• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Przyznam, że byłem sceptycznie nastawiony do akcji wyłączania komputera. Nie wierzyłem, że "skarbowcy" podniosą głowy. Przepraszam - źle WAS oceniłem. Urzędy Skarbowe stanęły na wysokoci zadania.
Skal akcji mnie zaskoczyła. Czy to spowodowało nieco łagodniejszy ton szefowejKAS?
Jeśli byłaby wola polityczna to podwyżki mielibyśmy wypłacone w kwietniu.
Żeby w MF nie zapomnieli, ze trzeba działać w sprawie a nie tylko deklarować "dołożymy starań", proponuje kontynuowanie akcji do skutku, tj. wypłacenia tegorocznych podwyżek.
 
"Protest przybrał masową skalę. Systemy informatyczne skarbowości odnotowały, że z powszechnie używanej tam specjalistycznej aplikacji KAS wylogowało się wtedy aż 75 proc. jej aktywnych użytkowników. – Wprawdzie trudno powiedzieć ile dokładnie osób wstrzymało wtedy pracę, ale można mówić o dziesiątkach tysięcy – powiedziała „Rzeczpospolitej” Agata Jagodzińska, wiceprzewodnicząca NSZZ „Solidarność” skarbowców na Śląsku i współorganizatorka akcji.
(...)
Komitet podaje, że o godzinie 10 na ruchliwym przejściu granicznym z Białorusią w Kuźnicy wylogowali się wszyscy celnicy. Podobnie było na przejściach w Bobrownikach (tez z Białorusią) i w Dorohusku na granicy z Ukrainą".
Źródło:
 
To nie jest żaden protest. To jest umiarkowane stosowanie się do zaleceń Państwowej Inspekcji Pracy na czas epidemii. PIP zaleca oszczędzać się i robić regularne przerwy. Jedna 15 minutowa przerwa może zostać uznana przez PIP za niewystarczające stosowanie się do zaleceń.
 
Może i nie jest to jakiś wielki protest ale pierwsze nieśmiałe wyjście z cienia. Jeśli to nie pomoże środki będą wzmacniane i bardziej dolegliwe. Grunt to teraz iść przed siebie i nie tracić pewności siebie
 
Może i nie jest to jakiś wielki protest ale pierwsze nieśmiałe wyjście z cienia. Jeśli to nie pomoże środki będą wzmacniane i bardziej dolegliwe. Grunt to teraz iść przed siebie i nie tracić pewności siebie
Wiem, to nie był zarzut. Akcja jak najbardziej w porządku. Tym bardziej, że zgodna z instrukcją państwowej inspekcji dla pracodawców.
Nie przemęczać się i robić sobie przerwy. Przynajmniej, póki zaraza nie odpuści😉
 
Wiem, to nie był zarzut. Akcja jak najbardziej w porządku. Tym bardziej, że zgodna z instrukcją państwowej inspekcji dla pracodawców.
Nie przemęczać się i robić sobie przerwy. Przynajmniej, póki zaraza nie odpuści😉
Musi się coś zmienić w tym chorym kraju bo tu się nie da normalnie żyć! Albo teraz albo.... długo długo nic 😎
 
No dobra! Wszystko ładnie, pięknie się "zadziało" - czyli "kwadrans chłodzenia kompa",
zakwalifikował zawodników do startu w "igrzyskach śmierci".

Wysłane tuż przed kwalifikacjami, spóźnione pismo zniechęcające do nich, stanowiło
jedynie "wstęp", jasno określający stanowisko decydentów. Dwa kolejne, są tylko
wyjaśnieniem, iż założonych sobie planów, "dostojnicy" nie mają zamiaru ujawniać.

"Na chwilę obecną" planów nie zmieniają, ale jutro - ponieważ nieplanowane koszty
umniejszą zyski - korektę planów przewidziano wyłącznie wobec samych zawodników.
Dlatego też postanowiono zaprosić kapitanów drużyn, by tylko formalnie zatwierdzili
dostarczenie informacji, iż zawodnicy nie będą brani pod uwagę przy podziale zysków
ze zdobytych profitów.

Teraz moje pytanie do pomysłodawców sukcesu w kwalifikacjach:
- czy istnieje i jak wygląda CODZIENNY rozkład dnia zawodników, przygotowana
dieta, intensywność i sposób utrzymania formy, oraz najistotniejsze - czy nastąpiło już
ustawienie na pozycji startowej, bo przeciwnicy są już po rozgrzewce, gotowi w blokach
startowych ...
 
Nie sądzę, że przeciwnicy są w blokach startowych i już są rozgrzani. Oni ciągle próbują powstrzymać igrzyska. I kapitan przeciwnikow jeszcze się nie pokazał tylko do rozmów z kapitanami wysyła swoją asystentke . Jeszcze wszystko przed nami ale plan na nasz trening już faktycznie musi być i w końcu zacznijmy rozmowy z kapitanem
 
Ja mam dużą nadzieję, że coach-e mają już rozpisaną całą taktykę na mecz ze wszystkimi możliwościami (ew. kontuzje, zmiany, żółte i czerwone kartki, stronnicze sędziowanie itp...). A jeśli nie mają, to poświęcą na to cały zbliżający się weekend...
 
W tym Kraju doszliśmy niestety do takiego stanu rzeczywistości, że jak dana (większa/liczniejsza) grupa zawodowa nie zacznie się buntować i żądać uznania swoich praw przez rządzących, czy w formie protestów, manifestacji lub strajków, to nikt z nimi nie rozmawia i nikt z władz jej nie honoruje. My też jesteśmy tego przykładem. Ale cóż takie są realia i musimy się do nich dostosować. Więc walczmy o swoje do końca.
 
Ja mam dużą nadzieję, że coach-e mają już rozpisaną całą taktykę na mecz ze wszystkimi możliwościami (ew. kontuzje, zmiany, żółte i czerwone kartki, stronnicze sędziowanie itp...). A jeśli nie mają, to poświęcą na to cały zbliżający się weekend...
Strategia rozpisana....ale wynik, może być nieznany 😉
On zależy od zaangażowania graczy
 
Tylko ci coachowie muszą pamiętać, by skoncentrować się li tylko i wyłącznie na taktyce nie posiłkując się niedozwolonym wspomaganiem, bo jeszcze się okaże, że zanim zawody zostaną rozegrane, zostaną zdyskwalifikowani. Czasowo lub dożywotnio.

A ja bym parę pomysłów miał ale jestem tylko rezerwowym i to z bardzo dalekich szeregów...

Media podają 75% zaangażowania
10% odejmijmy na kadre kierowniczą (dużo jej😉)
Czyli...85% pracowników/funkcjonariuszy
U nas na hasło..."o 10.00 protestujemy w calej KAS"....nikt sie nie wyłamał (chyba, ze nie wiedział...rozrzuceni jesteśmy) - funkcjonariusze z "pierwszej linii"👍
U nas "kadra trenerska" w zdecydowanej większości stanęła razem z zawodnikami. Nie było tylko Zarządu klubu i nielicznych indywidualistów, co to sobie kopali sami na bocznym boisku.
 
Ostatnia edycja:
1588956547909.png
 
Brawa...dla nas wszystkich
A dla Was Skarbowcy ...w szczególności (tak trzymać)
Odwaga...dużo kosztuje....ale satysfakcja ją rekompensuje
Mi nie ukrywam chodzi o satysfakcję którą można zapłacić w sklepie. Należy się nam jak psu buda i kropka. Zbyt ciężko pracujemy by zarabiać mniej niż pani w biedronce nie uwłaczające oczywiście pracy w biedrze 🙂
 
Back
Do góry