• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

02 pażdziernik 2018r. Warszawa wspólna manifestacja służb mundurowych.

Nie wiem jak u Was ale lubelscy policjanci są przeciw tej propozycji MSWiA. Kolega powiedział, że są tak wkur... ni, że nie nabiorą się na takie rozwiązanie. Mi jest wstyd, że związki z SC-S tak się zachowują. A przecież nie od dziś wiadomo, że w jedności siła.

Pies związki trykal, to też bojazliwcy, prosza, ale nie prosza, mówią, ale nie namawiają. Tak było w 08, 12, 16, zawsze to samo. Żaden związkowiec nie miał nigdy odwagi ludzi poprowadzic. Ja mam dość bycia smieciem, zaprotestuje z policjantami. Wywala to trudno
 
Ostatnia edycja:
jest nas ponad 5tys. dlaczego w ogóle jakiś głos czy poparcie przestawia jakaś federacja SC.
 
KOMUNIKAT
z nadzwyczajnego posiedzenia Zarządu Głównego NSZZ Policjantów
w dniu 24 września 2018 r.

Członkowie Zarządu Głównego NSZZ Policjantów reprezentujący wszystkie Zarządy Wojewódzkie w sposób jednogłośny odnieśli się do propozycji przedstawionej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na spotkaniu w dniu 21 września 2018 r. Częściowa akceptacja związkowych postulatów przyjęta została z zadowoleniem i uznana za istotny krok na drodze do osiągnięcia pełnego porozumienia, jednak okazała się niewystarczająca, by już dziś zawiesić protest i odwołać manifestację zaplanowaną na dzień 2 października. Zawieszenie protestu i odwołanie manifestacji będzie możliwe jeżeli Minister w najbliższych dniach uwzględni w swojej propozycji uwagi wypracowane przez Zarząd Główny.

W dniu 24 września 2018 r. w Warszawie odbyło się zwołane w trybie pilnym posiedzenie Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Jedynym punktem obrad była ocena propozycji porozumienia przedstawiona przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na spotkaniu z Federacją Związków Zawodowych Służb Mundurowych, które odbyło się w ubiegły piątek, 21 września 2018 r. Członkowie Zarządu Głównego w przyjętej uchwale jednogłośnie podkreślili, że przedstawiona przez Ministra propozycja daje powody do satysfakcji z już osiągniętych efektów, ale nad pełnym porozumieniem i nad zawieszeniem protestu trzeba będzie jeszcze popracować. We wtorek na biurko Ministra Brudzińskiego trafi przyjęta przez Zarząd Główny uchwała, która punkt po punkcie odnosi się do poszczególnych postulatów w kontekście piątkowej propozycji porozumienia. Jeżeli w najbliższych dniach uwagi Zarządu Głównego zostaną zaakceptowane, zwołane zostanie kolejne posiedzenie i zapadną decyzje co do dalszych losów protestu.

Komitet Protestacyjny Zarządu Głównego NSZZ Policjantów
 
KOMUNIKAT
z nadzwyczajnego posiedzenia Zarządu Głównego NSZZ Policjantów
w dniu 24 września 2018 r.

...

Komitet Protestacyjny Zarządu Głównego NSZZ Policjantów


Pozwalam sobie zwrócić uwagę, że to już nie jest komunikat "Federacji" ...
 
[FONT=&#10]Ksenomorf. Dlaczego piszesz w l.m(związki)? Mi też jest wstyd za to co zrobił ZZ obecny w Federacji SM, a raczej za to czego nie zrobił, a do czego był zobowiązany Uchwałą Rady Federacji SM. Takie zachowanie paru osób, przełożyło się na całą Naszą formację.[/FONT]
[FONT=&#10]Stefan123. Ww. bierność spowodowała, że nie wymieniono na konferencji 12.09. SCS wśród tych formacji, które będa na manifestacji. Skoro nie wymieniono Nas, a wcześniej wymieniano, to zapytałem o możliwość udziału. Nie otrzymałem odpowiedzi, a zatem w tej sytuacji nie mogę ogłosić Naszego udziału, bo milczenie też jest odpowiedzią i być może wcale Nas tam nie chcą. Jeżeli natomiast członek Związku, nawet samodzielnie z danej lokalizacji, chce tam być, to przejazd zostanie każdemu zrefundowany. Będzie jeszcze komunikat w tej sprawie.[/FONT]

[FONT=&#10]Ps. Związek jak i forum stanowi przekrój Naszej formacji. W Związku miałem dotąd trzy zapytania o możliwość udziału w manifestacji, na forum także jest kilka osób, które chcą jechać. Jak wspomniałem każdemu członkowi Związek opłaci przejazd, ale nie oczekujcie ode mnie, szczególnie ci co nie są członkami Związku, a tutaj piszą, że ogłoszę mobilizację i wyjazd na pikietę, w sytuacji, gdy nie mam odpowiedzi na nasze zapytanie o możliwość udziału ani co do aktualności postulatów, istostnych dla nas.[/FONT]
 
Rozumie, że związki działające w Służbie Celnej wypięły się na nas. Nie pozostaje nam nic innego jak samemu się organizować i jechać 02.10.2018 we własnym zakresie. Smutna prawda. Dzięki wam związkowcy, w czyim interesie działacie???????
 
[FONT=&#10]..... ale nie oczekujcie ode mnie, szczególnie ci co nie są członkami Związku, a tutaj piszą, że ogłoszę mobilizację i wyjazd na pikietę, w sytuacji, gdy nie mam odpowiedzi na nasze zapytanie o możliwość udziału ani co do aktualności postulatów, istostnych dla nas.[/FONT]


Powyżej masz Sławek odpowiedz o aktualności postulatów istotnych dla nas, co trzeba więcej. Co za różnica czy nas tam zapraszają czy nie ważne jest to, że nas to dotyczy i naszych spraw. Jeszcze raz apeluje do Ciebie nie odwracaj się od nas zwykłych funkcjonariuszy to jest nasz byt nasze życie. Pokażmy, że jesteśmy razem z nim!!! Walczmy o 15a, L-4, 55 lat.TO NAS DOTYCZY TERAZ JEST SZANSA ŻEBY ZAWALCZYĆ O TO CO NAS BOLI TERAZ 02.10.2018r a nie kiedyś tam w samotności.
 
niezależnie od wszystkiego i wszystkich:

NASZ czynny udział w pikiecie jest niezmiernie ważny!!!

niezależnie od tego, czy celnicy.pl są w fsm czy nie, czy pomogą zorganizować przejazdy, włączą się w aktywną agitację wagi naszego udziału w tej pikiecie

ja, i wielu innych z pewnością poradzi sobie z dojazdem, chociaż wsparcie celników.pl z pewnością wpłynęłoby korzystnie na NASZĄ frekwencję

a obecności kilkudziesięciu, a mam nadzieję kilkuset umundurowanych celników ani fsm ani media pominąć nie będą mogły - i nasz udział w proteście stanie się faktem dokonanym - a wagę tego - dla nas samych - mam nadzieję wszyscy rozumiemy.

Minutulus! Telonari ante portas!

wpis jednak nadal aktualny
 
Sławek nie daj się wkręcać w sztuczną dyskusję, której jedynym celem jest dyskredytacja ciebie i związku.
kto umie czytać ten rozumie całość sprawy i cały ten "zgiełk" kilku osób na forum - to tylko szum informacyjny.
obserwujemy uważnie jak się rozwija protest w najbliższych dniach - potem można będzie decydować.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
W jaki sposób jesteśmy w stanie wpłynąć na Pana Pytlaka aby honorowo jako szkodnik naszej formacji wystąpił ze swoim związkiem z Federacji Związków Zawodowych SM i rekomendował na to miejsce jedyny reprezentatywny związek zrzeszający największą ilość funkcjonariuszy i pracowników SCS tj. ZZ CELNICY.PL. co trzeba zrobić i czy jest to formalnie możliwe?
 
W jaki sposób jesteśmy w stanie wpłynąć na Pana Pytlaka aby honorowo jako szkodnik naszej formacji wystąpił ze swoim związkiem z Federacji Związków Zawodowych SM i rekomendował na to miejsce jedyny reprezentatywny związek zrzeszający największą ilość funkcjonariuszy i pracowników SCS tj. ZZ CELNICY.PL. co trzeba zrobić i czy jest to formalnie możliwe?

dać w pysk

pytanie, dlaczego fsm akceptuje pana p, a odrzuca związek zrzeszający blisko 40% funków sc-s?

myślę, że chodzi o osobowość sławka

jego charyzma i prawdziwość, oraz niezaprzeczalne osiągnięcia, są poważnym zagrożeniem dla kanapowych tygrysów zz w fsm
 
Sławek nie daj się wkręcać w sztuczną dyskusję, której jedynym celem jest dyskredytacja ciebie i związku.
kto umie czytać ten rozumie całość sprawy i cały ten "zgiełk" kilku osób na forum - to tylko szum informacyjny.
obserwujemy uważnie jak się rozwija protest w najbliższych dniach - potem można będzie decydować.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

kolega raczył zażartować. dyskredytacja kolegi Sławka nie jest możliwa, zwłaszcza na tle tworów związkopodobnych. zadaniowanych dookreślonej roboty przez oficerów prowadzących ich na smyczy co najmniej łask i obfitości.

jakiego użyć pestycydu na te chwasty? - nie wiem, ale mam nadzieję, że dojdzie do maksymalnego wq.......a. ludzie mając tylko bat nad sobą nie wytrzymają i zaczną co najmniej prosto w oczy nazywać rzeczy po imieniu.
 
dać w pysk

pytanie, dlaczego fsm akceptuje pana p, a odrzuca związek zrzeszający blisko 40% funków sc-s?

myślę, że chodzi o osobowość sławka

jego charyzma i prawdziwość, oraz niezaprzeczalne osiągnięcia, są poważnym zagrożeniem dla kanapowych tygrysów zz w fsm

te kanapowe tygrysy to bardzo dobre określenie. brawo :D.
 
Benedykt Nowak: u nas nie funkcjonuje coś takiego, jak policjanci liniowi. Albo się jest policjantem, albo nie.
......................
– To które postulaty w ogóle nie zostają spełnione?

B.N. Na przykład ten słynny art. 15a większość z państwa się pewnie nie orientuje o co chodzi ale w 2003 roku w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym pojawił się taki zapis, że policjanci, którzy przyszli do służby po 1999 roku, do emerytury, którą sobie wysłużą w Policji nie będą mieli doliczonych tych części, które pochodzą z zatrudnienia w sferze cywilnej. Musieliby czekać do 65 roku życia, żeby ZUS im za te lata dodatkowo wypłacił świadczenie. To stoi w sprzeczności z ustawą o emeryturach, bo można pobierać tylko jedną emeryturę, więc nie wiem jak by to miało być rozwiązane, a druga sprawa to ta ustawa została wprowadzona w 2003 roku – z mocą wsteczną od 1999 r. To jest niezgodne z ogólnymi zasadami stanowienia prawa. Jeżeli ktoś się przyjął do służby na takich warunkach, to takie powinny być dotrzymane. Można było od 2003 roku kiedy ustawa weszła mówić policjantom – słuchajcie przyjęliście się na takich warunkach, więc proszę teraz nie mieć pretensji, ale ci którzy byli w służbie od 1999 r. zostali tą ustawą po prostu skrzywdzeni. I chcemy to naprawić.
http://www.rdc.pl/tag/benedykt-nowak/ --
 
Back
Do góry