• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

wyjazd wg granica.gov.
Dorohusk - 4 godz.
Hrebenne - 12 godz.
Korczowa - 15 godz.
Piszę tylko o przejściach z UA bo to jedno z "moich" przejść, i tylko towarówka, bo osobowe od nas nie zależą. Co się dziej w Dorhusku? Lekarzy zabrakło w Chełmie? Hrebenne tak trzymać, Korczowa Wzorowo, chociaż to weekend zróbmy jeszcze większe kolejki, przecież pewne że przyjedzie jakiś wielokwitowiec, nad którym trzeba się skupić dłużej. Róbmy swoje, b. dokładnie, bo albo masz miękie serce albo twardą d..ę. Pozdrawiam z kolejki do lekarza
 
Czy nie czujecie się psychicznie wypaleni??? Ciagły lęk o prace, życie w ubóstwie bez żadnych prespektyw na poprawe bytu, wstyd przed rodziną i znajomymi z powodu niskich zarobków, stres w pracy. Chyba najwyższy czas odwiedzic lekarza psychiatrę-to jest normalne zachowanie w służbach mundurowych, że nie wytrzymują stresu i owdwiedzają psychiatre a tam czeka nas długotrwałe leczenie i niestety długotrwałe przebywanie na L-4.
 
Skoro dyrektorzy IAS i wszyscy sygnatariuszy porozumienia twierdzą że będą awanse w stanowisku jeśli mnożnik pozwoli tylko na częściową lub brak podwyżki, to muszą zdawać z tego sprawę że tych awansów w stanowisku będzie około 8 tysięcy. Kto w to wierzy że tyle awansów dadzą?
Na granicy pełnią służbę głównie młodsi specjaliści i specjaliści i to my nic nie dostaniemy. Bo nie wierzę że kierownicy oddziałów awansują 4/5 oddziału granicznego. To musi być rozwiązanie systemowe na poziomie rozporządzenia.

Tak, o to właśnie chodziło autorowi pomysłu ze strony rządowej w tym fragmencie "porozumienia".
Teraz 95% z nas zastanawia się, przelicza, głowi, podsuwa różne pomysły - jak by tu ugryźć 655...
Dajemy się zapędzić w tę ślepą uliczkę, a tymczasem przecież nie o to chodziło!
Oni po to wstawili to do "porozumienia", żeby mieć podkładkę, że się nie da dać...
Czy ZZ Policji dyskutowały lub wciąż jeszcze dyskutują, wraz z tysiącami Policjantów na ich forum, jak zmieniać stosowne/niestosowne rozporządzenia??

To właśnie staram się od jakiegoś czasu pokazać - jesteśmy dyskryminowani.
A w związku z tym, że praktycznie zawsze nas gorzej traktowano, to się przyzwyczailiśmy i uważamy takie podejście strony rządowej za normalne.
A skoro to normalne, to my - jako odpowiedzialni za kraj, budżet, praworządność itp. funkcjonariusze - "rozumiejąc obiektywne uwarunkowania", staramy się znaleźć - wyręczając w swej gorliwości drugą stronę - jak najlepsze, najtańsze i najłatwiejsze dla MF rozwiązania.


A o co nam właściwie chodzi?
Czy ktoś sam pomyślał kiedykolwiek o naszym interesie?
 
W recepcji:
- Prosze szanownej pani, zasłałem łóżko
- Bardzo uprzejmie z pana strony
- D ł o b i a z g
 
Ostatnia edycja:
Z przykrością muszę stwierdzić iż chyba nie zasługujemy na to by być pełnoprawną mundurówką. Policjanci wywalczyli swoje! Dlaczego? Bo byli zdeterminowani i ochłapów nie przyjmowali. Ponadto większość z nich ma jaja , nie to co u nas...Potrafili się zmobilizować mimo, iż jest ich 100 tys. Każdy narzeka, że pensje opłakane, ale do lekarza chętnych nie ma. Mówię o granicach, bo tylko korek na granicy będzie medialny i dzięki temu cel można osiągnąć. Kolejki Tirów po kilkanaście godzin są normą w hrebennem i korczowej, wiec o żadnym proteście nie ma mowy. Zobaczcie na stan osobowy na granicach. Tylu co zawsze. Ludzie to nasza ostatnia szansa. Nie możemy się godzić na dyskryminacje w porównaniu z innymi służbami i zadowoleniu się ochłapami. Następna podwyżka będzie za około 10 lat pewnie. Wystarczy masowo zadbać o zdrowie i wywalczymy to co nam się należy. Tylko czy mamy na tyle "odwagi" żeby zawalczyć..... Każdy czeka na jakieś "pozwolenie" na protest z "góry", sygnał. A nie na tym rzecz polega. To ma iść od nas, oddolnie ! Żaden kierownik nie przyjdzie i nie powie: idźcie się podleczyć. Zrozumcie, że na granicy wszystkim awansu na stanowisku nie dadzą.
 
Może ktoś ostatni apel Sławka ze strony głównej wklei - z pdf - jako tekst na forum !!! Może paru ludziską się przyda ???
 
Skąd ty się urwałeś?

Wybudziłeś się ze śpiączki?

Chyba nie do końca z tobą wszystko w porządku

Niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem

Bolo, chłopie Ty się ogarnij. Piszę z granicy i tutaj nic się nie dzieje. I ludzie czekają ze zwolnienia i bo nie chcą ich zmarnowac. Siedzisz gdzieś w biurze i się wymadrzasz a nie wiesz co się dzieje na granicy. A kolejki 7-12 godz na hrebennym to zeden protest tylko zwykły dzień. Dlatego ja i wielu funk. czekamy na konkrety.
 
Zapytajmy się siebie sami. Czy lubisz być robiony w balona przez kogokolwiek? Czy jesteś gorszy od innych służb mundurowych? Czy Twoja rodzina powinny mieć gorsze warunki życiowe niż rodzina np. pograniczników? Czy słowo sprawiedliwość nic dla Ciebie nie znaczy? Czy w zasadzie zgadzam się z ideą protestu , ale myślę sobie, że się przyczaję , inni niech ryzykują a ja może na tym skorzystam? Czy w zasadzie nie chcę mieć takich samych praw jak inne służby mundurowe? Jeżeli odpowiesz twierdząco na te pytania, to proszę Cię nie gadaj pod nosem na korytarzu w pracy , jakie to wszystko niesprawiedliwe. Jak te ZZ mnie zdradziły ! Wracaj do roboty i siedź cicho. Tylko żebyś nie miał do nikogo pretensji , że znów ktoś Cię wyru...ł. Widocznie to Ci nie przeszkadza...Jeżeli natomiast nie zgadzasz się z chociaż jednym pytaniem to zadbaj o swoje zdrowie. To jest coś co masz najcenniejsze. A kiedyś będziesz mógł powiedzieć , tak! protestowałem i wywalczyłem równe traktowanie z innymi służbami. Nareszcie poczułem, że nie jestem obywatelem gorszej kategorii! Ja chcę się tak poczuć, A Ty....?
 
Bolo, chłopie Ty się ogarnij. Piszę z granicy i tutaj nic się nie dzieje. I ludzie czekają ze zwolnienia i bo nie chcą ich zmarnowac. Siedzisz gdzieś w biurze i się wymadrzasz a nie wiesz co się dzieje na granicy. A kolejki 7-12 godz na hrebennym to zeden protest tylko zwykły dzień. Dlatego ja i wielu funk. czekamy na konkrety.
Dobrze zaproponuje Ci konkret: wez mlotek i sie pie... ij w czolo...
 
Bolo, chłopie Ty się ogarnij. Piszę z granicy i tutaj nic się nie dzieje. I ludzie czekają ze zwolnienia i bo nie chcą ich zmarnowac. Siedzisz gdzieś w biurze i się wymadrzasz a nie wiesz co się dzieje na granicy. A kolejki 7-12 godz na hrebennym to zeden protest tylko zwykły dzień. Dlatego ja i wielu funk. czekamy na konkrety.

Masz racje zgadzam się z Tobą. Wszyscy pytają to od kiedy nod kiedy... bo każdy wie że to musi być SRU a nie takie tykanie.
 
Bolo, chłopie Ty się ogarnij. Piszę z granicy i tutaj nic się nie dzieje. I ludzie czekają ze zwolnienia i bo nie chcą ich zmarnowac. Siedzisz gdzieś w biurze i się wymadrzasz a nie wiesz co się dzieje na granicy. A kolejki 7-12 godz na hrebennym to zeden protest tylko zwykły dzień. Dlatego ja i wielu funk. czekamy na konkrety.
Jakie konkrety? Czytałeś co napisał Sławek w komunikacie? Jeśli nie to przeczytaj, wydrukuj, pokaz innym przestań gadać o konkretach bo już bardziej konkretnych nie będzie
 
Bolo, chłopie Ty się ogarnij. Piszę z granicy i tutaj nic się nie dzieje. I ludzie czekają ze zwolnienia i bo nie chcą ich zmarnowac. Siedzisz gdzieś w biurze i się wymadrzasz a nie wiesz co się dzieje na granicy. A kolejki 7-12 godz na hrebennym to zeden protest tylko zwykły dzień. Dlatego ja i wielu funk. czekamy na konkrety.

Wygląda na to, że PAN SŁAWEK powinien chyba zaprosić dla WAS doktora na OC.
 
Back
Do góry