• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Agencje celne

ciekawa

Nowy użytkownik
Dołączył
13 Sierpień 2018
Posty
26
Punkty reakcji
0
Witam mam pytanko czy ktos zna lub wie a moze pracowal jako agent celny?? Wie jak wyglada ta praca? Jak zaczac aby zrobic papiery agenta? Chodzi mi glownie o tereny wschodnie m.in Biala Podl i okolice. Jak ktos chce sie podzielic swoimi uwagami , radami to prosze o pisanie na priv.
 
Jakoś przed pandemią wyciekł temat, że można się (pracując w SC i SCS) ubiegać o status agenta celnego. Gdzieś mi przemnkęły, że to "okienko" się zamknęło i dziś już nie można. Przez prawie 11 lat byłem na granicy, więc nijak mi to potrzebne nie było, ale z racji pandemicznego przeniesienia rozważam. Dalej można?
 
Jakoś przed pandemią wyciekł temat, że można się (pracując w SC i SCS) ubiegać o status agenta celnego. Gdzieś mi przemnkęły, że to "okienko" się zamknęło i dziś już nie można. Przez prawie 11 lat byłem na granicy, więc nijak mi to potrzebne nie było, ale z racji pandemicznego przeniesienia rozważam. Dalej można?
Można. Gdzieś w kwietniu chyba robiłem. Potrzebne zaświadczenie o niekaralności (może być na CD), zaświadczenie z pracy o wykonywaniu czynności i wniosek. Wszystko się wysyła do Wawy i po około miesiącu wpisują na listę jak wszystko ok.
Tu masz krok po kroku https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/1298
 
Back
Do góry