• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

AdamDworcow wyluzuj proszę. Przecież wszyscy wiedzą.


WSZYSCY WIEDZĄ - i to kończy przedmiotową kwestię (znaku, wezwania, informacji i sposobu)!

"Stanę" jednak w obronie INTENCJI @AdamaDworcowa.
Odniosłem się do niej po jego pierwszym, dzisiejszym wpisie, niestety dla wielu -
- "po swojemu".
Według mnie, nie chodzi mu o "dupochrona" dla miernot - jak oczywiście, można to
zrozumieć, ale o "dopalacz" (taki, jak w myśliwcu, a nie narkotyk) i stabilizator (dla
osłabionego wypadkiem organizmu w czasie rehabilitacji). Coś, co Związek - jako
INSTYTUCJA, może zapewnić - zgodnie z prawem.

Związek to robi i jest tym nie tylko propagowanie Prawdy w mediach, a Kolega tylko
uważa, iż jest to za mało. Jak wielu z Nas chciałby więcej, głośniej, dosadniej, ale
sam - nie wie JAK - oczekując, że KTOŚ, COŚ WYMYŚLI ...
 
Coś się posępnie zrobiło. A tak sobie myślę Adam, że pierw trzeba ... aby zacząć krytykować. A jeżeli ta krytyka staje się bardziej problemem - więcej minusów niż może dać plusów to należy ją zakończyć. Chyba, że jej celem jest co innego ???
 
Ostatnia edycja:
Trochę byłem nieobecny na Forum, a teraz nadrabiając zaległości widzę, że zrobiło się dość nerwowo.
Mam nadzieję, że to normalne przesilenie, że muszą opaść emocje, wyczyścić się zwoje mózgowe.
Mam też nadzieję, że weekend będzie temu sprzyjał.
Nie widzę innej opcji, jeżeli mamy wygrać.
A nie widzę powodów, żebyśmy się mieli sami poddać i przegrać.
Pozdrawiam
 
po ostatnich dwu dniach trudno oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia ze sporym pożarem w b...., a lektura pism potwierdzających fałsz "ustawionego" porozumienia to potwierdza. wczoraj dice wyskoczyli jak filip z konopii z najgorętszymi deklaracjami o otwartej ścieżce awansów a dzisiaj do porannego pisma Sławka dementi wydał z urzędu jakiś wysoki notabl z mf / niech mi będzie wybaczone ale nie zapamiętałem nazwiska /.
wychodzi na to, że brak jednego podpisu może stanowić "kopernikański przełom" w naszych celniczych sprawach i jak tak dalej pójdzie to zostawimy daleko w tyle inne służby mundurowe.
wyobraźcie sobie szanowni celnicy kilka tysięcy awansów w 2019 roku.
prawda, że brzmi niewiarygodnie- trzymamy linię???

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Ostatnia edycja:
Ja rowniez uwazam ze Związek powinien ogłosić oficjalnie akcje potestacyjna Po pierwsze w policji tez początkowo byla akcja niewystawiania mandatow , akcja z naklejkami. Chodzi tu o zewnetrzne ™oznaki protestu nawet wywieszenie oficjalnie na budkach kontrolerskich na granicy kartek z napisem protest, takie kartki wisiały np. na lotnisku na budkach SG w sierpniu i sam byłem swiadkiem jak podrozni komentowali ze kolejka do odprawy bo protest maja Kolejki na wschodzie sa zawsze, a tak media podchwycily by ze sa bo jest protest. Pamietam też info z 2016 roku o tym ze kierownictwo chyba na Medyce zrywalo kartki z napisem protest bo Zwiazek oficjalnie go nie ogłosił.
 
