• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

02 pażdziernik 2018r. Warszawa wspólna pikieta służb mundurowych.

stefan 123

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
5 Luty 2017
Posty
918
Punkty reakcji
1 164
Warszawa, 5 września 2018 r.

F-13/K/2018

KOMUNIKAT

KOMITETU PROTESTACYJNEGO
FEDERACJI ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH
SŁUŻB MUNDUROWYCH

W związku z dalszym brakiem porozumienia pomiędzy Federacją Związków Zawodowych Służb Mundurowych a MSWiA, Komitet Protestacyjny FZZSM podjął decyzję o przeprowadzeniu w dniu 2 października w Warszawie wspólnej manifestacji służb mundurowych.
O szczegółach poinformujemy na briefingu prasowym w dniu 12 września br., który odbędzie się o godzinie 9:00 w Centrum Prasowym Foksal, przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
W trakcie briefingu przedstawiciele Związków Zawodowych przekażą również informacje o działaniach podjętych w ramach akcji protestacyjnej przez funkcjonariuszy Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Policji.

w imieniu Komitetu Protestacyjnego Federacji ZZSM

Przewodniczący
Federacji Związków Zawodowych
Służb Mundurowych

/-/ Rafał JANKOWSKI

Komunikat w załączniku.




ZAŁĄCZNIKI
http://nszzp.pl/wp-content/uploads/2018/09/fzzsm_komunikat_manifa_2_10_2018_SCREEN.pdf.jpg
 
Ostatnia edycja:
...
W trakcie briefingu przedstawiciele Związków Zawodowych przekażą również informacje o działaniach podjętych w ramach akcji protestacyjnej przez funkcjonariuszy Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Policji.

...

Bez komentarza!

 
Ja rozumiem to tak, ale zastrzegam, że to moje subiektywne odczucie.
Pominięcie SCS jest spowodowane nic nie robieniem w trakcie protestu związku zawodowego "reprezentującego" funkcjonariuszy SCS, który jest w Federacji SM. Nie rozumiem jednak dlaczego zamknięto się na celników całkowicie, wszak wysyłaliśmy dwukrotnie wniosek o poparcie i oddawaliśmy się wręcz do dyspozycji Federacji ZZSM jako największy ZZ w SCS i całym KAS https://celnicy.pl/content.php/4670-Kolejne-poparcie-dla-Federacji-Służb-Mundurowych
 
Ostatnia edycja:
Na wstępie należy wyjaśnić, czy protest o którym mowa nas dotyczy, czy też nie.
Jeśli nas dotyczy, to należy wyjaśnić, dlaczego zostaliśmy pominięci.
Jeśli natomiast nas nie dotyczy, to wątek należy zamknąć i zastanowić się nad protestem funkcjonariuszy UC-S.
Osobiście uważam, że sami niewiele zdziałamy, a nasze postulaty możemy zrealizować WYŁĄCZNIE współdziałając z pozostałymi służbami mundurowymi.
 
Osobiście uważam, że sami niewiele zdziałamy, a nasze postulaty możemy zrealizować WYŁĄCZNIE współdziałając z pozostałymi służbami mundurowymi.

Masz rację.

Sławek, przecież to Ty pokazałeś nam i innym jak należy walczyć. Nie może nas tam zabraknąć. Ja jadę.
 
Masz rację.

Sławek, przecież to Ty pokazałeś nam i innym jak należy walczyć. ...
I dlatego MF zadbał o to, by nie dopuścić nas w najważniejszych momentach tego protestu.
Jak piszą na forach mundurowych, obecnie to już jest pomieszana kolejność i "po jabłkach" https://www.salon24.pl/u/szmarowski/891428,federacja-zawodowych-zdrajcow-sluzb-mundurowych
ale myślę, że trzeba solidarnościowo być na pikiecie, jeśli nas chcą oczywiście, więc wyślę trzecie pismo z zapytaniem o możliwość udziału w pikiecie i czy postulaty dla funkcjonariuszy podległych pod MF są aktualne?
 
