• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

02 pażdziernik 2018r. Warszawa wspólna manifestacja służb mundurowych.

I proszę, jestem jasnowidzem my tylko 50. Ja sobie 65 zrobię bo chyba się wypisze, no chyba że faktycznie solówka do konca.
..
 
Ostatnia edycja:
Też się boję, że znowu będziemy jakimś niechlubnym wyjątkiem. Tak jak teraz gdzie takim jak ja i moi koledzy wpisano durne 55 lat. Co z tego, że mamy lata służby. Trzeba tego pilnować.

Raczej jak zniosą to wszystkim,idą wybory jedne drugie i dla PIS to walka na śmierć i życie,internet czytacie,kiełbasa raczej będzie tłusta do rozdania nie tylko dla nas.
 
Jestem tym nielubianym przez was pracownikiem urzędu skarbowego, który dobrze wam życzy, ale trzeba to uczciwie powiedzieć policjanci was wydymali bez mydła. Czujecie to, oni was wykorzystali. Śmiejecie się z nas i słusznie, ale musicie zrozumieć, że tylko razem możemy coś ugrać. Owszem jest to trudne do wykonania, ale myślę, że nie niemożliwe. Do działa, bo za niedługo nasze dzieci będą mieć z nas bekę. Pozdrawiam
 
Przestańcie narzekać! My tez swoje wywalczyliśmy - mamy wolną Wigilię! Trwa dalsza walka - o wolnego Sylwestra! Niestety robi to tylko jeden związek - Solidarność ! A przecież w jedności siła...Już są przygotowywane kolejne ankiety na www.skarbowcy.pl gdzie będzie można wyrazić swoje stanowisko w tej sprawie...A więc do głosowania ! Może uda się jeszcze wywalczyć wolny Wielki Piątek w zamian za 3 pracujące soboty...
 
Ja to widzę tak, jeśli policjanci przystaną na propozycje rządu to my jako celnicy nic nie osiągnęliśmy, owszem nie będzie warunku 55 lat przechodzenia na emkę ale też te nasze emki będą bardzo niskie po latach służby liczone od 1 lipca 2000 roku i na tym koniec. W policji, SG, PSP jest bardzo dużo ludzi którzy przyjęli się właśnie po 01.01.1999 r. i oni też będą przegrani. Ja mam nadzieję, że policjanci nie przyjmą tych warunków. Musimy czekać do poniedziałku kiedy związki zdecydują czy przyjąć czy nie. A jak zdecydują się jednak na nie przyjęcie tych propozycji to na 02.10.2018r. musimy się pokazać na pikiecie, bo to jest w naszym interesie żeby tam być.
 
Celnicy trzymam kciuki żeby Wam się udało. Będę Wam kibicować. Niestety prawdą jest to, że część Waszych działaczy to ludzie widma. W Rzeszowie działają w dużym ukryciu. Z czym to związane - może z tym, że 2 Dyrektorów to funkcjonariusze. My skarbowcy natomiast jesteśmy tak przestraszeni, że nic nie uda nam się osiągnąć. Nieliczni, którzy próbują walczyć są zwalczani. @Poróżniony na skarbowych.pl dj_toga zablokował już wszystkich, którzy ośmielili się mieć inne zdanie niż on. Tamto forum to już jest tylko forum widmo, jego już nie ma.
 
Propozycje przedstawione przez MSWIA są moim zdaniem satysfakcjonujące nawet dla przyjętych po 1999 gdyż podwyżka 610 zł powoduje że rośnie podstawa do wyliczenia emerytury a jak wiadomo mają liczone z ostatniej pensji więc przy pełnej wysłudze 610 zł podwyżki daje to emkę wyższą o ok.450 zł . Propozycje są korzystne dla starych jak i młodych każdy po 610 zł podwyżki, l4 płatne 100% a młodzi bez ograniczenia wiekowego 55.
 
Propozycje przedstawione przez MSWIA są moim zdaniem satysfakcjonujące nawet dla przyjętych po 1999 gdyż podwyżka 610 zł powoduje że rośnie podstawa do wyliczenia emerytury a jak wiadomo mają liczone z ostatniej pensji więc przy pełnej wysłudze 610 zł podwyżki daje to emkę wyższą o ok.450 zł . Propozycje są korzystne dla starych jak i młodych każdy po 610 zł podwyżki, l4 płatne 100% a młodzi bez ograniczenia wiekowego 55.

a moim zdaniem, na pytanie czy propozycje są satysfakcjonujące czy nie, winni odpowiedzieć ci, do których jest ona skierowana

według mojej najlepszej wiedzy, ani do mnie ani do funków sc-s nikt żadnej propozycji nie skierował

z tego co wiem, to 610 ma być na etat,srednio, a nie dla każdego

na pierwszy rzut oka to żadna różnica - ale jest, i to istotna

l4 płatne 100% - tak, ale tylko dla tych co służą na ulicach - a co to znaczy? czy to tylko prewencja czy też np. dzielnicowi?

a jeśli ktoś jest na kursie aspiranckim? a at to służy na ulicach? a dochodzeniowcy na dyżurach jeżdżący w teren to też ulica?

a co ze strażakami? sg? sw?

wobec braku propozycji, konkretnych i jasnych, skierowanych do funków sc-s, pozostaje tylko solówka w wawie

i to z przytupem
 
Ale o czym w ogóle jest ten temat. Tu się nie ma co podniecać co mundurowi spod MSWiA ugrali, bo wszystkie ustalenia są w ramach resortu. MSWiA będzie się układał z tymi co są w jego resorcie i z nikim więcej. Jak chcemy usłyszeć jakieś deklaracje odnośnie podwyżek to tylko od ministra finansów. Nike inny nam nic konkretnego nie powie, a jak powie to znaczy, że skłamie.
 
Ja to widzę tak, jeśli policjanci przystaną na propozycje rządu to my jako celnicy nic nie osiągnęliśmy, owszem nie będzie warunku 55 lat przechodzenia na emkę ale też te nasze emki będą bardzo niskie po latach służby liczone od 1 lipca 2000 roku i na tym koniec. W policji, SG, PSP jest bardzo dużo ludzi którzy przyjęli się właśnie po 01.01.1999 r. i oni też będą przegrani. Ja mam nadzieję, że policjanci nie przyjmą tych warunków. Musimy czekać do poniedziałku kiedy związki zdecydują czy przyjąć czy nie. A jak zdecydują się jednak na nie przyjęcie tych propozycji to na 02.10.2018r. musimy się pokazać na pikiecie, bo to jest w naszym interesie żeby tam być.

Warunek 55 lat to mają tylko policjanci przyjęci po 2012 roku, więc po zniesieniu tego warunku zostanie im 25 lat służby (60%). Sądzę tez że w naszym przypadku dalej zostanie 55.
 
Policjantomi i innym słuzbom podległym pod MSWiA dadzą wszystko o co walczą a my jak zwykle zostaniemy sami z niczym... Jedyna mozliwość jaka nam pozostaje to masowe wypowiedzenia i odejście z tego badziewia jakim stała się SCS!! Szkoda słów na to wszystko, jak zwykle służba gorszego sortu...
 
Przykre to. Takie podwyżki i od razu takie przywileje. MF i nasi ministrowie to niestety nasze przekleństwo... tak naprawdę to dla nich jesteśmy zwykłymi pracownikami biurowymi a nie służbą mundurową
 
Back
Do góry