Ostatnia edycja:
prościej wywiesić wszystkie pisma czynników oficjalnych do wglądu podróżnych i firm.
oj będzie się działo ;)
 
SG ze spóźnioną reakcją ale zawsze to jakiś przykład na solidną kontrolę.
widać mają cynk, że ktoś ma wjechać bez "glejtu".
trzeba nam kolegów wspomóc.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Do wszystkich nie dbających o swoje zdrowie. Pracujcie!!! Ale tak jak wymaga tego od was pracodawca. Skrupulatnie i szczegółowo. Macie dbać o finanse państwa! !
 
zrobiłem rajd na portalu skarbowcy i znalazłem tam emanację strategii mf w relacji jakiegoś "obywatela" RP ze skarbowości albo z mf-u:
Dziwne nie jest.
ZZ celnicy ma syndrom oblężonej twierdzy.
Całe lata toczyli spory z MF. Organizowali demonstracje przed MF. Teraz zostali zupełnie zmarginalizowani. Próby zjednoczenia "na swoje kopyto" innych ZZ w sporze z MF nie wypaliły. Nikt ich nie zaprasza do negocjacji, nie mogą dyktować warunków jak za PO-PSL, a inne ZZ także celne, prowadzą negocjacje, podpisują porozumienia. Nic dziwnego, że frustracja ich pali.
Ale przydają się jako straszak.
PS. nadal podtrzymuję to co napisałem powyżej - powinniśmy się bardziej szanować.


jedyne co warto skomentować to fakt, że w odróżnieniu od dorobku innych związków z kas:
- jesteśmy już zupełnie w innym statusie zawodowym niż skarbówka
- niemal po tzw. sprawach emerytalnych,
- jesteśmy nieliczną reprezentatywną organizacją w kas w odróżnieniu od większości sygnatariuszy ostatnich porozumień.
........ i zawdzięczamy to sobie, nikt z waszych przedstawicieli przez te wszystkie lata od 2008 r. w tych sprawach nas nie wsparł , nie licząc nielicznych małych organizacji zrzeszonych w tzw. ogólnopolskich centralach związkowych
- pozostałe związki w SC które "obywatel" tak komplementuje raczej też nam nie pomogły
..... i jeszcze jedno:
żadne próby konsolidacji z takim sposobem myślenia raczej nie są podejmowane, bo to tak jak by cofnąć się w rozwoju umysłowym.
Celnicy mają swoją godność.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Ha!

Szanowni Koledzy na wschodzie. Jeśli chcecie się "wypinać" na pozostałych to wiedzcie,
że nie tylko Wy istniejecie!

Koledzy z zachodu "czują blues'a" doskonale i nie będą się podobnie patyczkować!
Na razie media podają, że to, co tam się dzieje, to wina remontów dróg, ale ludziska
(kierowcy) komentują, że jest inaczej ...

Świecko - roboty drogowe to kłamstwo!!!!! Dzisiaj tam stałem w olbrzymim korku . Powód kontrole graniczne.
A jak to wygląda tak naprawdę ? Służby siedzą w samochodach bo zimno!!!

Zero śladu robót drogowych. To polskie służby specjalne zrobiły zjazd do jednego pasa i taki.
Korek powstał
A panowie siedzą sobie w cieplutkich autach. Tzw policja skarbowa celni itp

Jak podaje RMF FM, trasa tuż przed granicą w Świecku może liczyć nawet 45 kilometrów

https://wiadomosci.wp.pl/olbrzymi-korek-przed-granica-w-swiecku-spore-utrudnienia-6320110567646849a

Trzymać linię !!!

 
Ostatnia edycja:
Jest reakcja na "Raport o sytuacji w KAS" https://celnicy.pl/content.php/4840-...84-23-11-2018r


Od: Komunikacja.KAS
Wysłane: 23 listopada 2018 17:12
Do: All Users
Temat: Komunikat Zastępcy Szefa KAS do pracowników i funkcjonariuszy

