• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Związki są podzielone. Czas płynie na naszą niekorzyść a my stoimy w miejscu. Działamy albo odpuszczamy. Trzeba podjąć decyzje, tu i teraz!
 
Też uważam, że powinien być konkretny sygnał: tak czy nie. Bo tak jest chaos. Część weźmie zwolnienie teraz, część za tydzie;, część wcale. I kupa
 
Rozmawiałem z kolegami policjantami. I czują się oszukani. Nie dostali tego co chcieli. Nie dostali 100% L4. Podwyżki to jedna wielka ściema. Te 650 zł na etat to razem z podwyżką z 2016. I w dodatku na etat. Czyli naczelny dostaną więcej. Zniesienie wieku 55 dotyczy tylko najmłodszych więc ich to nie interesuje. Ich interesował powrót do starych zasad przechodzenia na emeryturę. Czyli 45% po 15 latach i zaliczenie pracy z cywila. A z nami i tak się nikt liczyć nie będzie. A zwłaszcza ten rząd. Ludzie są skłoceni i mają to gdzieś. Jeśli chodzi o Lublin to nikt nie wie czy protestujemy czy nie, czy brać zwolnienie czy nie. Zero przepływu informacji.


Szanowny Kolego!

Kto wiedzieć CHCE, ten WIE !!!

ps
Nie będę każdemu udowadniał na privie, że "SYGNAŁ" JUŻ BYŁ,
w dodatku bardzo, BARDZO wyraźny !!

ps2
Nie napiszę też, kogo "rżnie" każdy upominający się o "sygnał",
bo zostanę "zbanowany" za szczerą Prawdę ...
 
to musi być skoordynowana akcja. Sławek, czekamy na info. Ja nie wiem czy będzie referendum protestacyjne czy zaczynamy działać z L4, a czas leci...
 
Witam... tak czytam... sygnal i sygnal... Jak napisal cat ten sygnal... juz byl! To prawda, kto chce ten wie... Przepraszam, ale takie ciagle pytanie uwazam za totalne asekuranctwo... A Slawek juz sie... wypowiedzial... Polecam po prostu przeczytac jego wypowiedz... To tyle... 😉
 
A tak dla przypomnienia... Kto pamieta ten wie... 2008...byly tylko telefony... sms-y... I nikt nie pytal o sygnal... 😎
 
to musi być skoordynowana akcja. Sławek, czekamy na info. Ja nie wiem czy będzie referendum protestacyjne czy zaczynamy działać z L4, a czas leci...

Przeczytaj post Pana Sławka. Czy to takie trudne -czytanie ze zrozumieniem? Ręce opadają.
Też miałem informację, że MSWiA nie chciało innych służb na spotkaniu. Z Min. M.Banasiem mijałem się w Sejmie na Komisjach w kończącym się tygodniu dwa razy. MF nie podjął jednak wciąż dialogu, chociaż informowałem o napięciu jakie jest w formacji. Ten tydzień zmęczył mnie bardzo i czuję, że jakaś choroba mnie rozbiera. Nie wiem czy nie wyląduję na L4 w najbliższym czasie.

Odsyłam na facebook

I w jakim celu dzisiejszy post?
Chyba to jasne jak słońce
https://celnicy.pl/content.php/4165...ydium-Zarządu-Głównego-oraz-Zarządów-Izbowych
 
Ostatnia edycja:
Pytam czy w tym tygodniu maja być prowadzone jakieś rozmowy w sprawie podwyżek dla nas.jeśli nie to trzeba działać!!!
 
Pytam czy w tym tygodniu maja być prowadzone jakieś rozmowy w sprawie podwyżek dla nas.jeśli nie to trzeba działać!!!

Tak będą prowadzone. Między nami na tym forum. I tak codziennie będziemy się pytać i pytać, jak dzieci.
Coś jeszcze?
 
