• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Cat, wybacz ale obserwując twoje dotychczasowe wypociny ... albo jesteś albo udajesz idiotę. Sorry, ale nie wnosisz nic konstruktywnego....w dyskusji
 
22.11.2018 to dobry dzien na rozpoczęcie absencji z waznych powodów:
opieka!
L4!
krew!!!
Jeśli nie jesteśmy ważni nasza praca/służba też nie!!!
Dusi mnie KASzel, chyba mam "celną grypę"!
Jutro idę do lekarza bo czuję, że to coś poważnego!!!
 
Napiszę tak

Czytać tego się nie da

Dadzą tyle, a może tyle

Dać tym, a tamtym nie

Jakie to ma znaczenie na tym etapie?

Mieliśmy wesprzeć sławka, przez minimum 3 dni, chociaż

I co?

Nie chcę czytać żadnych narzekań za chwilę czemu sławek nie załatwił tego czy tamtego, że to nie jest dobre, lepiej byłoby inaczej

Do takich żali nie ma prawa NIKT, kto nie wsparł sławka chociaż przez te 3 dni, a to tylko preludium

A jeśli cokolwiek nie będzie tak jak byśmy chcieli, to żale mogą mieć tylko ci, którzy ze swej strony wsparli sławka i odpowiedzieli czynem na jego apel

Ale te pretensje nie będą skierowane do sławka tylko do was, koleżanki i koledzy

Do was, biernie oczekujących aż sławek coś wam załatwi, a wy potem i tak będziecie mieszali go z błotem, że nie tak, że za mało, że jeszcze to i to nie załatwione

Spójrzcie w lustro - to dzięki wam sławek nie ma takiej pozycji negocjacyjnej jak jankowski

I niech to spojrzenie w lustro was otrzeżwi

Bo walka jeszcze nie skończona

Nie mam złudzeń - nie będzie dziś porozumienia z minister na warunkach nie gorszych niż inne służby

Mb może i podpisze cokolwiek, ale jaką to ma wartość?

Policjanci prowadzili negocjacje i podpisali porozumienie nie z komendantem głównym policji, nie z jego przełożonym wicemin zielińskim, ale z min brudzińskim

Mb nie ma moralnego mandatu udziału w negocjacjach

Oni rozumieją tylko język siły

I będziecie mieli szansę, ostatni raz, pokazać tą siłę, własną, nie sławka czy kolegów, pokazać może ostatni raz

I upomnieć się o wyrzuconych i ucywilnionych, nasze koleżanki i kolegów

Chcecie 650 podwyżki a żal paru pln na stratę na zwolnieniu, premii i 13- tce?


Obudżcie się i trzymajcie linię

Dodam tylko, że jeśli ktokolwiek łudzi się, że opędzi sprawę jednym dniem na oddanie krwi, to sam siebie nieudolnie okłamuje

Sprawa zajmie tygodnie

Dwa, trzy, może dłużej

Im prędzej sobie to uświadomicie, tym lepiej
 
Rozumiem wasze funkcjonariuszy/celników wkurzenie. Ale czy uważacie, że skarbowcy (pracownicy us/ias) są zadowoleni z tego porozumienia!!?? Otóż nie!!! Dzięki porozumieniu osoby z najniższym wynagrodzeniem (nowozatrudnieni) czyli mający wskaźnik 1,61 dostaną 655 brutto podwyżki a ludzie z 20 letnim stażem np. eksperci i starsi eksperci którzy mają mnożnik od 1,85 do 2,05 dostaną max podwyżki 250 brutto. Czyli kolejne spłaszczenie wynagrodzeń. I z czego się cieszyć??? Że znów po 10 latach bez podwyżki nas wyr... 👿👿👿

A dlaczego ekspert z mnożnikiem 2,0 nie może dostać 650 zł podwyżki?
 
Rozumiem wasze funkcjonariuszy/celników wkurzenie. Ale czy uważacie, że skarbowcy (pracownicy us/ias) są zadowoleni z tego porozumienia!!?? Otóż nie!!! Dzięki porozumieniu osoby z najniższym wynagrodzeniem (nowozatrudnieni) czyli mający wskaźnik 1,61 dostaną 655 brutto podwyżki a ludzie z 20 letnim stażem np. eksperci i starsi eksperci którzy mają mnożnik od 1,85 do 2,05 dostaną max podwyżki 250 brutto. Czyli kolejne spłaszczenie wynagrodzeń. I z czego się cieszyć??? Że znów po 10 latach bez podwyżki nas wyr... 👿👿👿

To po co popieracie żółte związki ? Zapiszcie się do ZZ CELNICY PL. Postulat Sławka był jasny- wszyscy równo, a wyrównywanie dysproporcji to inna bajka.
 
Rozumiem wasze funkcjonariuszy/celników wkurzenie. Ale czy uważacie, że skarbowcy (pracownicy us/ias) są zadowoleni z tego porozumienia!!?? Otóż nie!!! Dzięki porozumieniu osoby z najniższym wynagrodzeniem (nowozatrudnieni) czyli mający wskaźnik 1,61 dostaną 655 brutto podwyżki a ludzie z 20 letnim stażem np. eksperci i starsi eksperci którzy mają mnożnik od 1,85 do 2,05 dostaną max podwyżki 250 brutto. Czyli kolejne spłaszczenie wynagrodzeń. I z czego się cieszyć??? Że znów po 10 latach bez podwyżki nas wyr...
a co maja powiedziec Fc z kilkuletnim stazem co maja mnoznik 1.35 i perspektywe otrzymania 1.4 bo wiecej widelki nie pozwalaja :)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Myślę, że wszystko co chcę wyrazić jest bardzo ważne, więc bez zachowania kolejności priorytetowej w tematach:

Pan Banaś do dymisji. Jeśli ktoś jest Szefem danej struktury i któremu nie zależy na dobrze tworu nad którym sprawuje pieczę, a wręcz działa na jego niekorzyść musi zostać conajmniej odwołany. W normalnym państwie taka osoba odpowiadałby karnie podobnie jak prawnik działający na szkodę swojego klienta.

Nigdy nie powinno się porównywać Celników do Skarbowców. To zawsze były oddzielne twory i KAS tego nie zmieni. Możemy się szanować na korytarzach, integrować się, lubić - każdy z obu tych grup powinien zarabiać godne pieniądze, ale litości - nigdy tu nie będzie znaku równości, walki ramię w ramię o lepsze warunki bo to po prostu dwa inne twory - inne zadania, inna dyspozycyjność, inne warunki rekrutacyjne, inne warunki odpowiedzialności (praca z bronią)... nie da się porównać służby z pracą. Każdy niech walczy o swoje.
Z resztą co tu porównywać i się bratać jak w Izbach warunki socjalne wobec tych grup są dyskryminogenne - skarbowcy mają fundusz remontowy - celnicy nie - skarbowcy mają dwa razy większe nagrody od celników (sprzątaczki również), a ostatnio słyszę od znajomej z IAS Bydgoszcz, że na imprezę integracyjną Skarbowcy płacili 60 złotych za wejście, a Celnicy 280 (bo takie, a nie inne dofinansowania socjalne w ramach tej samej Izby) - więc o czym my mówimy?

Dalej. Jak to może być, że młodsi eksperci/eksperci jeżdżą w jednym samochodzie na drogę ze specjalistami (jeden zarabia 3 tysiące, drugi 5 tysięcy -robią to samo), a do komórek merytorycznych typu DS są ściągni specjaliści w miejsce owych ekspertów.
Co za tym idzie - obawiam się, że te osoby często pracujące w lokalnych związkach w życiu nie będą protestować, bo siedzą od marca przedniego roku cicho, nie poruszają w ogóle tematów dysproporcji i w żaden sposób się nie wychylają żeby tylko ten stan rzeczy się nie zmienił - lepiej przecież żeby pracował w DS specjalista z jedną Vką bez wyższego wykształcenia niż komisarz z ekspertem, który przez 10 lat wydawał decyzje w drugiej instancji - lepiej im pojechać na drogę na 8h i zawsze kasa wpłynie. Myślę, że te osoby nigdy na L4 się nie udadzą - co za tym idzie, pierwsza linia znów będzie protestowaćdla tych na wyższych stanowiskach.

Poza tym, zapytajcie tu na wschodzie, kto chce protestować, w imię czego i kogo? Każdego powinna ogarniać frustracja po takim "porozumieniu", ale młodzi nie zaryzykują pracy dla starych, a specjaliści kolejny raz nie chcą zostać wykorzystani politycznie przez pseudo związkowców, którzy rzekomo codziennie działają na naszą korzyść sami tkwiąc na najcieplejszych lokalnie posadach.

Na koniec. Jeśli władza rzeczywiście nie widzi problemu kadrowego, który będzie prędzej czy później, jak stare zolle zaczną odchodzić na emerytury to szczerze współczuję.
Ta służba nie jest W OGÓLE konkurencyjna w porównaniu do innych służb (i innych pracodawców na rynku). Kto tu będzie chciał przyjść? Jak wielu zostanie po pierwszych miesiącach patrząc na inne służby? I wreszcie, po decyzjach które zapadły w dniu dzisiejszym - jak będzie wyglądała ta służba za 5-10 lat? Ja tylko życzę władzy powodzenia...
 
CAT , won z tego forum pseudo celniku.

Trzymamy linie !!!


Z tym też musimy się liczyć

Pojawiają się różni świeży ludzie, z mizernym dorobkiem i stażem, z kieszeniami pełnymi srebrników, i krzyczą łapaj złodzieja

A kim ty jesteś ludziku, żeby czepiać się cata?

Precz! Prowokatorze lub trollu
 
To po co popieracie żółte związki ? Zapiszcie się do ZZ CELNICY PL. Postulat Sławka był jasny- wszyscy równo, a wyrównywanie dysproporcji to inna bajka.
Z porozumienia absolutnie nie wynika to co napisała Honoratka. Ekspert może mieć mnożnik w przedziale do 4,2, więc jakby dostał 655 zł podwyżki przy mnożniki 2,0 to będzie miał mnożnik Ok 2,4.
 
Ostatnia edycja:
Sorry krakowiaczek, ale chyba ty udajesz idiotę

O jakich sygnałach od sławka piszesz?

Umknęło ci że sławek prosił o wsparcie?

Bolo, nie szukam konfliktu. Ważna jest jedność. Zauważyłem tylko , że większość wypowiedzi Cata to niestety bełkot. Sorry, ale musimy być konstruktywni i rzeczowi aby był jakiś efekt. A granica czeka na sygnał od Sławka. Niech wreszcie poczuje się liderem związku, który skupia 50 % funkcjonariuszy
 
a co maja powiedziec Fc co maja mnoznik 1.35 i perspektywe otrzymania 1.4?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Najśmieszniejsze jest to, że maks podwyżkę otrzymają kierownicy zmian, eksperci [mają najniższe widełki zwykle]. Trochę dostaną st.spec, a ci którzy najlepiej i najciężej pracują, czyli spece ze stażem 8-12 lat nie dostaną nic, albo grosze. Np w warszawskiej izbie spece maja maks mnożnik 1,761 [ja taki mam] więc nas podwyżka nie dotyczy. Kuriozum - najdroższe miasto w Polsce, najniższe zarobki.
 
Najśmieszniejsze jest to, że maks podwyżkę otrzymają kierownicy zmian, eksperci [mają najniższe widełki zwykle]. Trochę dostaną st.spec, a ci którzy najlepiej i najciężej pracują, czyli spece ze stażem 8-12 lat nie dostana nic, albo grosze. Np w warszawskiej izbie spece maja maks mnożnik 1,761 [ja taki mam] więc nas podwyżka nie dotyczy. Kuriozum - najdroższe miasto w Polsce, najniższe zarobki.
Są osoby, które nie mają problemu z małym mnożnikiem : cyt at z DEFENCE 24 : "Z dniem 24 września 2018 roku Pan Jakub Banaś rozpoczyna pełnienie obowiązków Prezesa PSO Maskpol - poinformowała należąca do PGZ spółka."
 
Najmniej zarabiający młodszy specjalista przy obecnym mnożniku 1,35 dostanie kilkadziesiąt zł podwyżki. Od jutra dopadnie mnie KASzel
 
Back
Do góry