N E W S L E T T E R KAS

Szanowni Państwo
Pracownicy i Funkcjonariusze
Krajowej Administracji Skarbowej

Odnosząc się do kwestii poruszonych w załączniku do pisma ZZ Celnicy Pl z dnia 23 listopada 2018r. skierowanego do funkcjonariuszy i pracowników KAS uprzejmie informuję, że w trakcie spotkania w dniu 21 listopada 2018r, podczas, którego podpisano porozumienie, Szef KAS zapewnił przedstawicieli organizacji związkowych, że kwoty podwyżek w KAS w latach 2019-2020 nie będą niższe niż kwoty podwyżek w innych służbach mundurowych. Zaznaczył również, że w przypadku, gdy podwyżka w 2019 roku będzie skutkowała przekroczeniem maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych dla poszczególnych stanowisk w ramach KAS, to w celu zagwarantowania jej realizacji nastąpi awans stanowiskowy (zarówno w korpusie służby cywilnej jak i w Służbie Celno-Skarbowej).

Powyższa informacja została Państwu przekazana w Newsletterze KAS z dnia 21 listopada 2018r.

Odnoście wątpliwości związanych z przekroczeniem maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych dla poszczególnych stanowisk w ramach KAS należy wyjaśnić, że jeżeli funkcjonariusz Służby Celno - Skarbowej pełni służbę na stanowisku młodszego specjalisty i posiada najwyższy mnożnik na tym stanowisku to w celu realizacji podwyżki jest możliwość awansowania tego funkcjonariusza na stanowisko specjalisty Służby Celno-Skarbowej z wyższą tabelą mnożnikową. Analogiczna sytuacja będzie mogła mieć miejsce także na pozostałych stanowiskach służbowych.

W porozumieniu zawarto również zapisy odnośnie podwyżek w roku 2020. Będą one zrealizowane w ramach programu modernizacji KAS. Wypracowanie stanowiska i szczegółowych uregulowań w tym zakresie pozostawiono stronom porozumienia, a zatem również stronie społecznej (par. 4 ust. 3 porozumienia) w ramach prac Zespołu do opracowania programu modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej powołanego Zarządzeniem nr 34 Szefa KAS z dnia 20 listopada 2018r.

Ponadto Szef KAS zobowiązał się do podjęcia działań w toku prac legislacyjnych nad projektem nowelizacyjnym ustawy z dnia 18 lutego 1994r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji … /Dz.U. z 2018r. poz.132 z późn.zm./, w celu zrównania uprawnień emerytalnych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z uprawnieniami pozostałych służb mundurowych w zakresie uregulowanym w porozumieniu.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów
Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
Paweł Cybulski


Szef KAS podpisał porozumienie ze Stroną Społeczną

W Ministerstwie Finansów odbyło się dzisiaj spotkanie poświęcone założeniom modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej, a szczególnie planom podwyżek wynagrodzeń i uposażeń pracowników oraz funkcjonariuszy KAS.
Uzgodniono i podpisano porozumienie pomiędzy Szefem KAS Marianem Banasiem oraz 10 organizacjami związkowymi.
21 listopada 2018 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy Szefem Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) a Stroną Społeczną, którego kierunkowym założeniem jest podjęcie wspólnych działań zmierzających do poprawy warunków pracy członków korpusu służby cywilnej, funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i pracowników nieobjętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń zatrudnionych w KAS.


Wiceminister finansów Marian Banaś wyraził zadowolenie z podpisanego porozumienia:

„Dziękuję przedstawicielom organizacji związkowych za owocne rozmowy i wkład do porozumienia. Jestem wdzięczny Państwu za odpowiedzialną postawę. Wykonaliśmy ważny krok do unowocześnienia KAS i zapewnienia takich warunków pracy i służby, na jakie zasługują pracownicy i funkcjonariusze naszej administracji" – podkreślił Szef KAS.

Główne postanowienia zawarte w porozumieniu:

powołanie Zespołu do opracowania programu modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej;
podwyżki wynagrodzeń i uposażeń dla pracowników i funkcjonariuszy KAS od 1 stycznia 2019 r. w miesięcznej wysokości 655 zł brutto dla każdego. Kwoty podwyżek zostaną wypłacone najpóźniej do końca III kwartału 2019 r. z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku;
podjęcie przez Zespół prac w zakresie ustaleń dotyczących kwoty podwyżek uposażenia/wynagrodzenia wypłacanych w ramach Krajowej Administracji Skarbowej w roku 2020;
deklaracja Szefa KAS o podjęciu działań, w toku prac legislacyjnych nad projektem, w celu nowelizacji ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2018 r., poz. 132, z późn. zm.), w zakresie zrównania uprawnień emerytalnych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z uprawnieniami pozostałych służb mundurowych odnoszących się do rezygnacji z wymogu ukończenia 55 lat życia przy przechodzeniu na emeryturę oraz modyfikacji daty uzyskania uprawnień emerytalnych;
odstąpienie przez Stronę Społeczną na czas realizacji zapisów Porozumienia z podejmowania akcji protestacyjnej w ramach jednostek organizacyjnych KAS i niezgłaszania innych postulatów i roszczeń w czasie realizacji Porozumienia.
W trakcie spotkania Szef KAS zapewnił przedstawicieli organizacji związkowych, że kwoty podwyżek w KAS w latach 2019 - 2020 nie będą niższe niż kwoty podwyżek w innych służbach mundurowych. Zaznaczył również, że w przypadku gdy podwyżka w 2019 roku będzie skutkowała przekroczeniem maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych dla poszczególnych stanowisk w ramach KAS, to w celu zagwarantowania jej realizacji nastąpi awans stanowiskowy (zarówno w korpusie służby cywilnej jak i w Służbie Celno – Skarbowej).

„Jestem przekonany, że podpisane porozumienie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom płacowym osób związanych zawodowo z KAS oraz stanowi wyraz docenienia przez Kierownictwo KAS pracy i służby wszystkich realizujących zadania przypisane naszej wyspecjalizowanej administracji. Zaznaczam, iż jest to najwyższa, jednorazowa kwota przeznaczona na podwyżki dla każdego z pracowników/funkcjonariuszy w administracji skarbowej od kilku lat" – podsumował Szef KAS Marian Banaś.
 
Ja natomiast po napisaniu grzecznej, acz stanowczej opinii o żółtych związkach zawodowych i bojaźni pracowników skarbówki , jakby zarabiali jak wilki na wall street otrzymałem zakaz wstępu w formie figi z rozdwojonym paznokciem. O Boże, wolność jak w 1949 r. w Polsce
 

Attachments

  • figa na www. skarbowcy.jpg
    figa na www. skarbowcy.jpg
    22,4 KB · Wyświetleń: 231
W moim przypadku brak szczęścia i nieodnaleziony układ. Przepraszam świadków już nie ruszę tego tematu. CAT masz rację.

Niestety nie da się pozostawić naszej wymiany zdań bez krótkiego odniesienia się z mojej strony. Odpowiedziałem na wszystkie pytania kolegi, choć odbiegały od sedna założonego tematu (na co zwróciłem kulturalnie uwagę). Niestety kolega bwh sugeruje swoim ostatnim wpisem, że wszyscy którzy mają od niego wyższy stopień i stanowisko (chodzi oczywiście o mnie) zawdzięczają to jakiemuś układowi.
Uważam, że z mojej strony dalsza szczegółowa ocena wypowiedzi kolegi jest zbędna. Życzę zdrowia.
 
Ciekawie napisane 😀
Przyznam, ze mam mdlosci od tych sygnalow, znakow, ogloszen parafialnych o protescie, filnikow i innych jeszcze pomyslow... W 2016 pewna grupa osob pytala mnie na okraglo, co maja robic, w sytuacji, gdzie polowa ludzi byla na l4. Do porzygania... i tak codziennie. Zapytalem wreszcie jak to mozliwe, ze pelnia sluzbe jezeli... nie rozumieja prostych komunikatow? Druga grupa... kredytobiorcy... bo oni maja kredyty... Q. .. wa, a kto ich nie ma? Trzecia grupa... omijajacy mnie z daleka, abym przypadkiem ich nie zapytal, czy dbaja o zdrowie. Czwarta grupa,
to ci co straca kase bedac na... l4! Podumowujac, sorki za okreslenie, ale to takie stadko kundelkow, ktore rozpierzcha sie, gdy tupnie sie noga. Ja dbam o zdrowko i jak zawsze bede mogl golic sie przed lustrem... bez obrzydzenia... Po prostu mam do siebie... szacunek. I pamietajmy bojazliwych i slabych nikt... nie szanuje...
p. s. Do tych oczekujacych: przeslijcie na e-maila do Slawka swoje dane, to przesle Wam... imienne zaproszenia... Moze to Was usatysfakcjonuje...


(...) Pragnę także podzielić się z Wami informacjami jakie otrzymuję od Was o sytuacji w regionach.Otóż, wielu funkcjonariuszy informuje, że zachorowało. Wielu pisze, że czują się osłabieni i za chwilę zachorują (weekend, poniedziałek). Ci co są w pełni sił deklarują, że podjęła już adekwatne działania przy wykonywaniu obowiązków służbowych, aby wreszcie być traktowanym jak inne służby mundurowe i przeciwstawić się, tak naprawdę pozaprawnej presji odgórnej, która występuje permanentnie w wielu miejscach i która za nic ma bezpieczeństwo obywateli, zasady zdrowej konkurencji i interes budżetu państwa. Wielu deklaruje, iż uczyni to lada moment. Deklaruję, że związek wesprze Was w ww. działaniach w interesie ogółu Obywateli. Chcę jednoznacznie napisać, że w pełni popieram, rozumiem i solidaryzuję się z funkcjonariuszami, którzy podjęli różne formy działania. Proszę jednak niech nikt nie utożsamia mojego wyrazu uznania i solidaryzowania się z funkcjonariuszami z tym, że w jakikolwiek sposób zachęcam czy nawołuję do absencji. Nie robiliśmy tego w czerwcu 2016 i nie będziemy robić obecnie. Nie robił tego także ZZ w Policji. Kto jest chory, to po prostu powinien iść na zwolnienie, a nie zarażać w służbie innych czy za sprawą swojej choroby i osłabienia nierzetelnie wykonywać obowiązki służbowe. Związek ogłosi akcję protestacyjną, ale nie wezwie do absencji. Jestem przekonany, że to jest jasne dla każdego. To może być jedynie forma protestu oddolnego i taka już się zaczęła, podobnie jak forma protestu włoskiego. Trzymamy linię! ]
 
Ostatnia edycja:
Jest reakcja na "Raport o sytuacji w KAS" https://celnicy.pl/content.php/4840-...84-23-11-2018r


Od: Komunikacja.KAS
Wysłane: 23 listopada 2018 17:12
Do: All Users
Temat: Komunikat Zastępcy Szefa KAS do pracowników i funkcjonariuszy

N E W S L E T T E R KAS

Szanowni Państwo
Pracownicy i Funkcjonariusze
Krajowej Administracji Skarbowej

Odnosząc się do kwestii poruszonych w załączniku do pisma ZZ Celnicy Pl z dnia 23 listopada 2018r. skierowanego do funkcjonariuszy i pracowników KAS uprzejmie informuję, że w trakcie spotkania w dniu 21 listopada 2018r, podczas, którego podpisano porozumienie, Szef KAS zapewnił przedstawicieli organizacji związkowych, że kwoty podwyżek w KAS w latach 2019-2020 nie będą niższe niż kwoty podwyżek w innych służbach mundurowych. Zaznaczył również, że w przypadku, gdy podwyżka w 2019 roku będzie skutkowała przekroczeniem maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych dla poszczególnych stanowisk w ramach KAS, to w celu zagwarantowania jej realizacji nastąpi awans stanowiskowy (zarówno w korpusie służby cywilnej jak i w Służbie Celno-Skarbowej).

Powyższa informacja została Państwu przekazana w Newsletterze KAS z dnia 21 listopada 2018r.

Odnoście wątpliwości związanych z przekroczeniem maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych dla poszczególnych stanowisk w ramach KAS należy wyjaśnić, że jeżeli funkcjonariusz Służby Celno - Skarbowej pełni służbę na stanowisku młodszego specjalisty i posiada najwyższy mnożnik na tym stanowisku to w celu realizacji podwyżki jest możliwość awansowania tego funkcjonariusza na stanowisko specjalisty Służby Celno-Skarbowej z wyższą tabelą mnożnikową. Analogiczna sytuacja będzie mogła mieć miejsce także na pozostałych stanowiskach służbowych.

W porozumieniu zawarto również zapisy odnośnie podwyżek w roku 2020. Będą one zrealizowane w ramach programu modernizacji KAS. Wypracowanie stanowiska i szczegółowych uregulowań w tym zakresie pozostawiono stronom porozumienia, a zatem również stronie społecznej (par. 4 ust. 3 porozumienia) w ramach prac Zespołu do opracowania programu modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej powołanego Zarządzeniem nr 34 Szefa KAS z dnia 20 listopada 2018r.

Ponadto Szef KAS zobowiązał się do podjęcia działań w toku prac legislacyjnych nad projektem nowelizacyjnym ustawy z dnia 18 lutego 1994r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji … /Dz.U. z 2018r. poz.132 z późn.zm./, w celu zrównania uprawnień emerytalnych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z uprawnieniami pozostałych służb mundurowych w zakresie uregulowanym w porozumieniu.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów
Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
Paweł Cybulski


Szef KAS podpisał porozumienie ze Stroną Społeczną

W Ministerstwie Finansów odbyło się dzisiaj spotkanie poświęcone założeniom modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej, a szczególnie planom podwyżek wynagrodzeń i uposażeń pracowników oraz funkcjonariuszy KAS.
Uzgodniono i podpisano porozumienie pomiędzy Szefem KAS Marianem Banasiem oraz 10 organizacjami związkowymi.
21 listopada 2018 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy Szefem Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) a Stroną Społeczną, którego kierunkowym założeniem jest podjęcie wspólnych działań zmierzających do poprawy warunków pracy członków korpusu służby cywilnej, funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i pracowników nieobjętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń zatrudnionych w KAS.


Wiceminister finansów Marian Banaś wyraził zadowolenie z podpisanego porozumienia:

„Dziękuję przedstawicielom organizacji związkowych za owocne rozmowy i wkład do porozumienia. Jestem wdzięczny Państwu za odpowiedzialną postawę. Wykonaliśmy ważny krok do unowocześnienia KAS i zapewnienia takich warunków pracy i służby, na jakie zasługują pracownicy i funkcjonariusze naszej administracji" – podkreślił Szef KAS.

Główne postanowienia zawarte w porozumieniu:

powołanie Zespołu do opracowania programu modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej;
podwyżki wynagrodzeń i uposażeń dla pracowników i funkcjonariuszy KAS od 1 stycznia 2019 r. w miesięcznej wysokości 655 zł brutto dla każdego. Kwoty podwyżek zostaną wypłacone najpóźniej do końca III kwartału 2019 r. z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku;
podjęcie przez Zespół prac w zakresie ustaleń dotyczących kwoty podwyżek uposażenia/wynagrodzenia wypłacanych w ramach Krajowej Administracji Skarbowej w roku 2020;
deklaracja Szefa KAS o podjęciu działań, w toku prac legislacyjnych nad projektem, w celu nowelizacji ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2018 r., poz. 132, z późn. zm.), w zakresie zrównania uprawnień emerytalnych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z uprawnieniami pozostałych służb mundurowych odnoszących się do rezygnacji z wymogu ukończenia 55 lat życia przy przechodzeniu na emeryturę oraz modyfikacji daty uzyskania uprawnień emerytalnych;
odstąpienie przez Stronę Społeczną na czas realizacji zapisów Porozumienia z podejmowania akcji protestacyjnej w ramach jednostek organizacyjnych KAS i niezgłaszania innych postulatów i roszczeń w czasie realizacji Porozumienia.
W trakcie spotkania Szef KAS zapewnił przedstawicieli organizacji związkowych, że kwoty podwyżek w KAS w latach 2019 - 2020 nie będą niższe niż kwoty podwyżek w innych służbach mundurowych. Zaznaczył również, że w przypadku gdy podwyżka w 2019 roku będzie skutkowała przekroczeniem maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych dla poszczególnych stanowisk w ramach KAS, to w celu zagwarantowania jej realizacji nastąpi awans stanowiskowy (zarówno w korpusie służby cywilnej jak i w Służbie Celno – Skarbowej).

„Jestem przekonany, że podpisane porozumienie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom płacowym osób związanych zawodowo z KAS oraz stanowi wyraz docenienia przez Kierownictwo KAS pracy i służby wszystkich realizujących zadania przypisane naszej wyspecjalizowanej administracji. Zaznaczam, iż jest to najwyższa, jednorazowa kwota przeznaczona na podwyżki dla każdego z pracowników/funkcjonariuszy w administracji skarbowej od kilku lat" – podsumował Szef KAS Marian Banaś.


Rura mięknie

Ale jeśli pozostali się nie włączą i pozostawią mnie i innych bez wsparcia kolejny, trzeci już tydzień, to skończy się na deklaracjach i zapewnieniu o staraniach mb, a nie na rzeczywistym, gwarantowanym przez rząd RP porozumieniu z min fin tcz

Macie cohones?

Czekamy na was
 
Zobaczyc w poniedzialkowych mediach info: GRANICA WSCHODNIA I ZACHODNIA SPARALIZOWANE... WEWNETRZNE JEDOSTKI KAS WYSOKA ABSENCJA... marzenie, ale zupelnie realne... To wiemy... 😉
 
Rozmowy w MF.Ci sami ludzie,te same metody i taki sam efekt.Głupie dyskusje i "co zrobimy jak zrobimy" Jedyny postęp to to ,że ludzie działający przeciw środowisku z którego się wywodzą pokazali swe oblicza. Smutno jest z tego powodu ,że są to ludzie w wieku emerytalnym.Czyżby po nas chociaż potop?Ale ktoś ich popiera, płaci składki-potem narzeka. Wiem ,słowa nic nie kosztują.A więc bijmy pianę dalej,ktoś za nas coś zrobi.Narzekajmy i nadstawiajmy kieszenie .Może Sławek? Ciekawe jak długo.Ech......
 
to że związki skarbowe patrzą tylko na własne dupska i mają gdzieś szeregowych pracowników to ich problem, ale że funkcjonariusze ( również Ci ucywilnieni - dla mnie nadal funkcjonariusze) utrzymują związki, które ich dymią to wstyd.
Dla naszej formacji w przeciwieństwie do wygłodzonych skarbowców najważniejsze są postulaty związane z przywróceniem do służby ucywilnionych i zmiany w ustawie emerytalnej aby nasz status był tożsamy z innymi służbami, a następnie wymuszenie na MF zmianę w rozporządzeniu poprzez podwyższenie mnożników tak aby każdy funkcjonariusz był objęty pełna kwotą podwyżki i tak jak w innych służbach wypłacona od razu a nie we wrześniu lub nigdy. Więc każdy kto widział jak się zachowali liderzy ich reprezentujący powinien natychmiast zrezygnować ze sponsoringu tych szmaciarzy.
A najważniejsze nie oglądać się na innych i zrobić to co każdy szanujący się i szanujący naszą formację funkcjonariusz, zadbać o własne zdrowie. W nadchodzącym tygodniu zobaczymy kto zasługuje na mundur i szacunek
 
Back
Do góry