• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jałmużna dla MF'u.

cat

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
4 789
Punkty reakcji
2 619
@Mirekk83 dopóki będziemy cicho wykonywać to co nam polecają, dopóty będą mieli nas w nosie. Niezależnie od tego, czy jestem funkcjonariuszem, czy skarbowcem, jeśli będziemy pokorni będą mieli nas za nic. Nie mamy siły górników, ale można np. wysłać Min. Banasiowi, w kopercie imiennie adresowanej, 1 grosz. Skoro dla Niego tylko tyle znaczymy. Trochę tych groszy byłoby i równocześnie poinformować o takiej akcji media, szczegółowo wyjaśniając powody. Ale czy Nas (tak bardzo podzielone środowisko) na to stać?


Pomysł doskonały !!! Mam jednak do niego dwie (subiektywne) uwagi:

- Po pierwsze - ów 1 grosz należałoby wysłać nie do Srebrnego Kła, który ogłosi to jako
poparcie i nagrodę za swe pomysły i zwyczajnie wyda na fajki, lecz do Pani Min. Fin.

- Po drugie - pomysł musimy "nakręcić" MY - na początek Ty sam (ja chętnie dołączę),
potem wszyscy aktywni na Forum, następnie wszyscy aktywni wśród Koleżeństwa itd...

ŚWIADOMIE WYŁĄCZAM Z "NAKRĘCANIA" PRZEDSTAWICIELI ZZ. WSZYSTKICH ZWIĄZKÓW !!

Dlaczego ?!

Ano, z prostej przyczyny - największą bolączką naszego środowiska, jest brak jedności, zwłaszcza
antagonizmy międzyzwiązkowe. Moim zdaniem "dogadanie się" "od góry" nie jest możliwe, a nie
ma tu znaczenia strona, która jest temu winna. "Firmowanie" jakiejkolwiek akcji, przez bądź który
Związek, z góry skazuje ją na porażkę! Myślę, iż jedyny sposób na przekonanie dosłownie każdego,
pracującego czy służącego w KAS, że cokolwiek zależy od niego samego, jest pełna neutralność
osobista. Dopiero wtedy przestaje mieć znaczenie, w jakim jest Związku i czy w jakimś jest.

Oczywiście, nie wzbraniam tu dołączenia przedstawicielom ZZ, ale muszą to zrobić albo neutralnie,
albo incognito np. pod innym nickiem i z pozycji równorzędnej wszystkim pozostałym!

Nie da się ukryć, że pewna oficjalna "pomoc" ZZ będzie potrzebna i wtedy ZZ będą mogły się
OFICJALNIE wykazać, ale PÓŹNIEJ, po "rozkręceniu" i to w ograniczonym zakresie - określonym
(po zgłoszeniu chęci) na priv'ie przez koordynatora. "Przy okazji" będzie to wymierny egzamin
dla wszystkich Związków działających w KAS. Wtedy to każdy pozna Wartość swego Związku.

Z uwagi na autorstwo pomysłu, na koordynatora proponuję Kolegę @alterego, oczekując
wykazania poparcia przez Koleżeństwo, rzeczowych komentarzy i pomysłów oraz licząc na
rozumienie pojęcia prawdziwej Wolności przez wszystkich pracowników i funkcjonariuszy ...
 
@cat tu nie trzeba koordynatora, tu trzeba odwagi. Ja wyśle, Ty wyślesz a ilu się dołączy? Mamy aż tyle odwagi? Ze mną nikt z Min. Fin. ani prasa rozmawiać nie będzie. Za mną także nie pójdą ludzie. Ja jestem nikim. Tu według mnie musi firmować akcję zz. Na Ludwińskiego i Solidarność, ja jako skarbowiec, niestety już nie liczę.
 
Pomysł bardzo kreatywny. Dla mnie bardzo realny i możliwy do zrobienia.
Z moje str. chętnie się włączę.
Jeśli 30% członków Związku włączyłaby się (nie 30% z 60 tys. członków KAS, bo to na bazie dotychczasowych doświadczeń wątpliwe) to byłaby to już jakaś konkretna akcja kontestacyjna, która oczywiście z odpowiednim nagłośnieniem, rezonansem medialnym, miałaby sens.

Co na to Zarząd?
 
...
Ja jestem nikim. Tu według mnie musi firmować akcję zz. ...


W porządku, czy ja czy Ty jesteśmy NIKIM i to właśnie NIKT musi akcję FIRMOWAĆ !!

Nie ma innego wyjścia, jeśli chcesz jedności, a piszesz przecież że chcesz. Dlatego
napisałem i wytłumaczyłem to w poprzednim poście. Napisałem "Koordynator",
lecz z czysto technicznego względu. W tym wypadku ma być NIKIM, nikim - kto
mógłby się ludziom kojarzyć z jakimś konkretnym Związkiem, grupą czy "opcją".
Być może powinienem zaproponować tu stworzenie nowego słowa na określenie
faktycznej funkcji. Dobra, może się "przyjmie";

Kolegę @alterego, proponuję na naszego "NEUTRALIZATORA".
Wszystkim ma być osobą anonimową, która do końca "akcji", MUSI pozostać NIKIM.

Przecież w zasadzie chodzi tu o osobę neutralną, która jako jedyna (w momencie
odpowiednim) może udzielić właściwego upoważnienia, chętnym do wykazania się
Związkom, które wszak będą potrzebować jakiejś "skrzynki kontaktowej", a także
rzucić wszystkim hasło do wysyłki.
Związków nie ma tak wiele, byś nie poradził sobie z wysłaniem kilku, max kilkunastu
maili z przygotowanym "gotowcem". Drugim (i ostatnim) Twoim obowiązkiem, PO
ZAKOŃCZENIU akcji, byłoby zamieszczenie na Forum listy Związków (bez nazwisk),
które się podjęły pomocy NAM WSZYSTKIM, bez względu na członkostwo.

Póki co, MY na Forum i w pracy namawiajmy do zadeklarowania wysłania 1 grosza
do p. Minister i POLICZMY SIĘ właśnie na Forum. Wystarczy wpisać post o ustalonej
treści i formie (np. ">>Ja zobowiązuję się wysłać!<<") i stanie się to dzięki filtrom
łatwo policzalne (dla wszystkich).

Jako jedyna forma naszego policzenia się, po rozpropagowaniu idei zjednoczenia
"niezwiązkowego", głównie "pocztą pantoflową", dowiesz się (wszyscy się dowiemy),
ilu z nas STAĆ na wydanie 1 grosza (+koperta+znaczek) w swoim interesie !!!

ps
Nie próbuj mnie wskazywać na "Neutralizatora" - ja się nie wzbraniam, lecz zbytnio
się innym kojarzę ze Związkiem Celnicy PL

ps 2
Żadnej "odwagi", żadnych "rozmów" z prasą czy Min. Fin, żadne "pójście" za kimś!
To interes własny każdego z nas, w którym chodzi o indywidualną postawę osobistą!
Wszelkie oficjalne "rozmowy" w temacie, zastrzegamy do wyłączności określonej
LICZBĄ zgromadzonych tu głosów ORAZ upoważnienia dla przedstawicieli Związków,
NA PODSTAWIE LISTY, o której wspomniałem, że miałbyś opublikować.
NIKOMU INNEMU NIE WOLNO SIĘ O TYM WYPOWIADAĆ do mediów, bez
zgody Neutralizatora!

Zgoda?
 
Ostatnia edycja:
@cat zanim cokolwiek zacznie się dziać, chciałbym usłyszeć zdanie Pana Przewodniczącego. To on, bądź co bądź, tu rządzi. Ja jestem tylko gościem i to nie do końca chcianym.
 
taka akcja nie zrobi żadnego wrażenia na Szefie ani na Min. Fin.

zmiana-moze-czekac-tuz-za-rogiem-kreatywny-napis.jpg

why be credible when you can be incredible?
 
ja bym algi wysłał. niech je w.....a bez ograniczeń.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ja bym algi wysłał. niech je w....a bez ograniczeń.

Drogi @tele echo

W tak rozwiniętym pomyśle, jest KILKA, dużo głębiej tkwiących celów.
Żadnym z nich, nie jest Srebrny Kieł, a wręcz chodzi o jego całkowite
zignorowanie.
Wiem. Całość pozornie wygląda na prymitywnie prostą, lecz celowo
ma tak wyglądać!

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
@cat zanim cokolwiek zacznie się dziać, chciałbym usłyszeć zdanie Pana Przewodniczącego. To on, bądź co bądź, tu rządzi. Ja jestem tylko gościem i to nie do końca chcianym.
Cieszę się zawsze na inicjatywę każdej akcji oddolnej. Jeżeli forum pokaże, że jest wola do rozwinięcia tej formy akcji, to proponuję rozważyć nazwę Akcja "WDOWI GROSZ" w KAS
 

Cieszę się zawsze na inicjatywę każdej akcji oddolnej. Jeżeli forum pokaże, że jest wola do rozwinięcia tej formy akcji, to proponuję rozważyć nazwę Akcja "WDOWI GROSZ" w KAS


Wobec tego musimy się wszyscy policzyć. Liczba postów zawierająca wybrane hasło, może być
sprawdzana na bieżąco i przez każdego.
Przypominam, nie ma się czego bać! Koperta z 1 groszem, będzie musiała posiadać jedynie adresata!
Czekamy na posty ze wskazanym powyżej czerwoną czcionką hasłem. Aby nie robić bałaganu, tylko
takie hasło zostanie policzone jako deklaracja wysłania.
 
Back
Do góry