• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Może piszcie jak tam na przejściach ? To zawsze motywacja dla reszty mających akies opory przed protestem
 
Może piszcie jak tam na przejściach ? To zawsze motywacja dla reszty mających akies opory przed protestem

Gdybym tylko tak mógł.

Dziś się dowiedziałem, że na dawnym moim OC,
nikt nawet nie wspomina o proteście. Ludziska są
totalnie spacyfikowani, a ci z "układów", totalnie
bezkarni ...
 
Gdybym tylko tak mógł.

Dziś się dowiedziałem, że na dawnym moim OC,
nikt nawet nie wspomina o proteście. Ludziska są
totalnie spacyfikowani, a ci z "układów", totalnie
bezkarni ...
Hrebenne? :)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 
Ale jednak choroba nie wybiera
... a o zdrowie trzeba dbać... żeby móc sprawnie pracować i w żadnym razie koleżanek i kolegów nie zarażać...

Problem jednak w tym że po poprzednik proteście sporo osób zostało spacyfikowanych - nawet całe komórki, zaś cwaniaczki bez kręgosłupa zyskały...
Dlatego teraz ciężko będzie ich przekonać. Wiem, bo rozmawiam i staram się tłumaczyć. Tyle mogę.


A może by pomyśleć nad jakimiś zewnętrznymi oznakami? Jakieś flagi czy inne zewnętrzne formy wyrażenia Naszego stanowiska?
Może jakieś ulotki z wyjaśnieniem w jaki sposób nas oszukano? Wiem z doświadczenia że taka akcja informacyjna często działa pozytywnie, łatwiej przekazać społeczeństwu o co nam chodzi. Żeby nie odmalowali nas jako grupę roszczeniową.
Za czasów protestów "kasowskich", mimo że tamowaliśmy ruch w Warszawie, mimo megafonów i piszczek (hałasu), pamiętam jak ciepło byliśmy przyjęci przez Warszawiaków - byłem bardzo pozytywnie zaskoczony ich uśmiechami i zrozumieniem.

ps. Zielony, mam taką nadzieję - że to kwestia nadania pędu machinie...
 
Ostatnia edycja:
Popieram nagranie filmiku o tym dlaczego większość nie skorzysta z podwyżki dla wszystkich i o tym, że MF ciągle zapewnia nas o czymś ale nic nie mamy na piśmie, jak również o porozumieniu na swistku papieru tzw serwetce. Krótko i na temat. Media pochwyca
 
Medialnie trzeba nagłośnić nie podpisanie projektu porozumienia z MB przez jedyny zz celnicy pl. pod przewodnictwem Sławka , który zawsze jest sobą,dziękuję jestem z Wami.Społeczeństwo dostanie przekaz ,że wszystko jest w porządku i dzięki komu p.Banasiowi ,który zażegnał protestom na granicy.Sławek dziękuję.
 
a może wywiesić ogłoszenie "W razie pytań i wątpliwości dzwonić na nr........." i nr telefonu do MF
 
Popieram nagranie filmiku o tym dlaczego większość nie skorzysta z podwyżki dla wszystkich i o tym, że MF ciągle zapewnia nas o czymś ale nic nie mamy na piśmie, jak również o porozumieniu na swistku papieru tzw serwetce. Krótko i na temat. Media pochwyca
Filmjest super pomysłem YouTube to teraz potęga internet i miliony wyświetleń tylko tak można nagłości te niedorzeczność i jakoś walczyć z tym
 
Nie wymyślajmy pomysłów, dla nich jedyny i skuteczny "straszak" to absencja na służbie, tylko i wyłączni to, żadne youtube, żadne maile, tylko i wyłącznie absencja do nich dociera. Jak ktoś pisał wcześniej
TRZYMAĆ LINIĘ
 
Wiem, ale zdaje sobie sprawę że na te osoby, które pół roku chodziły za posadami na poczcie (praca tam jawiła się im jako "anielskie łąki" prawie że) nie będą ryzykowały narażenie się przełożonym....
Postawię na to ostatnią koszulę.

miałem to napisać ale kolega mnie ubiegł i ma w 100% rację
 
Absencja to podstawa i tego nie negujemy. Zaraz będą jątrzyc i wmawiać społeczeństwu, że celnicy dostali to, co wszyscy mundurowi ale wciąż im mało.
 
Człowieku bez protestu na granicy żadne jutube nie ma sensu! Ogarnij się. Tu chodzi o konkrety a nie o filmiki.

Przyjacielu, jedno nie wyklucza drugiego. Protest na granicy - podstawa, ale filmik na YT może wyłącznie pomóc wzmocnieniu przekazu, a jak (daj Boże) zacznie się poważnie na granicy, to ludziska znajdą też ten film.
 
Gdzie są wpisy osób o których myślę , nie są już celnikami?


Przyznaję, że nie wiem, kogo masz na myśli, ale zaryzykuję twierdzenie,
iż obecnie jedynymi wpisami, jakie mogą oni wykonywać, są wpisy do
Książki Służby - "Wydarzeń szczególnych brak" ...
 
"Sukces nigdy nie jest samotny, to połączenie mądrości, sił i wytrwałości jednego człowieka z talentami innych."

Dziękuję Ci Sławku za to co dla nas zrobiłeś i robisz!!! Za twoją niezłomność i wytrwałość w dążeniu do realizacji naszych celów.
 
Na szybko:
ROZDZIAł 1a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funcjonariuszy..., określa warunki przejścia na emeryturę dla zatrudnionych po 31.12. 2012r. (warunek: ukończenie 55 lat i minimalny okresu służby 25 lat), wykreślenie warunku 55 lat dla "młodzieży" powoduje, że nabędą oni uprawnienia emerytalne w 2037 r.
Natomiast zatrudnionych przed 2013 rokiem dotyczy art. 12 ww. ustawy (warunki do spełnienia: 15 lat służby, 5 lat tzw. zadań policyjnych i wiek 55 lat), a więc wykreślenie z tego art. warunku 55 lat, umożliwi znacznie wcześniejsze przechodzenie na emeryturę i spowoduje znaczne dolegliwości finansowe dla państwa.

Paździor, dla funków celnych przyjętych do służby przed końcem 2012 istnieje w ustawie osobny przepis 12a. I dotyczy on tylko i wyłącznie celników. I MF zapewne nawet nie miało pojęcia o jego istnieniu. Natomiast funki przyjęte od 1 stycznia 2013 wrzuceni są do jednego wora razem z policjantami, SG itp. Więc ryzyko, że 55 lat dla starych funków zostanie jest bardzo wysokie.
Co do braku porozumienia to niestety byłem tego pewien. Żadna władza w RP nie daje nic chętnie. Ten kraj nauczył mnie już, że mu się nie wierzy. A MB szczególnie. Tylko protest.

Panowie, ja właśnie o tym wcześniej w swoim przykładzie próbowałem napisać.
Uważam, że z punktu widzenia prawa nie do obrony jest konstrukcja przepisów, które nam mają grozić.
Nie może bowiem być tak, by "młodzi" byli wyróżniani in plus w stosunku do "starych" tylko dlatego, że przyszli później do służby.
To nierówne traktowanie bez żadnego uzasadnienia prawnego i faktycznego.
Wynika, tak jak ktoś na Forum napisał, prawdopodobnie z niedopatrzenia "fachowców" z MF.
Myślę więc, że jest to do wyperswadowania drugiej stronie, by się sami zreflektowali i poprawili.
 
Back
Do góry