Ostatnia edycja:
Rozumiem, że po drodze zaginęły... jaja, ale trzeba je po prostu szybko...odnaleźć. Ot, i wszystko...:cool:
 
Adam Dworcow i inni Szanowni forumowicze, którzy oczekują ogłoszenia absencji i mojego zaangażowania w nawoływanie do absencji, koordynacji działań w tym zakresie ze strony Związku.

Absencja to może być wyłącznie działanie oddolne i mojej inicjatywy w tym zakresie nie było nigdy i nie będzie i mam nadzieję dla każdego to dość oczywiste.

Czy ZZ w Policji ogłosił absencję, czy ZZ w SW nawołuje do „gadziej grypy”? Nie i proszę tak samo nie oczekiwać tego od naszego ZZ.

Ja mogę jedynie zachować się jak związkowcy z Policji, czyli wyrażam zrozumienie i solidaryzuję się z funkcjonariuszami, którzy normalnie zaaplikowali by sobie pewnie garść tabletek i poszli do służby, nie wiem czy to dobrze dla służby, ale tak by zrobili, gdyby nie ignorowanie środowiska przez MF.

Zarówno ja, jak i Związek, tak jak ZZ w mundurowych służbach, może ogłosić protest, ale nie protest polegający na nieobecności.

Napisałem, że czuję się osłabiony, bo mnie jakaś choroba dopada pomału. Tak niestety jest, ale jeszcze walczę i szukam innych rozwiązań. Zapowiedziane jest też posiedzenie ZG i muszę tam być.

Jak już nie będzie nadziei i szans na inne działania, to pójdę na L4 i napiszę o tym publicznie.

Gdy zachoruję to poinformuję, bo będę mniej aktywny na forum i w związku z tym będę musiał się usprawiedliwić zmniejszoną aktywnością w necie. Chory będę na pewno mniej pisał. I żeby była jasność, tylko w ww. celu ogłoszę ewentualne moje zwolnienie L4.
 
Prosiłbym admina o zlikwidowania jednego z tematów "Protest w KAS" bez potrzeby wprowadzany jest mały zamęt. A propos zdrowia ja już od tygodnia dbam o siebie. Leczę się i czekam aż zdrowie i "łaskawość" rządzących pozwoli mi wrócić do pracy..

PROTEST w kas oczekuje na referendum, brak jest też rzeczowych masowych pomysłów na niego wśród cywili

PROTEST w sc-s dotyczy protestu funków w zw z protestem fsm - i jako taki był rozmywany przez nic nie wnoszące posty cywili
 
Ostatnia edycja:
Opublikowano 9 listopada 2018


Mam nadzieję, że w Waszych jednostkach są realizowane Uchwały Federacji ZZ SM i Zarządu Głównego NSZZ FiPW, kolejnych etapów akcji protestacyjnej.

Podpisane porozumienie przez związki zawodowe skupione w Federacji ZZ Służb Mundurowych podległych MSWiA z Panem Ministrem Joachimem Brudzińskim zakończyły protest w tych służbach. Federacja jednak w dalszym ciągu oczekuje podpisania porozumień w Służbie Więziennej i w Krajowej Administracji Skarbowej. Tak jak wcześniej Was informowałem, oczekujemy w przyszłym tygodniu podobnego spotkania z Ministrem Sprawiedliwości w celu podpisania porozumienia, które sfinalizuje postulaty zgłoszone przez Federację. Jednocześnie pragnę przypomnieć, że sam Pan Minister Ziobro po naszym spotkaniu stwierdził, że Służba Więzienna nie może mieć gorszych rozwiązań systemowych a szczególnie w płacach i uprawnieniach, niż inne służby mundurowe. Takie same stanowisko w powyższych kwestiach ma również Pan Wiceminister Patryk Jaki. Dodatkowo na najbliższym spotkaniu będziemy w dalszym ciągu kontynuować rozmowy związane ze zgłoszonymi i zaakceptowanymi przez zespół, dodatkowymi postulatami nie zawartymi w postulatach Federacji a istotnie wpływającymi na kondycję finansową funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej.

Przewodniczący Zarządu Głównego

NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

/-/ Czesław Tuła
 
to musi być skoordynowana akcja. Sławek, czekamy na info. Ja nie wiem czy będzie referendum protestacyjne czy zaczynamy działać z L4, a czas leci...

To właśnie jest wynik mieszania dwóch odrębnych bytów i spraw - protestu w scs - fsm, i protestu w kas- referendum

Admin - z tym łączeniem celowo wydzielonych, odrębnych wątków, moim zdaniem dałeś się wpuścić - na naszą zgubę

Obawiam się, że o ile PROTEST w scs miałby szansę powodzenia, to w kas już niekoniecznie
 
Ostatnia edycja:
A u nas żadnych sygnałów o spotkaniu z MF, nic, zero. Dlatego szykujmy się do protestu. Deklaruję, że ze strony Związku nie będzie ustępstw, tzn. nie ma mowy o akceptacji czegokolwiek mniej niż w innych formacjach.

Bolo1999. Nie przesadzajmy. Czy może być protest funkcjonariuszy SCS w KAS? Jeżeli do protestu funkcjonariuszy SCS w KAS dołączą się pracownicy cywilni(przypomnę, że pracownicy cywilni w MSWiA także dołączyli i mają osobne porozumienie już wcześniej podpisane), to tylko lepiej dla sprawy.
 
Bolo słuszna uwaga do admina.
A w temacie nie wiem jak dla Was, ale dla mnie tym dniem,
ważnym będzie 19 listopada, Światowy Dzień Toalet.
Do święta pozostało jeszcze 6 dni!
"W wielu miejscach na świecie toalety publiczne pozostawiają wiele do życzenia, jeśli chodzi o czystość. Światowy Dzień Toalet to inicjatywa podjęta przez Światową Organizację Toaletową, a jej celem jest podwyższenie standardów ubikacji na świecie."
Ja będę świętował... 😎
 
Bolo słuszna uwaga do admina.
A w temacie nie wiem jak dla Was, ale dla mnie tym dniem,
ważnym będzie 19 listopada, Światowy Dzień Toalet.
Do święta pozostało jeszcze 6 dni!
"W wielu miejscach na świecie toalety publiczne pozostawiają wiele do życzenia, jeśli chodzi o czystość. Światowy Dzień Toalet to inicjatywa podjęta przez Światową Organizację Toaletową, a jej celem jest podwyższenie standardów ubikacji na świecie."
Ja będę świętował... 😎

ruchem, który teraz trzeba wykonać jest rozesłanie smsów do celników o konieczności dbania o zdrowie. Większość z nas nie wchodzi na to forum. Taka fala sms powinna przejść przez Polskę. Po haśle o referendum MF się poruszył, teraz będzie podobny efekt.
 
ruchem, który teraz trzeba wykonać jest rozesłanie smsów do celników o konieczności dbania o zdrowie. Większość z nas nie wchodzi na to forum. Taka fala sms powinna przejść przez Polskę. Po haśle o referendum MF się poruszył, teraz będzie podobny efekt.

I tu sugestia do Zarządu o pochylenie się nad pomysłem zautomatyzowanego systemu usługi masowej wysyłki sms-ów do wszystkich członków Związku. Są platformy/aplikacje, które umożliwiają takie rozwiązanie. Warto się nad tym pochylić, myślę. Kwestia integracji danych kontaktowych.
 
I tu sugestia do Zarządu o pochylenie się nad pomysłem zautomatyzowanego systemu usługi masowej wysyłki sms-ów do wszystkich członków Związku. Są platformy/aplikacje, które umożliwiają takie rozwiązanie. Warto się nad tym pochylić, myślę. Kwestia integracji danych kontaktowych.

Nie zapomnij o RODO. Jeśli ktoś będzie chciał bruździć to z pewnością to wykorzysta..
 
Back
Do góry