• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Zgodnie z informacją Pana Przewodniczącego S. Siwego, na zaproszenie w dniu 6 listopada 2018r. w NOT w Warszawie nie stawiła się żadna centrala związkowa. No więc mamy odpowiedz na podejście innych central związkowych do wspólnego działania. Po dotychczas podjętych próbach współpracy przez ZZ Celnicy niczego innego chyba nie można było się spodziewać. Jak zwykle podzieleni, a z tego MF się cieszy.
Więc ustalmy termin pikiety przed Sejmem podczas obrad Komisji ds wyłudzeń VATu i wyślijmy zaproszenie bezpośrednio do wszystkich pracowników KASu , Jest wielu skarbowców, którzy chcą się przyłączyć -jak związki zawodowe nie chcą to ich sprawa. Mam nadzieję,że zwykli pracownicy sami wyrobią sobie zdanie o reprezentujących ich interesy związkach.
 
Dla uspokojenia napisać pragnę, że nieobecność central zz nie jest dla mnie absolutne najmniejszym zaskoczeniem. Ten ruch jednak trzeba było wykonać, żeby każdy mógł zobaczyć i zrozumieć, że współpraca zz w KAS nie istnieje, mimo chęci i prób jej podjęcia(to już trzeci raz próbujemy i myślę wystarczy). Próbowaliśmy zatem i działamy dalej, tak jak dotychczas. W SC przestaliśmy się już oglądać na inne centrale na pewnym etapie, tak samo w KAS i tak samo jak w SC, tak i w KAS bedziemy osiągać wiele. Ważne by środowisko zawodowe działało, tak jak to często bywało w SC.
 
Nie jestem celnikiem. Ale szczerze jestem rozczarowany postawą innych zz. Na to, że Solidarność przyjdzie nie liczyłem. Jeżeli sami ramię w ramię nie staniemy, nie patrząc czy celnik czy skarbowiec to nic nie osiągniemy i nadal będziemy tam gdzie jesteśmy czyli w czarnej d...e.
 
Jeżeli sami ramię w ramię nie staniemy, nie patrząc czy celnik czy skarbowiec to nic nie osiągniemy i nadal będziemy tam gdzie jesteśmy czyli w czarnej d...e.
Zgadzam sie w 100%- Zacznijmy od małej pikiety przed Sejmem, a potem dalsze kroki. To nie zdanie zwiazków zawodowych sie liczy tylko pracowników KASu!!
 
Brak cywilnej "odwagi", czy zwyczajna głupota ... ?

Zgodnie z informacją Pana Przewodniczącego S. Siwego, na zaproszenie w dniu 6 listopada 2018r. w NOT w Warszawie nie stawiła się żadna centrala związkowa. No więc mamy odpowiedz na podejście innych central związkowych do wspólnego działania. Po dotychczas podjętych próbach współpracy przez ZZ Celnicy niczego innego chyba nie można było się spodziewać. Jak zwykle podzieleni, a z tego MF się cieszy.


Co na to szeregowi członkowie organizacji poza CELNICY.PL ?!

U ludzi NORMALNYCH, natychmiast by nastąpiła w nich masowa rezygnacja
z członkostwa, jak i znaczący wzrost akcesji do ZZ CELNICY.PL!

Nie liczę jednak na rozum s'KAS-owanych, którym skutecznie wyłączono
"myślenie"; bo niemożliwym jest, by wśród bezmyślnych niewolników,
był to tylko zwykły "STRACH" !!

ps
Członkowie owych, innych "organizacji" - jestem przekonany, że Wy nie
umożliwicie mi sposobności, na "odszczekanie" Waszej GŁUPOTY ...
 
Zgadzam sie w 100%- Zacznijmy od małej pikiety przed Sejmem, a potem dalsze kroki. To nie zdanie zwiazków zawodowych sie liczy tylko pracowników KASu!!

...dokładnie..., warto rozpowszechnić informację, że inne związki nawet nie raczyły się pofatygować na spotkanie, żeby spróbować podjąć dyskusję, nie mówiąc już o działaniu. Potrafią tylko się kłócić i wzajemnie obrzucać oskarżeniami a jak pojawiła się szansa na konsolidację wysiłków to nawet rozmawiać nie chcieli. Żenada by nie powiedzieć sabotaż walki o poprawę sytuacji pracowników.
Niech wszyscy się dowiedzą gdzie inne zz mają konkretne działania. Może ich członkowie zwrócą się o pisemną odpowiedź gdzie byli i co ważniejszego mieli do roboty.
 
...dokładnie..., warto rozpowszechnić informację, że inne związki nawet nie raczyły się pofatygować na spotkanie, żeby spróbować podjąć dyskusję, nie mówiąc już o działaniu. Potrafią tylko się kłócić i wzajemnie obrzucać oskarżeniami a jak pojawiła się szansa na konsolidację wysiłków to nawet rozmawiać nie chcieli. Żenada by nie powiedzieć sabotaż walki o poprawę sytuacji pracowników.
Niech wszyscy się dowiedzą gdzie inne zz mają konkretne działania. Może ich członkowie zwrócą się o pisemną odpowiedź gdzie byli i co ważniejszego mieli do roboty.

Większość skarbowców to ludzie bojaźliwi/konformiści/zadowoleni ze status quo/kupieni przez władzę/koniunkturalni zwolennicy rządu (można zaznaczyć wg uznania).
Pozostaje Sławkowi Siwemu powysyłanie masowych zaproszeń do pracowników KASu z wykorzystanie poczty służbowej na domenę MF (jeśli administracja nie zablokuje).
W mojej ocenie można rozmawiać i współpracować z 10, może 20% cywili na płaszczyźnie akcji protestacyjnej.

Ja we własnej osobie i kilku moich kolegów/koleżanek stawię się o umówionej porze i miejscu. A reszta środowiska spokojnie zasiądzie w foteli z chipsami i poogląda akcję w TV.
 
Proszę wszystkich związków nie pakować do jednego worka. Sławek napisał,że nie pojawił się nikt z central związkowych,ale pojawili się przedstawiciele kilku lokalnych związków zawodowych.
 
MF tylko czeka na skonfliktowanie środowiska.Nie dajmy im tej radości!!. Ogłośmy termin PIKIETY przed Sejmem-przyjdzie każdy kto będzie chciał walczyć o godne warunki płacy. Obrzucanie sie błotem-jest w interesie MFu nie naszym!!!Jesteśmy wszyscu po jednej stronie barykady!
 
Proszę wszystkich związków nie pakować do jednego worka. Sławek napisał,że nie pojawił się nikt z central związkowych,ale pojawili się przedstawiciele kilku lokalnych związków zawodowych.


Tymże Związkom, niech będzie chwała za "otwarcie się"!

Szanowna @Adko, jeśli o mnie chodzi, to wrażenie "uogólnienia" może być
wywołane koniecznym "skrótem myślowym" w i tak zwykle przydługich mych
wypowiedziach. Jestem przekonany, że zarówno Ty, jak również każda inna
osoba zdroworozsądkowo myśląca, doskonale WIE o kim jest mowa i więcej
nie trzeba będzie precyzyjnie oznaczać właściwych delikwentów.

Wybacz mi też, że absolutnie nie mam zamiaru przepraszać za swoje słowa, bo
mają one RAZIĆ, WZBURZAĆ, OBRAŻAĆ, WYŚMIEWAĆ i PONIŻAĆ tyle, że tylko
tych WINNYCH - byle-jakich, leniwych, kłótliwych czy samolubnych egoistów
i egocentryków ...
 
Najwyższy czas działać. Czas ucieka. Ramię w ramię, funki i cywile. To, że część liderów związkowych za garniec srebrników została sprzedajnymi szmatami było do przewidzenia. W Policji coś pękło, u nas też powinno. Pokazaliśmy w 2008 roku, że można. Teraz wściekłość ludzi jest porównywalna. Ja osobiście mam dość tych ciągłych pseudoreform. Zero stabilizacji, brak podwyżek, debilne pomysły, przenoszenie co chwilę ludzi do innych komórek. Ludzie z realizacji idą do DS czy na OC, ci z OC czy CKR do realizacji... Marnuje się na masową skalę potencjał i doświadczenie ludzi. Ale ciągle słyszę jak to jest dobrze. Więc działamy. Ja czekam na sygnał.
 
A jest mozliwosc przeczytania Pana ksiazki Tomu I SZczegolnie przedpremierowo np. w pdf bo rozumie ze nie jest wydana. A nie ukrywam lubie takie historie z zycia wziete.
 
Nie oczekuje przeprosin,a jedynie precyzji w wyrażaniu swojego zdania. I to tyle w tym temacie,skupmy się na działaniach😀.
 
Federacja pracowników skarbowych robi protest 23 listopada, sama?dziwne że nie pojawili się wczoraj.
 
Policja choruje, SG i strażacy rownież się dołączają ...... a my czekamy , tylko na co?
 
Policja choruje, SG i strażacy rownież się dołączają ...... a my czekamy , tylko na co?


Każdy ma prawo postępować według WŁASNEGO rozumu!
Czujesz się źle? Idź do lekarza! Po co Ci schemat: hasło - odzew ?!

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, co by się mogło stać, gdyby np. jutro,
większość z nas się pochorowała - tak sami od siebie - bez haseł, wezwań,
próśb, gróźb, nawoływań, ot tak - choćby ze zwykłej sympatii dla policjantów
czy strażaków?
Zadziwione MF dostałoby "kociokwiku". Dosłownie!
Zaskoczenie, to najmocniejszy atut, a rozlazłe i powolne przygotowania,
są atutem oddanym darmo stronie przeciwnej!

Ech, żeby ludziska to rozumieli ...

 
Zapytałem dzisiaj w związkach czy uczestniczyli w spotkaniu o którym mowa powyżej. W odpowiedzi usłyszałem, że nie, z uwagi na zbyt późne otrzymanie zaproszenia do udziału ( poniedziałek 5 listopada ). Nie jestem w stanie zweryfikować tej informacji ale jeżeli to prawda, to chyba nie do końca wina tkwi po "skarbowej" stronie.

Jutro u nas ( znaczy w naszej Izbie ) jest zebranie w sprawie manifestacji planowanej na 23 listopada. Zobaczymy co się z tego wykluje.
 
Ostatnia edycja:
Naczelnicy US też już protestują. Tzn. zawsze protestowali tak jakoś bezwiednie, a teraz to chyba całkiem świadomie.
 
Back
Do góry