• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

loczek18

Użytkownik
Dołączył
3 Czerwiec 2016
Posty
75
Punkty reakcji
32
Mam pytanie czy związek myśli cos o formie nacisku na rząd nie tylko wysyłanie pism do wszelkich możliwych instytucji?
Ja wiem że jest przeświadczenie że żaden protest się już nie uda ale czy ktoś z Celnicy.pl to zbadał ? może trzeba by było zrobić badanie wśród celników bo jak widać po innych grupach zawodowych tylko protest a nie pisanie pism przynosi realne rozwiązania.
 
Mam pytanie czy związek myśli cos o formie nacisku na rząd nie tylko wysyłanie pism do wszelkich możliwych instytucji?
Ja wiem że jest przeświadczenie że żaden protest się już nie uda ale czy ktoś z Celnicy.pl to zbadał ? może trzeba by było zrobić badanie wśród celników bo jak widać po innych grupach zawodowych tylko protest a nie pisanie pism przynosi realne rozwiązania.


Znaczy się; chciałbyś - ewentualnie - spróbować sprawdzić, licząc chętnych ?!

Życzę powodzenia ...

 
Wysłaliśmy postulaty do MF, pisaliśmy wcześniej o zapewnienie środków na podwyżki do MF ale cisza.
Dlatego pisałem to już w innym wątku, że potrzebny jest nacisk środowiska, bo wywalczyliśmy tylko wzrost od przyszłego roku dofinansowania do wczasów, a to są okruchy z pańskiego stołu i to te najmniejsze okruszki.
Powinniśmy zatem sami zacząć działać w kierunku akcji protestacyjnej, nie oglądając się na Federację SM, skoro nie odpowiadają na naszą korespondencję.
Ministerstwo pluje nam w twarz.
Awanse obecne to jakaś kpina. 20 awansów na 5 tys ludzi w danej IAS, albo 500zł z okazji Święta w innej, albo wcale.
Wszystkie służby mundurowe otrzymują podwyżki znacznie ponad stopę inflacji.
Część kadry tylko jątrzy i napuszcza pracowników na f-szy i na odwrót. Cywil nagroda 1200, f-sz - 420.
F-sze mają teraz ww. głodowe awanse, cywile nic i już jest kwas.

Nagrody 9 zł za 100 mln zł ujawnień!
Rozbieżności w uposażeniach przy wykonywaniu tych samych czynności 1500zł i więcej.
Nowoprzyjęty do służby ma takie same uposażenie zasadnicze albo różniące się tylko o parę stówek, jak osoba z dwudziestoletnim i większym stażem
Nie ma chętnych do służby, a oni nie chcą przywrócić ucywilnionych i zwolnionych,
Brak jakiegokolwiek dialogu
Wpływy z akcyzy są w regresie
Jedyna formacja, gdzie ludziom poobcinali wynagrodzenia, nie ma podwyżek.
Zaczyna brakować pieniędzy na podstawowe funkcjonowanie, ponoć w budżetach DIAS nie mają pieniędzy na wszystkie świadczenia. Już sięgają do tych z grudnia (to jeszcze do potwierdzenia). Nie czyścili klimatyzacji- bo nie ma pieniędzy, nie ma na mundury w Rzepinie i jak nas informują kombinują skąd wziąć na zapłatę za energię itp.
Nie możemy siedzieć cicho.
 
Ostatnia edycja:
Jako cywil solidaryzuję się z funkcjonariuszami. Czekam na dalsze działania i już czekam na termin protestu, na który chętnie pojadę.
 
W Dorohusku podrozni już myślą, że celnicy strajkują. Może dopiero trzeba im pokazać co to strajk. Jakby nagle kolejka po obu stronach sięgała 20 km to inaczej by rozmowy były prowadzone.
 
Trafna ocena dokonana przez Pana Przewodniczącego. Tak, to prawda, od początku KAS napuszczają jednych na drugich a teraz jeszcze mocniej. Najbardziej czego się boją to jedności całego środowiska. W bardzo złym kierunku idzie cała sytuacja zarówno funkcjonariuszy jak i pracowników. Jedynie wspólny nagłośniony protest mógłby nam pomóc. Tak myślę.
 
Wysłaliśmy postulaty do MF, pisaliśmy wcześniej o zapewnienie środków na podwyżki do MF ale cisza.
Dlatego pisałem to już w innym wątku, że potrzebny jest nacisk środowiska, bo wywalczyliśmy tylko wzrost od przyszłego roku dofinansowania do wczasów, a to są okruchy z pańskiego stołu i to te najmniejsze okruszki.
Powinniśmy zatem sami zacząć działać w kierunku akcji protestacyjnej, nie oglądając się na Federację SM, skoro nie odpowiadają na naszą korespondencję.
Ministerstwo pluje nam w twarz.
Awanse obecne to jakaś kpina. 20 awansów na 5 tys ludzi w danej IAS, albo 500zł z okazji Święta w innej, albo wcale.
Wszystkie służby mundurowe otrzymują podwyżki znacznie ponad stopę inflacji.
Część kadry tylko jątrzy i napuszcza pracowników na f-szy i na odwrót. Cywil nagroda 1200, f-sz - 420.
F-sze mają teraz ww. głodowe awanse, cywile nic i już jest kwas.

Nagrody 9 zł za 100 mln zł ujawnień!
Rozbieżności w uposażeniach przy wykonywaniu tych samych czynności 1500zł i więcej.
Nowoprzyjęty do służby ma takie same uposażenie zasadnicze albo różniące się tylko o parę stówek, jak osoba z dwudziestoletnim i większym stażem
Nie ma chętnych do służby, a oni nie chcą przywrócić ucywilnionych i zwolnionych,
Brak jakiegokolwiek dialogu
Wpływy z akcyzy są w regresie
Jedyna formacja, gdzie ludziom poobcinali wynagrodzenia, nie ma podwyżek.
Zaczyna brakować pieniędzy na podstawowe funkcjonowanie, ponoć w budżetach DIAS nie mają pieniędzy na wszystkie świadczenia. Już sięgają do tych z grudnia (to jeszcze do potwierdzenia). Nie czyścili klimatyzacji- bo nie ma pieniędzy, nie ma na mundury w Rzepinie i jak nas informują kombinują skąd wziąć na zapłatę za energię itp.
Nie możemy siedzieć cicho.

Dialog zaraz będzie jak nie przyjdziemy do roboty na przejścia graniczne jak nas samych zostawią z 55 możesz i musisz to banałsiowi powiedzieć w twarz i termin wybierzemy odpowiedni,młodym brakuje po ok 5-7 lat do 15 a starzy dawno dawno w odległej galaktyce i nie maja nic wszyscy do stracenia,młodzi poprą protest obiema rekami bo w perspektywie mają teraz 20-30 lat a może być wymienione tylko 5-7, starych to można już w hja pocałować.
Rozmawiałem z młodzieżówką wszyscy wkrwieni na maksa o starych się nie boję.
Dodam jeszcze że by nie myslał że mu jakieś GRK pomoże bo mu nie pomoże.
 
Ostatnia edycja:
Trafna ocena dokonana przez Pana Przewodniczącego. Tak, to prawda, od początku KAS napuszczają jednych na drugich a teraz jeszcze mocniej. Najbardziej czego się boją to jedności całego środowiska. W bardzo złym kierunku idzie cała sytuacja zarówno funkcjonariuszy jak i pracowników. Jedynie wspólny nagłośniony protest mógłby nam pomóc. Tak myślę.


Stanowczo DOBRZE myślisz ...

 
w obecnej sytuacji funkcjonariusz z 8 letnim stażem w OC granicznym zarabia tyle co świeżo przyjęty f-sz SG po 8 msc szkolenia obowiązkowego. Do tego jeszcze ma mundurówkę 2200zł i mieszkaniówkę kilkaset złotych.

