• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS


"Różnie", to znaczy ... JAK ???

Wiesz ... potraktuję to pytanie, jako retoryczne i odpowiem -
- JAK NIE BĘDZIE i jak może być!

1.
2.
3.

3. MOŻE być też tak, że druga(*) strona, zrobi ... ABSOLUTNIE NIC !!

(*) - "stroną" tą jest ... SKAS - stroną JEDNOOSOBOWĄ i OSOBISTĄ -
- NIKOGO, prócz siebie, nie reprezentującą (patrz zapis "porozumienia"),
który MOŻE powiedzieć ... wiersz Tuwima "Całujcie mnie wszyscy w ...".
- I co mu zrobisz ?! (po wygranych - poniżej - zawsze można go wymienić).

4. Potem nastąpią ... wybory parlamentarne ...

I co będą mogli zrobić sygnatariusze w obliczu scenariusza z pkt 4?

Przez rok nic...

Bo do tego się zobowiązali...
 
Powód to protesty Ukraińców z powodu zmian przepisów celnych. Chodzi o samochody, których współwłaścicielami są Ukraińcy, a które zarejestrowane w Polsce. Nasi sąsiedzi unikają płacenia cła na Ukrainie przekraczając granicę co pięć dni. Tamtejsze władze chcą to ograniczyć, co spotkało się z ostrym sprzeciwem.

Na Lubelszczyźnie przez chwilę nie pracowały przejścia w Dorohusku, Zosinie i Hrebennem. Aktualnie wstrzymane są odprawy tylko na tym ostatnim. Z kolei na Podkarpaciu zamknięte są wszystkie przejścia z Ukrainą.
 
Powód to protesty Ukraińców z powodu zmian przepisów celnych. Chodzi o samochody, których współwłaścicielami są Ukraińcy, a które zarejestrowane w Polsce. Nasi sąsiedzi unikają płacenia cła na Ukrainie przekraczając granicę co pięć dni. Tamtejsze władze chcą to ograniczyć, co spotkało się z ostrym sprzeciwem.

Na Lubelszczyźnie przez chwilę nie pracowały przejścia w Dorohusku, Zosinie i Hrebennem. Aktualnie wstrzymane są odprawy tylko na tym ostatnim. Z kolei na Podkarpaciu zamknięte są wszystkie przejścia z Ukrainą.
Aha. Dzięki. człowiek uczy się całe życie...
 
Starszy iekspert skarbowy 23 lat pracy, mnożnik 1,812 (max to 4,0), kwota bazowa 1873, 84 zł czyli 3395 zł brutto. Maksymalny mnożnik nie do osiągnięcia skoro kierownicy mają 2,4 dodaj jeszcze, ze do obliczenia kwoty netto trzeba odjac ZUS 19%) i dopiero wtedy PIT 18%!!
Jaka q... wa spirala?! Moze MOPSY zalatwia nasze sprawy... racja... Poczekajmy jeszcze na protest zakladow oczyszczania miasta i komunikacji miejskiej... Pomysly, jak nic nie robic paczkuja... Za chwile glupota... dupochronizm polaczony z bezjajeczoscia siegna zenitu... Barman ma polewke... i slusznie... Jeszcze troche i zaczne go... lubic?! To opowiesc o tym jak jeden barman (batman?) spowodowal rozwolnienie u tylu tysiecy doroslych(?) osob... Fenomen...
 
No cóż, widocznie znacząca większość funkcjonariuszy ma super warunki służby, wysokie uposażenie, perspektywę wysokiej i godnej emerytury . Niestety nie mogę tego powiedzieć o sobie,ale co zrobić, spirala nie ruszyła.
 
Ostatnia edycja:
Powód to protesty Ukraińców z powodu zmian przepisów celnych. Chodzi o samochody, których współwłaścicielami są Ukraińcy, a które zarejestrowane w Polsce. Nasi sąsiedzi unikają płacenia cła na Ukrainie przekraczając granicę co pięć dni. Tamtejsze władze chcą to ograniczyć, co spotkało się z ostrym sprzeciwem.

Na Lubelszczyźnie przez chwilę nie pracowały przejścia w Dorohusku, Zosinie i Hrebennem. Aktualnie wstrzymane są odprawy tylko na tym ostatnim. Z kolei na Podkarpaciu zamknięte są wszystkie przejścia z Ukrainą.

I wszystko jasne dlaczego strona granica.gov nie chodzi od rana...
 
strona o czasach oczekiwania nie ma takiej zakładki jak: NIECZYNNE. :)
swoją droga ta patologia związana z użytkowaniem polskich aut przez obcokrajowców w przemytniczym procederze z kraju i do kraju żadnej z naszych służb o dziwo nie przeszkadza !
słyszał ktoś o jakiejkolwiek aktywności mf w tej sprawie ?
oczywiście nie, bo .. ma jechać, uszczelnianie granicy to pr-owa rzeczywistość.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
i to jest błąd bolo stary wyjadacz forumowy a nie zaważył, że gdyby cywile uaktywnili się tak jak funki, także w strukturach celnicypl, to bylibyśmy w innym miejscu.
jestem w miejscu gdzie wszyscy funk zostali cywilami i właśnie taka postawa (mimo, że większość należy JESZCZE do celnicypl) odstręcza ich coraz bardziej od identyfikacji z poprzednim środowiskiem.
star żart "dopiero jeden dzień jestem cywilem a funki już mnie w......"
jeśli zapomnieliście już o ucywilnionych to czemu liczycie na cywilne struktury kas.
otrzeźwiej.
a co do dyskusji o skórze na niedźwiedziu to te propozycje mgliste sporo dają cywilom i chyba o to chodziło mb żeby właśnie odciąć ich od .....bolo1999999
a o zdrowie dbam.
 
Jaka q... wa spirala?! Moze MOPSY zalatwia nasze sprawy... racja... Poczekajmy jeszcze na protest zakladow oczyszczania miasta i komunikacji miejskiej... Pomysly, jak nic nie robic paczkuja... Za chwile glupota... dupochronizm polaczony z bezjajeczoscia siegna zenitu... Barman ma polewke... i slusznie... Jeszcze troche i zaczne go... lubic?! To opowiesc o tym jak jeden barman (batman?) spowodowal rozwolnienie u tylu tysiecy doroslych(?) osob... Fenomen...


Wiesz co, Wytrwały Kolego ... ?!

Zadam Ci szczere, naprawdę troskliwe pytanie bez podtekstów:
- nie czujesz się już zmęczony namawianiem tych wszystkich,
"kryzysowych makaronów" (bezjajecznych) ??

Tak sobie myślę - może już dość ?! W końcu trochę się tutaj "naprodukowałem".
Nic nowego, czego by tu nie napisano, nie wymyślę. Nie ma już świeżych albo
też - bardziej przekonujących argumentów - a mielenie w kółko TEGO SAMEGO,
znużyło mnie okrutnie!

Być może należy zamilknąć ?! W końcu - tego jeszcze nie próbowaliśmy!
Prosiłbym tylko Autora tematu (bądź Admina), o zmianę tytułu z "Protest ..."
na "Dzielenie skóry ...", albo nawet zamknięcie TEMATU, wszak go już NIE MA ...

Teraz mi przyszło do głowy - jeśli PROTEST MOŻE być protestem, WYGLĄDAJĄC
tak, jak TEN WYGLĄDA, to niniejszym ogłaszam:

- PROTEST MILCZENIA wobec Koleżanek i Kolegów, myślących wyłącznie o swoim
tyłku; tych egoistycznych piranii, żerujących na ryzyku innych; roszczeniowych
asekurantów, "nic nie potrafiących" (ale setki usprawiedliwień potrafią); kłamców;
świeżo "obudzonych" - ziewając zadających pytanie: "ale o so chozi?" !!

PROTESTUJĘ także przeciwko SOBIE za poświęcanie sił, środków, stanowiska
czy też zwykłego SPOKOJU dla "KOLEGÓW", zamiast dla żony, dzieci czy choćby
siebie samego, za niekorzystanie z wielu możliwości - nieuczciwych wobec innych,
za nieprzespane noce i za stratę czasu dla mentalnych wampirów, wysysających
moje i innych życie - po czym - spluwających w twarz.

PROTESTUJĘ ...

 
Ostatnia edycja:
Szanowny Cat... Jak zwykle elokwentnie... Przychylam sie... Zajme sie troche swoim zdrowiem... rowniez teraz psychicznym... Jestem obserwatorem... 😉
 
Szanowny Cat... Jak zwykle elokwentnie... Przychylam sie... Zajme sie troche swoim zdrowiem... rowniez teraz psychicznym... Jestem obserwatorem... 😉

Już tak nie dziobaj, nie sądzę żeby cat lubił takie podlizywanki.

Prawda jest taka, że mf nas rozegrał i nie dostaniemy nic... Nie ma protestu w scs, tym razem zawiedliśmy... Pozostaje jedno, dosłużyć 5 lat w kas i uciekać. I jak jakiś baran napisze mi, że jestem agentem mf to pozwe. Jestem na zwolnieniu od 19 listopada, a wy co ??
 
Już tak nie dziobaj, nie sądzę żeby cat lubił takie podlizywanki.

Prawda jest taka, że mf nas rozegrał i nie dostaniemy nic... Nie ma protestu w scs, tym razem zawiedliśmy... Pozostaje jedno, dosłużyć 5 lat w kas i uciekać. I jak jakiś baran napisze mi, że jestem agentem mf to pozwe. Jestem na zwolnieniu od 19 listopada, a wy co ??

Panie Przew, niestety nasz ZZ powołany został po to, by integrować środowisko. Tym razem się nie powiodło, a wcześniej się udawało. W związku z ty,m, wniooskuję o rozwiązanie ZZ Celnicy..pl, skoro jego członkowie nie utotżsamiają się ze związkiem, to po co miałby o funkcjonować?
 
Coraz więcej takich przypadków....
[video=youtube;9vD-iloRpKU]https://www.youtube.com/watch?v=9vD-iloRpKU[/video]

Czas kończyć Igrzyska Śmierci Nadzei....
 
Linie trzyma 50 osób, a mf się śmieje... pierwszy się wypiszę, nie chce być w związku z tchórzliwymi szmatami, gdzie jest 5000 członków na zwolnieniu? świnie jesteście i tyle i pisowskie prostytutki
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry