• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

LUXMED nagła podwyżka 25% czy mogą?

Frykas

Nowy użytkownik
Dołączył
7 Wrzesień 2018
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mający pakiety pracownicze w Luxmed zapewne otrzymali maila z podwyżką. Mam pytanie. o ile pamiętam to wypełnialismy deklarację/zobowiązanie do min rocznego oplacania wskazanych składek. Skoro nie ma wskazanych tam warunków zmiany składek to należy rozumieć, że umowa obowiązuje obydwie strony mnie do oplacania przez rok - luxmed do świadczeń przez rok. Czy pośrednik (Związek) ma jakąś szczególną inną umowę?
 
Umowa obowiązuje od X. 2012r. i jest automatycznie przedłużana na kolejny rok z możliwością wypowiedzenia. Jest to umowa grupowa. Stronami umowy są Związek i Luxmed. Pracownicy mają możliwość dopisać się w każdym miesiącu na minimalny okres 1 roku. Otrzymaliśmy informację, że zakres wykorzystania świadczeń jest bardzo wysoki i umowa jest mocno nierentowna dla Luxmedu, oraz alternatywę podniesienia składki lub zakończenia umowy. W związku z tym, że podwyżka jest znaczna wszyscy otrzymali możliwość rezygnacji przed upływem roku, jeżeli nie akceptują jej warunków. Nadmieniam, że od 2012r. podstawowa składka wzrosła przez te lata o 2,6 zł. Jestem w bieżącym kontakcie ze wszystkimi osobami korzystającymi z abonamentu i na wszelkie informacje odpowiadam telefonicznie lub na maila. Jeżeli są pytania proszę o maila na adres maria.mrugala@celnicy.pl .
 
Z całym szacunkiem ale jest to dość jednostronna umowa skoro jedna strona ma obowiązek opłaty przez rok a druga może nie wywiązać sie ze swoich zobowiązań podnieść opłaty o 1/4 i łaskawie dac nam jeszcze możliwość rezygnacji bez jakichkolwiek dla siebie konsekwencji. To, że cos tam jest dla kogoś nie rentowne jako stronę mało mnie obchodzi. ok 3-4 miesiące temu, kiedy podpisywalem zobowiązanie wiedzialem, że co by się nie zdarzyło to muszę płacić przez rok. Luxmedu nie obchodziłoby, że nie mogę dalej płacić. Komornik i tyle. To umowa jak abonament telefoniczny.
Uważam, że osoby takie jak ja zostały pokrzywdzone w tej sprawie a luxmed powinien nas obsługiwać na poprzednich zasadach przez rok obowiązywania umowy. Gdzie możemy przeczytać umowę pomiędzy związkiem a luxmedem. Chcę ja pokazać znajomemu prawnikowi.
 
Umowa obowiązuje od X. 2012r. i jest automatycznie przedłużana na kolejny rok z możliwością wypowiedzenia. ...

Przepraszam Pani Mario, ale jeśli ów okres, minimum 1 roku to był warunek Luxmedu,
traktowany indywidualnie dla każdego - 1 rok od momentu "dopisania się" do ubezpieczenia - to warunek
ten, również obowiązuje indywidualnie w obydwie strony, ponieważ pomimo umowy "grupowej"
indywidualizuje zasady przystąpienia.

Jeśli natomiast, warunek dotyczył wyłącznie GRUPY (Związku), to każdy przystępujący do umowy
w dowolnym miesiącu, winien zostać WYRAŹNIE poinformowany, iż zawiera umowę TYLKO do
konkretnie określonego czasu (tu - do końca WRZEŚNIA 2018)!
Jeśli nie, to oferta Luxmedu (choćby ulotka reklamowa stworzona przez nich), bez tej informacji
zawiera istotne elementy ukryte, które w wypadku sporu, działają na niekorzyść oferenta.

Zasada ryzyka KAŻDEJ oferty, obejmuje także (a właściwie, to zwłaszcza) pojęcie nierentowności,
dlatego zapewne Luxmed wykupił właściwe ubezpieczenie. Jeśli nie wykupił, to "możliwość rezygnacji
przed upływem 1 roku" nie jest żadną łaską z ich strony, a wręcz przeciwnie ...
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry