• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

@wicherek bzdury to Ty wypisujesz, ta tabelka którą podałeś to jakbyś przeczytał do końca to zobaczyłbyś że I dotyczy MF, a II dotyczy pozostałych, mam nadzieję że to tylko niedopatrzenie z Twojej strony. Granica jest w pozostałych, i tak naprawdę granica jest beneficjentem tej podwyżki, a nie MF W sumie dobrze, że wskazałeś na różnice pomiędzy MF a pozostałymi.

edyta:
hmm @wicherek słyszysz dzwon, ale nie wiesz w którym kościele bije
 
Ostatnia edycja:
Dlaczego "granica" przestała podawać czasy oczekiwania? A zaczyna wyglądać to ciekawie - kordon.sfs.gov.ua
 
Przepraszam Cooper ale mi biorąc pod uwagę tabelkę nr II dla izb wychodzi że
młodszy spec-2648
spec-3300
starszy spec-3999
młodszy eksp-4649
jeżeli się mylę to nie wiem na jaką tabelkę patrzymy😮
 
Przepraszam Cooper ale mi biorąc pod uwagę tabelkę nr II dla izb wychodzi że
młodszy spec-2648
spec-3300
starszy spec-3999
młodszy eksp-4649
jeżeli się mylę to nie wiem na jaką tabelkę patrzymy

Wyliczenia Coopera są prawidłowe, trzeba użyć odpowiednią kwotę bazową (1662,84) i tyle. Przy okazji jeżeli mamy liczyć na deklaracje rządzących to jak ktoś napisał wczesniej, przeskok stanowiskowy musiałby być czasami nawet o 2 stanowiska. Myślę, że skończy się jednak zmianą rozporządzenia o uposażeniu.
 
Co do obliczeń....jestem str. specjalistą i mam najniższe widełki 1,707 od 2011 roku ....brakuje mi ponad 700 zł brutto aby dojść do górnych widełek ...tak....22 lata w służbie na granicy .TRZYMAM LINIĘ i liczę na pozostałych . Nie narzekam tylko działam ...nikt za mnie tego nie uczyni.
 
I w tym jest sedno Terminal a nie w przelicznikach czy wcześniej było 3200 a teraz jest podstawy 2800 większość z nas od pamiętnego protestu nie dostała ani złotówki podwyżki
 
Co do obliczeń....jestem str. specjalistą i mam najniższe widełki 1,707 od 2011 roku ....brakuje mi ponad 700 zł brutto aby dojść do górnych widełek ...tak....22 lata w służbie na granicy .TRZYMAM LINIĘ i liczę na pozostałych . Nie narzekam tylko działam ...nikt za mnie tego nie uczyni.

Fajnie że przynajmniej część ma cohones

Człowiek nie jest sam

....

Reszta ma oczywiście bardzo waźne wymówki...
 
...
Myślę, że skończy się jednak zmianą rozporządzenia o uposażeniu.


Znaczy się "myślisz", że MF zrealizuje "cóś", co nie tylko nie zostało zapisane
w tzw. przez MB - "porozumieniu", a wręcz kategorycznie określone jako
NIEMOŻLIWE ?!

No to nie pomyślałeś, że właśnie na tym polega pułapka!

TREŚĆ (wycinek) tzw. "porozumienia"

[FONT=&quot]§ 2[/FONT]
2. "[FONT=&quot]Kwota miesięcznej podwyżki może ulec zmniejszeniu ze względu na ograniczenia wynikające z obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa – maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych odpowiednio dla poszczególnych grup Beneficjentów.[/FONT][FONT=&quot]Kwota miesięcznej podwyżki może ulec zmniejszeniu ze względu na ograniczenia wynikające z obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa – maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych odpowiednio dla poszczególnych grup Beneficjentów.
[/FONT]
[FONT=&quot]
§ 4[/FONT]​
[FONT=&quot]1. Strona Społeczna zobowiązuje się do niepodejmowania akcji protestacyjnej w ramach jednostek organizacyjnych KAS i niezgłaszania innych postulatów i roszczeń w czasie realizacji niniejszego Porozumienia".

"Porozumienie" CZARNO NA BIAŁYM opisuje rzeczoną sytuację, zatem
DOSŁOWNA realizacja jego § 2 pkt.2 NIE BĘDZIE ZŁAMANIEM WARUNKÓW
"porozumienia", natomiast rozważane przez Ciebie ROSZCZENIE - jak najbardziej ...


[/FONT]
 

Znaczy się "myślisz", że MF zrealizuje "cóś", co nie tylko nie zostało zapisane
w tzw. przez MB - "porozumieniu", a wręcz kategorycznie określone jako
NIEMOŻLIWE ?!

No to nie pomyślałeś, że właśnie na tym polega pułapka!

TREŚĆ (wycinek) tzw. "porozumienia"

[FONT=&quot]§ 2[/FONT]
2. "[FONT=&quot]Kwota miesięcznej podwyżki może ulec zmniejszeniu ze względu na ograniczenia wynikające z obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa – maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych odpowiednio dla poszczególnych grup Beneficjentów.[/FONT][FONT=&quot]Kwota miesięcznej podwyżki może ulec zmniejszeniu ze względu na ograniczenia wynikające z obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa – maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych odpowiednio dla poszczególnych grup Beneficjentów.
[/FONT]
[FONT=&quot]
§ 4[/FONT]​
[FONT=&quot]1. Strona Społeczna zobowiązuje się do niepodejmowania akcji protestacyjnej w ramach jednostek organizacyjnych KAS i niezgłaszania innych postulatów i roszczeń w czasie realizacji niniejszego Porozumienia".

"Porozumienie" CZARNO NA BIAŁYM opisuje rzeczoną sytuację, zatem
DOSŁOWNA realizacja jego § 2 pkt.2 NIE BĘDZIE ZŁAMANIEM WARUNKÓW
"porozumienia", natomiast rozważane przez Ciebie ROSZCZENIE - jak najbardziej ...


[/FONT]
Protokoły...może być różnie.
 

Znaczy się "myślisz", że MF zrealizuje "cóś", co nie tylko nie zostało zapisane
w tzw. przez MB - "porozumieniu", a wręcz kategorycznie określone jako
NIEMOŻLIWE ?!

No to nie pomyślałeś, że właśnie na tym polega pułapka!

TREŚĆ (wycinek) tzw. "porozumienia"

§ 2
2. "Kwota miesięcznej podwyżki może ulec zmniejszeniu ze względu na ograniczenia wynikające z obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa – maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych odpowiednio dla poszczególnych grup Beneficjentów.Kwota miesięcznej podwyżki może ulec zmniejszeniu ze względu na ograniczenia wynikające z obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa – maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych odpowiednio dla poszczególnych grup Beneficjentów.
§ 4
1. Strona Społeczna zobowiązuje się do niepodejmowania akcji protestacyjnej w ramach jednostek organizacyjnych KAS i niezgłaszania innych postulatów i roszczeń w czasie realizacji niniejszego Porozumienia".

"Porozumienie" CZARNO NA BIAŁYM opisuje rzeczoną sytuację, zatem
DOSŁOWNA realizacja jego § 2 pkt.2 NIE BĘDZIE ZŁAMANIEM WARUNKÓW
"porozumienia", natomiast rozważane przez Ciebie ROSZCZENIE - jak najbardziej ...



Żyją marzeniami

Chcą wierzyć, że mb wykona coś, czego wpisania w ramową deklarację stanowczo odmówił

Dlaczego, skoro uważacie że tak chce postąpić?

Mało mieliście naobiecywane?

Kto miał nie otrzymać propozycji służby w scs?

Zespół odwoławczy?

Weryfikacja prawidłowości procesu składania propozycji...

I jak to się skończyło?

Mrzonki i pobożne zyczenia

Dajecie się koncertowo rozgrywać
 
Witam... tak czytam... liczenie... bzdur piep... nie... wyliczen konfrontowanie... Jest mi po prostu wstyd za Nasza formacje... Czy roznimy sie teraz czyms od skarbowosci? Wiec moze ich nie krytykujmy... Idziemy ta sama droga... Zenada... I nie porownujmy sie do Policji... Moga poczuc sie urazeni... Pozdrawiam dbajacych o zdrowie... i tylko tych...
P. s. Panie Slawku, czy naprawde jeszcze warto sie poswiecac?...
Pelen szacunku Dla Pana Zaangazowania....
Hunter 1
 
Ostatnia edycja:
Witam... tak czytam... liczenie... bzdur piep... nie... wyliczen konfrontowanie... Jest mi po prostu wstyd za Nasza formacje... Czy roznimy sie teraz czyms od skarbowosci? Wiec moze ich nie krytykujmy... Idziemy ta sama droga... Zenada... I nie porownujmy sie do Policji... Moga poczuc sie urazeni... Pozdrawiam dbajacych o zdrowie... i tylko tych...
P. s. Panie Slawku, czy naprawde jeszcze warto sie poswiecac?...
Pelen szacunku Dla Pana Zaangazowania....
Hunter 1

Hunert1, liczenie bzdur ma uświadomić, że te podwyżki to ....ściema. I tylko naiwni dają się na to nabrać. Też mi wstyd za tych, co tylko czekają jak inni załatwią za nich i dla nich .. świetlaną przyszłość. Takie mamy zintegrowane środowisko.
 
Ostatnia edycja:
Starszy ekspert skarbowy 23 lat pracy, mnożnik 1,812 (max to 4,0), kwota bazowa 1873, 84 zł czyli 3395 zł brutto. Maksymalny mnożnik nie do osiągnięcia skoro kierownicy mają 2,4 - podkarpacka izba.
 
Ostatnia edycja:
Hunter i Motywacja maja racje. Musicie wytepic w sobie mentalnosc kasjerow. Chodzi o wywalczenie stanu zgodnego z prawem, o zasady jak rowniez o podwyzki - ale bez oblednego wyliczania kazdej zlotowki, bo to zaciemnia obraz meritum sprawy.
 
Protokoły...może być różnie.


"Różnie", to znaczy ... JAK ???

Wiesz ... potraktuję to pytanie, jako retoryczne i odpowiem -
- JAK NIE BĘDZIE i jak może być!

1. ŻADNA ze stron NIE przekroczy ZAPISANYCH "ustaleń" ani o cal !!

Choć - być może - ktoś ze "społecznej", bardzo nieśmiało i cicho zapyta
o obiecane (spoza protokołu) kwestie. Oczywiście wszak - żadną miarą
nie będzie oczekiwać odpowiedzi.

2. Powołany "Zespół" NIE BĘDZIE pracował ze stroną "społeczną", lecz
w bliżej NIEOKREŚLONYM CZASIE - "przedstawi" wyniki swej "pracy".

Oznacza to wprost, iż tak "wypracuje" konstrukcję ustaleń, by "społeczna"
strona dostrzegła jak najmniej (a najlepiej - w ogóle!) zawartych w nich
"kruczków", pułapek czy "chwytów". Swoją drogą; reforma - reformy tak
"świeżej" zakrawa co najmniej na kpinę!

3. MOŻE być też tak, że druga(*) strona, zrobi ... ABSOLUTNIE NIC !!

(*) - "stroną" tą jest ... SKAS - stroną JEDNOOSOBOWĄ i OSOBISTĄ -
- NIKOGO, prócz siebie, nie reprezentującą (patrz zapis "porozumienia"),
który MOŻE powiedzieć ... wiersz Tuwima "Całujcie mnie wszyscy w ...".
- I co mu zrobisz ?! (po wygranych - poniżej - zawsze można go wymienić).

4. Potem nastąpią ... wybory parlamentarne ...
 
Cat, nie wiem ile jeszcze tłumaczeń. Powinniśmy założyć wątek: JAK WALCZYĆ Z GŁUPOTĄ I NAIWNOŚCIĄ LUDZKĄ
Pozdrawienia Cat.
 
Back
Do góry