• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

nie bądźmy dziećmi, nie trzeba czekać aż tata Sławek napisze: teraz! Każdy niezadowolony zgodnie z własnym sumieniem niech zadba o zdrowie, czy w 2008 r. ktoś pisał: teraz? ano nie, więc zachowajmy się jak dorośli ludzie.
 
nie bądźmy dziećmi, nie trzeba czekać aż tata Sławek napisze: teraz! Każdy niezadowolony zgodnie z własnym sumieniem niech zadba o zdrowie, czy w 2008 r. ktoś pisał: teraz? ano nie, więc zachowajmy się jak dorośli ludzie.
A moim zdaniem powinna byc to akcja wspolna, naglosniona, ze tu i teraz celnicy i skarbowcy protestuja a nie kazdy z przypadku gdzies tam pojdzie, pochoruje sie. Rzad to ma widziec, malo tego powinien zostac uprzedzony o calej akcji
 
A moim zdaniem powinna byc to akcja wspolna, naglosniona, ze tu i teraz celnicy i skarbowcy protestuja a nie kazdy z przypadku gdzies tam pojdzie, pochoruje sie. Rzad to ma widziec, malo tego powinien zostac uprzedzony o calej akcji
Może jeszcze ktoś powinien za nas protestować? żenada, Juefoł, nie boimy, nie boimy........
 
Ja juz protestuję ;)
Koledzy jak się rozkręcimy to KU tez pszypisze sobie nasz protest do siebie!
Nastroje u mnie ponoć ostre.
A jeszcze rozdane awanse fiu fiu!
 
KU tez przypisze sobie nasz protest do siebie!
Nie zrobi tego, ponieważ obiecał MF tonować nastroje. Dlatego ogłosili 15-minutowy protest, który w niczym nie zaszkodził ciągłości pracy, a jednocześnie był pokazówką z ich strony że walczą... A moim zdaniem, układ już wcześniej został "przyklepany".


Ech, pamiętam jak swego czasu miałem włączone prawie stale "kamerki" - wiadomo jakie :) Nadzieja rosła...
 
Ja nijak satysfakcji nie czuje ale wkurw... siega zenitu aż czuje się chora z tego wszystkiego
150 w styczniu to 150 ale w czerwcu to jakaś setka? plus/minus , zachwyt jakby opada.
Mój organizm protestuje nawet bez wirusa już od środy... prorok czy jak/ pewnie mu ulegnę i sobie odpocznę...nie czekając na jałmużnę,
wirus jakoś przetrzebił wierzących
 
Opowiem Wam krótką historię. Codziennie budzę się o 4 rano....to chyba wciąż poczucie obowiązku, że muszę pojechać do pracy. Głupi nawyk no nie? Reasumując - Jeżeli uznacie, że należy zaprotestować to założę mundur /wszak jestem starszym aspirantem w stanie spoczynku/ i pójdę z Wami.
 
Jeżeli nie podejmniemy decyzji o proteście szybko i nie przeprowadzimy go razem - celnicy i skarbowcy - to przegramy wszyscy. Nie prawdą jest, że skarbowcy są zachwyceni ustaleniami z czwartku. To co widać to tylko grupka fanów KP.
 
Potwierdzam, rozmawiałem nawet z członkami S u siebie w US i oni w większości też widzą w komitecie ustawkę i porzucenie ogromnego poruszenia wśród skarbowców w kierunku protestu na rzecz mglistych obietnic. Przy czym osoby te nie działają aktywnie na forach czy FB, więc wkur* jest wśród członków S o wiele większy niż to widać w necie.
 
To oczywiste dlaczego KU poszło na rękę MF, nie wiedzieli po akcji ostrzegawczej jak mają pokierować tym potencjałem i natychmiast wykorzystali koło ratunkowe 14.05. z MF. Efekt jednak przerósł wyobrażenia i wqrwili ludzi jeszcze bardziej (poza przydupasami bo tacy będą zakłamywać rzeczywistość). Teraz to od wszystkich chcących realnych działań zależy co się stanie. Dość obłudy i pozorowanych ruchów,.
Kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów.
 
Teraz jedna z moich krótkich historii. Jest rok 2016 i pomysł utworzenia chorego tworu o nazwie KAS.
Zaczynają się u nas niepokoje społeczne (co z nami się stanie), a kierownictwo spokojne o swoje stołki uspokaja i zaczyna torpedować wszelkie oznaki poruszenia. Zaczynamy się organizować oddolnie dzięki ZZ CELNICY PL. Nie jest lekko, zaczyna się zastraszanie ludzi. Na początku w ramach protestu oflagowujemy biurka i okna naszych pokoi. Dyrekcja stara się ''usilnie gasić'' nastroje co powoduje, że nie ma chętnego do wystawienia flag państwowych w ramach protestu przed budynkiem IC. Podejmuję się, dla mnie jest to zaszczyt. Kiedyś poprosiłem kolegę, żeby otworzył mi drzwi (stojak był czteroramienny), ale zbył mnie że jest spóźniony, a przychodziłem do pracy jako jeden z pierwszych. Któregoś dnia portier izbowy nie pozwolił mi na wyniesienie flag zasłaniając się tym, że mogą zostać skradzione. Przyciśnięty do muru skąd taka nagła zmiana przecież jest monitoring i do tej pory nie było z tym większych problemów, odpowiedział że to decyzja z samej góry. Skwitowałem to, że biorę na siebie wszelką odpowiedzialność i żeby przekazał powyższe górze. Zrobiło się niezłe zamieszanie ludzie obserwowali całe zamieszanie, komentowali, wspierali mnie i wyrażali swoje oburzenie decyzją kierownictwa. Flagi zostały wystawione już z pomocą nastu osób. Nastąpiło przebudzenie ludzi i od tej pory zawsze ktoś pomagał mi przy wystawianiu flag. Zaczął się prawdziwy oddolny protest w jednej z IC, ludzie uwierzyli, że tak naprawdę to od nich samych zależy najwięcej.
 
Nie zrobi tego, ponieważ obiecał MF tonować nastroje. Dlatego ogłosili 15-minutowy protest, który w niczym nie zaszkodził ciągłości pracy, a jednocześnie był pokazówką z ich strony że walczą... A moim zdaniem, układ już wcześniej został "przyklepany".


Ech, pamiętam jak swego czasu miałem włączone prawie stale "kamerki" - wiadomo jakie :) Nadzieja rosła...
NO ALE od 13go ruch,,, T.L. próbuje zawalczyć w TK o dyskryminację w sprawie nadgodzin,,,
Ciekawe czy MF już się boi, czy dopiero planuje kolejne spotkanie:oops:
 
Wysmiewamy skarbowcow z ich formy protestu, ale ich przewodniczaca z Solidarnosci potrafila jakos zarzadzic tym "protestem" tak, ze do niego przylaczylo sie ponad 80% calego KAS. Byly akcje na fb, podana konktetna data, godzina. A u nas ? Zrozumcie ze samoistny protest oddolny w naszej formacji nie zda roli. Trzeba koordynacji. Bo tak to jest chaos, nikt nic nie wie. 15 osob pojdzie na l4 na 2 tyg, nastepne 15 w innum terminie itp. jeszcze innych to nie dotyczy itp. I w ten sposob protest jest w ogole niezauwazalny. A jest o co walczyc, nie tylko podwyzki, ale moze o to zeby nas w koncu wyodrębnili z tego KAS-U. To my w koncu protestujemy, czy czekamy na koniec czerwca ?
 
Wysmiewamy skarbowcow z ich formy protestu, ale ich przewodniczaca z Solidarnosci potrafila jakos zarzadzic tym "protestem" tak, ze do niego przylaczylo sie ponad 80% calego KAS. Byly akcje na fb, podana konktetna data, godzina. A u nas ? Zrozumcie ze samoistny protest oddolny w naszej formacji nie zda roli. Trzeba koordynacji. Bo tak to jest chaos, nikt nic nie wie. 15 osob pojdzie na l4 na 2 tyg, nastepne 15 w innum terminie itp. jeszcze innych to nie dotyczy itp. I w ten sposob protest jest w ogole niezauwazalny. A jest o co walczyc, nie tylko podwyzki, ale moze o to zeby nas w koncu wyodrębnili z tego KAS-U. To my w koncu protestujemy, czy czekamy na koniec czerwca ?

Dokładnie, też to pisałem... i byłe, j...ny "jak bura suka", wyzywany od sprzedawczyków itp...
Trudno, niestety tutaj Sławek musi jednoznacznie się wypowiedzieć, chyba że stanie się cud i zacznie na tyle duża grupa, że przyłączą się inni - z US, bo, szczerze mówiąc, na swoich kolegów w mundurze, średnio liczę. Poza ludźmi aktywnymi na forum, nie widać jakoś tej odwagi... Ba, nawet istnieje pogląd, że forum nie należy czytać, bo piszą tam sami frustraci...
Ja, w każdym razie, jestem mocno sfrustrowany ostatnio.
 
Szczerze to większość zrezygnuje z tego syfu. Bo ile można walczyć i o co? 12% po tylu latach zaniedbania to jest sukces? Jak jedną ręką wydaje się setki miionów na pierdoły. Na co kupować sprzęt jak nie będzie komu go obsługiwać?

Walczycie już tyle i co. Na co ta Wasza służba na granicy, w nocy, święta.
SKAS nawet prawdy nie potrafi powiedzieć i słowa dotrzymać.

Tu trzeba wywiesić nekrolog dla SCS.
Nikt o zdrowych zmysłach tu nie przyjdzie i nikt kto ma wyjście tu nie zostanie. AMEN.
 
Kolezanki i Koledzy... Jestem daleki od dzielenia ludzi... Obserwuje forum... Troche doswiadczylem... Obawiam sie jednego... Jezeli pracownicy KAS po niedzieli nie stana okoniem, szansa na wspolne dzialanie funkcjonariuszy i pracownikow zostanie zaprzepaszczona na dlugo... Nie chce byc zle zrozumiany... Mowie wprost... Slucham... Rozmawiam... Obserwuje... Funkcjonariusze oczekuja zdecydowanej postawy pracownikow... Stad te niepotrzebne spiecia i irytacje, czesto nieuzasadnione... Oczywiście niezbedna jest rowniez zdecydowana postawa funkcjonariuszy...
 
Back
Do góry