• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Referaty Postępowania Celnego - gdzie cywile a gdzie funkcjonariusze ???

Tak, deal był taki że dostają mundury by jeździć na granicę. Miało być pięknie. A w efekcie na granice jeździ tylko kilka osób - tych, którzy mieli pecha, reszta jeśli ma GRK, to ewentualnie na lotnisku...
Czyli przejrzyście i uczciwie jak zawsze.[/QUOT
Czyli w lubelskim, żeby dostać mundur zawierało się ,,deal''? super...
Wiesz, to było tak.... Przychodził Naczelnik do takiego referatu, który miał zagwarantowane mundury i informował:" Wszyscy, którzy chcą zostać w mundurach będą jeździli na granicę"... A że dał się poznać mi jako osoba godna zaufania, uwierzyłem że nareszcie będzie czysto i przejrzyście, (nie wiem dlaczego skojarzyło mi się to ze szklanymi domami Baryki - bo obecnie przypomina to raczej film Barei).
Niestety, o ile na początku na granicę jeździło sporo osób, o tyle potem różni misiewicze albo zostali wykreśleni, albo poprzenoszeni z komórek zagrożonych wyjazdami, do komórek nie mających tego obowiązku.
Problem w tym, że każdy inaczej waży słowa. Ja swojego dotrzymałem, na granicę jeżdżę.
Niestety nikomu nie zależy tak naprawdę by ten stan zmienić. Wszelkie działania sprowadzają się do gry "jak pocałować tygrysa w zadek, żeby się nie zdenerwował".
 
... Wszelkie działania sprowadzają się do gry "jak pocałować tygrysa w zadek, żeby się nie zdenerwował".


W tym rzecz: PO CO w ogóle całować tygrysa (gdziekolwiek) ?!
W regułach gry nic o tym nie było ...
 
Z nowego statusu wynika, że COC sprawuje nadzór nad oddziałami. Jest to znacznie szerszy zapis niż ten wynikający ze starego statutu. Jak to się ma do cywilnych komórek COC tj. Poznań, Zielona Góra, Gdynia i Szczecin? Czy cywile w ramach swoich ograniczonych zakresów mogą nadzorować i wskazywać tryb działania funkcjonariuszom? I jeszcze jedno pytanie. Jak w wymienionych Izbach wygląda sytuacja z tzw. nowymi etatami mundurowymi przydzielonymi przez MFw w związku z brexitem ? Media podawały liczbę dodatkowych 1500 etatów mundurowych. Potwierdziło to MF. W Katowicach i Zielonej Górze ruszyła "rekrutacja " . .Jak jest w innych Izbach? Co z cywilnymi komórkami COC, które również zajmują się obrotem towarowym z krajami trzecimi a dodatkowo będą sprawowały nadzór nad oddziałami?
 
Jak w wymienionych Izbach wygląda sytuacja z tzw. nowymi etatami mundurowymi przydzielonymi przez MFw w związku z brexitem ? (....) W Katowicach i Zielonej Górze ruszyła "rekrutacja " . .Jak jest w innych Izbach? Co z cywilnymi komórkami COC, które również zajmują się obrotem towarowym z krajami trzecimi a dodatkowo będą sprawowały nadzór nad oddziałami?

Ta rekrutacja to kpina. Aplikujesz na funkcjonariusza a nawet nie wiesz na jakie stanowisko, tylko do jakich komórek (oddziały celne, realizacja).
Jako ucywilniony funkcjonariusz bez świadectwa służby (o które występowałeś wielkokrotnie), startujesz jak nowoprzyjęty do formacji. No niby nie jesteś zwolniony ze służby a przekształcony w cywila. O dziwo w drugą stronę to nie działa. Przechodzisz w procesie rekrutacji po ponad 20 latach służby w SC testy z motoryki, wiedzy, kompetencji, przynosisz zaświadczenie od lekarza, że nie ma przeciwskazań do pełnienia służby, stajesz przed komisją lekarską MSWIA, a potem, DIAS łaskawie zaproponuje Ci stanowisko, za które niejeden podziękował w rekrutacji zewnętrznej. Powodzenia.
A dziennie piszesz w komórce cywilnej decyzje celne i obsługujesz systemy odpraw.
 
Ostatnia edycja:
50 etatów mundurowych w tzw rekrutacji wewnętrznej w IAS Katowice to chyba dużo. Jeśli jest tak jak piszesz MOTYW-ACJA czy rekrutacja okaże się sukcesem a chętni będą "walić drzwiami i oknami"? Zobaczymy. Brexit tuż tuż.
 
W dawnym UC Wałbrzych pracuje 5 osób. Robią wszystko to samo, co przed "reformą". Trójka Misiewiczów (sami oficerowie) jest w mundurach. Dwóch są cywilami. Te same obowiązki, ten sam skład, co przed reformą, tylko... no właśnie :) Na układy nie ma rady. Wszystko jest transparentne, a równe traktowanie jest priorytetem zarówno teraz, jak i za czasów ma PO.
 
Back
Do góry