• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Tak patrzę sobie po kamerach na granica.gov, i jakaś kaczka dziennikarska wkradła się do podawanych czasów oczekiwań, na przykładzie Hrebennego kolejka daleko za bramę viaTOLL, (pow. 120 samochodów ciężarowych) a podany czas to 7 godz? hmm czas podaje SG w porozumieniu z SC, kto kłamie?
 
Dzisiaj w urzedach ic bialystok odbywaly sie pozal sie boze pogadanki na temat ile to my nie dostaniemy oj A jak w widelkach kwota sie nie zmiesci to AWANS NA STANOWISKU dla kazdego Normalnie szok Tylko pytanie czemu wszystko naczelnicy zalatwiaja z nami oralnie? Bo ciemny lud to kupi? Dno i wodorosty
 
Wrzucajmy, co jakis czas informacje z przejsc... zdrowie to nasza jedyna szansa! Minimalny wysilek... praktycznie zaden...
 
Ostatnia edycja:
W PUCS dzisiaj już po 7 rano wodzowie wezwali kierowników aby z misją do pracowników biegi i o wielkich dokonaniach porozumienia poinformowali. O taaaak wielkim sukcesie, prezencie dla nas. Żenada. Czy za ciemniaków nas uważają???
 

Chciałem poczytać, ale nie otworzę strony (na żadnej przeglądarce) ...

U mnie działa.

Poniżej próbka.

skarbowcy.pl.png
 
Kto z kolezanek i kolegow skarbowcow chce zawalczyc... szacunek... pozostalych... mi nie szkoda...
Robmy swoje...
 
U mnie działa.

Poniżej próbka.

Pokaż załącznik: 5990
Tiaaa...

Podobał mi się zwłaszcza ten oburzony głosik egzaltowanej panienki, która to wyrażała zdziwienie i święte oburzenie że "tacy ludzie pracują w naszych szeregach"....
Pragnę wyjaśnić iż wcale nie czuję się "pracującym w ich szeregach", zaś każda taka uwaga uwłacza mojej godności i jest dla mnie obelgą.
Dlatego że poznałem pewną część tamtejszego środowiska, ich owoców pracy, zaangażowania i efektów. Nie skłoniły mnie, poza nielicznymi przypadkami, które mogę wymienić na części palców jednej ręki, do szacunku dla tych osób.

Ale ja nie o tym....

Piszemy o granicy, nie zapominajmy jednak że np. w takim Lublinie jest jeszcze lotnisko i nowo otwierana poczta. Myślę że to są dosyć newralgiczne punkty i bardzo istotne dla środowiska - z perspektywy zbliżających się wydarzeń. Jednak znając personalnie osoby tam pracujące, nie spodziewam się fajerwerków :(.
Natomiast jestem przekonany że gdyby nagle okazało się koniecznym wsparcie Kolegów z granicy w ich pracy, obecny stan zdrowia raczej nie pozwoli na liczną wycieczkę do Dorohuska.

Z moich obserwacji wynika że wielu niezdecydowanych wciąż czeka na tą iskrę - wydarzenie które stanowić będzie swoisty wystrzał z Aurory (przepraszam za kontekst).
 
Dale, książę Marian to jutro nawet do Lublina zjeżdża by oficjalnie otworzyć OC Pocztowy. Fajnie byłoby gdyby nikogo tam nie zastał....
 
Dale, książę Marian to jutro nawet do Lublina zjeżdża by oficjalnie otworzyć OC Pocztowy. Fajnie byłoby gdyby nikogo tam nie zastał....
Wiem, ale zdaje sobie sprawę że na te osoby, które pół roku chodziły za posadami na poczcie (praca tam jawiła się im jako "anielskie łąki" prawie że) nie będą ryzykowały narażenie się przełożonym....
Postawię na to ostatnią koszulę.
 
Ostatnia edycja:
ZZ Celnicy PL nie podpisał Porozumienia. Zastrzeżenie w zakresie podwyżek pozbawia udziału w nich całe grono funkcjonariuszy, w szczególności młodszych specjalistów, specjalistów i starszych specjalistów, którzy obecnie w większości mają osiągnięte maksimum na stanowisku lub są blisko tego maksimum.
Na tych stanowiskach są funkcjonariusze z wieloletnim stażem (ponad 20 lat), głównie w oddziałach celnych, grupach mobilnych/kontrolnych, na poczcie, na lotniskach, na granicy itp. oraz np. funkcjonariusze ze stanowisk specjalistycznych przeniesieni do komórek dochodzeniowo-śledczych.

Szef KAS nie zgodził się na wykreślenie tego zastrzeżenia, a jest ono jednoznaczne. Nie było zgody na uwzględnienie w Porozumieniu zobowiązania do zmiany rozporządzenia w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej ani dopisania, że będzie można awansować na wyższe stanowiska. Były tylko takie deklaracje, ale nie chciano ich zawrzeć w Porozumieniu. Strona ministerialna poinformowała także, że Szef KAS nie jest władny zmienić w/w rozporządzenia.
Ile jednak jest możliwych awansów na stanowiskach? Czy może zostać zlikwidowana grupa mł. specjalistów i specjalistów?

Maksymalne wskaźniki wynagrodzenia w służbie cywilnej na dwóch najniższych stanowiskach:
2,7 x 1873,84 tj. 5059,37 -€“ stanowiska wspomagające w służbie cywilnej,
3x1873,84 tj. 5621,52- stanowiska specjalistyczne
- do tych kwot służba cywilna w tych stanowiskach otrzyma podwyżki, co jest Naszym(środowiska) wielkim sukcesem i co nas cieszy.

Jednak maksymalne wskaźniki uposażenia funkcjonariuszy na stanowiskach specjalistycznych:
Mł. specjalista 1,413 x 1662,84 tj. 2.349,59 zł,
Specjalista 1,761x1662,84 tj. 2928,26 zł,
St. Specjalista 2,134 x 1662,84 tj. 3548,50 zł.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/do.../D20170446.pdf

Do tych kwot na w/w stanowiskach możliwe są podwyżki. Według naszej wiedzy zdecydowana większość już ma osiągnięte te wskaźniki albo jest bardzo blisko. Już w 2017r. te ograniczenia uniemożliwiły otrzymanie podwyżki wielu funkcjonariuszom.

I to jest istota

Mb jak jakiś harcownik wyskakuje z pudełeczka z serwetką pomysłów ramowych, pokazuje jakieś słupki na zdjęciach na rzutniku, pobaja o strategii, skłoni do podpisów jakichś umówionych przywódców kanapozwiązków, ĂŹ śpieszy donieść prezesowi że ma wszystko załatwione

Prezes nie zdaje sobie sprawy, że ten niewysoki karateka jest odpowiedzialny za konsolidację środowiska i skłonienie celników do ruszenia dup

Coś, co nie uudawało się nam od dłuższego czasu on załatwił jednym spotkaniem, traktując nas jak ułomnych imbecyli, nieodróżniających założeń ramowych od porozumienia, nieodróżniających sscs od min fin, dla których podwyżka dla wszystkich i dokładanie starań aby podwyżki były to to samo, tak tępych, że nie będą pamiętać o kolejnych latach a nie tylko o 2019, którzy nie zauważą, że III kwartał 2019 to może już nie być zmartwienie nie tylko mb i min fin tcz, ale nawet i nie tego rządu - czekaj tatka latka, niezdawających sobie sprawy, że takie zapisy dają szansę większości mł speców, speców i st speców na max kilkadziesiąt pln, i to tylko w 2019, bo w 2020 i póżniej już 0 bo będą mieli maks w widełkach - a eksperci w minimach widełek i naczelnicy przytulą grubo ponad 1000, eksperci, którzy teraz często robią to samo co spece ale za dużo większą kaskę - takie założenia tylko te przepaście pogłębią - a przecież ludzie robiący to samo powinni zarabiać podobnie - w przeciwnym razie to dyskryminacja

Mam wiadomość dla mb - celnicy jeszcze z tobą nie skończyli!

Minimus! Telonaris ante portas!

Czy jakoś tak bo walę z pamięci :)
 
wszyscy na otwarciu będą, ... a martyrologię dorobi się później "troską" o ludzi z dorohuska.
podobnie było wg ludzi ze wschodu w 2017 r. - masowo zachorowali z nerwów po proteście.
wciąż trwa odsiewanie ziarna od plew.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
CAT - dostałeś total ignora...Znaczy się - zablokowali Twój adres IP...Nic nowego na tamtym portalu...:)))
Cóż, ponieważ nawet nie próbowałem pisać tam komentarzy, to pewnie nie Pan L. zainteresował się moim adresem IP?!

Ciekawe, komu podpadł ;)
bełkoczący idiota ...
 
Wiem, ale zdaje sobie sprawę że na te osoby, które pół roku chodziły za posadami na poczcie (praca tam jawiła się im jako "anielskie łąki" prawie że) będą ryzykowały narażenie się przełożonym....
Postawię na to ostatnią koszulę.

Ale jednak choroba nie wybiera
 
Back
Do góry