• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Stanowisko Senackiego Zespołu Monitorowania Praworządności

cat

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
4 789
Punkty reakcji
2 619
https://celnicy.pl/content.php/4662-Stanowisko-Senackiego-Zespołu-Monitorowania-Praworządności


Rozumiem, że kontrole NIK'u, to jeden z efektów owego Stanowiska ?!

Szczególnie, podoba mi się powiadomienie o "zjawisku" Międzynarodowej
Organizacji Pracy, oraz wyszczególnienie Związku Zawodowego Celnicy PL
wśród adresatów Stanowiska. Według mnie, całość - to mandat Senackiego
Zespołu, udzielony OGÓLNOPOLSKIEMU Związkowi Zawodowemu Celnicy PL,
na uczestnictwo z prawem głosu w Radzie Dialogu Społecznego.

Ech ... gdyby tak jeszcze parę tysiączków Ludzi w KAS dostrzegło ten
potencjał Związku, w który warto inwestować ...

 
Co to w ogóle jest za zespół? Gdzie oni byli gdy posłowie uchwalali krzywdzące nas ustawy o KAS??


Nasza krzywda stała się ponad rok temu (licząc tą ostatnią).

Faktem jest krzywda, obłuda, kłamstwo, wykorzystanie, bezduszność, układziki,
brak człowieczeństwa, interesowność, nepotyzm, kumoterstwo ...
Jednym słowem PATOLOGIA !!

TAK! O TYM NALEŻY PAMIĘTAĆ, ALE DO JASNEJ ... CZY MA TO POLEGAĆ NA
WIECZNYM UDOWADNIANIU SOBIE NAWZAJEM: >>A MNIE, TO SKRZYWDZONO<<
- WCIĄŻ TAK, AŻ DO US*ANEJ ŚMIERCI I NIC POZA TYM ?!

Z większości wpisów na Forum wynika, że służy ono tylko "narzekactwu", malkontenctwu,
wypominaniu, a nawet podziałowi - kto lepszy, kto obcy, komu się nie należy ... itd.

Czyż każdy z tego - bądź co bądź - wykształconego Towarzystwa, kontaktującego się
wszak z olbrzymią rzeszą ludzi, nie mógłby wykrzesać z siebie odrobiny konstruktywnego
myślenia ??
Czy aż tak bardzo nie chce się nam myśleć, jak pomóc sobie, a przy okazji innym ??
Czy to ujma na honorze - widząc najmniejszą SZANSĘ, podzielić się tym z innymi ??

Może najmizerniejszy "płomyk", ktoś inny potrafiłby rozdmuchać w potężny pożar !!

To jeszcze jedno, z serii "głupich pytań" skieruję do Każdej i Każdego z Nas, gdyż
KAŻDY MUSIAŁ MIEĆ CHOĆBY CHWILOWY PRZEBŁYSK NADZIEI !!

- DLACZEGO mając jakiś pomysł, zauważając jakąś szansę, wiedząc o jakiejś
możliwości itp. ... za cholerę NIE CHCESZ SIĘ TYM PODZIELIĆ ??

 
Zbliża się czas rozliczeń przy urnie wyborczej. Rozliczymy chrześcijańskich obłudników na czele z p. "Szczęść Boże!".


I bardzo dobrze! Tylko jak i w czym NAM to pomoże, co NAM da?

Tyle razy słyszałem: "Za cztery lata Polska będzie Mistrzem Świata",
że nie jestem w stanie tego policzyć, a w polityce jest duuużo gorzej!

Nie gniewaj się, ale to naiwniactwo w najczystszej postaci, z czteroletnią
częstotliwością liczyć, że ktoś-coś zrobi dla Ciebie i dla mnie; a właściwie,
to ZA Ciebie i ZA mnie !! Jak myślisz - KTO niby miałby w tym "interes" ?!

Uwierz - polityka, to teatrzyk dla naiwnych, gdzie zwykli gladiatorzy walczą
"o śmierć i życie", ale jedynie swoje, a często na konto swych "władców" !!
Za kulisami, to już nie tacy znowu wrogowie! Opisują to najlepiej słowa
jednego Mądrego Człowieka:
"ku*wa ku*wie łba nie urwie,a jak urwie to po ku*wie" ...

 
A co do realiów - wyznaję zasadę sprawczości, skutecznego działania i przemyślanej kooperacji. Angażuje się w każdą akcję, która w mojej ocenie jest słuszna. I dokonanie przemyślanego wyboru przy urnie wyborczej traktuję jako jeden z ich aspektów.
 
Ostatnia edycja:
Niestety demokracja wśród wielu niedoskonałości jedną ma zasadniczą-głos żula spod budki z piwem, czy osoby całe życie żyjącej z MOPS-u bo tak jej wygodnie ma taką samą wartość jak głos profesora, lekarza, celnika, skarbowca, policjanta itp...PIS zrozumiał to już dawno - wystarczy popatrzeć na elektorat tej partii...I dopóki nie braknie kasy na rozdawnictwo ciężko będzie odsunąć ich od koryta...
 
@CAT

Jako konserwatywny demokrata w duchu churchil'owskim dostrzegam wiele wad obecnego systemu tzw. demokratycznego państwa prawa. Jednak jedną z jego zalet jest tzw. alternacja władzy. Ta obecna, podobnie jak poprzednia, a może jeszcze gorzej potraktowała uczciwych i porządnych ludzi jak śmieci. Dlatego w mojej ocenie powinna nastąpić jej zmiana.

Oczywiście być może główny problem tkwi w jakości polskich elit ... To temat do innej, dłuższej debaty ...
Czas pokazał, że ta elita okazuje się jeszcze bardziej arogancka od poprzedniej.
Za te krzywdy obecni włodarze na czele z niejakim MB zasługują na wyoutowanie, bo sami nie mają na tyle krzty honoru, by samodzielnie ustąpić.
Wielokrotnie pokazali, że pycha i samouwielbienie przesłania im obiektywny ogląd rzeczywistości. Tacy ludzie stracili już dawno wiarygodność i zaufanie z mojej strony i zamierzam pokazać im "czerwoną kartkę".
Nie dali nawet proceduralnych szans i gwarancji, aby ludzie przy reformie mogli dochodzić swoich praw, zostawiając niejasne kryteria doboru kadr, często tworzać pole do osobistych rewanży i zemst (podobnie jak przy reformie agencji rolnych, BOR-u, administracji oświatowej).

A co do realiów - wyznaję zasadę sprawczości, skutecznego działania i przemyślanej kooperacji. Angażuje się w każdą akcję, która w mojej ocenie jest słuszna. I dokonanie przemyślanego wyboru przy urnie wyborczej traktuję jako jeden z ich aspektów.

@Mirek83

Zgadzam się z Tobą i i wiem o Twoim zaangażowaniu, lecz jednym jest urna wyborcza
(nota bene - jakiż tu mamy wybór ?!), gdzie raz na cztery lata możesz nakarmić się złudą
współdecydowania, a zupełnie czymś innym pozostałe +- 1460 dni o których wspominam,
że dla większości, to czas wspomnień, marazmu, narzekania i ... bezczynności!

Jasne, musimy się głęboko zastanowić i wybrać najlepiej, jak tylko potrafimy. ale nie da
się nawet powiedzieć, że w tym jednym dniu postąpiliśmy dobrze czy źle, bo według sumienia
chcieliśmy dobrze i nikt nikomu nie wmówi, że przy urnie planował zło!

Dlatego też piszę - co piszę, pomijając koncepcyjnie ten jeden - jedyny dzień, bo życie
trwa nieustannie i 1460 razy więcej chcę mieć coś do powiedzenia w temacie jak mam żyć.

Mam do tego pełne prawo. To prawo każdego człowieka, każdego z Nas! Dlatego zabieram
głos. Może to i cienki głosik, lecz byłbym dla siebie kimś bez godności i honoru, gdybym
widząc powszechną "sklerozę", nie przypominał każdemu, że ma mózg, że ma głos, że ma
ręce i nogi, a choć każdy sam nie ma dość siły, by ruszyć z miejsca glinianego Golema
niesprawiedliwości, to ja "przystawię się" do tego zadania. Być może marnie w ten sposób
zginę, ale możliwe też jest - na podobieństwo mrówek przenoszących padłego słonia - że
wraz z innymi robolami, przesunę przeszkodę na miejsce jej właściwe ...




 
@CAT

Słyszałeś o efekcie motyla? Każda zmiana dokonuje się wpierw w skali mikro.

To może skończmy z rozważaniami akademickimi, zwłaszcza o charakterze filozoficzno-politycznym. Główny palący problem to integracja środowiska zawodowego KAS wokół Związku. Póki co, słabo ono wychodzi. Masz jakieś pomysły?
 
Ja mam, ale obawiam się, że nie spotka się z pozytywnym odzewem na tym forum...Może zabrzmi to absurdalnie, ale dla wielu pracowników KAS (zwłaszcza tych z US i IAS) trochę zniechęcającą do wspólnego działania i utożsamiania się z akcjami inicjowanymi na tym portalu i przez związek "celnicy" jest kwestia...nazwy. Sądzę, że nazwa odnosząca się do ogółu środowiska KAS (i to zarówno zz jak i tego portalu) spowodowałaby zaangażowanie większej ilości osób w te akcje...No, ale to takie tylko moje nic nie znaczące dywagacje...
 
@CAT

Słyszałeś o efekcie motyla? Każda zmiana dokonuje się wpierw w skali mikro.

To może skończmy z rozważaniami akademickimi, zwłaszcza o charakterze filozoficzno-politycznym. Główny palący problem to integracja środowiska zawodowego KAS wokół Związku. Póki co, słabo ono wychodzi. Masz jakieś pomysły?

W moim konserwatywno-liberalno-socjaldemokratycznym wnętrzu jakby do głosu dochodził rewolucjonista. Może na integrację środowiska najlepiej nadaje jakaś akcja protestacyjna w Warszawie? Wrzesień w stolicy może być gorący. Dołączymy? ( w razie czego trzymam w gotowości urlop na żądanie ).
 
@Skarbowiec Nieetosowy

Na protest pracowników i funkcjonariuszy sfery budżetowej zaplanowany na 22.09.br. wybieram się i 9 moich współpracowników z US 😉
 
@CAT

Słyszałeś o efekcie motyla? Każda zmiana dokonuje się wpierw w skali mikro.

To może skończmy z rozważaniami akademickimi, zwłaszcza o charakterze filozoficzno-politycznym. Główny palący problem to integracja środowiska zawodowego KAS wokół Związku. Póki co, słabo ono wychodzi. Masz jakieś pomysły?


Znów muszę Cię prosić o wybaczenie!

W niniejszej dyskusji:
- cały czas usiłuję oddzielić Nasze sprawy od polityki (którą Ty wplotłeś),
przekazać konieczność podjęcia małych kroczków przez każdego z Nas
(co wypełnia kolejne dwa Twoje postulaty z powyższego posta), wykazać
potęgę WSPÓLNEGO działania i wartości Naszego Związku (to kolejne
postulaty), a tym samym realizuję "jakiśtam" pomysł, więc bądź łaskaw
nie "robić sobie jaj z pogrzebu", albo uważniej czytać o czym piszę ...

ps
I znowu przepraszam, bo właściwie jeśli nie "robisz sobie jaj", to
znaczy, że zostałeś przekonany do tego, o co chodziło ...
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry