• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Jeżeli teraz się poddamy to już nigdy ta władza nie potraktuje nas poważnie. Związek Solidarność przeciwko tej władzy nie stanie.
 
Krótkie podliczenie obiecanek cacanek, 600 000 000 / ok. 60 000 osób / 3 lata / 13 m-cy (+13-nastka) = ok. 256 zł na osobę.
Jeżeli odejmiemy średnią usługę ok.10% to daje 230 zł, jezeli odejmiemy inne składowe np. Fundusz 3% LUB coś podobnego ok.5% to daje 219 zł, jeżeli weźmiemy pod uwagę, ze kadrze kierowniczej trzeba dac wiecej, to moze każdy dostanie po około 150 zł. I tyle w temacie. Piszę to w celu rozważenia faktycznych działań MF-u i tzw. Solidarności, tzw. bo uwlaszczonej w mojej izbie na stołkach
 
Krótkie podliczenie obiecanek cacanek, 600 000 000 / ok. 60 000 osób / 3 lata / 13 m-cy (+13-nastka) = ok. 256 zł na osobę.
Jeżeli odejmiemy średnią usługę ok.10% to daje 230 zł, jezeli odejmiemy inne składowe np. Fundusz 3% LUB coś podobnego ok.5% to daje 219 zł, jeżeli weźmiemy pod uwagę, ze kadrze kierowniczej trzeba dac wiecej, to moze każdy dostanie po około 150 zł. I tyle w temacie. Piszę to w celu rozważenia faktycznych działań MF-u i tzw. Solidarności, tzw. bo uwlaszczonej w mojej izbie na stołkach[/QUOT

Teraz sobie nagle dostrzegli potrzebę modernizacji. "Przypadkowo" po tym jak ZZ Celnicy PL przedłożyli gotowy projekt ustawy modernizacyjnej KAS. Jeszcze niby po konsultacjach z rządową satelita związkową z SOL(i)Darności :confused:
 
Ostatnia edycja:
Krótkie podliczenie obiecanek cacanek, 600 000 000 / ok. 60 000 osób / 3 lata / 13 m-cy (+13-nastka) = ok. 256 zł na osobę.
Jeżeli odejmiemy średnią usługę ok.10% to daje 230 zł, jezeli odejmiemy inne składowe np. Fundusz 3% LUB coś podobnego ok.5% to daje 219 zł, jeżeli weźmiemy pod uwagę, ze kadrze kierowniczej trzeba dac wiecej, to moze każdy dostanie po około 150 zł. I tyle w temacie. Piszę to w celu rozważenia faktycznych działań MF-u i tzw. Solidarności, tzw. bo uwlaszczonej w mojej izbie na stołkach

40370169-1778315435627928-8310879945324756992-n.jpg
 
proszę bardzo

jakie macie propozycje dla protestu cywili w kas?

jak oceniacie poparcie dla takich działań w waszych jednostkach?

co chcecie osiągnąć?

jakie formy nacisku proponujecie?

Przede wszystkim chodzi o waloryzację wynagrodzeń za rok 2018r. i zagwarantowana ustawowo za lata kolejne. Dotyczy to pracowników KAS, a nie tylko SCS i ten postulat mundurowych i cywili zjednoczy :)
Po drugie funkcjonariusze SCS mają poprawnie sformułowane postulaty w projekcie obywatelskim ustawy - i to realizacji tych wszystkich postulatów winni się domagać. Co więcej mam świadomość, że postulaty się powielają, mam też świadomość, że sami - bez cywili czy innych służb mundurowych NIC NIE OSIĄGNIEMY. Zatem konieczna jest współpraca!!!
 
proszę bardzo

jakie macie propozycje dla protestu cywili w kas?

jak oceniacie poparcie dla takich działań w waszych jednostkach?

co chcecie osiągnąć?

jakie formy nacisku proponujecie?

wspaniałe są wasze postulaty

jednakże proszę o pomysły, w jaki sposób chcecie wywrzeć nacisk na decydentów?

jakie formy, według was, miałyby szanse na szeroki oddźwięk w środowisku cywilnym

bo mam nadzieję że są inne pomysły, niż artykułowanie postulatów cywili przez protestujących funków?
 
Ja skarbowiec czekam na ogłoszenie terminu protestu i bardzo chętnie pójdę na l4. Zacznijmy coś robić bo i Was i Nas już pogrzebali.
 
Witam,
Jestem tzw. ucywilnionym pracownikiem KAS oraz członkiem związku zawodowego Celnicy.pl. Uczestniczyłem w akcjach np. zbierania podpisów do projektów: modernizacyjnych KAS oraz poprawiającej tzw. emert. mundurową. Przy tej okazji podzielę się swoimi doświadczeniami. Jesteśmy połączeni (US, UKS, SC). Ludzie z wszystkich organizacji składali podpisy pod projekt. modernizacyjnym KAS, ale tylko SC składała podpisy pod projektem ust. poprawiającej emert. mundurową. Sporo osób w ogóle nie złożyło podpisu bo się boją. Swoje podpisy złożyły też osoby z innych związków. Tu się trochę zatrzymam. Bo dotyczy to akcji protestacyjnej. Rozmawiałem ze wszystkimi. Osoby z innych związków, ale też koleżanki i koledzy z Celnicy.pl i ludzie będący poza związkami nie wierzą w jakąkolwiek akcję bez konsolidacji działań wszystkich związków i ludzi nie zaangażowanych. Mówią, że przewodniczący wszystkich związków nie potrafią się dogadać. Ponadto wnoszone postulaty dotyczą w większości tylko funkcjonariuszy.
Nie wiem jaka jest prawda. Wiem ile zrobił Sławek Siwy - dzięki za poświęcenie.
Jest zaproszenie do osób z innych związków na stronie - to widać.
Panie Sławku pytanie do pana. Czy przewodniczący innych związków otrzymali imienne zaproszenia?

My jesteśmy zdeterminowani. Działamy mimo wszystko i rozmawiamy. Chcemy wreszcie normalności.
pozdrawiam
 
@Tymoteuszu ...
KAŻDY, który CHCE normalności, BĘDZIE ROZMAWIAŁ!

 
Tymoteuszu, jako ucywilniony najlepiej wiesz, że robimy wiele w sprawie ucywilnionych funkcjonariuszy i jest także postulat dot. Was, jak również wynagrodzenia wszystkich, warunki służby dot. pracowników funkcjonariuszy i inne od 6-go dot. w znacznej części także pracowników. Jakie jeszcze postulaty chciałbyś ująć? Pisałem w apelach, ze sprawa jest otwarta. czekam na propozycje.
Co do zaproszenia to wysłałem tak jak wysyła MF i tak jak wysyłałem wcześniej, np. przed wejściem KAS, gdy zapraszałem wszystkie ZZ. Są to adresy różne, mianowicie i imienne i te figurujące na stronach ZZ. Przyszli wtedy na spotkanie przedstawiciele ZZ PEA i Federacji Pracowników Skarbowych. ZZ SC nie przyszły. Solidarność także wtedy nie przyszła, choć wszyscy wiedzieli. Czyli kto chciał to przyszedł. Tak samo obecnie, każdy wie i mam nadzieję tym razem wszyscy będą. Napisałem też, że te ZZ(POZA CENTRALAMI, bo centrale dostały), które nie dostały zaproszenia, proszę by czuły się zaproszone. Informacja jest powszechna i takie ZZ niezrzeszone już odpowiadały, że będą.
 
Ostatnia edycja:
A co ma wspólnego stefan123 z ZZ CELNICY PL? Nawet nie jest członkiem Związku.

Panie Sławku z całym szacunkiem , Stefan 123 ma więcej wspólnego ze ZZ Celnicy PL niż niejeden tu wypowiadający się , wiem co mowię bo znam go osobiście , nie opuścił żadnej akcji protestacyjnej mało tego namawiał i woził chetnych wielokrotnie do Warszawy, prawda jest ze zrezygnował z członkostwa być może pod wpływem emocji , ale jego skladki nadal wpływają na konto związku. Dlatego uważam ze Pana ocena jest bardzo niesprawiedliwa.
 
Nie wiedziałem i miałem wrażenie, że tylko mnie atakuje. Przepraszam.
Robię ile mogę, by to jakoś poskładać, by wywalczyć ile się da dla środowiska, wobec totalnej ignorancji MF i dlatego bolesne są słowa źle rozumianej krytyki. Udaje się pomału, bo dzięki projektowi obywatelskiemu i zapowiedzi referendum, MF zaproponował modernizację. Jak dobrze wspólnie pociągniemy temat, to pozmieniamy priorytety w zapowiedzianej modernizacji, zyskamy gwarancje, których na razie brak i będzie całkiem nieźle. Wielu już przeszkadza i naprawdę musimy przeciwdziałać wszelkim działaniom, które mogą Nam zaszkodzić w osiągnięciu celów. Stefan123 niestety wpisuje się po tej stronie szkodzącej obecnie. Stefan123 skrytykował np. totalnie projekt obywatelski w czasie akcji zbierania podpisów i niestety, z całym szacunkiem, ale przez Jego wpisy mogło Nam zabraknąć te parę tysięcy, bo robił wiele by zniechęcić do zbierania podpisów. Jeżeli w przeszłości działał jak należy to szacunek i proszę o wybaczenie, ale obecnie proszę stefana123 o refleksję. Przecież ruszyliśmy co nieco do przodu.
Stefan123 zaufaj mi, przecież nie raz udowodniłem, że udaje mi się rozeznać kierunki działań i pchnąłem różne sprawy do przodu. Tak samo teraz już drgnęło i jak uda Nam się, jako środowisku, zneutralizować nieco tych współpracujących z rządem, to będzie dużo lepiej. My w modernizacji zapisaliśmy 2 razy więcej na podwyżki niż Pani Minister Czerwińska zapowiedziała. To są rozpoczęte negocjacje na odległość. Ubolewam nad tym, że na odległość, ale cóż takie mamy obecnie standardy. Jeżeli, jak wspomniałem, dobrze sprawę poprowadzimy dalej - czytaj pociągniemy to co robimy - to MF pozmienia priorytety i będziemy wszyscy naprawdę zadowoleni. Naciskamy też na realizację innych, równie ważnych postulatów, o których wielu chciałoby już zapomnieć.
Jeszcze raz proszę o wybaczenie i proszę o zaufanie.
 
Miałem zamiar przestać się odzywać po nazwaniu mnie przez jednego z kolegów wiejskim głupkiem ze względu na inny pogląd, ale ponieważ tak to wyszło to jeszcze coś napiszę w celu wyjaśnienia. Przede wszystkim dla mnie jesteś Sławek bohaterem i człowiekiem zasługującym na najwyższy szacunek, uznanie i sympatie. Ale to nie znaczy że, nie mogę mieć własnego zdania na różne tematy i na moje nieszczęście jeszcze o tym pisać. Do powstania kasu zgadzałem się ze wszystkim co robiłeś, brałem udział tak jak moja koleżanka napisała we wszystkich akcjach organizowanych przez Celników łącznie z przełamaniem swojego strachu przed oddaniem krwi, L-4, urlopach na żądanie wszystko dla ratowania Służby Celnej przed włączeniem jej w struktury urzędów skarbowych. Niestety nie udało się, ale nigdy się z tym nie pogodziłem i z stąd bierze się moja frustracja, mój bierny opór i negowanie wszystkiego co wiąże się z kasem. Jeśli chodzi o moich skrzywdzonych kolegów ze służby którzy zostali wyrzuceni lub ucywilnieni chcę napisać że, jestem całym sercem po ich stronie i oni dla mnie są funkcjonariuszami cały czas pomimo tak perfidnego potraktowania i wierzę że, kiedyś sprawiedliwość odda im to co tak wrednie i podstępnie zabrał banas. Jeśli chodzi o projekt obywatelski to negowanie go było tylko konsekwencją negowania wszystkiego co wiąże się z kasem. Sławek to że, ja w jakimś stopniu jestem odpowiedzialny za niepowodzenie projektu nie jest do końca prawdą bo wielu kolegów właśnie z tego samego powodu nie podpisało się pod tym projektem, po prostu nie identyfikują się z kasem bo jest czymś obcym, nie naszym. Zresztą zainteresowanie projektem było bardzo nikłe i nawet nie zauważyłem żeby ktoś z mojego otoczenia zbierał podpisy lub nawet wspominał o projekcie. To nie to, co było przy projekcie dotyczącym naszych emek, wtedy wszyscy podpisywali i zbierali. Takie jest moje zdanie na kas, do dzisiejszego dnia po 20 miesiącach istnienia tego tworu nie jestem wstanie zrozumieć sensu tej reformy. Za wiejskiego głupka urazy nie chowam, cóż każdy ma prawo do swojego zdania.
Pozdrawiam Cię Celina.
 
Miałem zamiar przestać się odzywać po nazwaniu mnie przez jednego z kolegów wiejskim głupkiem ze względu na inny pogląd, ale ponieważ tak to wyszło to jeszcze coś napiszę w celu wyjaśnienia. Przede wszystkim dla mnie jesteś Sławek bohaterem i człowiekiem zasługującym na najwyższy szacunek, uznanie i sympatie. Ale to nie znaczy że, nie mogę mieć własnego zdania na różne tematy i na moje nieszczęście jeszcze o tym pisać. Do powstania kasu zgadzałem się ze wszystkim co robiłeś, brałem udział tak jak moja koleżanka napisała we wszystkich akcjach organizowanych przez Celników łącznie z przełamaniem swojego strachu przed oddaniem krwi, L-4, urlopach na żądanie wszystko dla ratowania Służby Celnej przed włączeniem jej w struktury urzędów skarbowych. Niestety nie udało się, ale nigdy się z tym nie pogodziłem i z stąd bierze się moja frustracja, mój bierny opór i negowanie wszystkiego co wiąże się z kasem. Jeśli chodzi o moich skrzywdzonych kolegów ze służby którzy zostali wyrzuceni lub ucywilnieni chcę napisać że, jestem całym sercem po ich stronie i oni dla mnie są funkcjonariuszami cały czas pomimo tak perfidnego potraktowania i wierzę że, kiedyś sprawiedliwość odda im to co tak wrednie i podstępnie zabrał banas. Jeśli chodzi o projekt obywatelski to negowanie go było tylko konsekwencją negowania wszystkiego co wiąże się z kasem. Sławek to że, ja w jakimś stopniu jestem odpowiedzialny za niepowodzenie projektu nie jest do końca prawdą bo wielu kolegów właśnie z tego samego powodu nie podpisało się pod tym projektem, po prostu nie identyfikują się z kasem bo jest czymś obcym, nie naszym. Zresztą zainteresowanie projektem było bardzo nikłe i nawet nie zauważyłem żeby ktoś z mojego otoczenia zbierał podpisy lub nawet wspominał o projekcie. To nie to, co było przy projekcie dotyczącym naszych emek, wtedy wszyscy podpisywali i zbierali. Takie jest moje zdanie na kas, do dzisiejszego dnia po 20 miesiącach istnienia tego tworu nie jestem wstanie zrozumieć sensu tej reformy. Za wiejskiego głupka urazy nie chowam, cóż każdy ma prawo do swojego zdania.
Pozdrawiam Cię Celina.

stefan

nie raz, o ile dobrze pamiętam, byłeś baaardzo krytyczny nie tylko wobec niektórych dzialań, pomysłów, ale również ludzi, w tym mnie a nawet Sławka

czym innym jest krytyka, a czym innym agresja

poza tym, czy to że ktoś w określonych sytuacjach zachował się jak trzeba powinno oznaczać, że można mu bedzie w innych sytuacjach zachować się niewlaściwie?

ja też z wieloma sprawami się nie zgadzam, nie identyfikuję się z niektórymi działaniami - nawet Sławka

ale w sytuacji, gdy działania zostały przesądzone, nie krytykuję ich na forum - bo to działanie przeciw Sławkowi, awięc przeciw nam samym

moja aktywność w tych działaniach i w wątkach na forum ich dotyczących jest niezauważalna

nie popierasz czegoś ok - ale jak podjęcie działań zostanie przesądzone - publicznie zamilcz w tym temacie, jeśli nie możesz poprzeć
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry