• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

To może być faktycznie dobry moment na protest!Ludzie są wypompowanie na granicy.Zabierane są im wolne służby na rzecz D4,które są przedłużane na 12 h.Brak awansów, podwyżek, coraz gorsze warunki pracy.Magazyn mundurowy świeci pustkami,dziwne reformy czarnych i wiele innych.Czy to nie są wystarczające argumenty?
 
jeśli jakakolwiek akcja protestacyjna ma się udać to trzeba ją zrobić we właściwym momencie. I ten moment jest właśnie teraz.
...
...
TO MOŻNA ZROBIĆ. A efekt będzie. Przede wszystkim taki, że MF stanie się stroną w proteście służb mundurowych, bo dotychczas nie jest, stoi z boku i się zastanawia jak nic nie dać.
...


Mała korekta ...

To jest BARDZO WAŻNE - MF JEST STRONĄ w proteście służb mundurowych
tyle, że "CICHĄ" STRONĄ.
Toż właśnie MF stanął kontrą, wobec potrzeb policji.

Tym bardziej widać głęboki sens zadziałania NASZEJ SŁUŻBY - gdyż jest to
szansa bardzo korzystnego dla policjantów, OFICJALNEGO "wmieszania" MF'u
przez Nas do "ich" sprawy.

Przy tak WIELKIEJ korzyści tego dla nich, warto im jeszcze raz zaproponować
Nasz udział, przedstawiając powyższy argument. Jest wręcz nieprawdopodobne,
by nie dostrzegli znaczenia i olbrzymiej wagi takiego posunięcia, to jednak musi
faktycznie uczynić ZWIĄZEK ...

ps
Czas nagli !!
 
Wytrwaj, o wytrwaj w tym strasznym pochodzie
Śród dziejów świata, mój polski narodzie!
Bądź męstwem wielki, cierpliwością święty,
Bądź przed wrogami wolą nieugięty,
Niechaj cl z serca nie wydrze ojczyzny
Żaden gwałt ziemski ni ziemska pokusa -
Nie wierz w podrzuty Pychy ni Wścieklizny,
Wierz tylko w słowo i w przykład Chrystusa!

https://krasinski.klp.pl/a-3478-3.html
 
przed chwilą jedna ze stacji podała info o podwyżce dla cywilnych pracowników wojska: po 550 zł na głowę. gowin szykuje podwyżkę dla pracowników wyższych uczelni.

a my co, tylko robić na to mamy?
 
przed chwilą jedna ze stacji podała info o podwyżce dla cywilnych pracowników wojska: po 550 zł na głowę. gowin szykuje podwyżkę dla pracowników wyższych uczelni.

a my co, tylko robić na to mamy?


Jak się około 60 tysiącom ludzi nie chce ruszyć dupska,
to nawet siedmiu geniuszy NIC nie wskóra!

Zapewniam Cię, że paradoksalnie; to przez lenistwo
mamy więcej - niż robić, a w dodatku nie tylko na to ...


 
To co może zaczniemy protest od akcji Wdowi Grosz? Może przynajmniej do takiej akcji - na początek - uda zmobilizować się ludzi.
 
A

02.10. jest okazja pokazać czy jest nas na coś jeszcze stać. Skoro nasze związki nie chcą zbieramy się sami.
 
Uważam, że zaczęcie z akcją Wdowi Grosz to dobry pomysł, nazwa jest świetna, bardzo medialna <brawa dla autora>. Liczą się media, nie może być tak, że kilka, kilkaset czy kilka tysięcy ludzi wyśle grosz do MF ale to się nie pojawi w mediach. Faktem jest to, co zostanie rozgłoszone a nie liczba uczestników.. Czyli najpierw trzeba ogłosić rozpoczęcie akcji protestacyjnej, której początkiem jest Wdowi Grosz. I rozpropagować to wśród funków. A potem referendum czy jesteśmy za zaostrzeniem akcji i w jakich formach. To będzie bezpieczny sposób propagowania wśród funków i pracowników. Za wzięcie w referendum nic nie grozi a wynik będzie sygnałem dla MF , że jesteśmy gotowi na więcej.
No i oczywiście czekamy na zdanie i hasło od Sławka.,
 
Wczoraj rozmawiałem z Przewodniczącym Federacji SM. Odpowiedzią na nasze pismo-zapytanie o możliwość udziału formacji w manifestacji, jest zaproszenie dla delegacji naszego Związku.
Uprzedzając pytania, manifestacja jest wydarzeniem publicznym i indywidualnie, we własnym zakresie i na podstawie własnej decyzji, może w niej uczestniczyć każdy funkcjonariusz.
My wystawiamy zgodnie z zaproszeniem, jedynie delegację.
Jeżeli są członkowie Związku, którzy chcą jechać to proszę o kontakt ze mną.
 
Co do protestu. Już wyżej pisałem, że jestem za i będę działał w tym kierunku. MF jest stroną protestu, bo wysłaliśmy tam postulaty. Nie sądzę jednak, by je zrealizowali, dlatego potrzebny będzie nacisk środowiska.
 
Co do protestu. Już wyżej pisałem, że jestem za i będę działał w tym kierunku. MF jest stroną protestu, bo wysłaliśmy tam postulaty. Nie sądzę jednak, by je zrealizowali, dlatego potrzebny będzie nacisk środowiska.
Armia też ma 25/55 ,protest na granicach niemal pewny bo nie mamy nic do stracenia starzy i młodzi.
 
Hahaha protest na granicach dobre sobie. Granica nie będzie strajkować!!!

a skąd wiesz?

sądzę, że możesz wypowiadać się wyłącznie w swoim imieniu, ewentualnie najbliższego otoczenia

moje odczucia i opinie są skrajnie odmienne

ludzie mają pianę na ustach - z wyjątkiem przydupasów - oni mają coś brązowego :)

podwyżki a raczej ich brak. blokowanie na specach mimo braku formalnych przeszkód w awansach stanowiskowych, robienie tego samego co inni ale za połowę kaski (mł spec i ekspert), śmieszne dodatki sfinansowane z własnych pensji, problemy nawet z awansami w stopniu -jedni, wcale nie orły, co 2 lata, inni co 5, wałki z latami do emek sprzed 2009, etc.
 
Hahaha protest na granicach dobre sobie. Granica nie będzie strajkować!!!

Co? mieć 5 a 25 do emerytury? to nie różnica? zobaczymy jak przyjdzie co do czego,o starych co juz powinni iśc to nie wspomne, tacy wszyscy zachwyceni jak im tam dobrze na granicy.
 
Ostatnia edycja:
A jaka stacja? Mój mąż jest cywilem w wojsku i o niczym takim nie słyszał. Było coś w czerwcu z wyrównaniem od stycznia, ale kwoty były mizerne...jakoś koło 200 brutto.
A tak w kwestii protestu, to moim skromnym zdaniem żadne akcje typu wysyłamy do MF to, czy tamto, na nikim wrażenia nie robią. Jedyne wyjście to ruszyć na Warszawę. I to wszyscy, bo wszyscy jesteśmy w czarnej d..pie. A najbardziej cywile, zabrali nam mundury, urlopy, dołożyli roboty, bo ludzi jest coraz mniej. Żadnych awansów i podwyżek pewno nie zobaczymy do końca życia a jeszcze w dodatku oglądamy na co dzień niezadowolonych kolegów z us lub uksów. Zwłaszcza ciężko jest tym, którzy trafili do skarbówek, niewiarygodne jest to, w jaki sposób są traktowani...
 
Ostatnia edycja:
@Sillene w jak są traktowani? Nikt z pracowników us ich mundurów nie pozbawił. A skoro tam trafili to muszą pracować na równo z pracownikami us. Wg. Ciebie to gorsza praca? Po co to dzielenie? Walczcie o co chcecie i jak chcecie, ale nie poniżajcie szeregowych pracowników us. Jestem skarbowcem, prowadziłem postępowania akcyzowe i udzielałem pozwoleń na prowadzenie gier hazardowych - znam tą robotę. Nigdy nie pozwoliłbym sobie na takie zachowanie wobec ludzi, którzy przyszli z cła a muszą pracować w postępowaniach podatkowych.
 
Ostatnia edycja:
Bolo czytam Twoje komentarze i jestem z całego serca z Tobą ale skoro mówię że na granicy nie będzie strajków to nie będzie chyba że na ukraińskich granicach.
Młodzi nie pójdą bo im najwięcej przez dwa lata dali. Starzy oni to chcą emerytur więc chcą spokojne dopracować do emerytur i nie będą się wychylać. A Ci średni ostatnio nie dostali propozycji więc pokazali im gdzie miejsce. Ja osobiście powiem Tobie że mogę i robić 24/7 na granicy bo każdy potrafi narzekać zamiast wziąć się w garść i wykazać trochę chęci. Nie patrzę na innych robię swoje i tyle po to sie zatrudniłem. Rynek pracy jest otwarty i każdy może wybrać inną drogę.
 
Back
Do góry