• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Czyli co? Służby z MSWiA prawdopodobnie dostaną co chciały a my? Jak zwykle w czarnej d...? Na to się zanosi. Jak zwykle. Ja mam dość. Nie będę czekać do ukończenia 55 roku życia. Szkoda mi marnować życia w tym g... zwanym KAS.
 
Protest zakończony my jako Służba Celna nic nie osiągnęliśmy niestety pod MSW nie podlegamy, tak więc o 6 stówkach możemy zapomnieć, 15a też nie załatwiony jedynie 55 lat co dla nas jest ważne znika z ustawy emerytalnej. I tyle. Na forum policjantów ogólnie też ludzie nie są zadowoleni z tego porozumienia.
 
Protest zakończony my jako Służba Celna nic nie osiągnęliśmy niestety pod MSW nie podlegamy, tak więc o 6 stówkach możemy zapomnieć, 15a też nie załatwiony jedynie 55 lat co dla nas jest ważne znika z ustawy emerytalnej. I tyle. Na forum policjantów ogólnie też ludzie nie są zadowoleni z tego porozumienia.

SW też pominięta. Pisałem o tym już pół roku temu. Czy w ogóle nawiązaliśmy jakąkolwiek współpracę zz sw ? Wydaję mi się, że w tej kwestii nasz zarząd powinien zdać relację, bo mam wrażenie, że my nie robimy kompletnie nic...
 
Pamiętam, byłem wtedy na kargo, robiłem co mogłem, ale zgłoszenia elektronicznego nie da się 20 min odprawiać. Oddawałem 5-10 spraw na koniec, tyle mogłem. Ale poszedłem, i cały oddział za Pana apelem poszedł Staraliśmy się. Kierownictwo się trzęsło. Pewnie nawet Pan o tym nie wiedział. Że ten Pana apel nie był tak do końca jak groch o ścianę.

Po prostu widzę to inaczej, protesty oddolne już się wypaliły. Czas na Piłsudskiego. Gdyby zarząd jednoznacznie wyznaczył termin. To chociaż się nie zgadzamy, jestem pewien, że 5000 członków przystąpiło by do protestu. Kolega policjant pytał mnie wprost, a co z wami, zawsze byliście przykładem?

A na co czekaliście? Sławek napisał dużo! Zastanówcie się nad formą wsparcia policjantów!I co porażka. Tylko animozje. Kas poróżnił całe środowisko. Policjanci dali radę i brawo! I tyle w temacie. Teraz tylko nocnik.
 
a co myśleliście, że policjanci mają załatwić nam podwyżki, albo emki bez 55 lat? ruszcie tyłki i idźcie na L4
 
Nie masz szans, że 55 zniknie dla SC z ustawy. Porozumienie było z MSWiA i tylko ich będzie dotyczyć zmiana.
 
Info podane przez Karola Pietruszewskiego z FB na profilu MDR :

Treść porozumienia ustalona i jest właśnie drukowane. Z grubsza:

Pkt 1- podwyżka 655 zł od 01.01.2019 (w tym 309 z ustawy modernizacyjnej) oraz nie mniej niż 500 zł od 1.01.2020 wszystko brutto i do uposażenia zasadniczego. Niewielkie różnice wynikać będą z wysługi.

2) przejście na emkę po 25 latach służby bez warunku 55 lat życia

3) waloryzacja - przepadła bo są podwyżki

4) nadgodziny płatne 100% i 6m-cy rozliczenie od 1.07.2019 tylko w 2019 r. Od 2020r. Okres rozliczeniowy ustalamy indywidualnie w każdej ze służb

5/ 15a tylko okres 1999-2003 do końca 2019 MSWiA przedstawi gotowy projekt

6/ L4 upadło że względów społecznych i politycznych

7/pojawiła się propozycja zatrzymania f-szy w służbie posiadających 25lat wysługi. Będą mieli płacony dodatek w wysokości połowy hipotetycznej emerytury. Szczegóły do końca 1 kwartału 2019, wprowadzenie od 1.01.2021

8/w nowej ustawie modernizacyjnej na lata 2021-2025 większy nacisk na sferę uposażeń 40-45%

Podpisanie porozumienia kończy akcję protestacyjną.
 
Pkt 1- podwyżka 655 zł od 01.01.2019 (w tym 309 z ustawy modernizacyjnej) oraz nie mniej niż 500 zł od 1.01.2020 wszystko brutto i do uposażenia zasadniczego. Niewielkie różnice wynikać będą z wysługi.
2) przejście na emkę po 25 latach służby bez warunku 55 lat życia
3) waloryzacja - przepadła bo są podwyżki
4) nadgodziny płatne 100% i 6m-cy rozliczenie od 1.07.2019 tylko w 2019 r. Od 2020r. Okres rozliczeniowy ustalamy indywidualnie w każdej ze służb
5/ 15a tylko okres 1999-2003 do końca 2019 MSWiA przedstawi gotowy projekt
6/ L4 upadło że względów społecznych i politycznych

7/pojawiła się propozycja zatrzymania f-szy w służbie posiadających 25lat wysługi. Będą mieli płacony dodatek w wysokości połowy hipotetycznej emerytury. Szczegóły do końca 1 kwartału 2019, wprowadzenie od 1.01.2021

8/w nowej ustawie modernizacyjnej na lata 2021-2025 większy nacisk na sferę uposażeń 40-45%



Tak to mniej więcej wygląda. I jest to dla mnie nie za bardzo zrozumiałe, nie wiem czy podany rok nie jest pomyłką.:

5/ 15a tylko okres 1999-2003 do końca 2019 MSWiA przedstawi gotowy projekt
 
Ostatnia edycja:
Policja sprawnie wykorzystała niepowtarzalną okazję 11.11. Mam nadzieję że coś realnie ugrali.
Zolle też mają taką szansę. W grudniu będzie Szczyt Klimatyczny ONZ w Katowicach no i tuż tuż będą Święta.
Następna okazja szybko się nie powtórzy.
 
No i niestety policjantów wymanewrowali. Poczytajcie forum MDR na FB. Zysk 95zł, zdjęcie 55 lat dla wybranych , bo o SW i SCS nikt nic nie mówi. Jest natomiast ciekawostka - zachęta do kontynuacji służby dla 25+
 
Policja sprawnie wykorzystała niepowtarzalną okazję 11.11. Mam nadzieję że coś realnie ugrali.
Zolle też mają taką szansę. W grudniu będzie Szczyt Klimatyczny ONZ w Katowicach no i tuż tuż będą Święta.
Następna okazja szybko się nie powtórzy.
Jasne. Tak jak udało się nam przy szczycie NATO. Do tego potrzeba jasnego sygnału z góry który by to synhronizował i koordynował.

Wspólnocie moje słowa, pisałem o tym przed NATO, napiszę i teraz - przez brak zdecydowania i dbanie o własny interes lokalnych przedstawicieli związków, stracimy i tą szansę....
 
6/ L4 upadło że względów społecznych i politycznych

czyli w plecy bo pierwsze porozumienie mówiło o 30dniach L4 płatnych w 100% dla f-szy liniowych... ale ZZ działaja jak u Nas, z mottem albo wszystkim albo nikomu

jeszcze podziękowali za życzliwość panu Premierowy i Pani Minister Czerwińskiej... ciekawe jak zadba o swoich i czy będzie a co wypłacać te podwyżki w MSWiA jak się ludzie w KAS oburzą
 
Ostatnia edycja:
Nie masz szans, że 55 zniknie dla SC z ustawy. Porozumienie było z MSWiA i tylko ich będzie dotyczyć zmiana.

Wojsko tez nie podlega mswia,wyobrażacie sobie bunt w armii ? w słuzbie wieziennej? kto ich powstrzyma,radiowozy mswia na czołgi?bunt na granicy celników a młodzi na wschodzie nie mają nic do stracenia ? tydzień nas nie bedzie i kraj stoi,a co my mamy do stracenia wszyscy dziś ci co maja już lata i młodsi co mogą mieć dużo krócej ten kierat.
Poczekajmy spokojnie na odpowiedz MF która sie teraz ukarze bo czekali specjalnie na to porozumienie.
Ja jestem dobrej mysli.
 
A mi jest po ludzku przykro jak czytam że jeszcze dziękują "naszym" ministrom... Straż graniczna oczywiście przy okazji dostała to, o co walczyli policjanci. Na nasze podwyżki było 0 a jest mniej niż 0. O reszcie postulatów nic nie wiadomo bo nawet nikt nie chce z nami gadać... To musi się skończyć strajkiem
 
Back
Do góry