• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Myślałem, że KAS walczy że wszelkiej maści ............ Ile członków ma solidarność na ok. 50 tysięcy pracowników skarboeości w KAS ??? Ile procent pracowników skarbowości w KAS reprezentuje ???
 
Ostatnia edycja:
PS. Patrząc na powszechność i gwałtowność reakcji, przede wszystkim na naszym Forum, muszę też powiedzieć, że okazja jest naprawdę niebywała.
Musimy podjąć działania o cele maksymalne.
Sławek i Jego status zawodowy z pewnością się do takich zaliczają!
 
12 lat jestem w służbie, wiem szanowne Koleżanki i Koledzy, że krótko. Tylko, że te 12 lat to ciągła walka o coś. Zacząłem od 2008, tedy praktykancina byłem marny, ale potem ciągle o coś walczyliśmy. A to o jedzenie, bo warszawska izba nie uznawała lotniska za zew. granice UE, a to o dodatek graniczny, bo na urlopie nam się nie należał. A pamiętacie walkę o dofinansowanie wypoczynku? I jak długo pozwolimy się tak traktować, kiedy ja mam pełnić służbę, jak od 12 lat jestem w stanie wojny z moim pracodawcą?
 
Mam jeszcze tylko prośbę do P. Przew, wiem, że jest Pan zmęczony, i wiem, że jest komunikat, ale proszę wyjaśnić, czarno na białym, dla wszystkich członków naszego ZZ, i nie tylko. Czy par2 pkt2 porozumienia oznacza, że funkcjonariusz, który ma najwyższy mnożnik w swoim stanowisku [ja spec mam maks 1.761] nie otrzyma żadnej podwyżki ? Jest to ważne bo sporo ludzi zapewne się łudzi kwotą 655.

Kolego nie przejmuj się tym. To nie nasze porozumienie, tylko tych co go podpisali.
A z resztą to wszystko jest palcem na wodzie pisane.
 
Ostatnia edycja:
Witam, dawno się nie odzywałem. Nie było powodu. Ale do rzeczy. wszystkim proponuję zadanie matematyczne. Ile potrzeba pieniędzy by dać grupie 62 000 ludzi w KAS podwyżkę w wysokości 655 PLN od dnia 1 stycznia 2019 roku, Druga kwestia bardzo istotna to wynagrodzenia w Skarbówce. nie jestem pewny, ale nie wydaje mi się, by wszystkie stanowiska wspomagające i specjalistyczne miały ten sam maksymalny mnożnik kwoty bazowej. drugie zadanie matematyczne dla skarbowców: sprawdzić jaki maja maksymalny mnożnik n swoim stanowisku i czy w ogóle maja szanse na podwyżkę. to drugie zadanie polecam także wszystkim funkcjonariuszom, niezależnie od stanowiska, niech sprawdzą swój mnożnik, ile im zostało do maks. na ich stanowisku.
 
Nie wiadomo jak podzielą te podwyżki przekaz jest zbyt ogólny,nowele ustawy znoszącą 55 we wszystkich służbach też nikt nie widział bo jej nie ma,czort karty rozdaje.
Jak to jest ze co roku kwota bazowa jest wyższa a my zarabiamy tyle samo.
 
Ostatnia edycja:
Mam jeszcze tylko prośbę do P. Przew, wiem, że jest Pan zmęczony, i wiem, że jest komunikat, ale proszę wyjaśnić, czarno na białym, dla wszystkich członków naszego ZZ, i nie tylko. Czy par2 pkt2 porozumienia oznacza, że funkcjonariusz, który ma najwyższy mnożnik w swoim stanowisku [ja spec mam maks 1.761] nie otrzyma żadnej podwyżki ? Jest to ważne bo sporo ludzi zapewne się łudzi kwotą 655.

12 lat jestem w służbie, wiem szanowne Koleżanki i Koledzy, że krótko. Tylko, że te 12 lat to ciągła walka o coś. Zacząłem od 2008, tedy praktykancina byłem marny, ale potem ciągle o coś walczyliśmy. A to o jedzenie, bo warszawska izba nie uznawała lotniska za zew. granice UE, a to o dodatek graniczny, bo na urlopie nam się nie należał. A pamiętacie walkę o dofinansowanie wypoczynku? I jak długo pozwolimy się tak traktować, kiedy ja mam pełnić służbę, jak od 12 lat jestem w stanie wojny z moim pracodawcą?
. Ze wszystkich sił życzę Ci byś podwyżkę jednak otrzymał.
 
Co do obietnic Naczelnika z MF. I zadeklarują że mają dobre chęci. Ale nalbliższy awans możliwy 21 stycznia 😡 manipulacja i brak dobrej woli. Trolle już wysłane to znaczy obawa ogromna.
 
Ostatnia edycja:
Zobaczcie jak jest różnica w sformuowaniu zniesienia kryterium 55 lat w policji czy służbie więziennej a wpropozycji szefa KAS. Jak by naprawdę chcieli to u nas zanieść to sformuowali by to w taki sam sposób. Tam jest jasno napisane zobowiązanie A tu czynione starania zmiany. Czy Oni myślą, że ,,...... to kupi,, ???
 
