• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Tak teraz pomyslalem... Moze nie zrozumialem, ze barman chce po prostu pogodzic wszystkich tych liczacych? Nie da nikomu... nic...
 
Nie miałem nikogo na myśli. Jeżeli tak to odebrałeś to przepraszam. Pisałem o liczeniu raczej w sensie oczekiwan, które każdy z nas ma. Ale wole zawsze poczekać na konkrety niż mocno się rozczarować.

W końcu złapałem odpowiedzi z cytatem. Nie było to do Ciebie tylko do Huntera. Jeśli z niezrozumieniem intencji i ostrożności lepiej mu idzie wyłapywanie "bijących pianę, to OK, niech będzie twardy - przyda mu się może gdzieś i kiedyś. Nie tu i nie teraz. Ja tylko skromnie i może błędnie liczyłem zapewnienia na to, co niby mają zapewniać - na regulacje "zbliżone", a w naszej wersji "nie gorsze" niż w innych służbach,
 
A niby czemu to ma być żart w innych służbach tak właśnie jest.

W Policji funkcjonariusze "pilnują porządku" (funkcja podstawowa) a cywile pełnią funkcje pomocnicze, w KAS tak nie jest. Pobór podatków jest zadaniem podstawowym, realizowanym przez cywili i również przez funkcjonariuszy. Z tego powodu nie można rozwiązań z Policji z automatu przenosić do KAS.

To mój pierwszy post. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 
St-Man, nie przejmuj się, takie tu rekiny na tym forum :/))) bardziej śmieszne niż straszne.
 
Postarajmy się ograniczyć swoje dywagacje, a zapewnijmy realne wsparcie Sławka.
 
Przede wszystkim to MF powinien sobie wyliczyć jakie zyski dla budżetu przynosi Nasza codzienna służba/praca, ewentualne jakie straty może przynieść brak tych wpływów? Dla kogo wtedy zabraknie? Jakich obietnic nie będzie można dotrzymać? Może warto uczciwie zapłacić ludziom, którzy sumiennie wykonują obowiązki i wypracowują znaczną część dochodów, uszczelniają różne czarne dziury z których tak wiele obietnic można zrealizować. Macie Państwo do czynienia z ludźmi, którzy potrafią liczyć dla dobra Nas wszystkich, ale oszukać się nie damy. Pamiętajcie!
 
W Policji funkcjonariusze "pilnują porządku" (funkcja podstawowa) a cywile pełnią funkcje pomocnicze, w KAS tak nie jest. Pobór podatków jest zadaniem podstawowym, realizowanym przez cywili i również przez funkcjonariuszy. Z tego powodu nie można rozwiązań z Policji z automatu przenosić do KAS.

To mój pierwszy post. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Na prawdę jest mi to obojętne ile cywile dostaniecie i czy w ogóle dostaniecie. Dla mnie i tak ważniejsze od podwyżek są sprawy emerytalne.
 
Kurła!!!Przestańcie dzielić skórę na niedźwiedziu,bo może jutro się okazać,że to wszystko ściema,mało warte zapewnienia i trzeba będzie się zebrać i przeprowadzić protest!
 
.......... takie tu rekiny na tym forum :/))) bardziej śmieszne niż straszne.


niektorzy-powinni-wziac-gleboki-oddech-i-wstrzymac-go-na-20-minut.jpg

Takie gównogadanie to od jutra na kawie czy korytarzu na przemian przeliczając ile to "dadzą" a ile się należy.
 
Przygotujmy sie mentalnie na protest... Co bedzie... zobaczymy...

Jest jeszcze czas by rozejrzeć się dookoła siebie, pogadać z ludźmi, uświadomić im że od każdego z Nas zależy jak poważnie Nas potraktują.
Mieliśmy w historii kilka zrywów, z różnym efektem, ale pamiętam że entuzjazm był zaraźliwy, wielu początkowych sceptyków, widząc co się dzieje nagle chorowało.
Owszem, byli i tacy którzy wtedy, na polecenie, jechali rozładowywać granicę. Z przyczyn różnych. Nie oceniam ich, nie feruję wyroków.
Ale na szacunek trzeba zasłużyć. Pracą i postawą. Również lojalnością.

Nie mam złudzeń że gdyby teraz nadszedł czas próby, znajdzie się wielu takich, którzy oglądając się na innych, będą usprawiedliwiać własny konformizm. Ale pamiętajmy, godności nam nikt nie może zabrać. Można ją za to przehandlować za srebrniki.
 
Pax vobiscum!
Zbieramy siły. Stoimy murem za Sławkiem, tego najbardziej nam teraz potrzeba i było to tutaj wielokrotnie, czytelnie artykułowane. Potrzebne jest rzeczywiste wsparcia nie tylko funkcjonariuszy, ale także pracowników. Wiemy doskonale z autopsji, że na decydentów działa niestety tylko argument siły, a pokazanie braku podziałów wzmacnia naszą pozycję negocjacyjną. Spójrzmy na siebie, czy robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wywalczyć lepszy byt i funkcjonowanie w tworze zwanym KAS.
 
IN.80 nie zgadzam się z Tobą.W mojej Izbie specjaliści w ubiegłym roku otrzymali dwukrotnie podwyżkę.Eksperci od 2010 roku otrzymali zero złotych.U mnie w Dziale eksperci wykonują jednak inne zadania, niż specjaliści .
O widzisz ale nie wiem jak u Ciebie ale u nas była podwyżka w grudniu po 50/150 zl dla specjalistów. To tak wiele ? Ponadto w 2016 roku tak wyrolowano specjalistów - co lepsze szczególnie kobiety gdy były podwyżki mieli równać do magicznych 3000 najmniej zarabiajacym - zrobili tak że Ci co dostali spec 2/3 mc wcześniej dali podwyżkędo 3000 a tym co dostali awans we wrześniu z ml spec na spec dali najniższe widelki. I na tym nasza "podwyżka " się skończyła.Awans wymuszony potraktowano jako podwyżkę. Chciałam podkreślić ze sa to osoby z jednego naboru - czyli lata pracy itp wszystko to samo. Później owszem była w grudniu 2017 roku po 50/150 zo. Bo oczywiście nie było mowy o równym traktowaniu. Ponadto czy ex czy specwszyscy robią to samo.
 
Ostatnia edycja:
Mamy ich: Zjednoczona Prawica może liczyć na 33 proc. poparcie - wynika z sondażu zrealizowanego przez Kantar Millward Brown dla Faktów TVN. Jest to wynik o 5 pp. gorszy niż uzyskany w poprzednim sondażu. Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska z wynikiem 26 proc., notując wzrost poparcia o 5 pp. Do Sejmu weszłoby jeszcze SLD z 7 proc. wzrost o 2 pp. Taki sam wynik zanotowało w badaniu ugrupowanie Pawła Kukiza wzrost o 3 pp.

https://wpolityce.pl/polityka/422048-pis-nadal-liderem-choc-traci-sondaz
 
Tosia zgadzam się z Tobą eksperci i specjaliści robią te same czynności i powinni zarabiać te same pieniążki. Eksperci zostali POtraktowani dobrze za czasów POprzedniej ekipy teraz czas na ludzi pracy. Należy wyrównać wynagrodzenia do mnożników ekspertów takie działanie jest uczciwe koniec układów i znajomości.
 
Back
Do góry