• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Cześć, witam Wszystkich. Zarejestrowałam się na Waszej platformie, mimo iż jestem skarbowcem, bowiem uważam że tylko Wasza odwaga i skuteczność w walce o prawa, może porwać nas ,tj. szeregowych pracowników skarbowości ogromnie sfrustrowanych i nie akceptujących takiej dyskryminacji władz, do skutecznego wywarcia presji na rządzących w walce o przynależne nam (celnikom i skarbowcom) zarówno podwyżki jak i nagrody kwartalne. Dlatego bardzo trafna jest wypowiedź kolegi "dale" z niedzieli. Jesteśmy zdeterminowani i chcemy razem z Wami walczyć o to co nam się należy. Macie walecznych związkowców a my tylko ( w dużej mierze) układnych. Dziś dowiedziałam się, że kolejna grupa zawodowa otrzymała znaczące podwyżki wynagrodzeń, bez protestów i żądań- Państwowa Inspekcja Pracy. To jest już skandal. Podejmijmy wspólnie działania jak najszybciej w walce o nasze prawa. Gadanie dłużej nic nie da . Należy działać Razem.
 
Cześć, witam Wszystkich. Zarejestrowałam się na Waszej platformie, mimo iż jestem skarbowcem, bowiem uważam że tylko Wasza odwaga i skuteczność w walce o prawa, może porwać nas ,tj. szeregowych pracowników skarbowości ogromnie sfrustrowanych i nie akceptujących takiej dyskryminacji władz, do skutecznego wywarcia presji na rządzących w walce o przynależne nam (celnikom i skarbowcom) zarówno podwyżki jak i nagrody kwartalne. Dlatego bardzo trafna jest wypowiedź kolegi "dale" z niedzieli. Jesteśmy zdeterminowani i chcemy razem z Wami walczyć o to co nam się należy. Macie walecznych związkowców a my tylko ( w dużej mierze) układnych. Dziś dowiedziałam się, że kolejna grupa zawodowa otrzymała znaczące podwyżki wynagrodzeń, bez protestów i żądań- Państwowa Inspekcja Pracy. To jest już skandal. Podejmijmy wspólnie działania jak najszybciej w walce o nasze prawa. Gadanie dłużej nic nie da . Należy działać Razem.
Hah, mówiłem. Wystarczył komunikat, że nie dają rady z obrabianiem wniosków. Zamknęli przyjmowanie i się kasa znalazła, bo się dupa pali.

Działać, a nie pisać pisma, bo już powstał niezły segregator z którego nic nie wynika.

edit. Czytam sobie forum S i spadłem z fotela, cytuję:
"
W moim US pracownicy pracy zdalnej piszą skargi na pracowników stacjonarnych, że zbyt wolno pracują. Bo oni by chcieli na już, a tu trzeba czekać. Z biurek spada, telefon czerwony ale szybciej szybciej. MASAKRA. Siedzi taki w domu z dostępem do kompa 24h i jeszcze ma fochy.

"
Jeszcze bata brakuje.
 
Ostatnia edycja:
@Rey witaj!
Dlatego przede wszystkim pokażmy jedność, nie skaczmy sobie do gardeł - zjednoczenie we wspólnym celu pokaże determinację i napędzi stracha emefowym. To nie wymaga żadnego ryzyka. Oczywiście inne skoordynowane działania są konieczne, uważać trzeba na fake idols.
 
To nie teraz czas na kłótnie. W kupie siła. Sławek na co czekamy? Trzeba coś działać, bo jak zwykle tylko KAS zostanie bez podwyżek
 
Fake, nie fake... ale w tak zwanym RL (real life) rozmawiałem z niejednym skarbowcem, prezentują Oni ts samą postawę.

Działać, nie pitolić. Tak jak kiedyś granica miała znaczenie, tak teraz Urzędy Skarbowe będą języczkiem u wagi

Liczę że w godzinie próby, lokalne władze związkowe staną na wyskokości zadania i będzie je widać, słychać i czuć.

Sławek wszystkiego nie załatwi.

