• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Może ci, którym zdrowie jeszcze dopisuje wsparliby służbę zdrowia i społeczeństwo oddaniem krwi? Jednego dnia połowa załogi, drugiego reszta, gdyż nie o awanturę jakąś tu chodzi. A jak "minister" nie nagrodzi swoją uwagą takiej szczytnej inicjatywy, to przecież wiadomo, że nie każdy łatwo się regeneruje po takim upuszczeniu krwi i parę dni może być potrzebne na dojście do siebie.
 
Ostatnia edycja:
A jeszcze jedno: po 2016 najwiecej zalu i pretensji mieli ci, ktorzy chcac sie przypodobac kadrze przychodzili... na sluzbe! Co za tupet i bezczelnosc! Malo tego... maja teraz najwiecej... zadan! I jak slysze, co robi zwiazek... krew mnie zalewa... A ja wtedy pytam: co zrobiles i robisz Ty jeden z drugim, bo zwiazek to my wszyscy. Efekt? Rozmowa sie konczy... To niestety nie wymyslone...
I to sa spolegliwe boidu... y... Takie jemioly... Osobiscie mam do nich szacunek... wymuszony i oszczedny...
 
Ostatnia edycja:
"Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga."
Winston Churchill
 
Kaszubka i inni Szanowni Forumowicze.
Ja piszę o truizmach i nie należy tego odczytywać jako jakiś mój sygnał. Wiadomo, że najlepiej gdyby środowisko odpowiedziało tu i teraz ale ja absolutnie do tego nie nawołuję.
Najlepiej, ale nie ma ciśnienia. To MF ma gorączkę, o czym świadczą apele kierownictwa.
Sygnału większego jak deklaracja Szefa KAS z 21.11. nie będzie i środowisko odpowiedziało.
Świadczy o tym jedynie pozytywny odbiór braku podpisu pod deklaracją i napływające deklaracje do Związku, na razie pojedyncze, ale zauważalne. Dziękuję Wam, bo to są także jasne sygnały dla MF i wzmacniające mnie, budujące.
Zatem wiemy, że wszyscy widzą próbę ogrania funkcjonariuszy przez MF, bo to jest w sposób jw. wyrażone jednoznacznie.
Czy środowisko odpowie w sposób czynny i kiedy to nie zależy ode mnie ani od nikogo z Was.
Proszę zatem nie nawoływać do tego. To musi być rzeczywisty ruch oddolny i będzie.
Związek zachowa się najlepiej jak można, zgodnie z sugestiami fachowców. Sprawa jest poważna i stawka wysoka. Dlatego bez emocji. To MF ma ciśnienie :)
Forum powinno zamilknąć w sprawie nawoływania do absencji. To nie jest potrzebne.
Wystarczy iskra, by wszystko stanęło. Może to być w każdej chwili. Może to być poniedziałek, może jeszcze nie. Idą Święta. Spokojnie. Broń atomową środowisko ma wciąż w zanadrzu.

Iskra jest jedna brak likwidacji wymogu 55 w noweli ustawy zaopatrzeniowej i granica stoi od razu i good bay lenin adijos muczaczos asta lawista.
 
Z racji przebywania na zwolnieniu lekarski, kurowaniu się, policzyłem ile każdej grupie zaszeregowania wzrośnie wynagrodzenie zasadnicze brutto:

1. Młodszy Specjalista SC-S max 2349,59 zł
2. Specjalista SC-S max 2928,26 zł,
3. Starszy Specjalista SC-S max 3548,50 zł,
4. Młodszy Ekspert SC-S max 4125,51 zł,
5. Ekspert SC-S max 4524,59 zł,
6. Starszy Ekspert SC-S max 4822,23 zł,

i teraz do swojego zasadniczego wynagrodzenia brutto dolicz sobie 655 zł, i nagle okazuje się że wg porozumienia będziesz w grupie wyższej. Wierzysz w to??,
 
Ostatnia edycja:
Z racji przebywania na zwolnieniu lekarski, kurowaniu się, policzyłem ile każdej grupie zaszeregowania wzrośnie wynagrodzenie zasadnicze brutto:

1. Młodszy Specjalista SC-S max 2349,59 zł
2. Specjalista SC-S max 2928,26 zł,
3. Starszy Specjalista SC-S max 3548,50 zł,
4. Młodszy Ekspert SC-S max 4125,51 zł,
5. Ekspert SC-S max 4524,59 zł,
6. Starszy Ekspert SC-S max 4822,23 zł,

i teraz do swojego zasadniczego wynagrodzenia brutto dolicz sobie 655 zł, i nagle okazuje się że wg porozumienia będziesz w grupie wyższej. Wierzysz w to??,


Niestety, wielu uwierzy !!

Dwa lata temu, nie mogłem uwierzyć - mając prawie maksa (st.spec.SC) -
- gdy "kolega" z referatu (spec.SC) POKAZAŁ mi, o ile WIĘCEJ zarabia,
a była to niemała różnica!

Zresztą, w cuda można nie wierzyć, ale z cudami należy się liczyć ...

ps
Oczywiście, w tym wypadku, absolutnie się z cudem nie liczę.
 
Dobrze że Sławek tego nie podpisał i chwała mu za to, wszystkie te zapewnienia Banasia nie są warte funta kłaków. Może ktoś mi powie jakie będzie przeciętne uposażenie miesięczne funkcjonariusza w roku 2019. Czy od stycznia będzie liczone z kwotą 655 zł czy bez tej kwoty, bo według Banasia mają te pieniądze wypłacić do III kwartału ale liczyć mają od stycznia? Jest to bardzo istotne dla tych którzy chcą od stycznia iść na emkę. Wliczą w styczniu do średniej tą podwyżkę czy nie ????
Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać linie.
 
Dobrze że Sławek tego nie podpisał i chwała mu za to, wszystkie te zapewnienia Banasia nie są warte funta kłaków. Może ktoś mi powie jakie będzie przeciętne uposażenie miesięczne funkcjonariusza w roku 2019. Czy od stycznia będzie liczone z kwotą 655 zł czy bez tej kwoty, bo według Banasia mają te pieniądze wypłacić do III kwartału ale liczyć mają od stycznia? Jest to bardzo istotne dla tych którzy chcą od stycznia iść na emkę. Wliczą w styczniu do średniej tą podwyżkę czy nie ????
Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać linie.


Ech stefan, stefan ...

Skoro 655 zeta jest absurdem III-go kwartału, szczególnie biorąc pod uwagę
wcześniejsze wybory parlamentarne
(pomysł prezia) - ze względu na termin
wyborów do europarlamentu - to KTO (prócz Ciebie), choćby pomyśli o wliczaniu
kwot wirtualnych do emerytury ?!

Nie, nie powiem Ci: - "idź spokojnie na emkę i zapomnij o tym grajdole", lecz
wyłącznie dlatego, że CHCIAŁBYM się mylić ...
 
Ech, narzekacie na podwyżkę tymczasem "główny pjoner "S"ukcesu" tłumaczy i objaśnia jaki to everest zdobył:

skarbofcy.jpg

Adam podziwiam że chce Ci się tam produkować.
 
Ech, narzekacie na podwyżkę tymczasem "główny pjoner "S"ukcesu" tłumaczy i objaśnia jaki to everest zdobył:

Pokaż załącznik: 6019

Adam podziwiam że chce Ci się tam produkować.


Jeśli @Inspektor - jak pisze - "złapał" jakąś kasę (i zapewne już "trzyma"),
a potem - jak pisze - "spieprzał", zanim mu ktoś ją odbierze (niby jak przy
tylu "świadkach"), to rodzi tylko pewność, że kasę ma JUŻ w kieszeni.

Z zasady, nikomu nie zaglądam w portfel, jednak muszę się przyznać tym
razem do chwili niezdrowej ciekawości: - co to za kasę "złapał" Inspektor?
Nieee ... no, bo nie jest to kasa z końca III-go kwartału, a jednak "złapał"!

To nie "inspektor", to Magik, co "trzyma" KASĘ i woła: "wszyscy ją dostaną,
ale dopiero pod koniec III-go kwartału przyszłego roku, a teraz spieprzam ..."
po czym dodaje (ale już szeptem): "10 miesięcy powinno starczyć na zatarcie
śladów za sobą (i kasą)".

Hmmm ... tak się zastanawiam - co ja pamiętam sprzed 10-ciu miesięcy ...
 
Czy taki ktoś jak @Inspektor jest w stanie reprezentować kogokolwiek poza sobą ? Czy nie czas skarbowcy podziękować już "łapaczowi" kasy ?
 
Proponuje zostawić juź skarbowców w spokoju, nie uźywac przy tym niekulturalnych epitetów. Czas pokazał, źe mamy rozbieźne interesy. Dlatego nie ma co poruszać tutaj na forum problemów tej grupy zawodowej, tak jak problemów kominiarzy, cieśli itp. Mam nadzieje ze byli pracownicy Uks, ktorzy zostali funkcjonariuszami zrozumieją, źe Nasz związek to dla nich nadzieja na poprawe ich sytuacji sluzbowej. Szkoda, ze uprawnienia emerytalne maja liczone od roku, ale moze wlasnie brak uczciwego zwiazku, ktory moglby im wskazac droge do tego sie przyczynil. Funkcjonariusze celni protestowali, kierowali sprawy na droge sadową, do TK, a kiedy okazało się, źe PIS nie respektuje wyroków TK zebrali ponad 100 tys podpisow, aby wyjsc z inicjatywą ustawodawczą. Do dnia dzisiejszego nie wykonuje sie postanowien pamietnego wyroku w kwestii rownouprawnienia sluzb, ale funkcjonariusze celni przynajmniej zostali wpisani do ustawy zaopatrzeniowej. W przypadku pracownikow UKS lobbing w przedmiotowej sprawie dopiero w Senacie to naprawde za późno zwlaszcza po slowach ktore wyglosil tam mb. Wprawdzie jako spolegliwym i bojazliwym mb w wiekszosci przypadkow w kraju dal wladze uksowi nie dla cla, to jednak dla nie kierowniczych funkcjonariuszy uks to marna pociecha. Karatecy mają wiekszy szacunek dla silniejszych pomimo, ze mogą ich bardziej nienawidziec od słabeuszy. Reasumując integrujmy sie we wlasnej grupie funkcjonariuszy scs, nie idzmy torem myslenia nakreślonego przez sztuczny twór kasu i nie patrzmy na innych. Trzymajmy linię!!!
 
Proponuje zostawic‡ juz skarbowcow w spokoju, nie uzywac przy tym niekulturalnych epitetow. Czas pokazal, ze mamy rozbiezne interesy. Dlatego nie ma co poruszac tutaj na forum problemow tej grupy zawodowej, tak jak problemow kominiarzy, ciesli itp. Mam nadzieje ze byli pracownicy Uks, ktorzy zostali funkcjonariuszami zrozumieja, ze Nasz zwiazek to dla nich nadzieja na poprawe ich sytuacji sluzbowej. Szkoda, ze uprawnienia emerytalne maja liczone od roku, ale moze wlasnie brak uczciwego zwiazku, ktory moglby im wskazac droge do tego sie przyczynil. Funkcjonariusze celni protestowali, kierowali sprawy na droge sadowa, do TK, a kiedy okazalo sie™, ze PIS nie respektuje wyrokow TK zebrali ponad 100 tys podpisow, aby wyjsc z inicjatywa ustawodawcza. Do dnia dzisiejszego nie wykonuje sie postanowien pamietnego wyroku w kwestii rownouprawnienia sluzb, ale funkcjonariusze celni przynajmniej zostali wpisani do ustawy zaopatrzeniowej. W przypadku pracownikow UKS lobbing w przedmiotowej sprawie dopiero w Senacie to naprawde za pozno zwlaszcza po slowach ktore wyglosil tam mb. Wprawdzie jako spolegliwym i bojazliwym mb w wiekszosci przypadkow w kraju dal wladze uksowi nie dla cla, to jednak dla nie kierowniczych funkcjonariuszy uks to marna pociecha. Karatecy maja… wiekszy szacunek dla silniejszych pomimo, ze moga… ich bardziej nienawidziec od slabeuszy. Reasumujac integrujmy sie we wlasnej grupie funkcjonariuszy scs, nie idzmy torem myslenia nakreslonego przez sztuczny twor kasu i nie patrzmy na innych. Trzymajmy linie™!!!
Zmienilem znaki, aby bylo czytelniej. Pozdr.
 
Jeżeli podajesz wyliczenie górnej granicy do danego stanowiska to proszę sprawdź co w odpowiednim publikatorze i nie wpisujcie bzdur
 
Back
Do góry