• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Leczę się od poniedziałku. Jeszcze przyszły tydzień na chorobowym. Jak mi się do tego czasu polepszy to znowu poczytam niektóre wypowiedzi w tym temacie i następne 2 tygodnie z głowy. Jak skarbowcy to czytają to mają niezłą polewkę. Ludzie, opamiętajcie się, czytajcie co piszecie zanim to umieścicie na forum. Jakiego znaku oczekujecie? Kometa ma przelecieć koło was? Może meteoryt ? Chociaż taki mały jakby walnął w niektóre łby to mogło by tylko pomóc.
 
Wszystkie funki powinny pokazac co to jedność. Często ufamy sobie w sytuacjach zagrozenia życia wiec czemu nie teraz! Ostatnio pokazano co o nas myślą, plują nam w twarz mimo naszego poswiecenia. Nie mówmy, że deszcz pada. Pokażmy, że mamy jaja. Służba zobowiazuje. Trzymamy linię!
 
Do AdamDworcow i innych Szanownych Forumowiczów wyczekujących wciąż na znaki.

Związek Zawodowy jednoznacznie ogłosił protest nie podpisując deklaracji Szefa KAS z dnia 21.11., w której po raz kolejny podjęta została przez MF próba deprecjonowania statusu funkcjonariuszy SCS.

Trzeba używać określeń wprost, a więc jest to próba oszukania większości funkcjonariuszy i dalszego pogłębiania i dyskryminowania funkcjonariuszy SCS w stosunku do funkcjonariuszy innych formacji.

Informacje jakie do mnie docierają ze środowiska świadczą o tym, że wszyscy to zrozumieli.
Nie wszyscy podjęli działania, ale ja już na to wpływu nie mam.

Większych znaków/sygnałów proszę nie oczekiwać.
 
Nie CAT. Nie zamierzam nikogo namawiać. Jesteś inteligenty i dobrze wiesz, że ci co nie chą działać, po prostu udają. Godzą się widocznie na dyskryminację, na deprecjonowanie ich statusu, mimo iż popierają nasz protest.
 
To nie czas na kłótnie tylko czas dbania o zdrowie! Maniek barman jest przerażony, że może dojść do protestu, bardzo dobrze slychac to w jego glosie. To dlatego uklada sie z pseudo związkami. Chcial jak najszybciej zakonczyc spotkanie i uciec. Tak zachowują sie ludzie, którzy sie boją. Wykorzystajmy to bo mamy wielką szansę na sukces. Walczymy nie tylko o godne wynagrodzenie ale także o honor i szacunek. Trzymamy linię

Stanowisko Banasia było w odpowiedzi departamentu budżetu i logistyki z zeszłego tygodnia. To min. Czerwińska, która z racji pełnionej funkcji musiała akceptować porozumienia innych służb nakazała: weź pan, panie kolego daj też coś swoim. No to przygotował na kolanie nie-porozumienie, a jakiś cwaniak, który też nienawidzi celników podpowiedział mu żeby wstawić zastrzeżenie o możliwości zmniejszenia kwot przy kolizji z przepisami prawa. Przy obecnym rozporządzeniu mnożnikowym SCS nikt nie dostanie tego co zostało obiecane. Wszystkie asy w rękach barmana. Jak zechce to znowu poleje sodową w brudne musztardówy.
 
Do AdamDworcow i innych Szanownych Forumowiczów wyczekujących wciąż na znaki.

.

Sławek, znaki już były. Nie o znaki chodzi ale o akcję protestacyjną, niepodpisanie porozumienia to nie jest akcja protestacyjna. Mówiłeś o zebraniu zarządu, na którym będziesz rekomendował przystąpienie do akcji protestacyjnej, czy to się już odbyło? Mówiłeś o referendum, na kiedy jest planowane? Czy Min Banaś wie, że ogłosiłeś akcję protestacyjną? Tak formalnie. Akcja L4 z oczywistych powodów nie jest akcją protestacyjną więc jakie ona ma aktualnie formy? Żadnych nie widzę. Podkreślam jeszcze raz, nie czekam na sygnał.
 
niestety Twoja odpowiedź wskazuje, że też żadnych nie potrafisz wymienić.

Adam przeczytaj na spokojnie jeszcze raz pytania, które zadajesz Sławkowi.... referendum ze skarbowcami ???, czy minister Banaś wie o akcji protestacyjnej ??? On Sławka wypier.olił ze służby za jego działanie w naszym interesie a Ty pytasz o taki sprawy .... litości. Jedź na następne spotkanie z barmanem .... może on Cię wysłucha.
 
niestety Twoja odpowiedź wskazuje, że też żadnych nie potrafisz wymienić.

Tak jak policjanci nie protestowali tylko się leczyli, tak i my się leczymy

A ty jak zamierzasz mnie i innych wspierać?

Jątrząc na forum?

To popisz sobie dla odmiany na skarbowcach

Ciebie nie zbanowali

Mnie i wielu innych tak

Ciekawe czemu?

Dla jasności - to pytanie retoryczne

Nie oczekuję odpowiedzi

Napiszę więcej - pożądany jest brak odpowiedzi z twojej strony

Lepiej niech przyjdzie ci do głowy refleksja - kim jesteś, co robisz, jak i w czyim interesie
 
Nie CAT. Nie zamierzam nikogo namawiać. Jesteś inteligenty i dobrze wiesz, że ci co nie chą działać, po prostu udają. Godzą się widocznie na dyskryminację, na deprecjonowanie ich statusu, mimo iż popierają nasz protest.


Widzę, że uważnie przeczytałeś to, co pisałem ...

Przepraszam.
Chciałem spróbować każdej metody, każdego sposobu, by dotrzeć do ... wszystkich.

Masz rację!
Rzucanie pereł tym, którym wartościowsze łajno, urąga nie tylko honorowi.
 
Odpowiedz sobie sam: do czego potrzebne Ci są chorągiewki w oknach, czarne wstążki w klapie i fotki przed budynkami i czy kiedykolwiek takie "oficjalne" oznaki protestu okazały się skuteczne.
potrzebne są do uruchomienia jak największej ilości zolli , bez których wrzaski Bolo pójdą na marne. Innymi słowy chodzi mi o sukces akcji a nie o zasługi kombatanckie jednego czy drugiego pojedyńczego celnika.
 
nie karmić trolli jeśli nawet wydaje się, że są po naszej stronie.
jedno co ich wyróżnia to prędzej czy poźniej oczekują od Sławka i naszego związku działań zgodnych z ich widzimisię.
druga rzecz to ich wzmożona obecność na forum w drażliwych dla środowiska momentach.
CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Słuchajcie, tak na chłodno, Adam ma trochę racji. Jeżeli nie będzie całej tej "pompy i parady" koordynowanej odgórnie, w postaci flag, ulotek, informacji medialnych które będą zauważone i dotrą w zrozumiałej formie do większości społeczeństwa, nasze działania mogą przejść częściowo nie zauważone.

Nie jestem na tyle naiwny by wierzyć że 100% składu znajdzie się nagle na L4. Ale inaczej będzie odbierana wydłużona kolejka bez żadnej oprawy, inaczej zaś, nawet normalna kolejka na granicy, w oprawie rozdawanych ulotek czy innych oznak "walki o sprawę" (niejeden pomyśli że gdyby nie protest, to szybciej by przejechał), tak samo na lotniskach, gdzie nasza obsługa wpływa na terminowość ruchu. A nieliczne stałe kontrole obsługujące największe podmioty?
Gdy nie możemy działać siłowo, trzeba inteligentnie. Trzeba wykorzystać okoliczności na naszą korzyść. Szybę pancerną rozbija nie młot, ale punktowy, wielokrotnie słabszy nacisk.
Poza tym, nie zawsze trzeba odpalać atomówkę, zwykle wystarczy nią zagrozić.
 
Back
Do góry