Taki przykład i właściwa postawa doda ludziom wiary i nadziei w tych czasach próby.
 
będzie pokusa żeby w znowelizowanym budżecie nie było kasy na nasze podwyżki, silna pokusa. A jak już uchwalą budżet to biedny premier powie, że on by chciał dać ale budżet mu nie pozwala. Ale nas ceni. Czyli przed uchwaleniem budżetu trzeba zrobić jakąś akcję ostrzegawczą, pogotowie strajkowe, które będzie na tyle silną groźbą, że nas uwzględnią.
 
Też jestem zdania, że trzeba działać. Pisanie kolejnych pism nic nie da, już kilkakrotnie się o tym przekonaliśmy. Trzeba zawiesić waśnie i razem wszystkie związki postanowić w jakiej formie protest i wszyscy działamy celnicy i skarbowcy!
 
Wydaje mi się, że dobrą formą byłoby zwiększenie liczby członków ZZ CELNICY PL, żeby koledzy i koleżanki ze skarbówki do nas dołączyli - w jedności siła.

Do pracy rodacy przyłączcie się do ZZ CELNICY PL, my mamy już pewne doświadczenia w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach i niezaprzeczalny atut PRZYWÓDCĘ Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA A NIE MARIONETKĘ RZĄDOWĄ.
 
Prawda jest taka, ze pan TL nie jest zainteresowany protestem, nie ma po swojej stronie pracowników, nie ma autorytetu. Natomiast szuka możliwości "ułożenia się" w nowej sytuacji politycznej, pracownicy są traktowani instrumentalnie. Nigdy nie zapewni nikomu najmniejszego wsparcia w razie ewentualnych problemów w związku z protestem, stąd nie ma po swojej stronie nikogo poza garstką klakierów oczekujących korzyści, taka jest rzeczywistość
 
Myślę że w wypadku Skarbowców, trzeba by podjąć szeroko zakrojoną akcję informacyjną:
  • o sytuacji związanej z podwyżkami
  • o co walczymy
  • w jaki sposób chcemy to przeprowadzić
  • o możliwości przyłączenia się do Nas - z pominięciem struktur lokalnych (deklaracja do Sławka i do kadr informacja o składkach)
  • no i o tym, że "nie zostawiamy nikogo" - w razie późniejszego mobbignu czy dyskryminacji zapewniamy wspoarcie.

Jeśli pomysł chwyci - Zarząd musi opracować jednolite pismo informacyjne, a lokalni związkowcy - roześlą, rozkolportują i rozwieszą je...
Problem polega na tym, że obecnie wielu z nich nie ma do końca pełnej świadomości sytuacji...
Przynajmniej moim zdaniem. np. Ja, żeby nie forum, naszą sytuację widział bym nieco inaczej...
 
Kadr nie ma potrzeby informować, wystarczy regularnie robić przelew co m-c. Zbędny i na obecny czas wysoce niebezpieczny, wszak ryzyko zwolnień wisi jak gilotyna a taka informacja to jak przyczepić sobie celownik.
Ja nie zlecałem potrącania, zlecenie przelewu w banku i taką opcję polecam. Dla pokrzywdzonych przez KAS też idzie co m-c i 5 dla Sławka ;)
 
Cześć Wszystkim. Znowu "dale" masz rację. Myślę, że wielu skarbowców przyłączyłoby się do Waszych związków, ale poprzedzić tą akcję do przyłączenia się musi, tak jak trafnie napisałeś, szeroka informacja w tematach wymienionych przez "dale". Z tego co słyszę, w moim urzędzie aktywność związków ogranicza się jedynie do zakupu paczki świątecznej raz do roku dla ich członków. A ci, którzy do nich należą są tam z przyzwyczajenia a nie z przekonania. Ale istotne jest to by te działania były szybkie, żeby władza widziała, że jesteśmy w stanie integrować się i wspólnie walczyć o "swoje". Całą budżetówka została usatysfakcjonowana podwyżkami w tym roku , poza KAS. Trwają utarczki dotyczące wypłaty przysługujących nam 6 %. Zareagujmy skutecznie natychmiast, inaczej będzie za późno i nikt nie będzie nas poważnie traktował, ani też uważał za "siłę" jak np. nauczycieli.
 
