjątkiem funkcjonariusza, który ma ustalone prawo do emerytury określonej w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obliczonej z uwzględnieniem okresów służby i okresów z nią równorzędnych.
2.
W przypadku funkcjonariuszy Służby

A czy to nas dotyczy:
- przejście na emkę po 25 latach służby bez warunku 55 lat życia
W mojej ocenie nie.
Dotyczy Funk. przyjętych do służby po 1.01
2013r.
Oni mają teraz warunek 55 lat życia i 25 służby.
Dla nich zniknie warunek 55.
Nam pozostaje.
 
W mojej ocenie nie.
Dotyczy Funk. przyjętych do służby po 1.01
2013r.
Oni mają teraz warunek 55 lat życia i 25 służby.
Dla nich zniknie warunek 55.
Nam pozostaje.

A w mojej jest szansa dla nas bo nam załadowali 55 jako że nabylismy emerytury mundurowe po 2013.Ale piszemy tu na zasadzie zakładów sportowych obstawiamy.Pisanie teraz czy cos będzie czy nie na pewno jest pychą.
 
Digital411 a czy jesteś pewien, że PiS wygra wybory? Już kiedy Banaś pisał, że w kas będziemy zarabiać po 5 tys. Pamiętasz to? Papier wszystko przyjmie. To są same ogolniki z których łatwo jest się wycofać.

jestem pewien na 90 procent,dadzą przed wyborami wszystko co sie da dać wszystkim kto sie upomni,walczą już nie o władzę tylko ale o życie.
 
Gratulujemy funkcjonariuszom podległym pod MSWiA. Pytam jednak rząd, a co z Nami!!! Proszę bardzo niech MF powie wszystkim w czym jesteśmy gorsi? Milczenie MF powoduje narastanie frustracji w formacji. Otrzymuję bardzo liczne sygnały, już po podpisaniu porozumienia, że trzeba zdecydowanie odpowiedzieć na ignorowanie środowiska przez MF. Dość przedmiotowego traktowania, dość dyskryminacji, dość pauperyzacji. Będę dzisiaj w Sejmie i zapytam MF, czy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji? Obserwujcie posiedzenie KFP ok 13.15.
 
I mam jeszcze jedną sugestie, Sławku wyślij oficjalne pismo do pani minister Czerwińskiej skąd i czyim kosztem znalazły się pieniądze dla Policji.[/QUOTE]

Tego bym nie robił, bo zachowamy się jak SG w 2008 kiedy napisali, że nam się emki nie należą. Albo gdy nie chcieli podpisywać projektu, bo twierdzili, że wtedy im zabiorą. Są pieniądze dla służb mswia to mają się i dla nas znaleźć. I dla SW. Policjanci pokazali klasę, nie róbmy im koło pióra.
 
A w mojej jest szansa dla nas bo nam załadowali 55 jako że nabylismy emerytury mundurowe po 2013.Ale piszemy tu na zasadzie zakładów sportowych obstawiamy.Pisanie teraz czy cos będzie czy nie na pewno jest pychą.

Śledząc przebieg protestu jestem prawie pewien, że zz munduru. walczył o zmianę Art. 18b ustawy o emkach. Ten nas nie dotyczy w zakresie Art. 12 tej ustawy. A ten dotyczy przyjętych do służby między 1999 a 2013.
 
czyli w plecy bo pierwsze porozumienie mówiło o 30dniach L4 płatnych w 100% dla f-szy liniowych... ale ZZ działaja jak u Nas, z mottem albo wszystkim albo nikomu

jeszcze podziękowali za życzliwość panu Premierowi i Pani Minister Czerwińskiej... ciekawe jak zadba o swoich i czy będzie za co wypłacać te podwyżki w MSWiA jak się ludzie w KAS oburzą


Koleżanki i Koledzy - Pracownicy i Funkcjonariusze

Powyższy tekst, to najmądrzejszy komentarz, jaki można było napisać !!
Jeśli ktoś miałby najmniejsze wątpliwości, niech czyta to choćby nawet
tysiąckrotnie. Potem niech Każdy uczyni tylko to, co należy uczynić,
nie czekając na "sygnał", Związki, "przywódcę" lub jakiegoś innego
"zbawiciela narodu".
TERAZ !! Jutro, to trzy dni za późno ...
 
Celnicy się mobilizują. Ja wiem, że dawna skarbówka i jej protest jest mniej medialny. Ale przestańmy być bierni. To my bedziemy musieli wyegzekwować pieniądze na podwyżki dla policjantów. Już czas zawalczyć o podobne.
 
To kiedy referendum? W razie czego mój głos można zaliczyć jako akceptację protestu ( do działań nie zakazanych prawem włącznie ).
Jakby co poprawność sporządzenia deklaracji ( np. VAT-7 ) mogę weryfikować pół dnia, a takie VAT-27 czy VAT-ZD nawet cały dzień. Oczywiście po powrocie ze zwolnienia lekarskiego.
 
Ostatnia edycja:
Pojawił się komunikat FZZSM odnośnie porozumienia. Jeden zapis jest dla nas albo pocieszający, albo bardzo smutny.

Funkcjonariuszy Służby Więziennej pragniemy uspokoić. Skutki porozumienia w najbliższym czasie zostaną rozciągnięte na wszystkie formacje reprezentowane w sporze przez FZZSM

To teraz niech ktoś mi wytłumaczy z polskiego na nasze : czy jako funkcjonariusze SCS byliśmy reprezentowani przez FZZSM, czy nie ?
W teorii na komunikacie jest logo ZZZSCRP i p. Arkadiusz Pytlak, ale jak było wcześniej, to wszyscy wiemy...
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry