• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Do Bolo1999... tez tak uwazam. Z ta popaprana zmiana jak i z poprzednikami... Trzeba konkretnie i zdecydowanie zadzialac... Widzisz sam, ze juz nie ma z kim... Nie mowie o Slawku... stara sie jak moze... Lecz jego dzialanie musi miec wsparcie... Towarzystwo zrobilo sie merdaczowe... Coraz blizej im do tych, na ktorych psioczyli, ze nie maja jaj... To juz nie jest taka jak kiedys brac celnicza... Za chwile wloza stroje... pszczolek i baletnic... No coz...u nas tez... dobra zmiana...
 
Możecie gadać sobie co chcecie, ale ja dalej uważam, że pierwsze o co powinniśmy walczyć to wyjście Służby ze struktur tego tworu zwanego KAS. Wtedy i tylko wtedy będzie można walczyć o resztę. Nie dziwi mnie że cywilne związki podpisały porozumienie, bo co ich obchodzi że większość funków nic nie dostanie. Nawet sam Przewodniczący celnicy.pl powiedział, że jest to związek reprezentujący funkcjonariuszy, ale zaprasza też cywili. Po prostu razem nam nie po drodze i nic tego nie zmieni. A niektóre wypowiedzi na tym forum tylko to potwierdzają, prawda stefan123?
 
Robertbrojecki - postulat wydzielenia SCS ze struktur KAS jest zawarty przecież jednoznacznie w naszych postulatach.

A teraz coś więcej.
Ruszamy na Warszawę i do boju!
Chcę poznać Wasze zdanie.

Moja propozycja harmonogramu wstępnego protestu ostrzegawczego.


12 grudnia pikieta przed Sejmem i przejście pod KPRM.
12.12-15.12. akcja "Wdowi grosz" i oplakatowanie obiektów, samochodów służbowych hasłami: "AKCJA PROTESTACYJNA", kartki A3, A4, banery, dowolnie.
Jak nie przyniesie to efektów, to od
16.12. godz. 7:00 godzina zero. Kto będzie zdrowy i stawi się w służbie/pracy to prowadzi akcję protestacyjną w całym KAS "STOP UŁATWIENIOM DLA PRZEMYTU, STOP OSZUSTWOM PODATKOWYM". Chyba wszystko jasne w tym temacie.
31.12.2018r. ewentualne zawieszenie protestu w zależności od sytuacji i czas na ewentualne rozmowy.
Jeśli nie chcą rozmawiać o porozumieniu dającym gwarancje, wracamy z nowym harmonogramem w Nowym Roku. Nie damy im spokoju.

Proszę środowisko o opinię.
 
Wiem że jest. Tylko uważam że to powinien być główny cel. Łatwiej będzie walczyć w jednorodnym środowisku, gdzie nie będzie tylu animozji.
 
Wiem że jest. Tylko uważam że to powinien być główny cel. Łatwiej będzie walczyć w jednorodnym środowisku, gdzie nie będzie tylu animozji.
Każdy postulat jest dla mnie równie ważny. Natomiast jeżeli chodzi o poszczególnych ludzi, to każdy ma jakiś swój najważniejszy, ale tak nie powinniśmy podchodzić do sprawy jako środowisko.
 
Jestem jak najbardziej za tylko nie wiem czy nie lepiej byłoby tydzień wcześniej że względu na święta, ale zdaje sobie sprawę, że dwa tyg to i tak niewielu na zebranie się i zorganizowane
 
Rozdzielenie nas i skarbówki byłoby strzałem w kolano dla barmana i tego rządu. Oni na pewnie o tym wiedzą i do tego nie dopuszczą... Wierzę jednak, że prędzej czy później ten dzień odłączenia nadejdzie :)
 
Ostatnia edycja:
To jest propozycja. Możemy modyfikować. Kiedy można spodziewać się największego nasilenia ruchu przed Świętami? Wtedy wielu też przemyca i oddolnie musimy z tym walczyć, bo wiadomo, że wielu Naszych przełożonych za najważniejsze zadanie SCS uznaje "czwarte i" "i ma jechać". Więc kiedy Koleżanki i Koledzy z granicy jest wg Was najlepszy czas?
Piszcie też czy czynnie się włączycie w akcję "STOP UŁATWIENIOM DLA PRZEMYTU, STOP OSZUSTWOM PODATKOWYM"?
 
Nie żebym cos odkrył ale proszę: https://businessinsider.com.pl/finanse/budzet-na-2019-rok-komisja-finansow-przyjela-projekt/qgr86vl
To odnośnie terminów etapów proponowanej akcji protestacyjnej. Są opóźnione w stosunku do planowanych prac nad ustawą budżetową. Na dobrą sprawę powinniśmy zacząć już czy już zaraz a etapy powinny być skrócone. MB, P. Czerwińska i P. Morawiecki jako adresaci niedawnych pism powinni w nich dostać wezwanie do odpowiedzi w określonym, krótkim terminie (który już powinien był "wyjść"), od czego uzależnione powinno być rozpoczęcie akcji protestacyjnej, mocnej, ogólnej, przypierającej do ściany. Z, jak pisałem, skróconymi etapami pośrednimi, o których to okresach wymienieni wyżej powinni też wiedzieć, żeby mieć świadomość nadchodzącego. Rozpoczęcie akcji protestacyjnej, jako formalność, jest nam wszystkim bardzo potrzebna. Bardziej na miejscu byłoby w czasie akcji pozostałych służb. Teraz one zyskują wpisanie do budżetu a nam zaczyna brakować na to czasu. Czym to grozi - oczywista oczywistość - odsunięcie zmian na może jakiś inny, nieokreślonego roku budżet.
Nie jątrzę, nie pisałem tego wcześniej ale boję się, że zwłoka mogła nam odebrać jakąś liczbę koleżanek i kolegów, którzy już zdążyli podreperować zdrowie... Oby jednak "starczyło im zdrowia" na (znowu: oby) udział w akcji.

I dopisałbym jeszcze, że znając obciążenia naszej służby, walczyć z przemytem i innymi zjawiskami z propozycji będą musieli dać radę nieliczni w pełni zdrowi.
 
Na Komisję już nie zdążymy, a poprawki do budżetu można zgłaszać nawet na drugim czytaniu czy nawet w Senacie.
Terminy są zatem wystarczające by zmienić budżet.
Do Pani Minister poszło pismo dyplomatyczne. Do Szefa KAS bardziej zdecydowane i Pani Minister o tym piśmie wie, a więc wie też o planach protestu. Spokojnie zatem.
Ważniejszy jest termin, o który pytałem w poprzednim poście.
Ciekaw jestem zdania granicy.

Ps. Piszcie koniecznie o swoim czynnym zaangażowaniu.
 
gorący tydzień przed świętami nam się szykuje.
jestem za, ale może oplakatowanie już od 1.12? ewentualnie od poniedziałku 03.12

Jestem podobnego zdania jak Cooper, powinniśmy zasygnalizować wcześniej nasze działania przed Sejmem i KPRM: oplakatowaniem obiektów, samochodów służbowych, flagi, ulotki dla podmiotów, podróżnych itp. Zgadzam się również z st-man, że zostało nam mało czasu a niektórzy wypalają się w samodzielnych walkach. Panie Sławku nawet Pan nie wie ilu funkcjonariuszy/pracowników pójdzie za Panem i Naszymi Wspólnymi Postulatami i to nie tylko ze ZZ Celnicy.pl W środowisku od dawna wrze! Nie pozwólmy się dalej ignorować, lekceważyć, poniżać i obrażać!
 
no nareszcie jest harmonogram działań. Na granicach największy ruch jest przed świętami wiec myślę, że to idealny moment na przykucie uwagi i walkę o swoje. Myślę, że granica stanie (w końcu)! Wschód jest z Panem Panie Sławku.
 
Sławku, 12.12 II czytanie, 13.12 prace w komisji po uwagach i 13.12 III czytanie i przyjęcie przez Sejm. A my w tym czasie gdzie i z jakim biciem? Plakaty, wstążki itp. a dopiero po wysoce prawdopodobnym przyklepaniu (jedynie przed wątpliwym Senatem) mocniejsze działania. Rozważ to, choćby przez pryzmat ich "dobrej woli" i historycznego tempa prac nad aktami prawnymi. Pozostałe służby, ale JUŻ z ich poparciem weszły pozytywnie na komisję w 1-2 tygodnie od finalnych pertraktacji. Tyle nam zostało dziś do II czytania i późniejszej Komisji. A przychylności dziś nie mamy... Jakie są szanse na jej zyskanie, że tak powiem, po czasie?
 
Żeby ktokolwiek dostał podwyżkę w grudniu muszą przeprowadzić awanse w stanowisku na uposażeniu lub na wyższe stanowiska i musi to być, każdy awans, zatwierdzony przez DIAS w grudniu.
Na pocz. grudnia będzie wszystko wiadomo.
Celnicy też nie są tacy jak piszesz. Są służbą mundurową i oczekują takiego porozumienia jak inne formacje, tzn. gwarancja 500zł w 2020r. i gwarancja modernizacji na lata 2021-2024 oraz inne postulaty, m.in. emerytalne. Odsłuchałem dzisiaj nagranie ze spotkania z Szefem KAS z 21.11. z którego jednoznacznie wynika, że nie mają zamiaru znosić 55 lat dla zatrudnionych przed styczniem 2013r.
Dla tych ,,naiwniaków,, co liczyli na zniesienie 55 lat dla zatrudnionych przed styczniem 2013r.
 
Robertbrojecki - postulat wydzielenia SCS ze struktur KAS jest zawarty przecież jednoznacznie w naszych postulatach.

A teraz coś więcej.
Ruszamy na Warszawę i do boju!
Chcę poznać Wasze zdanie.

Moja propozycja harmonogramu wstępnego protestu ostrzegawczego.


12 grudnia pikieta przed Sejmem i przejście pod KPRM.
12.12-15.12. akcja "Wdowi grosz" i oplakatowanie obiektów, samochodów służbowych hasłami: "AKCJA PROTESTACYJNA", kartki A3, A4, banery, dowolnie.
Jak nie przyniesie to efektów, to od
16.12. godz. 7:00 godzina zero. Kto będzie zdrowy i stawi się w służbie/pracy to prowadzi akcję protestacyjną w całym KAS "STOP UŁATWIENIOM DLA PRZEMYTU, STOP OSZUSTWOM PODATKOWYM". Chyba wszystko jasne w tym temacie.
31.12.2018r. ewentualne zawieszenie protestu w zależności od sytuacji i czas na ewentualne rozmowy.
Jeśli nie chcą rozmawiać o porozumieniu dającym gwarancje, wracamy z nowym harmonogramem w Nowym Roku. Nie damy im spokoju.

Proszę środowisko o opinię.


JESTEM BARDZO NA TAK, TAK, TAK !!!!
(pojechałbym nawet wcześniej POD MF 05.12.2018r. na godz. 10:00 żeby zrobić ,,dobre wrażenie" przed spotkaniem ,,wspaniałej 10-ki".
...
może KTOŚ się zrefelektuje ... (?)

LUDZIE - SZANUJMY SIĘ

CZŁOWIEKU Z A D E K L A R U J S I Ę
 
Back
Do góry