Od nowego roku te dysproporcje jeszcze bardziej się zmienią gdy dostana średnio 610zł w dwóch transzach styczeń/maj.
 
zwalić lenia banusia

Dialog zaraz będzie jak nie przyjdziemy do roboty na przejścia graniczne jak nas samych zostawią z 55 możesz i musisz to banałsiowi powiedzieć w twarz i termin wybierzemy odpowiedni,młodym brakuje po ok 5-7 lat do 15 a starzy dawno dawno w odległej galaktyce i nie maja nic wszyscy do stracenia,młodzi poprą protest obiema rekami bo w perspektywie mają teraz 20-30 lat a może być wymienione tylko 5-7, starych to można już w hja pocałować.
Rozmawiałem z młodzieżówką wszyscy wkrwieni na maksa o starych się nie boję.
Dodam jeszcze że by nie myslał że mu jakieś GRK pomoże bo mu nie pomoże.

wyselekcjonowana przez pajacy z zarzutami karnymi i zabetonowana przez usłużne sądownictwo kadra myśli tylko o swoich interesach. resztę mają w czterech literach. salutować i stać na baczność się nawet nauczyli, choć to w ogóle mnie nie dziwi, bo mentalnie do tego byli doskonale przygotowani. pojawiło się trochę nowych na stołkach, ale to tylko zasłona dymna. kto ich wskazał? pytanie, na które nie trzeba udzielać odpowiedzi.

to musi pi.....ąć. pytanie tylko kiedy. więc może na początek jakieś nośne hasło?
 
Moim zdaniem Policja wywalczy zmiany w ust emerytalnej. W tej sytuacji bardzo ważna jest nasza aktywność w sejmie i senacie, żeby w ustawie były przepisy obejmujące również nas. To może nawet ważniejsze niż pikieta.
 
Moim zdaniem Policja wywalczy zmiany w ust emerytalnej. W tej sytuacji bardzo ważna jest nasza aktywność w sejmie i senacie, żeby w ustawie były przepisy obejmujące również nas. To może nawet ważniejsze niż pikieta.


Jest bardzo prawdopodobne, że gdyby nie wiele naszych dywagacji
pt. "pewnie celników wyłączą spod zmiany ustawy", nawet nikt by
nie pomyślał o takim wyłączeniu ...

 
Walczcie o wyłączenie z KAS. Właśnie na skarbowcy.pl przeczytałem, że Solidarność ogłosiła sukces - odmrożono kwotę bazową o całe 47 zł. Chciałem coś napisać, ale dj_toga zablokował mnie skutecznie. Tam prawdy nie lubią. A patrząc po uroczystościach w Rzeszowie to wszyscy mają nas gdzieś. W izbie podwyżki po raz 4 czy 5 dostali znowu najmlodsi. Ci ze stażem 10 lat i więcej na nic nie zasługują.
 
Walczcie o wyłączenie z KAS. Właśnie na skarbowcy.pl przeczytałem, że Solidarność ogłosiła sukces - odmrożono kwotę bazową o całe 47 zł. Chciałem coś napisać, ale dj_toga zablokował mnie skutecznie. Tam prawdy nie lubią. (...)
Gajos skutecznie blokuje już od dziesięciu lat z górką. Tam jeszcze ktoś pisze? Chyba tylko najbardziej zatwardziali pisowcy plus funkcyjni klakierzy.

(...)A patrząc po uroczystościach w Rzeszowie to wszyscy mają nas gdzieś. W izbie podwyżki po raz 4 czy 5 dostali znowu najmlodsi. Ci ze stażem 10 lat i więcej na nic nie zasługują.
U nas wnioski o awanse utknęły w gabinecie DIASA, z wyjątkiem tych pojedynczych ( zdaje się, że jedna osoba z każdego urzędu ale ręki sobie obciąć za to nie dam ) szczęśliwców, którzy uczestniczyli w tej farsie przed łódzką katedrą. Jak tak dalej pójdzie to za roku awanse ( przyznane tylko zadeklarowanym katolikom po akceptacji parafialnego proboszcza ) będą wręczane w środku. I jeżeli ci ze stażem dziesięcioletnim na więcej nie zasługują to pociesz się, że ci stażem dwudziestoletnim zasługują na jeszcze większe nic, a ci co mogą pochwalić się ( chłe, chłe - pochwalić się ) stażem przekraczającym trzydzieści lat, to już zasłużyli na kompletne mniej niż zero...
 
Skarbowiec Nieetosowy u Nas klucz też nie był znany. Podwyżki dostali pracownicy z niskim stażem, byli kierownicy z monożnikiem znacznie powyżej 2 i tradycyjnie bliscy serca. Reszta NIC. Poróżnioną instytucję poróżniono jeszcze bardziej. Ale może o to chodzi. A Gajos doprowadził do tego, że skarbowcy.pl to dziś martwe forum.
 
Ostatnia edycja:
w Krakowie awanse dostali po raz kolejny w ciągu roku ci sami ulubieńcy a reszta? hmmmm niech pracuje na chwałę i awanse innych ;)
 
czas poczynać

jeśli jakakolwiek akcja protestacyjna ma się udać to trzeba ją zrobić we właściwym momencie. I ten moment jest właśnie teraz.
Jeśli nie jesteśmy w komitecie protestacyjnym Policji to można zrobić własny komitet i ogłosić jako główny postulat zakończenie dyskryminacji Służby Celnej * jak kto woli to SCS i zrównanie w traktowaniu z innymi służbami. Jako drugi postulat solidarność z akcją innych służb mundurowych. Nie musimy czekać na żadne zaproszenie od innych służb. Niestety nie zrobi tego szeregowy pracownik, inicjatywa musi wyjść od związków zawodowych. W Policji tak chyba było? A też nie mogą strajkować. Jeśli zaczniemy jak Policjanci skończą to lepiej żebyśmy wcale nie zaczynali. Uważam, że można ogłosić rozpoczęcie akcji protestacyjnej = wysłać info do mediów, oflagować urzędy, wysłać pismo do MF i zorganizować referendum wśród funków i pracowników czy są za zaostrzeniem akcji i za jakimi konkretnie działaniami. TO MOŻNA ZROBIĆ. A efekt będzie. Przede wszystkim taki, że MF stanie się stroną w proteście służb mundurowych, bo dotychczas nie jest, stoi z boku i się zastanawia jak nic nie dać.
ps
W tej sytuacji biję się w pierś i przyznaję rację Catowi, miałeś rację z akcją wdowi grosz, nie doceniłem Twojego pomysłu. Może da sie do tego wrócić ale w połączeniu z innymi pomysłami, o których pisałem i przede wszystkim trzeba to bardziej rozpropagować.
 
Ostatnia edycja:
jeśli jakakolwiek akcja protestacyjna ma się udać to trzeba ją zrobić we właściwym momencie. I ten moment jest właśnie teraz.
Jeśli nie jesteśmy w komitecie protestacyjnym Policji to można zrobić własny komitet i ogłosić jako główny postulat zakończenie dyskryminacji Służby Celnej * jak kto woli to SCS i zrównanie w traktowaniu z innymi służbami. Jako drugi postulat solidarność z akcją innych służb mundurowych. Nie musimy czekać na żadne zaproszenie od innych służb. Niestety nie zrobi tego szeregowy pracownik, inicjatywa musi wyjść od związków zawodowych. W Policji tak chyba było? A też nie mogą strajkować. Jeśli zaczniemy jak Policjanci skończą to lepiej żebyśmy wcale nie zaczynali. Uważam, że można ogłosić rozpoczęcie akcji protestacyjnej = wysłać info do mediów, oflagować urzędy, wysłać pismo do MF i zorganizować referendum wśród funków i pracowników czy są za zaostrzeniem akcji i za jakimi konkretnie działaniami. TO MOŻNA ZROBIĆ. A efekt będzie. Przede wszystkim taki, że MF stanie się stroną w proteście służb mundurowych, bo dotychczas nie jest, stoi z boku i się zastanawia jak nic nie dać.

Adam napisałeś to co ja myślę, jeszcze jest czas, jeszcze możemy się przyłączyć. Bez zaproszeń bez żadnych ceregieli. Sławek to nasza szansa. Reszta jak w poście powyżej.
Tylko, że ja już straciłem nadzieję na przyłączenie się celników. pl do protestu i w tej sytuacji chyba też nie pojadę na protest SM, chociaż bardzo chcę ale po co, sam jeden. To jest nasza największa porażka od czasu kiedy banas zlikwidował Służbę Celną, że nie jesteśmy razem z innymi służbami. Mam wrażenie, że to, że tam nie jedziemy jest bardzo na rękę Banasiowi, cieszy się chłopina, że udało mu się nas tak zniszczyć psychicznie.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry