• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

W 2016 roku związki odpuściły protest, wierząc pisiorom w ich zapewnienia. Skutkiem tego odpuszczenia było miedzy innymi zwolnienie prawie 3 tysięcy funkcjonariuszy. To tylko takie krótkie przypomnienie :(
To jest dziki kraj, tu niczego nie można być pewnym. Zwłaszcza przy tej władzy. Was faktycznie zwolniono czy przeniesiono do „cywila”? Pytam bo to spora różnica.
 
To bardzo przykre. Tragedie wielu naszych koleżanek i kolegów. Więc uczmy się na błędach.
 
To jest dziki kraj, tu niczego nie można być pewnym. Zwłaszcza przy tej władzy. Was faktycznie zwolniono czy przeniesiono do „cywila”? Pytam bo to spora różnica.
W mojej Izbie Celnej w 2017 roku żadnej propozycji nie otrzymało 8% funkcjonariuszy, czyli dokładnie tylu zwolniono, skala ucywilnienia była oczywiście jeszcze większa
 
W mojej Izbie Celnej w 2017 roku żadnej propozycji nie otrzymało 8% funkcjonariuszy, czyli dokładnie tylu zwolniono, skala ucywilnienia była oczywiście jeszcze większa
Jestem a właściwie byłam do teraz ignorantką w tym temacie. Tym bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu ze żyje w chorym państwie. Niby Europa a jednak daleko nam do niej. Myślałam ze cały czas mowa o tych ludziach których z funkcjonariusza przerobiono na pracownika. Już teraz rozumiem skąd ten żal
 
Będziemy sobie dziękować jak już zobaczymy przelewy na kontach. Puki co szukać rozwiązań, ruszać głową i jak trzeba iść taranem do przodu. Jeśli tylko tym sposobem można to trzeba iść!
 
Jestem a właściwie byłam do teraz ignorantką w tym temacie. Tym bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu ze żyje w chorym państwie. Niby Europa a jednak daleko nam do niej. Myślałam ze cały czas mowa o tych ludziach których z funkcjonariusza przerobiono na pracownika. Już teraz rozumiem skąd ten żal

Nie wiedzieć, to nie grzech ale Twoje zrozumienie jest cenniejsze, gdyż wielu innych
także ma szansę zrozumieć.

Wydaje mi się, że jeśli - w miarę upływu czasu - poznasz jeszcze istotę żalu tych
"przerobionych" na pracowników, obraz całości ujrzysz znacznie doskonalej ...
 

Nie wiedzieć, to nie grzech ale Twoje zrozumienie jest cenniejsze, gdyż wielu innych
także ma szansę zrozumieć.

Wydaje mi się, że jeśli - w miarę upływu czasu - poznasz jeszcze istotę żalu tych
"przerobionych" na pracowników, obraz całości ujrzysz znacznie doskonalej ...
Obraz strat „ przerobionych” mniej więcej znałam ale wybacz nie miałam pojęcia ze tak wielu podziękowano za służbę/prace wogole. W Us chyba nie było tak źle choć ci z prawami emerytalnymi zostali delikatnie rzecz ujmując wyproszeni. Aaa i jeszcze. Nigdy nie myślałam ze macie kokosy bo znam rzeczywistość tego kraju i tu chyba poza wierchuszką i osobami wiadomymi nikt ich nie ma więc to nie jest wielkie otwarcie oczu z mojej strony
 
Przeczytajcie sobie ( ze strony Skarbowcy.pl) co może Was czekać.

"SSC zaproponował, że w ramach oszczędności budżetowych należy obniżyć mnożnik kwoty bazowej dla wszystkich członków korpusu służby cywilnej, bo to „bardziej efektywne” i sprawiedliwe społeczne, gdyż więcej stracą ci, którzy zarabiają więcej i nie powoduje zwolnień, nie ma kosztów odpraw dla odchodzących czy zasiłków dla bezrobotnych.


Jednak procedura była tak zaawansowana, że propozycja nie spotkała się z akceptacją.


Szef Służby Cywilnej uważa jednakże, że można czasowo zawiesić wszelkie dodatki, poczynając od dodatku stażowego, na dodatku urzędnika służby cywilnej kończąc, wskazał także na możliwość wstrzymania dodatkowych urlopów dla USC, zawieszenia dodatków zadaniowych czy też „innych uprawnień pracowniczych”.


Udział w tych przepisach uchwalonych SSC jednak jest - rozporządzenie ws. zwolnień i redukcji płac będzie opiniowane przez SSC.


Szef Służby Cywilnej nie wie kiedy procedura zwolnień i obniżek zostanie uruchomiona, nie wie czy zostanie uruchomiona. To zależy od wystąpienia przesłanek ustawowych, które ustawa (Tarcza2) przewiduje. Ustawa przewiduje, że procedura zwolnień i innych działań może zostać uruchomiona, gdy zaistnieją określone przesłanki makroekonomiczne: wyższy od zakładanego wzrost deficytu budżetowego oraz wzrost długu publicznego. Formalnie te przesłanki już zaistniały".

To powiedział Szef Służby Cywilnej, ale Szefowa Krajowej Administracji Skarbowej powiedziała, że będzie WSZYSTKICH traktowała jednakowo.
Wy martwicie się o jakieś oceny okresowe, czy na świadectwie do czwartej klasy będziecie mieli 3+ czy 4 -, dodatki dla dochodzenio-śledczych.
Zmiana ustawy budżetowej zapowiadana jest na drugą połowę czerwca 2020.
 
Efektywnie i sprawiedliwie to by było wtedy gdyby WSZYSCY a nie tylko kilka grup zawodowych. Co to kurna ma być? 500 plusy srusy i inne zasiłki wypłacone przed terminem a tu ludziom którzy pracują chcą zabierać? 🤮🤮🤮🤮 sprawiedliwością społeczną. Niech sobie utną to będą mieli aż nadto
 
Szef Służby Cywilnej ...serio? Zaproponował obniżenie wynagrodzeń dla korpusu służby cywilnej... nie wierzę, to jest jakiś żart? W jakim kraju my żyjemy, skąd oni biorą takich geniuszy?! Gdzie jest ta sprawiedliwość społeczna!!? Dlaczego Błaszczak, Kamiński, Ziobro i inni szanują swoje resorty, ich podwładni dostali podwyżki...
 
Sprawiedliwe społecznie, było by, aby podliczyć koszty pierwszych wyborów korespondencyjnych, wystawić rachunek i dopilnować by rozliczono go, co do grosza.

Słuchajcie, nie ma sensu się teraz ekscytować i denerwować. To są słowa.
Pokazaliśmy że potrafimy razem reagować. Że jesteśmy środowiskiem które, na poziomie szeregowym potrafi współpracować. I teraz, tylko i wyłącznie od góry zależy, do czego to wykorzystać. Czy np. do walki z szarą strefą, czy o przetrwanie.
 
To jest dziki kraj, tu niczego nie można być pewnym. Zwłaszcza przy tej władzy. Was faktycznie zwolniono czy przeniesiono do „cywila”? Pytam bo to spora różnica.
jedno i drugie. Z resztą skarbowców też zwalniano. Niektórych umundurowano bez szans na benefity wynikające z długoletniej służby. bo te pojawiają się po min 15 latach a te najważniejsze po 25 (przynajmniej dla wcielonych skarbowców którym staż liczy się od mianowania do służby - choć obiecanki były nieco inne). Z resztą mają równoważyć wiele ograniczeń i ryzyk (coś za coś).
 
Back
Do góry