• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

02 pażdziernik 2018r. Warszawa wspólna manifestacja służb mundurowych.

stefan 123

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
5 Luty 2017
Posty
918
Punkty reakcji
1 164
no dwa razy to samo mi sie zapisało

dziwne rzeczy na tym forum się dzieją
 
Ostatnia edycja:
Faktycznie na zdjęciu z breefingu nie widać przedstawiciela Służby Celno-Skarbowej. Myślę, że powinniśmy wszyscy otrzymać wyjaśnienie tej sytuacji. Sprawa jest przecież ważna dla Nas wszystkich.
 
Faktycznie na zdjęciu z breefingu nie widać przedstawiciela Służby Celno-Skarbowej. Myślę, że powinniśmy wszyscy otrzymać wyjaśnienie tej sytuacji. Sprawa jest przecież ważna dla Nas wszystkich.
Może dla nas zwykłych funkcjonariuszy jest ważna ale nie dla naszych związkowców. Właśnie to dzisiaj pokazali gdzie nas mają. Czyli L-4, 15a, 55 lat nas nie dotyczą. Dziękujemy wam związkowcy!
 
Powyższe pytania należy kierować do Przewodniczącego Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej RP Kolegi Arkadiusza Pytlaka z IAS w Poznaniu. To właśnie ta organizacja jest członkiem FZZSM.
 
Może dla nas zwykłych funkcjonariuszy jest ważna ale nie dla naszych związkowców. Właśnie to dzisiaj pokazali gdzie nas mają. Czyli L-4, 15a, 55 lat nas nie dotyczą. Dziękujemy wam związkowcy!


Chłopie! Zwróć uwagę KTÓRZY związkowcy !!
Przypominam; TO TOBIE było wszystko jedno, jaki Związek nas reprezentuje.

No to masz ...
 
Może dla nas zwykłych funkcjonariuszy jest ważna ale nie dla naszych związkowców. Właśnie to dzisiaj pokazali gdzie nas mają. Czyli L-4, 15a, 55 lat nas nie dotyczą. Dziękujemy wam związkowcy!
Masz na myśli członków Zrzeszenia, że piszesz w liczbie mnogiej? Te ostatnie dwieście, może trzysta osób, członków tej centrali związkowej, bo tylu członków liczy reprezentująca Nas w Federacji centrala, nie są winni. Niesłusznie zatem Ich atakujesz.
 
Faktycznie na zdjęciu z breefingu nie widać przedstawiciela Służby Celno-Skarbowej. Myślę, że powinniśmy wszyscy otrzymać wyjaśnienie tej sytuacji. Sprawa jest przecież ważna dla Nas wszystkich.
Z tego co zdołałem się dowiedzieć, wykluczono z konferencji Zrzeszenie z uwagi na fakt, że nie wykonali Uchwał Federacji, której są członkiem. Dot. oczywiście obecnej sytuacji w służbach.
Ubolewam, że przez takie zachowanie Zrzeszenia, odbija się to na Nas wszystkich.
 
Powyższe pytania należy kierować do Przewodniczącego Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej RP Kolegi Arkadiusza Pytlaka z IAS w Poznaniu. To właśnie ta organizacja jest członkiem FZZSM.

dokładnie i bardzo celnie

niektórzy celowo lub z niewiedzy próbują czegoś żądać od odrzucanych przez fzzsm celników.pl

często nie wspierając tego związku zwykłym członkostwem

wredna krecia robota
 
Masz na myśli członków Zrzeszenia, że piszesz w liczbie mnogiej? Te ostatnie dwieście, może trzysta osób, członków tej centrali związkowej, bo tylu członków liczy reprezentująca Nas w Federacji centrala, nie są winni. Niesłusznie zatem Ich atakujesz.
Prawdę mówiąc mam żal do wszystkich ZZ działających w Służbie Celnej. I co dalej, co teraz zrobimy, do kogo pójdziemy? To co jest dla nas ważne zostało gdzieś z boku projekt obywatelski, skarbowcy na to postawili celnicy pl. a gdzie 15a, a gdzie L-4, gdzie 55 lat to jest to co naprawdę nas celników dotyczy i jest do załatwienia. Miałem nadzieję, że ci celnicy którzy byli w FZZSM będą coś robić, po prostu będą widoczni a jest jak jest. To była dla nas szansa być razem ze wszystkimi służbami mundurowymi, tam jest nasz interes. Nie ze skarbowcami, ale właśnie tam. Jaki my mamy wspólny interes ze skarbowcami? Czemu tak mało podpisów zostało zebranych pod projektem obywatelskim kasu pomimo tego, że w kasie jest chyba 60 tyś ludzi, cztery razy więcej niż ludzi ze Służby Celnej którzy zebrali 190 tyś podpisów pod emkami? Niech sobie każdy sam odpowie na to pytanie. Przepraszam jak kogoś uraziłem to wszystko z żalu. Boję się, że stracimy szansę na to co jest ważne i dotyczy każdego z nas.
 
Ja też mam żal, że ten protest jest tak rozgrywany od początku, jeżeli chodzi o stronę reprezentacji funkcjonariuszy podległych pod MF.
Niemniej od początku uważam i pisałem to już, że na tej pikiecie powinniśmy być.
Dzisiaj jednak wymieniano kto będzie na pikiecie i nie wymieniono celników. Nie jest to przypadkowe.
Dlatego ja jeszcze postaram się ten temat pociągnąć, tak aby chętni celnicy mieli możliwość wzięcia udziału w pikiecie. Nic nie mogę gwarantować, bo jak wiecie korespondencja nasza do Federacji SM pozostaje bez odpowiedzi.
 
Wy tu gadu-gadu o pierdołach, a TL wolną Wigilię załatwił...To nic, że trzeba będzie w sobotę odrabiać...To jest skuteczność...
 
ŻENADA, na forum tematy zastępcze typu jacyś czarni, jakieś psy bez węchu i wzroku. Bolo weź już daj spokój tym .... Mam pytanie, czy związek rekomenduje naszą reprezentację na pikiecie. Bo na razie to sam idę? W czerwcu 16 było nas kilka tysięcy, a teraz co? Będziemy sobie pitolili o wzp ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Z ostatniej chwili: MSWiA przedstawi w piątek, 21 września propozycję porozumienia!!!


Jak nas poinformowano, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zamierza przedstawić Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych propozycję zawarcia porozumienia. Propozycja ma być przedstawiona w nadchodzący piątek – 21 września 2018 r.

O szczegółach propozycji i o dalszych decyzjach Komitetu Protestacyjnego Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych poinformujemy wszystkich funkcjonariuszy niezwłocznie po analizie przedstawionej oferty. Czekamy do piątku. Protest trwa.

Komitet Protestacyjny

Federacji Związków Zawodowych

Służb Mundurowych

**********

Szanowny Pan
Rafał Jankowski

Przewodniczący
Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych

W imieniu Joachima Brudzińskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, uprzejmie zapraszam Państwa na spotkanie z Panem Ministrem oraz z przedstawicielami MSWiA. Spotkanie odbędzie się w piątek (21 września 2018 r.), o godzinie 10:00, w Sali Kolegialnej nr 324 w siedzibie MSWiA przy ul. Batorego 5 w Warszawie.

Z poważaniem,

Edward Zaremba
Pełnomocnik Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
do spraw współpracy ze związkami zawodowymi
 
ŻENADA, na forum tematy zastępcze typu jacyś czarni, jakieś psy bez węchu i wzroku. Bolo weź już daj spokój tym .... Mam pytanie, czy związek rekomenduje naszą reprezentację na pikiecie. Bo na razie to sam idę? W czerwcu 16 było nas kilka tysięcy, a teraz co? Będziemy sobie pitolili o wzp ??

Żenada to podział środowiska na "czarne ..." i przewodników" z psami bez węchu i wzroku" oraz zielonych. Jedynie, jeśli zjednoczymy się jako środowisko, jesteśmy w stanie coś osiągnąć. Odłóżmy spory i waśnie na bok i wszyscy razem stawmy się, ramię w ramię, z innym służbami w Warszawie w październiku. Związki coś organizują czy na własną rękę dojazd?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Zastanawiam się młspeclat67 czy Ty to robisz nieświadomie, czy zostałeś oddelegowany do celowego mącenia?
Jak bowiem można obrazić swoim wpisem Koleżanki i Kolegów z innego referatu, ale z tej samej służby w innym wątku, a następnie przenieść się tutaj i od tego właśnie zacząć swój wpis?
To jest właśnie żenada, takie zachowanie, tak jak napisał to Tobie misha. Nie obrażaj na forum Koleżanek i Kolegów i nie wprowadzaj podziałów.

Co do wyjazdu na pikietę. Pisałem już wyżej, że wymieniano na konferencji kto będzie na manifestacji. Nas nie wymieniono jako formacji, co jest wymowne, w szczególności w świetle tego, że byliśmy wcześniej wskazywani jako SCS, a na manifestację już Nas nie wymieniono.
Tak jak wyżej napisałem staramy się temat pociągnąć i coś ustalić. Jak będziemy coś wiedzieć to poinformujemy niezwłocznie.
 
Ostatnia edycja:
Tak jest:) jestem specjalnym delegatem na kraj, w nagrodę zarabiam najmniej na zmianie xD
To był jedyny sposób, żeby zwrócić uwagę, że są rzeczy znacznie ważniejsze niż wzp. Nie są to moi koledzy czy tam koleżanki, jak "pracują" widzę codziennie. Ktoś wrzucił temat o wzp i na siłę go ciągnie, jako temat zastępczy. W tym czasie pozostałe służby się organizują i zapewne coś wywalczą. My, zostaniemy w czarnej dziurze, jeśli nie pokażemy tego ducha i zapału co w 2016 r.

Po likwidacji całej SC, likwidacja wzp nie robi na mnie najmniejszego wrażenia, zapewne tylko wzp się tego boi, obywatele najjaśniejszej nawet nie zauważą :)

Zatem pytanie, skoro nie zostaliśmy zaproszeni na pikietę, to znaczy, że nie możemy iść ?
Gdybyśmy stawili się licznie np w sile 2-3 tysięcy osób z Panem Przew. na czele, nie mogli by nas zignorować, zawsze byliśmy świetnie zorganizowani, sięgnijmy do tych tradycji. Wzp jest nieistotne.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry