• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Wyłączenie kompa na 15 minut o 10:00 to dokładnie tyle ile według kodeksu pracy przysługuje przerwy od komputera po 3 godzinach pracy (zakładając, że ktoś od 7 pracuje). Niezły bunt ;)
 
Wyłączenie kompa na 15 minut o 10:00 to dokładnie tyle ile według kodeksu pracy przysługuje przerwy od komputera po 3 godzinach pracy (zakładając, że ktoś od 7 pracuje). Niezły bunt ;)
Myślę, że lepsza taka akcja jako wstęp niż żadna, zważywszy na to, że sami skarbowcy raczej nie należą do grupy zawodowej chętnej na jakiekolwiek protesty, więc jest to napewno krok w dobrym kierunku. Myślę więc, że jeśli całe środowisko KAS zjednoczy się w tej nadchodzącej wojnie, zamiast bagatelizować czy nawet wyśmiewać drugą grupę, wtedy na pewno mamy większe szanse coś pozytywnego osiągnąć.
 
Ależ ta akcja ma ogromny sens. Oczywiście jeśli się uda. Większość pracowników po przyjściu do pracy uruchamia poltax. I właśnie obciążenie tego centralnego systemu będzie doskonałym miernikiem jedności.
Pracownicy 400 urzędów wyłączą poltax. Obciążenie z kilkunastu tysięcy połączeń spadnie do kilkuset. Czujecie jak wygląda wykres obciążenia w funkcji czasu? Może być pięknie. Działajcie zamiast stękać.
 
Wyłączenie kompa na 15 minut o 10:00 to dokładnie tyle ile według kodeksu pracy przysługuje przerwy od komputera po 3 godzinach pracy (zakładając, że ktoś od 7 pracuje). Niezły bunt ;)
Ta akcja to nie jest bunt. Ta akcja jest po to by pokazać że skarbowcy również mogą połączyć siły. Ale taki mądry funkcjonariusz jak ty zapewne się domyślił :)
 
Celnicy związkowi puśćcie plakat solidarności mailem do wszystkich. Solidarność sama nie daje rady w niektórych izbach :D albo nie chce dać ;)
 
Ależ ta akcja ma ogromny sens. Oczywiście jeśli się uda. Większość pracowników po przyjściu do pracy uruchamia poltax. I właśnie obciążenie tego centralnego systemu będzie doskonałym miernikiem jedności.
Pracownicy 400 urzędów wyłączą poltax. Obciążenie z kilkunastu tysięcy połączeń spadnie do kilkuset. Czujecie jak wygląda wykres obciążenia w funkcji czasu? Może być pięknie. Działajcie zamiast stękać.
Działamy. Oprócz urzędowej akcji agitacyjnej ( właściwie to nawet nie trzeba było agitować ) czekają już podrukowane stosowne komunikaty.
 
Ależ ta akcja ma ogromny sens. Oczywiście jeśli się uda. Większość pracowników po przyjściu do pracy uruchamia poltax. I właśnie obciążenie tego centralnego systemu będzie doskonałym miernikiem jedności.
Pracownicy 400 urzędów wyłączą poltax. Obciążenie z kilkunastu tysięcy połączeń spadnie do kilkuset. Czujecie jak wygląda wykres obciążenia w funkcji czasu? Może być pięknie. Działajcie zamiast stękać.
A może zrobić coś w drugą stronę, tzn. wzmożyć o określonej godzinie działalność w jakimś systemie żeby serwery padły ?
 
Pytanie, czy po tej akcji ludzie w US wytrzymaja presje jak się zacznie rozstawianie po kątach, straszeniem wpisami do akt, czy nagannami.
To pokaże na ile realnie ten protest ma szanse na zaistnienie.
 
Pytanie, czy po tej akcji ludzie w US wytrzymaja presje jak się zacznie rozstawianie po kątach, straszeniem wpisami do akt, czy nagannami.
To pokaże na ile realnie ten protest ma szanse na zaistnienie.
Nie żebym był jakiś seksistowski, ale czy jest gdzieś określony opublikowany aktualny podział na płeć wśród funkcjonariuszy i skarbowców?
Zawsze miałem wrażenie, że jednak funkcjonariusze to głównie faceci z krwi i kości, a skarbowcy to jednak kobiety.
Czy w takim przypadku celnicy nie powinni dżentelmeńsko wspierać i dodawać otuchy płci pięknej, tym bardziej, że walczymy o to samo ? :)
 
Wyłączenie kompa na 15 minut o 10:00 to dokładnie tyle ile według kodeksu pracy przysługuje przerwy od komputera po 3 godzinach pracy (zakładając, że ktoś od 7 pracuje). Niezły bunt ;)

Nie wiem jak Wy, ale ja mam zamiar wykorzystać "przerwę śniadaniową"
w czasie poza godziną 10:00 a 10:15 !!
W razie jakichś pytań bądź wątpliwości przełożonych, bez obiekcji im
oświadczę, że solidaryzuję się z pomysłem i ludźmi, którzy go podjęli.

Niby co i dlaczego mieliby z tym coś zrobić? Jak zechcą zwolnić, to
i bez tego zwolnią. Jeśli jeszcze dodam, że Związki zbierają dane tych
przełożonych, którzy zagrożą w związku z tym jakimiś konsekwencjami,
to zastanowią się, czy warto grozić. Z tego co wiem, w innych działach
kierownictwo samo ma zamiar wyłączyć kompy, a że akurat u mnie nie,
zupełnie mnie nie dziwi. Jakoś się przyzwyczaiłem ...

ps
@Lama - jakie rozstawianie po kątach, jakie straszenie wpisami do akt,
jakie nagany ?? Przy takiej akcji, sygnowanej formalnie przez ZZ, to
prędzej się z*sr*j* na swoich stołkach, niż wyściubią nos z gabinetu
w tym czasie, by sprawdzić kompy!
 
Nie żebym był jakiś seksistowski, ale czy jest gdzieś określony opublikowany aktualny podział na płeć wśród funkcjonariuszy i skarbowców?
Zawsze miałem wrażenie, że jednak funkcjonariusze to głównie faceci z krwi i kości, a skarbowcy to jednak kobiety.
Czy w takim przypadku celnicy nie powinni dżentelmeńsko wspierać i dodawać otuchy płci pięknej, tym bardziej, że walczymy o to samo ? :)

Twoja uwagą poddała mi pewną myśl ...
Bardzo jestem ciekaw, co by postanowili nasi przełożeni, gdybyśmy wzięli ze sobą
do roboty swoje zwierzaki, z racji odkażania swych mieszkań - tak na wszelki
wypadek - szczególnie może jakieś myszki, szczurki i inne dziwne stworzonka,
które w każdej chwili moglibyśmy zacząć szukać po biurze, "nie zauważywszy",
że śpią zakopane w sianku ?!
 
@cat niestety znam to z autopsji. Jeżeli wtedy nie ma jedności i wzajemnego zaufania, to jest to koniec.
 
Witam wszystkich!

Na głównej opublikowałem pismo do Ministra Finansów.

Funkcjonariusze SCS i pracownicy KAS mówią DOSYĆ i informują, że brak należnych regulacji płac wynikających z Ustawy budżetowej i Uchwały modernizacyjnej wraz z wypłatą majową BĘDZIE SYGNAŁEM do zaostrzenia działań.

Pragnę także przekazać informację do wszystkich tych osób, które deprecjonują działania ZZ skarbowości czy pracowników KAS, US i IAS. Takich krytycznych głosów niestety nie brakuje, ale nie są one celne i nie dlatego, że mamy wśród pracowników US wielu członków poza ucywilnionymi. Pracownicy US nigdy nie protestowali i raczej kibicujmy Im i wspierajmy Ich z nadzieją, że nastąpi w US i IAS poruszenie powszechne i dołączą Oni także w stosownym czasie do zdecydowanych działań. Nie kontestujmy zatem postępowania nikogo, wspierajmy się, tak aby całe środowisko KAS, bez wyjątku, upomniało się o podmiotowe traktowanie i zaprotestowało.

Nasz Związek poinformował już Ministra Finansów, że w razie braku regulacji płac jw. w maju, ogłosi akcję protestacyjną w KAS. Jako środowisko nie pozwolimy na dyskryminację w stosunku do innych formacji. W niczym nie jesteśmy gorsi.

To jest sprawa honorowa, to dotyczy Naszej reputacji!

A to, że o honor potrafimy się upomnieć, to nie raz, nie dwa już udowodniliśmy. Udowodnimy także obecnie!

Wszystko jest w Naszych, jako środowiska rękach!

ZWYCIĘŻYMY!
 
Nie wiem czy skarbowcy mówią dość skoro wymyślają jakieś kadłubowe akcje podczas gdy szef związku zawodowego, który mieni się najważniejszym i najsłuszniej ich reprezentującym właśnie bez zająknięcia na temat losu skarbowców podpisał poparcie dla wiadomo czyjego popychadełka (szefostwo działu skarbowego znów będzie stało w niewygodnym rozkroku a posty z "zaprzyjaźnionego" forum będa znikać jak grzyby po deszczu)

Nie wiem czy funkcjonariusze zdaja sobie sprawę ale duża część skarbowców jak nie większa połowa siedzi w domu na "zdalnej" i obsługuje szkolenia w Atenie i to przy dobrych wiatrach. A tym co są w pracy i jako nieliczni wyrazili chęć wystarczy, że wyłączą dostęp do domeny MF na 15 minut z powodu niespodziewanej awarii i po proteście nie będzie śladu.
 
Nie wiem czy skarbowcy mówią dość skoro wymyślają jakieś kadłubowe akcje podczas gdy szef związku zawodowego, który mieni się najważniejszym i najsłuszniej ich reprezentującym właśnie bez zająknięcia na temat losu skarbowców podpisał poparcie dla wiadomo czyjego popychadełka (szefostwo działu skarbowego znów będzie stało w niewygodnym rozkroku a posty z "zaprzyjaźnionego" forum będa znikać jak grzyby po deszczu)

Nie wiem czy funkcjonariusze zdaja sobie sprawę ale duża część skarbowców jak nie większa połowa siedzi w domu na "zdalnej" i obsługuje szkolenia w Atenie i to przy dobrych wiatrach. A tym co są w pracy i jako nieliczni wyrazili chęć wystarczy, że wyłączą dostęp do domeny MF na 15 minut z powodu niespodziewanej awarii i po proteście nie będzie śladu.
Nie pomagasz. Ale to moje zdanie tylko.
 
...
A tym co są w pracy i jako nieliczni wyrazili chęć wystarczy, że wyłączą dostęp do domeny MF na 15 minut z powodu niespodziewanej awarii i po proteście nie będzie śladu.

I to jest właśnie dowód na to, jak nie perspektywicznie widzą te kwestie malkontenci,
narzekacze i wszyscy ci, którzy tylko szukają usprawiedliwienia dla własnego lęku bądź
zwykłego lenistwa.
Bez wahania stwierdzę - niech wyłączą domeny - więcej, niech to zrobią na godzinę,
dwie, a może i pięć, by ktoś nie skojarzył "przypadkowej awarii" z wiadomym już
wszem i wobec protestem. Każda, powtórzę - KAŻDA REAKCJA - jaka by ona nie
była, łącznie z brakiem jakiejkolwiek reakcji, już w tej chwili jest sukcesem, z czego
nawet pomysłodawcy nie zdają sobie jeszcze sprawy.

Wielu jeszcze myśli, że ta "przerwa" 15 minut nie ma żadnego znaczenia i koniec!
Stwierdzę więc stanowczo - TAK, macie rację! Teraz to nie ma ona znaczenia, bo
CEL jej powołania JUŻ się zrodził, wystarczy tylko dokończyć ceremonię jego "chrztu"
i z dbałością pozwolić mu dorosnąć ...


 
Nie wiem czy skarbowcy mówią dość skoro wymyślają jakieś kadłubowe akcje podczas gdy szef związku zawodowego, który mieni się najważniejszym i najsłuszniej ich reprezentującym właśnie bez zająknięcia na temat losu skarbowców podpisał poparcie dla wiadomo czyjego popychadełka (szefostwo działu skarbowego znów będzie stało w niewygodnym rozkroku a posty z "zaprzyjaźnionego" forum będa znikać jak grzyby po deszczu)

Nie wiem czy funkcjonariusze zdaja sobie sprawę ale duża część skarbowców jak nie większa połowa siedzi w domu na "zdalnej" i obsługuje szkolenia w Atenie i to przy dobrych wiatrach. A tym co są w pracy i jako nieliczni wyrazili chęć wystarczy, że wyłączą dostęp do domeny MF na 15 minut z powodu niespodziewanej awarii i po proteście nie będzie śladu.

Nie wiem, u nas od dwóch tygodni nikt nie siedzi na zdalnej.... Może sam siedzisz na zdalnej skoro taki jesteś obeznany w tych szkolenia w atenie
 
@uKISzony o czym ty mówisz? Jaka zdalna? Większość nie jest na zdalnej, ale za biurkiem. Zresztą przeczytaj to co na FB napisał przewodniczący Sławomir Siwy. Warto.
 
Back
Do góry