Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 36 do 42 z 43

Temat: Jałmużna dla MF'u.

Domyślnie

Cytat Napisał bolo1999 Zobacz post
    władza rozumie tylko jeden język - język siły
    akcja tabletka czy pagon już były - takie aluzyjne działania przeszły bez echa
    wdowi grosz to jednak podobna retoryka - nie dziwi więc brak zapału
    jest jeszcze kilka innych przyczyn - które sam bez najmniejszego problemu zapewne identyfikujesz
    tylko z kopa...

Tak, tak, TAAAK ... !!

Tyle, że tak naprawdę tu nie chodziło o to, by "zrobić" kolejną akcję, podobną do
    wymienionych przez Ciebie. Nawet nie chodziło o przekazanie jakiegoś "sygnału"
    do MF'u!

Ogólne sedno pomysłu ukryte jest w pierwszym poście i w treści "ulotki".

Fakt! Pobieżne "przeczytanie" co-któregoś zdania, mogłoby sugerować kolejny,
    prymitywny i nudny pomysł, a tak absolutnie nie jest, ale trzeba się tu skupić.
    Wprawdzie całość oparta jest na myśli utworzenia czegoś zupełnie nowego,
    dotąd niespotykanego, lecz od czegoś trzeba było zacząć.

Aby zredukować wszelkie antagonizmy wśród nas wszystkich (wieczne "spięcia"),
    aby pokonać indywidualne lęki, związane z identyfikacją (fobia anonimowości),
    aby umożliwić każdemu osobisty wpływ na własne losy (mania liczenia na innych),
    aby zabezpieczyć prywatną niezależność od jakiejś "góry" (powszechna nienawiść
    do poszczególnych federacji, zrzeszeń, związków, lub w ogóle jakichś grup) itp.
    trzeba STWORZYĆ coś zupełnie nowego i to w sposób WIARYGODNY! Stąd m.in.
    moja propozycja "Neutralizatora" - osoby niezależnej i świeżej.

Nie wiem, czy Koleżeństwo nie potrafi tego zrozumieć, czy nie chce zrozumieć,
    czy wszystkich ogarnęło totalne lenistwo i uwielbienie bylejakości, czy może już
    wszystkim jest tak dobrze, że nic im do szczęścia nie brakuje. Z "odzewu" wynika
    jeden wniosek - zbyt mało osób faktycznie chce zmiany na lepsze, wobec czego
    z czystym sumieniem mogę wszystkie tłukące mi się we łbie pomysły wyrzucić
    do kosza. Rewolucję mogą przeprowadzić jednostki, ale bez poczucia oddechu
    chętnego tłumu na plecach, są i pozostaną (jak ja) idiotami ...

2. Reklama Google
    Reklama Google

Domyślnie

bolszewia przegrupowała się i czeka. na tych samych pozycjach. wybory 2019 - tej akcji nie możemy przespać. albo wte, albo wewte. już niedwracalnie, mam nadzieję.

Ostatnio edytowane przez tele echo ; 16-09-2018 o 14:33

Domyślnie

Cytat Napisał tele echo Zobacz post
    bolszewia przegrupowała się i czeka. na tych samych pozycjach. wybory 2019 - tej akcji nie możemy przespać. albo wte, albo wewte. już nieodwracalnie, mam nadzieję.

To znów ma być POLEGANIE NA INNYCH ?? Na co Ty liczysz Kolego @tele echo ??

Nooo, chyba tym razem nie zaryzykujesz i nie spróbujesz wskazać właściwego wyboru ?!

Wprawdzie Sokrates stwierdził:
    "Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy",
    lecz św. Augustyn rzekł:
    "Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest
    rzeczą diabelską"
    . Może jestem głupi, bo ja absolutnie nie mam pojęcia; KOMU miałbym tym
    razem zaufać, na kogo liczyć, kto zadba o mnie i o moje dzieci!

Żyję wystarczająco długo by być przekonanym, że NIKT inny, lecz wyłącznie ja sam !!

Owszem, MUSZĘ spełnić pewien obowiązek - Obowiązek Obywatelski - lecz na tym
    (przynajmniej dla mnie), kończy się cały związek czyjegoś Życia z polityką i nic mnie
    nie przekona, że może być inaczej. Nie istnieje na świecie tyle pieniędzy, cennych
    kamieni i złota, bym dał się kupić, nabierając na piękne słówka i obietnice, których
    każdy z nas zmieści do woli i jeszcze więcej.

Zerknij choć na opiekę medyczną - każdy z nas poświęca kupę ciężko wypracowanego
    szmalu na fundusz zdrowia, a gdy przyjdzie co do czego, jest głęboko w d*pie !!!
    Miałem akurat okazję przekonać się o tym, gdy byłem zmuszony do badań i wizyt
    u różnych specjalistów. Moje szczęście, że miałem jeszcze wtedy samochód i mogłem
    sobie pozwolić na zjeżdżenie całej Polski w poszukiwaniu w miarę przyzwoitych terminów.
    Tego "szczęścia" wielu ludzi nie ma! Wskażę tu jeden przypadek - człowiek z guzem
    mózgu, otrzymał termin wizyty u mikrochirurga ... 17 miesięcy, ale po 14 miesiącach
    zmarł w okrutnych cierpieniach. Pozwolę tu sobie zadać jedno, ze swoich "głupich"
    pytań: - czy warto mu było zapisać się na wizytę i czekać, czekać, czekać ... ?!

Dokładnie tak samo wygląda trwanie (bo nie sposób nazwać to życiem) każdego z nas,
    gdy pogrążając się w marazmie, CZEKAMY na "bógwico" i to w KAŻDYM wymiarze !!
    Co gorsza, nie tyczy to tylko nas samych, lecz także tych, za których jesteśmy
    odpowiedzialni - naszych najbliższych, potomków. Żaden - powtórzę - ŻADEN obcy
    (w sumie) nam "przedstawiciel" NIC dla nas nie zrobi! Polityk w Polsce sięga po mandat
    wyłącznie dla swojego dobra, nie innych. Dla "władzy", a nie Pokoju!
    Może powiesz, że wszędzie politycy są tacy ?! Zgoda! Tylko, że w krajach zwanych
    "cywilizowanymi", wystarczy duperela, by taki natychmiast podał się do dymisji.
    Tutaj zamieszani w różne afery, spokojnie mogą "rządzić" i - co najwyżej - robi się
    im trochę "ciepło" w okresie wyborów. Po tym czasie znów mogą spać spokojnie, gdyż
    żadna krzywda ich nie spotka, bez względu na wynik wyborów. Dlaczego ?! Dlatego, że
    (jak rzekł pewien Wieki Człowiek)
    "k*rwa, k*rwie łba nie urwie", by nie narazić się na
    podobną zemstę!

Cóż,
    "Errare humanum est" (błądzić jest rzeczą ludzką - Seneka Starszy), jeśli więc ktoś ma
    ochotę błądzić, mnie nic do tego! Chętny jestem stanąć w szeregu, a nawet przed innymi,
    którzy szczerze zechcą coś zmienić, ale nikogo, nigdy i do niczego zmuszać nie będę ...

Różnica między mądrym a głupim jest taka,
    że głupi mówi co wie, a mądry wie co mówi ...

Domyślnie

To w końcu wysyłamy? Jeżeli tak to kogo - emef czy Marian B? I bym jeszcze proponował by do tego grosza dołożyć kartkę z "ciepłymi" życzeniami wsadzenia sobie ( wiadomo gdzie ) zindeksowania wynagrodzeń o 2,3 %.

Domyślnie

Cytat Napisał Skarbowiec Nieetosowy Zobacz post
    To w końcu wysyłamy? Jeżeli tak to kogo - emef czy Marian B? I bym jeszcze proponował by do tego grosza dołożyć kartkę z "ciepłymi" życzeniami wsadzenia sobie ( wiadomo gdzie ) zindeksowania wynagrodzeń o 2,3 %.

Chciałbym. Zgłosiło się jednak tylko 7 osób, więc nie widzę sensu ...

ps
    Mogę się mylić!

Domyślnie

dzieci mają dobrze
    dodają jabłko do jabłka
    odejmują ziarnko od ziarnka
    rachunek się zgadza
    przedszkole świata
    pulsuje bezpiecznym ciepłem

https://bliskopolski.pl/poezja/zbign...bie-scislosci/
    Ostatnio edytowane przez tele echo ; 17-09-2018 o 05:34

Domyślnie

Cytat Napisał cat Zobacz post
    Chciałbym. Zgłosiło się jednak tylko 7 osób, więc nie widzę sensu ...

ps
    Mogę się mylić!
    Mówi się trudno, będziemy musieli się zrzucić większą kwotą - żeby choć na algi stykło, inaczej lipa będzie...

Uprawnienia