Ostatnia edycja:
Niech do tego słusznego sprzeciwu determinuje Was bracia celnicy również walka o tych co ich wydymali na maksa, nie dając propozycji służby. Ich sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Oni muszą wrócić na czele ze Sławkiem. Bo co z tych pieniędzy, gdy Ten, który oddał siebie na służbie i wielu jemu podobnych jest wciąż na aucie. Zwierajcie szyki bo to ostatnia taka okazja.
 
Jak to pięknie zaśpiewał K. Bednarek "JESTESMY GOTOWI DO WALKI TU I TERAZ". Walczymy do końca nie poddajemy się. W naszej celniczej braci zawsze jest był i będzie duch WALKI. Pokażemy im na co nas stać.
 
Szanowne Koleżeństwo

Zwlekałem z niniejszym postem do końca dnia licząc, iż ktoś inny zwróci uwagę,
na pewną, istotną (moim zdaniem) kwestię. Czekałem wiedząc, iż pewne osoby
pomijają moje wpisy, uznając je za bełkot - o co się nie spieram, bo i to możliwe,
że daleko mi do ich intelektualnego poziomu.

Ale - do rzeczy!

Przyglądnijcie się, proszę, CO tak naprawdę zostało podpisane przez wiadomych
osobników, bo według mnie widać wyraźnie, że NIE JEST TO POROZUMIENIE !!

Akt Porozumienia - bo jest to dokument wagi państwowej - po negocjacjach,
jest sporządzany w świeżej, reprezentacyjnej formie, często ozdobnej oraz
oprawionej, zawierający ministerialne i/lub branżowe pieczęcie i loga, zapisany
maszynopisem, z JEDYNYM wyjątkiem podpisów odręcznych sygnatariuszy.

Ja - być może źle - ale widzę tylko świstek papieru, będący pisemną formą
przygotowanej przez barmana PROPOZYCJI (co znamienne - bez poprawek),
z ręcznie dopisanymi, niepewnymi PRZED SPOTKANIEM elementami.

Dla mnie wygląda to, jak kartka z brudnopisu, a konkluzja przyprawia
o niepohamowany śmiech.

Tacy poważni, rzeczowi i mądrzy ludzie, a zamiast na Porozumieniu,
podpisali się tylko na jego PROJEKCIE ...
 
Nie wierzyłem, że osiągniemy to samo co wszystkie inne służby mundurowe i niestety się nie pomyliłem.
W tej sytuacji trzeba jasno powiedzieć, że po pierwsze musimy protestować tak długo, aż osiągniemy dokładnie to samo, co pozostałe służby. Po drugie związkowcy, którzy podpisali porozumienie zdradzili nasze (SC-S) interesy i pozostaje pytanie, kogo w istocie reprezentują?
Przecież walczymy w słusznej sprawie - o takie same prawa co inne służby, a nie o ochłapy i puste deklaracje daje mam porozumienie będące wynikiem zdrady naszych interesów.
Pozdrawiam tych wszystkich tych, którzy uczestniczą w proteście, a który gorąco popieram.
 
Szanowne Koleżeństwo

Zwlekałem z niniejszym postem do końca dnia licząc, iż ktoś inny zwróci uwagę,
na pewną, istotną (moim zdaniem) kwestię. Czekałem wiedząc, iż pewne osoby
pomijają moje wpisy, uznając je za bełkot - o co się nie spieram, bo i to możliwe,
że daleko mi do ich intelektualnego poziomu.

Ale - do rzeczy!

Przyglądnijcie się, proszę, CO tak naprawdę zostało podpisane przez wiadomych
osobników, bo według mnie widać wyraźnie, że NIE JEST TO POROZUMIENIE !!

Akt Porozumienia - bo jest to dokument wagi państwowej - po negocjacjach,
jest sporządzany w świeżej, reprezentacyjnej formie, często ozdobnej oraz
oprawionej, zawierający ministerialne i/lub branżowe pieczęcie i loga, zapisany
maszynopisem, z JEDYNYM wyjątkiem podpisów odręcznych sygnatariuszy.

Ja - być może źle - ale widzę tylko świstek papieru, będący pisemną formą
przygotowanej przez barmana PROPOZYCJI (co znamienne - bez poprawek),
z ręcznie dopisanymi, niepewnymi PRZED SPOTKANIEM elementami.

Dla mnie wygląda to, jak kartka z brudnopisu, a konkluzja przyprawia
o niepohamowany śmiech.

Tacy poważni, rzeczowi i mądrzy ludzie, a zamiast na Porozumieniu,
podpisali się tylko na jego PROJEKCIE ...

jakie gęby, taki kwit. reprezentują wyłącznie siebie i swoje portfele. dopadli do publicznego koryta i żerują. jak stonka na młodym kartoflu. jak jej pozwolisz, to zniszczy całą uprawę. demptywatory.pl:

oryg428921.jpg
 
Zobaczcie jak jest różnica w sformuowaniu zniesienia kryterium 55 lat w policji czy służbie więziennej a wpropozycji szefa KAS. Jak by naprawdę chcieli to u nas zanieść to sformuowali by to w taki sam sposób. Tam jest jasno napisane zobowiązanie A tu czynione starania zmiany. Czy Oni myślą, że ,,ciemny lud to kupi,, ???

Daj spokój, Kolego. Ten kwit nie nadaje się do oceny. Nie ma nad czym się pochylać. Niech to robią Ci, których dotyczy i wiąże.
 
Daj spokój, Kolego. Ten kwit nie nadaje się do oceny. Nie ma nad czym się pochylać. Niech to robią Ci, których dotyczy i wiąże.

jak rozumiem, Minister Marian Banaś podpisał z przedstawicielami kilku zz zawodowych porozumienie, że da podwyżki i będzie działał w celu poprawy przepisów emerytalnych dla całego środowiska. A oni zobowiązali się w imieniu swoich związków, że nie podejmą akcji protestacyjnej. Jestem ciekaw czy MB ma jakikolwiek zamiar dotrzymać tego porozumienia jeśli ci co podpisali nie będą organizować żadnych akcji. Ciekawe czy ich oleje, jeśli inne związki, które do niczego się nie zobowiązywały podejmą strajk.
Porozumienie nie daje ministrowi możliwości wycofania się jeśli inne związki zorganizują akcję. Więc ... sukces? hehe
 
Jak donosi newsletter KAS ...

Szef KAS podpisał porozumienie ze Stroną Społeczną

W Ministerstwie Finansów odbyło się dzisiaj spotkanie poświęcone założeniom modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej, a szczególnie planom podwyżek wynagrodzeń i uposażeń pracowników oraz funkcjonariuszy KAS.
Uzgodniono i podpisano porozumienie pomiędzy Szefem KAS Marianem Banasiem oraz 10 organizacjami związkowymi.

21 listopada 2018 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy Szefem Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) a Stroną Społeczną, którego kierunkowym założeniem jest podjęcie wspólnych działań zmierzających do poprawy warunków pracy członków korpusu służby cywilnej, funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i pracowników nieobjętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń zatrudnionych w KAS.

Wiceminister finansów Marian Banaś wyraził zadowolenie z podpisanego porozumienia:

"Dziękuję przedstawicielom organizacji związkowych za owocne rozmowy i wkład do porozumienia. Jestem wdzięczny Państwu za odpowiedzialną postawę. Wykonaliśmy ważny krok do unowocześnienia KAS i zapewnienia takich warunków pracy i służby, na jakie zasługują pracownicy i funkcjonariusze naszej administracji" - podkreślił Szef KAS.

Główne postanowienia zawarte w porozumieniu:
- powołanie Zespołu do opracowania programu modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej;
- podwyżki wynagrodzeń i uposażeń dla pracowników i funkcjonariuszy KAS od 1 stycznia 2019 r. w miesięcznej wysokości 655 zł brutto dla każdego. Kwoty podwyżek zostaną wypłacone najpóźniej do końca III kwartału 2019 r. z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku;
- podjęcie przez Zespół prac w zakresie ustaleń dotyczących kwoty podwyżek uposażenia/wynagrodzenia wypłacanych w ramach Krajowej Administracji Skarbowej w roku 2020;
- deklaracja Szefa KAS o podjęciu działań, w toku prac legislacyjnych nad projektem, w celu nowelizacji ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2018 r., poz. 132, z późn. zm.), w zakresie zrównania uprawnień emerytalnych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z uprawnieniami pozostałych służb mundurowych odnoszących się do rezygnacji z wymogu ukończenia 55 lat życia przy przechodzeniu na emeryturę oraz modyfikacji daty uzyskania uprawnień emerytalnych;
- odstąpienie przez Stronę Społeczną na czas realizacji zapisów Porozumienia z podejmowania akcji protestacyjnej w ramach jednostek organizacyjnych KAS i niezgłaszania innych postulatów i roszczeń w czasie realizacji Porozumienia.

W trakcie spotkania Szef KAS zapewnił przedstawicieli organizacji związkowych, że kwoty podwyżek w KAS w latach 2019 - 2020 nie będą niższe niż kwoty podwyżek w innych służbach mundurowych. Zaznaczył również, że w przypadku gdy podwyżka w 2019 roku będzie skutkowała przekroczeniem maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych dla poszczególnych stanowisk w ramach KAS, to w celu zagwarantowania jej realizacji nastąpi awans stanowiskowy (zarówno w korpusie służby cywilnej jak i w Służbie Celno-Skarbowej).

"Jestem przekonany, że podpisane porozumienie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom płacowym osób związanych zawodowo z KAS oraz stanowi wyraz docenienia przez Kierownictwo KAS pracy i służby wszystkich realizujących zadania przypisane naszej wyspecjalizowanej administracji. Zaznaczam, iż jest to najwyższa, jednorazowa kwota przeznaczona na podwyżki dla każdego z pracowników/funkcjonariuszy w administracji skarbowej od kilku lat" - podsumował Szef KAS Marian Banaś.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry