• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

02 pażdziernik 2018r. Warszawa wspólna manifestacja służb mundurowych.

To jak nas traktują najlepiej odzwierciedla jedno zdarzenie. Wczoraj w Rzeszowie były ogólnopolskie obchody KAS ( czy jakoś tak - bez znaczenia). Proszę popatrzcie kto był i porównajcie to np. ze świętem Policji...To chyba mówi wszystko...Ze znaczniejszych osób jedynie marszałek Kuchciński - tyle, że to akurat jego rejony więc zapewne stąd ta obecność...Nikogo więcej ! Nawet Pani Minister Finansów nas olała...Bez komentarza!
 
Przykre to. Takie podwyżki i od razu takie przywileje. MF i nasi ministrowie to niestety nasze przekleństwo... tak naprawdę to dla nich jesteśmy zwykłymi pracownikami biurowymi a nie służbą mundurową


Wcale nie będzie to tak "różowe", jak Ci się wydaje.
Nie tylko "nasi" ministrowie są chytrzy i nieźle "kręcą"!

Jakoś nikogo nie zastanawia, dlaczego choćby owe podwyżki proponowane są
w dwóch transzach i dlaczego akurat w tych terminach ... (?!)

 
To jak nas traktują najlepiej odzwierciedla jedno zdarzenie. Wczoraj w Rzeszowie były ogólnopolskie obchody KAS ( czy jakoś tak - bez znaczenia). Proszę popatrzcie kto był i porównajcie to np. ze świętem Policji...To chyba mówi wszystko...Ze znaczniejszych osób jedynie marszałek Kuchciński - tyle, że to akurat jego rejony więc zapewne stąd ta obecność...Nikogo więcej ! Nawet Pani Minister Finansów nas olała...Bez komentarza!
No popatrz, tak kiepsko. A przygotowania i nerwówka była tak jakby Prezydent miał przyjechać. A tu zonk i figa z makiem. Jaki KAS takie uroczystości. A Policjanci zawarli szeregi i dostali co chcieli. My jak zwykle nic.
 
No popatrz, tak kiepsko. A przygotowania i nerwówka była tak jakby Prezydent miał przyjechać. A tu zonk i figa z makiem. Jaki KAS takie uroczystości. A Policjanci zawarli szeregi i dostali co chcieli. My jak zwykle nic.
Alterego dostał ktoś w IAS Rzeszowie jakieś awanse stanowiskowe z okazji święta KAS?bo o płacowych można pomarzyć.
 
@retronix nie słyszałem, ale być może były one trzymane w ścisłej tajemnicy. Na uroczystości piątkowej nie byłem - ktoś pracować musiał. Ale Izaba i jej funkcjonowanie to temat rzeka. I nie w sensie pozytywnym.
 
Ja to widzę tak, jeśli policjanci przystaną na propozycje rządu to my jako celnicy nic nie osiągnęliśmy, owszem nie będzie warunku 55 lat przechodzenia na emkę ale też te nasze emki będą bardzo niskie po latach służby liczone od 1 lipca 2000 roku i na tym koniec. W policji, SG, PSP jest bardzo dużo ludzi którzy przyjęli się właśnie po 01.01.1999 r. i oni też będą przegrani. Ja mam nadzieję, że policjanci nie przyjmą tych warunków. Musimy czekać do poniedziałku kiedy związki zdecydują czy przyjąć czy nie. A jak zdecydują się jednak na nie przyjęcie tych propozycji to na 02.10.2018r. musimy się pokazać na pikiecie, bo to jest w naszym interesie żeby tam być.

Policjanci są teraz ogrywani i to koncertowo. Jeśli zgodzą się na propozycję to nie wiadomo czy dostaną w styczniu a o lipcu to nie mają co marzyć.
Dzisiaj poszła kolejna demonstracja :
https://www.wprost.pl/kraj/10155200...warszawy-dosc-mamy-zycia-za-1500-zlotych.html

Spokój w służbach jest teraz potrzebny bo po tej demonstracji pójdą kolejne. Federacja mogłaby uzyskać znacznie więcej i to z wyrównaniem od stycznia. A tak jak zgodzi się na propozycję to ciśnienie opadnie, 100% dostaną wybrani, w styczniu kasa według uznania, a w lipcu figa z makiem.
 
Policjanci są teraz ogrywani i to koncertowo. Jeśli zgodzą się na propozycję to nie wiadomo czy dostaną w styczniu a o lipcu to nie mają co marzyć.
Dzisiaj poszła kolejna demonstracja :
https://www.wprost.pl/kraj/10155200...warszawy-dosc-mamy-zycia-za-1500-zlotych.html

Spokój w służbach jest teraz potrzebny bo po tej demonstracji pójdą kolejne. Federacja mogłaby uzyskać znacznie więcej i to z wyrównaniem od stycznia. A tak jak zgodzi się na propozycję to ciśnienie opadnie, 100% dostaną wybrani, w styczniu kasa według uznania, a w lipcu figa z makiem.


Już myślałem, że coś nietęgo ze mną, skoro tylko ja to zauważam.

Nie jest to jednak pocieszające i szczerze mi żal policjantów. Oni żadnym naszym
doświadczeniom nie uwierzą, a gdy się zorientują, to już będzie za późno ...



 
bajk79

Cóż, jeśli służby podległe msw odwołają pikietę, to sami musimy, wcześniej dawaliśmy radę, to i teraz się uda. Bez Pana Pytlaka :) min Brudziński mówił o służbach podległych MSW , SW też na lodzie zostaje to nasz koalicjant , może czas zacząć z min rozmawiać , bo.mam wrażenie że związek nie robi nic....
 
Ostatnia edycja:
Cóż, jeśli służby podległe msw odwołają pikietę, to sami musimy, wcześniej dawaliśmy radę, to i teraz się uda. Bez Pana Pytlaka :) min Brudziński mówił o służbach podległych MSW , SW też na lodzie zostaje to nasz koalicjant , może czas zacząć z min rozmawiać , bo.mam wrażenie że związek nie robi nic....

Warunki przyjęte, teraz by poczekać na nowele i co zawiera,że siłę na wschodzie mamy to wiemy.WSZYSCY WIEMY CO MAMY ROBIĆ LUB NIE ROBIĆ.
 
Warunki przyjęte, teraz by poczekać na nowele i co zawiera,że siłę na wschodzie mamy to wiemy.WSZYSCY WIEMY CO MAMY ROBIĆ LUB NIE ROBIĆ.

w sumie może to i lepsza opcja od rozróby w wawie

w każdym razie tylko pokaz siły może spowodować, że osiągniemy status zbliżony di innych służb

prośby i niekończące się fasadowe negocjacje traktują jako oznakę słabości
 
jak wygląda sprawa z postulatami i działalności ZZ celnicy.pl? czy my w ogóle mamy coś do powiedzenia i uczestniczymy w tych rozmowach?
 
Mamy tyle do powiedzenia co mysz, gdy ją złapie kot. My nie jesteśmy z MSWiA i z nami nikt się nie liczy. Myślisz że cywile ze skarbówki dadzą nam jakąkolwiek podwyżkę lub większe przywileje emerytalne. Reszta pracowników KAS wywiozła by ich na taczkach. Zwłaszcza w przededniu wyborów. Nas jest tylko około 10 tyś głosów a cywili około 55 tys. Więc jak myślisz z kim się będą liczyć. Dla porównania policjantów jest około 100 tyś głosów. Nie liczę oczywiście rodzin. Pozdro
 
Angel81. My nie uczestniczymy, ale nawet gdyby, to z Ministrem SWiA nie porozmawiasz o postulatach funkcjonariuszy SCS. On nie jest właściwy, by zrealizować np. podwyżki fszy podległych pod MF.
W sprawie postulatów dot. funkcjonariuszy SCS właściwy jest MF. Tam postulaty kierujemy oczywiście.
Udało nam się wywalczyć jedynie podwyżkę dofinansowania do wypoczynku, ale w kwestiach płacowych i patologii w uposażeniach, jak dotąd, mimo licznej korespondencji, ani drgnie i MF milczy, a mamy przecież, po wprowadzeniu KAS, najgorszą sytuację płacową spośród wszystkich służb.
Tak samo MF milczy na temat zniesienia 55 lat, czy skreślenia art.15a. Pamiętamy, że Minister SWiA był za zniesieniem art.15a, ale sprawa ugrzęzła w MF. To w jakiej formie będzie skreślenie 55 lat, które zaproponuje MSWiA, okaże się dopiero w projekcie ustawy. Nawet gdyby Nas nie objęło, to bardzo pomoże Nam by to wywalczyć. Wywalczenie tego jest wg mnie kwestią czasu, bo opór w tym zakresie wykazuje tylko Szef KAS. Wydaje się, że jest osamotniony w tych staraniach i jak wspomniałem zniesienie 55 lat to tylko kwestia czasu.
Gorzej jest z zaliczeniem wcześniejszych lat pracy i tutaj zaczyna się właśnie batalia w Sądach.
A zatem nie ma dialogu w MF w kwestii postulatów i potrzebny jest nacisk środowiska.

 
Angel81. My nie uczestniczymy, ale nawet gdyby, to z Ministrem SWiA nie porozmawiasz o postulatach funkcjonariuszy SCS. (...)

a może by tak zapoczątkować akcje masowych podań o przeniesienie z SCS pod MFem do dowolnej w MSWiA np. SG czy Policji, umotywowane dalszym pogarszaniem warunków służby pod MFem, postępującym upodleniem i poróżnieniem służb mundurowych oraz ciągłymi dysproporcjami w warunkach służby, l4, świadczeń emerytalnych i podwyżek uposażeń..
 
a może by tak zapoczątkować akcje masowych podań o przeniesienie z SCS pod MFem do dowolnej w MSWiA np. SG czy Policji, umotywowane dalszym pogarszaniem warunków służby pod MFem, postępującym upodleniem i poróżnieniem służb mundurowych oraz ciągłymi dysproporcjami w warunkach służby, l4, świadczeń emerytalnych i podwyżek uposażeń..

Równie dobrze mogliśmy propozycji nie przyjmować, to się nie uda jesteśmy starzy i schorowani. MF pewnie jeszcze by się ucieszył, mógłby nas cywilami zastąpić. Dla mnie jedyna opcja, olać dziadów , robić minimum, a po 5 latach w kas (pewność emki) uciekać jak najdalej... A w tym czasie ostentacyjnie odmawiać szkoleń, awansów L4 ile wlezie itp Szukajmy też dodatkowego zatrudnienia " przykro mi kierowniku nie mogę przyjść bo idę do drugiej pracy" itd dlaczego nowo przyjęci tak łatwo znajdują opiekunow, jesteście tacy chętni xd? i czemu zawsze mają pozytywne opinie , mój pomysł wystawiać tylko negatywne, to też forma protestu.
 
Ostatnia edycja:
Dalej nie wiemy czy celnicy.pl przyłącza się do protestu. Może już najwyższy czas się określić. Z tego co wiem to Policjanci nie przyjmą tych propozycji. 02.10.2018 nadal aktualny.
 
Dalej nie wiemy czy celnicy.pl przyłącza się do protestu. Może już najwyższy czas się określić. Z tego co wiem to Policjanci nie przyjmą tych propozycji. 02.10.2018 nadal aktualny.

Ja się przyłącze mam dość biedy, dość pogardy ze strony rodziny, znajomych, ile razy mam dzieciom mówić tego nie, tamtego nie, bo nie mam pieniążków.... Odpowiedz " tatusiu to czemu nie pójdziesz do pracy" ? Ile można to znosić ? A tymczasem te świnie z MF rozkradają nasz majątek, nagrody po 5000, i za co niby? Życie doczesne kiedyś się skończy i wtedy wam za głód moich dzieci odpłacę.
A przepraszam mam dostać awans jak w Mf, tyle ze bez kasy, też będę świnia, bo nie odbiorę :)
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem jak u Was ale lubelscy policjanci są przeciw tej propozycji MSWiA. Kolega powiedział, że są tak wkur... ni, że nie nabiorą się na takie rozwiązanie. Mi jest wstyd, że związki z SC-S tak się zachowują. A przecież nie od dziś wiadomo, że w jedności siła.
 
Back
Do góry