Sławek masz rację, masz dużo racji w tym co napisałeś. Przedstawiciel Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej działa niezbyt widocznie. Ale ja Ci napiszę tak, nie wiem z jakich powodów Celnicy pl nie zostali przyjęci do FZZSM, ale na chwile obecną nie ma to dla mnie większego znaczenia. Tak samo jak nie ma to dla mnie większego znaczenia czy w FZZSM reprezentuje mnie Sławek czy Arek. Dla mnie jest najważniejsze to z jakimi punktami występuję FZZSM i czy one mnie dotyczą i moich kolegów funkcjonariuszy Służby Celnej. Każdy swój rozum ma i wie co jest dla niego dobre. Jeżeli FZZSM podnosi w swoich żądaniach likwidacje 15a, to co mi jeszcze trzeba? Kogo jak nie właśnie mnie, jak nie funkcjonariuszy Służby Celnej dotyczy ten art. Jeśli FZZSM żąda zlikwidowania warunku 55 lat przejścia na emkę, to kogo to dotyczy, to ograniczenie jak nie funkcjonariuszy Służby Celnej. Ja na pikietę pojadę z wami lub z policjantami bo to jest w moim interesie. I choćbym miał być jedynym celnikiem na tej pikiecie to tam będę, chociaż by po to żeby nikt później nie powiedział, że celników tam nie było.
 
tyle że mswia nie ma nic do sw, bo sw podlega ms

to żaden powód, tylko pretekst dla federacji że pomija największy zz funkcj sc-s

tyle gwoli jasności


W tym sęk, że mnie coś tu śmierdzi.

Wszak do Federacji "jakiśtam" Związek celniczy OFICJALNIE należy ...

 
Sławek masz rację, masz dużo racji w tym co napisałeś. Przedstawiciel Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej działa niezbyt widocznie. Ale ja Ci napiszę tak, nie wiem z jakich powodów Celnicy pl nie zostali przyjęci do FZZSM, ale na chwile obecną nie ma to dla mnie większego znaczenia. Tak samo jak nie ma to dla mnie większego znaczenia czy w FZZSM reprezentuje mnie Sławek czy Arek. Dla mnie jest najważniejsze to z jakimi punktami występuję FZZSM i czy one mnie dotyczą i moich kolegów funkcjonariuszy Służby Celnej. Każdy swój rozum ma i wie co jest dla niego dobre. Jeżeli FZZSM podnosi w swoich żądaniach likwidacje 15a, to co mi jeszcze trzeba? Kogo jak nie właśnie mnie, jak nie funkcjonariuszy Służby Celnej dotyczy ten art. Jeśli FZZSM żąda zlikwidowania warunku 55 lat przejścia na emkę, to kogo to dotyczy, to ograniczenie jak nie funkcjonariuszy Służby Celnej. Ja na pikietę pojadę z wami lub z policjantami bo to jest w moim interesie. I choćbym miał być jedynym celnikiem na tej pikiecie to tam będę, chociaż by po to żeby nikt później nie powiedział, że celników tam nie było.

Nie będziesz sam.
 
Taak walczmy dalej.!!

Ostatnia walka spowodowała, że dodatki graniczne dostały osoby siedzące w biurach na granicach nie wiedzący co to służba w noce, weekendy i święta, o odprawach na pasach nie wspominając. Nigdy nie będziemy prawdziwą służba mundurową mając taki podział wśród środowiska gdzie uposażanie jest tym większe im bardziej biurowa jest praca.
 
Stefan123. Po pierwsze, czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że na pikiecie solidarnościowo być należy.
Po drugie, cieszę się, że zrozumiałeś, że jesteś samodzielny i mam nadzieję w związku z tym, że przestaniesz mnie już wypytywać o rzeczy, o których mam takie samo pojęcie jak Ty, gdyż dowiaduję się z mediów.
Po trzecie, dla mnie ważne jest jak wygląda reprezentacja SC w Federacji SM, bo jak widzisz "słaba" reprezentacja ma dla Nas negatywne skutki i przekłada się na pominięcie SC w ostatnim komunikacie, a być może zaniechanie postulatów Nas interesujących. Tego nie wiemy na dzień dzisiejszy i warto chyba o to spytać oficjalnie, bo niewymienienie SC w komunikacie jest dość czytelne dla każdego.
 
Stefan123, popieram Cię , będę obok Ciebie na manifestacji. Mam tylko pytanie kogo i kiedy chcą reprezentować nasze związki? Panowie koniec sporów, bierzcie się za robotę związkową bo was wszystkich pogonimy. Co z premiami w mf, gdzie pieniądze dla funkcjonariuszy, gdzie podwyżki płac, gdzie walka o wyrzuconych funkcjonariuszy. Koniec bredni, pism i dogadywania się z kimś kto ma nas w dup.e. Albo my ich, albo oni nas.
 
Back
Do góry