Odnośnie propozycji akcji w dn. 7.05., tj. wyłączenia na 15 min. komputerów- myślę, że jest to forma protestu (jako ostrzegawczy) niezauważalna i zarazem bez znaczenia. Oceńcie Wy także. Myślę, ze należy podjąć jednak bardziej znaczące i zauważalne działania, np. w tym już zaproponowanym dniu 7.05., lub też może skomasować różne działania, byleby były zauważalne.
 
Cześć Wszystkim. Znowu "dale" masz rację. Myślę, że wielu skarbowców przyłączyłoby się do Waszych związków, ale poprzedzić tą akcję do przyłączenia się musi, tak jak trafnie napisałeś, szeroka informacja w tematach wymienionych przez "dale". Z tego co słyszę, w moim urzędzie aktywność związków ogranicza się jedynie do zakupu paczki świątecznej raz do roku dla ich członków. A ci, którzy do nich należą są tam z przyzwyczajenia a nie z przekonania. Ale istotne jest to by te działania były szybkie, żeby władza widziała, że jesteśmy w stanie integrować się i wspólnie walczyć o "swoje". Całą budżetówka została usatysfakcjonowana podwyżkami w tym roku , poza KAS. Trwają utarczki dotyczące wypłaty przysługujących nam 6 %. Zareagujmy skutecznie natychmiast, inaczej będzie za późno i nikt nie będzie nas poważnie traktował, ani też uważał za "siłę" jak np. nauczycieli.
dobra myśl ,wasze związki to tylko male zastraszone i dbajace o wladna dupe egoisci nic dla was nie zrobia ale ich nikt nie ruszy a was
maluczkich wywala na zbity pysk ... Dlatego. może tak warto zmienić związki zawodowe zrezygnuje z waszych nieudolnych związków Zapiszcie się do związków zawodowych celnicy.pl Sławek na pewno wam pomoże Ale jak to się zawsze mówiło i mówi w kupie siła
 
Ostatnia edycja:
Odnośnie propozycji akcji w dn. 7.05., tj. wyłączenia na 15 min. komputerów- myślę, że jest to forma protestu (jako ostrzegawczy) niezauważalna i zarazem bez znaczenia. Oceńcie Wy także. Myślę, ze należy podjąć jednak bardziej znaczące i zauważalne działania, np. w tym już zaproponowanym dniu 7.05., lub też może skomasować różne działania, byleby były zauważalne.
wszyscy o 10 wychodzą do toalety. Nikogo nie ma w pokojach a na korytarzu robi się kolejka z uwzględnieniem 2 m odstępu ?
 
Też uważam, że wyłączenie komputerów jest niezauważalne a tym samym bez znaczenia. Lepiej oddać krew, urlop na żądanie w danym dniu. Choć oczywiście się przyłącze chociaż by po to aby koledzy i koleżanki widzieli że to robię.
 
I co, protest jest o wypłacenie 6% podwyżki?
A co z modernizacją? Już zapomniał? Walczyć o mniej, niż Nam się należy?
O to chodzi Panu przewodniczącemu?

W d*pie mam taki protest. Ja odpadam.
 
Lama nie przesadzaj. Bardzo dobre pismo według mnie i jak najbardziej o modernizacji też jest wzmianka. Według mnie powinnismy wystosowac w podobnyn tonie żeby pokazac tą jedność
 
Lama nie przesadzaj. Bardzo dobre pismo według mnie i jak najbardziej o modernizacji też jest wzmianka. Według mnie powinnismy wystosowac w podobnyn tonie żeby pokazac tą jedność
Zobacz na plakat czwartkowej akcji.

Edit. Może się czepiam, ale coś mi tu śmierdzi.

@bigi9
Pismo czytałem, ale jak dla mnie jest niekonsekwencja. Nie ma czasu na takie gierki.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry