• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Właśnie udowodniłeś, że sam niezbyt czytasz.... Mój poziom determinacji jest wysoki od 2 tygodni, i co ?

Proszę więc utrzymywać... swój poziom determinacji, nie denerwować się, że się jest już 2 tygodnie bohaterem i nikt tego nie docenia.
Proszę się też nie niecierpliwić, tylko przeanalizować wszystkie takie nasze historie z ostatnich lat, a zwłaszcza najnowszy (bezprecedensowy, jak pisałem wcześniej, za co chwała im) przypadek działań Kolegów z Policji.
Spokojnie róbmy swoje, tłumaczmy innym o co nam wszystkim chodzi.

Sytuacja jest dobra, więc ją trzeba wykorzystać.


PS. I proszę na koniec, żebyśmy się nie obrażali - na siebie nawzajem i na to, że za długo coś nam nie wychodzi.

: )
 
Właśnie radiozet podało, że Służba Więzienna podpisała porozumienie, że dostaną podwyżki średnio 650 zl na etat. Inne postulaty też wywalczyli. Bierzemy się za walkę dla nas bo nikt nam nic nie da jak nie poczują nacisków.
 
Właśnie radiozet podało, że Służba Więzienna podpisała porozumienie, że dostaną podwyżki średnio 650 zl na etat. Inne postulaty też wywalczyli. Bierzemy się za walkę dla nas bo nikt nam nic nie da jak nie poczują nacisków.


No właśnie, ta informacja potwierdza skuteczność działań innych służb.
Róbmy więc swoje i bądźmy kolejnymi wygranymi.
Okienko zainteresowania medialnego już się przymyka, więc pora na spowodowanie okoliczności przywracających zaangażowanie mediów.
 
Walec może i rozpędza się powoli, ale niech tylko ktoś stanie na jego drodze...
Trzymamy linię i nie pozwalamy sobie na nerwowe reakcje. Niech rusza "poczta pantoflowa", uświadamiamy niedowiarków, malkontentów, że to nasza szansa na lepsze jutro. Innym się udało, dlaczego nam ma się nie udać. Wykażmy odrobinę determinacji, wspierajmy Sławka.
Mi się znacznie pogorszyło, niestety muszę mój stan skonsultować u specjalisty, na razie mam L-4 do końca listopada.
 
Ku pokrzepieniu niecierpliwych i bardziej niezdecydowanych pragnę uprzejmie zwrócić uwagę Koleżanek i Kolegów na nagły wysyp różnego typu "nowalijek" na forum.
Pojawia się cała gromada młodych i prężnych... forumowiczów, żądnych powrotu do starych kotletów sprzed miesięcy.
Akurat w momencie, gdy zaczyna się konkretyzować atmosfera powszechnego działania na rzecz naszych najważniejszych spraw.

Proszę więc zrozumieć, że to najlepszy dowód, że nasze działania zostały już uznane za niewygodne z punktu widzenia strony rządowej...
 
:cool:"Człowieku! Czyś ty też zwariował? Przecież ty masz być chory! No... Ty jesteś chory! Cięż-ko cho-ry! Pięćdziesiąt tysięcy złotych ten dzień mnie kosztował! Czy... Chcesz siedzieć razem ze mną?! Jak ci się nudzi to wyjedź! Na grzyby pojedź! Szlag mnie trafi! "
I tak trzymać:p
 
Ku pokrzepieniu niecierpliwych i bardziej niezdecydowanych pragnę uprzejmie zwrócić uwagę Koleżanek i Kolegów na nagły wysyp różnego typu "nowalijek" na forum.
Pojawia się cała gromada młodych i prężnych... forumowiczów, żądnych powrotu do starych kotletów sprzed miesięcy.
Akurat w momencie, gdy zaczyna się konkretyzować atmosfera powszechnego działania na rzecz naszych najważniejszych spraw.

Proszę więc zrozumieć, że to najlepszy dowód, że nasze działania zostały już uznane za niewygodne z punktu widzenia strony rządowej...


Kolejny raz bardzo trafnie

Pogratulować przenikliwości

To ten czas

Trzymać linię
 
Porozumienie


Zawarte w dniu 19.11.2018 r. w Warszawie
Pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości oraz NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników więziennictwa.
§ 2​
1. Od dnia 01 stycznia 2019r. funkcjonariusze otrzymują podwyżkę uposażenia w przeciętnej miesięcznej wysokości 655 zł brutto .............
2. Od dnia 01 stycznia 2020r. funkcjonariusze otrzymują podwyżkę uposażenia w przeciętnej miesięcznej wysokości nie mniej, niż 500 zł brutto na etat .............
§ 3
Minister Sprawiedliwości w porozumieniu z właściwymi Ministrami opracuje i przedstawi projekt nowelizacji Ustawy z dnia 18 lutego 1994r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji .................................................. ........ oraz ich rodzin przewidujący usunięcie art. 18b w ust 1 warunku ukończenia 55, roku życia uprawniającego do nabycia emerytury policyjnej - w terminie umożliwiającym wejście w życie zmian z dniem 01. lipca 2019r.
§ 5​
W odniesieniu do kwestii dotyczącej zrównania statusu funkcjonariuszy przyjętych po raz pierwszy do służby po dniu 01 stycznia 1999r. ze statusem funkcjonariuszy przyjętych przed tą datą, w zakresie art. 15a Ustawy z dnia 18 lutego 1994r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji .................................................. ................ oraz ich rodzin, Strony pozostają przy rozbieżnych stanowiskach i deklarują wole rozwiązania problemu do 30 września 2019r.




21 listopada dowiemy się Czy Pan Banaś chociaż raz zachowa się przyzwoicie w stosunku do celników i podpisze przynajmniej takie porozumienie, zrobi to minimum na jakie było stać jego kolegów z Rządu, Ministra MSW i Ministra Sprawiedliwości.
 
...

21 listopada dowiemy się Czy Pan Banaś chociaż raz zachowa się przyzwoicie w stosunku do celników i podpisze przynajmniej takie porozumienie, zrobi to minimum na jakie było stać jego kolegów z Rządu, Ministra MSW i Ministra Sprawiedliwości.


Ależ Kolego ...
Kimże jest ten gościu, że jego podpis miałby być cokolwiek wart?
Wszak wydało się już, jakich lewizn się dopuścił - jest niewiarygodny!
Poza tym wiesz przecież, kto jest szefem resortu finansów ...
 
Ostatnia edycja:

Ważne, jak to "zróżnicowanie" jest postrzegane przez funkcjonariuszy bądź cywili.
Uważam za niezmiernie istotne dla funków, odniesienie do wieku i słynnego art.15a ...

Odniesienie do wieku jak piszesz jest złudne.
Art.18b wskazany w porozumieniach dotyczy przyjętych po1.01.2013. Nie dot regulacji Art 12 ust.em. A tu tylko my mamy cezure 55 i ona pozostaje!!!!.
Dalej Art. 15d liczenie okresów służby dalej w lesie dla fscs i to różni naszą sytuację od sytuacji innych mundurowych.
Niemniejistotne wg mnie.
Cywili jeśli dostaną to co w innych porozumieniach to ok. Ja też cywil;).
No i kwestia ucywilnionych.
Czyli spory katalog różnic.
 
Back
Do góry